Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Muško-ženska prijateljstva: igranje s vatrom?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65675
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2013. 11:55 
Naslov:  Muško-ženska prijateljstva: igranje s vatrom?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako to već kod mene s vremena na vrijeme biva, ponovno sam se aktivno našla u žarištu jedne plutajuće nedoumice tek kako bih se s vremena na vrijeme podsjetila da neka pitanja nikada ne razrješavamo, koliko god voljeli misliti suprotno. Naime, jedna od takvih vječnih tema koja se s ovim hladnim vremenom ponovno našla u centru mojih životnih naoblaka jest potezanje pitanja o (ne)postojanju muško-ženskih prijateljstava. I ovoga sam puta razmišljala glasno, svađala se još glasnije, pisala sms-litanije na nekoliko brojeva s kojih mi se koješta spočitavalo, raspravljala preko e-mailova, društvenih mreža, u pauzama na bivšem radnom mjestu, svakih nekoliko dana tijekom svoje posljednje višegodišnje veze, s ocem, bratom, poznanicima, prijateljicama i, dakako, prijateljima suprotnog spola koje, vjerovali ili ne, mislim da imam. I kako me takve akcije na kraju ostavljaju izmorenom i s više upitnika negoli sređenih stavova, odgovor sam, što u konačnici valjda i ima najviše smisla, potražila u samoj sebi i vlastitom iskustvu.

Dakle, kada se netko kao što sam ja nalazi duboko u svojim dvadesetima, teško mu se rame uz rame argumentirano suprotstavljati sugovornicima koji na leđima imaju barem duplo veću količinu desetljeća, a time i iskustava u međuljudskim odnosima. Ipak, pitala sam se je li odgovor na navedeno pitanje uistinu nešto što se svodi pod iskustveno i univerzalno pravilo ili je on zapravo vrlo individualan i drugačiji za svakoga od nas?

Krenula sam od vlastitih početaka, barem kada se o međuljudskim odnosima radi. Pokušala sam što objektivnije promotriti različite uloge svih muškaraca koje sam smatrala važnima i koji su me oblikovali kroz ovih dvadesetak i kusur godina. Mama mi je (za igru, uživanciju, vježbanje mišićnog i živčanog sustava te glumljenje autoriteta i vježbanje odgovornosti) dvije godine nakon mog izlaska na svijet rodila brata. Tu sam spodobu vukla za sobom otkad pamtim za sebe i svijest o našim razlikama bila je neke drugačije (ne osobito spolne) prirode. Mlađi je, za njega se trebalo brinuti na sto načina i vjerojatno ga zbog toga nikada zapravo nisam smatrala svojim prijateljem, osobito ne tijekom djetinjstva (bratsko-sestrinski odnosi poprištem su bitno drugačijih mlađahnih naoblaka).

Otac je bio (i ostao) figura s kojom sam se poistovjećivala, moj uzor, autoritet, prijatelj, u isto vrijeme najbliža i najnedostižnija muška osoba koju poznajem. On je taj čije mišljenje cijenim iznad svega, čije mi odobravanje znači više od bilo koje pohvale, diplome i nagrade. Dala sam mu najveću količinu emocija i pažnje, od njega očekivala potporu i obraćala mu se bez razmišljanja kada god su stvari postale preteške, kada sam se osjećala izgubljeno, izmrcvareno, jadno, kada sam trebala ruku vodilju, osmijeh, nekakav vjetar u leđa. Prešutno sam mu pripisivala sve svoje zasluge, postignuća, svaki dio sebe koji volim znajući da je to bila i ostala moja osoba broj jedan čija sam slika i prilika. Je li slučajno što je upravo ona – muškarac?

Moj prvi prijatelj, prva osoba s kojom sam se igrala u pijesku (marginalizirajući tako ljubomornog brata koji je dotad bio moj jedini suigrač na životnom polju) bio je dječak s kojim sam poslije svakodnevno išla u vrtić i osnovnu školu. Ne mogu niti zamisliti priču o svojim prvim odnosima koja bi izgledala drugačije. Uživala sam u našim različitostima, onom svakodnevnom „cura i dečko“ iz okoline koju smo zbog iskrenog nerazumijevanja ignorirali, našim internim šalama, muškim igrama u kojima sam bez nekakve određene ulaznice sudjelovala i koje sam voljela. Sve su djevojčice nakon nekoliko godina bile zaljubljene u njega. On je bio zaljubljen u mnoge djevojčice. Naš je odnos bio izvan tih sfera. On i ja bili smo isključivo prijatelji.

U srednjoj sam školi cijelo prvo polugodište prvoga razreda pričala samo s jednom osobom koja je bila muškoga spola. S njim sam sjedila, kopirali smo bilješke jedno od drugoga, smijali se istim šalama, zazirali od tog istog gimnazijskog 1. a, iako sam se nekoliko mjeseci kasnije, razumije se, uslijed logičnog niza događaja nužno sprijateljila i s djevojkama. On je heteroseksualac, kao i ja. On je zgodan i simpatičan. On i ja bili smo i ostali isključivo prijatelji.

Na fakultetu se među 70 lica koja su upisala moj smjer nije pronašla niti jedna osoba koju sam otprije poznavala. Da, Osječanka sam, išla sam u svom gradu u srednju školu, upisala sam i osječki fakultet, ali nisam vidjela niti jedno poznato lice na tim hodnicima. Uživala sam kao nikada u životu! Radovala me mogućnost izgrađivanja nove svakodnevice, početaka koji kreću od apsolutne nule, a prva osoba koju sam ondje zamijetila, upoznala i prijateljski zavoljela bio je, pogađate, muškarac. Ponosna sam što je te prve dane prilagodbe i mnoge kasnije proveo u mom društvu. Očito ima(mo) dobar ukus. Danas je sretno oženjen. Bili smo i ostali isključivo prijatelji.

U svojoj sam pripravničkoj svakodnevici 90 posto radnoga vremena provela sjedeći na metar udaljenosti od osobe meni istih godina, ali ne i istoga spola. Zbližili smo se, pričali mjesecima o svemu, odlazili na kave i, usuđujem se to reći, postali i ostali bliski. On je heteroseksualac privlačnog izgleda. On je bio i ostao isključivo moj prijatelj.

Jedan je od mojih najboljih prijatelja moj nastavnik iz osnovne škole. Osoba zbog koje sam postala pjesnikinja, osoba zbog koje sam diplomirala to što sam diplomirala. Osoba koja me uistinu poznaje. Oženjen, heteroseksualac, bio i ostao isključivo moj prijatelj.

Jedan muškarac bio mi je mentor na fakultetu, jedan drugi bio mi je mentor tijekom pripravničkog staža, ali obojica su prije svega bili osobe od kojih sam puno toga naučila, ostvarivši s njima vrlo kvalitetne profesionalne odnose. Muškarci su bili i autoriteti na poslovima kojima sam se dosad bavila. Tijekom svojih ljubavnih veza uvijek bih se zbližila s prijateljima svoga odabranika i nakon prekida u naslijeđu su mi ostali upravo ti prijateljski odnosi. Nekoliko osoba koje su mi na takav način ušetale u život i danas su ljudi s kojima svakodnevno ispijam kavu/pivo i pričam o stvarima o kojima bih u većoj ili manjoj mjeri pričala i sa ženama. Moram li napomenuti da nikada niti s jednim od njih nisam imala ono što bismo nazvali miješanjem krušaka i jabuka (i još pokojim nazivom koji mi se jako ne sviđa)?

Zašto se moramo oko prirode muško-ženskih odnosa uvijek nekome opravdavati? Ljudi me pitaju o granicama, koji su razlozi da moji odnosi s muškarcima koje smatram prijateljima nikada nisu (ili, kako oni to vole reći, „nisu još uvijek“) prešli te i takve granice, a čula sam od određenih ljudi i da su takva prijateljstva moguća sve dok su protagonisti slobodni (dakle, bez ljubomornih partnera/ica koji/e bi stali/e na kraj kavicama i druženjima s aždajama u obliku žene kao što sam ja). Čula sam i da su muško-ženski prijateljski odnosi mogući samo ukoliko se ne radi o heteroseksualcima i/ili privlačnim ljudima (što god to značilo). Čula sam i da je redovito u takvim odnosima netko u nekoga platonski zaljubljen i negdje u sebi potajno krvari. Čula sam i da ti odnosi uvijek stoje na vagi, i to više negoli krhkoj, lagano naginjući onim benefitsima koji se prešutno podrazumijevaju. Čula sam i da nema potrebe za emotivnom bliskošću s prijateljicom ako imaš partnericu, i obrnuto. Dobivala sam i zabrane za takva druženja od mojih velikih ljubavi. Objašnjenja su bila neka od gorenavedenih. U konačnici, najviše se kritizirala ta moja energija koja mi u život na ovaj ili onaj način uvijek dovodi muškarce.

Zanimljivo je kako istovremeno uvijek znam od samoga početka (barem je to dosad tako bilo) u koju kategoriju svrstati muško lice s druge strane komunikacijske situacije. Kada mi je netko zanimljiv na način koji zaobilazi prijateljstvo, pokušavam mu to suptilno (ali vrlo jasno) dati do znanja. Zanimljivo je i da moju naklonost te prirode nitko dosad nije zamijenio za trač-partije o slomljenim srcima. Pa u čemu je onda problem? Jesam li onda ja endem ili zapravo izvor problematičnih skretanja na terene na kojima se ne bih smjela zadržavati? Postoje li uopće prijateljstva u koja vjerujem ili se ja sve ove godine zavaravam?

Ne mogu sa sigurnošću ustvrditi što se nalazi u glavama mojih muških sugovornika, no znam da se s muškarcima koje smatram prijateljima osjećam opušteno, zabavljaju me svojom perspektivom, razmišljanjima i pristupom svakodnevici. Sve u čemu se razlikujemo istinski me raduje i čini da s njima uvijek iznova otvaram zanimljive teme, nalazeći u našim razgovorima inspiraciju i odgovore na mnoga pitanja koja me zbunjuju ili kojima bih ja nužno drugačije pristupila. Vjerujem da na sličan način oni promatraju mene.

Ipak, nakon mnogih razgovora, napada od strane obaju spolova i žučnih rasprava više nisam sigurna kako obraniti vlastita iskustva kada se o ovoj tematici (ili, kako bi oni rekli, mitu) radi. Možda su moji sugovornici u pravu: možda svi mi samo čekamo nekih čudnih 5 minuta kada će se svemir preokrenuti i pobrkati te granice u koje toliko vjerujem(o). Možda je ono životinjsko u nama (kao i neživotinjska želja za emotivnom bliskošću koja nadrasta prijateljstvo muškarca i žene) uvijek tu negdje, čeka i pati u tišini. Možda u istospolnim prijateljstvima nema te dosadne granice kojom bismo utišavali nagonske glasove, kako su mi nedavno objasnili, i stoga je muško-žensko prijateljstvo jednako iluzorno kao i tolika uvjerenja koja s godinama napuštamo. Znanstvenici bi potonje odmah potpisali.

Kako god stvari zapravo stajale, moja je svakodnevica bez navedenih odnosa nezamisliva, iako sam istovremeno svjesna mase ograničenja na koja čak i nesvjesno pristajem. Je li onda uistinu moguće da je zapravo sve navedeno, barem u formi koju volim i cijenim, jedna naivna, djetinjasta iluzija koju sam trebala, kako mnogi kažu, odavno prerasti? Je li sve što sam ikada vjerovala (ili pokušavala vjerovati) o takvim odnosima bila laž?



Piše: M. T.


Zadnja promjena: Redakcija 031; 05.10.2013. 23:15; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2013. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...bah, bezveze sam potrošila dvije minute života...sve je ovo Žuži Jelinek davno doktorirala i pisala iste stvari po različitim Kozmopolitanima, Storijima, Arenama, te ostalim žurnalima....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2013. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Muskarace tu su vam one zenske koje se cesto nalaze u drustvu dva ili vise muskaraca ili imaju vise muskih prijatelja nego zenskih.. takvu zensku muskarci ne smatraju privlacnom niti zele biti s doticnom jer poprimi muske navike sto je muskom spolu odbojno.. sve sto sam vidio,dozivio znam da muska zenska prijateljstva u pravilu nisu moguca barem dok su u reproduktivnom periodu zivota.. postoje muskarci zenskarosi a to su vam muski koji vole imati zene za prijatelje koji poprime zenske navike i za takve muskarce cesto zenske vole reci da mogu imati muskoga za prijatelja ali takvog muskog sa takivm karakteristikama nikad nebi htjele imati za zivotnog partneta..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pyroclasm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2013. 7:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj, idi se liječiti i ne baljezgaj.

_________________
Chaos is the only true answer.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2013. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
Muskarace tu su vam one zenske koje se cesto nalaze u drustvu dva ili vise muskaraca ili imaju vise muskih prijatelja nego zenskih.. takvu zensku muskarci ne smatraju privlacnom niti zele biti s doticnom jer poprimi muske navike sto je muskom spolu odbojno.. sve sto sam vidio,dozivio znam da muska zenska prijateljstva u pravilu nisu moguca barem dok su u reproduktivnom periodu zivota.. postoje muskarci zenskarosi a to su vam muski koji vole imati zene za prijatelje koji poprime zenske navike i za takve muskarce cesto zenske vole reci da mogu imati muskoga za prijatelja ali takvog muskog sa takivm karakteristikama nikad nebi htjele imati za zivotnog partneta..


znaci muskarac koji ima prijateljicu je derpe xD
a onaj koji nema taj ocito ima problema sa zenskim rodom hahha nevjerojatno:DDDDDDD

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.03.2013. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"muškarci i žene ne mogu biti prijatelji jer se seks uvijek nađe na njihovom putu" rijetko tko to zeli priznati sobzirom da svi vole flertovati..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2013. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tekst nisam čitala jer je 1000 puta prožvakan prije, pa pišem kao reakciju na neke od ovih komentara na tekst.

moj najbolji prijatelj je muškarac. a ja sam žena jel Smile spavali smo u istom krevetu 100 puta (bas kao i sto s prijateljicom dijelis krevet kad prespavas u njenoj studentskoj sobi), grlili se (bas kao sto i prijateljicu zagrslis kad je tuzna), plakali zajedno, smijali se zajedno, voljeli se i još uvijek se volimo bez da se ikad sex našao na našem putu i bez da ikad hoće. nema one vrste privlačnosti koja bi sexu ikad vodila ni s jedne strane. jer da je takve privlačnosti bilo, pa makar i samo malo i makar samo s jedne strane, to bi se osjetilo i prijateljstvo između nas, ovakvo kavo je, se nikad ne bi ni razvilo.

mislim da ekipa koja prica da musko-zenskih prijateljstava nema, ne zna o cemu prica. ali bas ni malo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.03.2013. 0:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la: ›
tekst nisam čitala jer je 1000 puta prožvakan prije, pa pišem kao reakciju na neke od ovih komentara na tekst.

moj najbolji prijatelj je muškarac. a ja sam žena jel Smile spavali smo u istom krevetu 100 puta (bas kao i sto s prijateljicom dijelis krevet kad prespavas u njenoj studentskoj sobi), grlili se (bas kao sto i prijateljicu zagrslis kad je tuzna), plakali zajedno, smijali se zajedno, voljeli se i još uvijek se volimo bez da se ikad sex našao na našem putu i bez da ikad hoće. nema one vrste privlačnosti koja bi sexu ikad vodila ni s jedne strane. jer da je takve privlačnosti bilo, pa makar i samo malo i makar samo s jedne strane, to bi se osjetilo i prijateljstvo između nas, ovakvo kavo je, se nikad ne bi ni razvilo.

mislim da ekipa koja prica da musko-zenskih prijateljstava nema, ne zna o cemu prica. ali bas ni malo.

Tvoj prijatelj spada u onu kategoriju sto sam ja gore naveo zenskaros i ne spada pod prosjecne muskarce.. da mi je znati koji jos muskarci spavaju sa svojim "najboljim" prijateljicama u krevetu i maze se a da nema seksa.. a kao prvo ti kad budes birala zivotnog partnera izabrati ces prosjecnog muskarca koji nece spavati sa prijateljicama u krevetu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2013. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ovo je divno - ti poznajes mog prijatelja bolje nego ja i znas da je on zenskaros. Nije ni blizu zenskarosu, niti sam ja blizu drolji.

I ne znam odakle si iscitao da smo se mazili, lijepo sam rekla da nikad nista sexualne prirode nije bilo izmedju nas. A u istom krevetu smo spavali silom prilike jer jedno vrijeme nisam imala gdje biti nego u njegovoj studentskoj sobi koja, eto, ima samo jedan poveci krevet. I kao I svatko normalan, jedva smo docekali da to guranje u toj sobici zavrsi jer svakog gosta tri dana dosta.

bas si lijepo izgeneralizirao a da pojma. Ni o cemu nemas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2013. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa Caroline... i ja imam prijatelja s kojim sam prošla sve i svašta u životu, a da nikada ništa konkretno nije bilo između nas. Volimo se, poštujemo se, družimo se.. proveli hrpu dana u istom stanu, pa nekada i u istom krevetu... ali sve na prijateljskoj osnovi. Od svih prijatelja/ica, mislim da bi za njega, bez puno razmišljala, napravila što god treba...a uvjerena sam da bi i on za mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2013. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@CAROLINE....kao što jedna lasta ne cini proljece...tako ni tvoj slucaj ne pokazuje da su muško/ženska prijateljstva moguca....jer u tvom konkretnom slucaju...(sorry na iskrenosti)...bi se samo dalo raspravljati o tom tvom prijatelju...i njegovim sklonostima možda cak i traumama....koje ga odbijaju da se sexa sa ženskom s kojom 100 puta leži u krevetu....

jer budimo realni....ako u tih 100 puta nije barem ni jednom pokušao baš ništa.... decko ima gadnih problema....
opet s druge strane...možda si mu ti u sexualnom smislu odbojna...pa eto zbog toga nikad ništa nije bilo

generalno moje mišljenje je...da ako ima imalo napetosti između muškarca i žene.....do sexa ce doci...ili ce se barem pokušati ostvariti sex....koji ce opet rezultirati raskidom prijateljstva...ili cak vezom....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2013. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
@CAROLINE....kao što jedna lasta ne cini proljece...tako ni tvoj slucaj ne pokazuje da su muško/ženska prijateljstva moguca....jer u tvom konkretnom slucaju...(sorry na iskrenosti)...bi se samo dalo raspravljati o tom tvom prijatelju...i njegovim sklonostima možda cak i traumama....koje ga odbijaju da se sexa sa ženskom s kojom 100 puta leži u krevetu....



jer budimo realni....ako u tih 100 puta nije barem ni jednom pokušao baš ništa.... decko ima gadnih problema....
opet s druge strane...možda si mu ti u sexualnom smislu odbojna...pa eto zbog toga nikad ništa nije bilo

generalno moje mišljenje je...da ako ima imalo napetosti između muškarca i žene.....do sexa ce doci...ili ce se barem pokušati ostvariti sex....koji ce opet rezultirati raskidom prijateljstva...ili cak vezom....



pa cuj ako bi ti poj..... sve sto hoda ne znaci da su svi toliko ugrozeni...neki su odavno izasli iz puberteta Wink

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2013. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
@CAROLINE....kao što jedna lasta ne cini proljece...tako ni tvoj slucaj ne pokazuje da su muško/ženska prijateljstva moguca....jer u tvom konkretnom slucaju...(sorry na iskrenosti)...bi se samo dalo raspravljati o tom tvom prijatelju...i njegovim sklonostima možda cak i traumama....koje ga odbijaju da se sexa sa ženskom s kojom 100 puta leži u krevetu....



jer budimo realni....ako u tih 100 puta nije barem ni jednom pokušao baš ništa.... decko ima gadnih problema....
opet s druge strane...možda si mu ti u sexualnom smislu odbojna...pa eto zbog toga nikad ništa nije bilo

generalno moje mišljenje je...da ako ima imalo napetosti između muškarca i žene.....do sexa ce doci...ili ce se barem pokušati ostvariti sex....koji ce opet rezultirati raskidom prijateljstva...ili cak vezom....



pa cuj ako bi ti poj..... sve sto hoda ne znaci da su svi toliko ugrozeni...neki su odavno izasli iz puberteta Wink


ajd procitaj još jednom što sam napisao...a ono što bi ti napravio slobodno napiši kao svoje mišljenje....
dakle da citiram sam sebe.. Wink
tamna strana je napisao/la: ›
generalno moje mišljenje je...da ako ima imalo napetosti između muškarca i žene.....do sexa ce doci...ili ce se barem pokušati ostvariti sex....koji ce opet rezultirati raskidom prijateljstva...ili cak vezom....


znaci definitivno ne bi posexao sve što hoda...jer moj penis nije ratni zlcinac...te ipak ima dostojanstva da ne ulazi baš u svaku rupu.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2013. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kak ne...imalo napetosti...znaci sve sto je imalo privlacno....a ne nesto sto je super privlacno....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.03.2013. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
@CAROLINE....kao što jedna lasta ne cini proljece...tako ni tvoj slucaj ne pokazuje da su muško/ženska prijateljstva moguca....jer u tvom konkretnom slucaju...(sorry na iskrenosti)...bi se samo dalo raspravljati o tom tvom prijatelju...i njegovim sklonostima možda cak i traumama....koje ga odbijaju da se sexa sa ženskom s kojom 100 puta leži u krevetu....

jer budimo realni....ako u tih 100 puta nije barem ni jednom pokušao baš ništa.... decko ima gadnih problema....
opet s druge strane...možda si mu ti u sexualnom smislu odbojna...pa eto zbog toga nikad ništa nije bilo

generalno moje mišljenje je...da ako ima imalo napetosti između muškarca i žene.....do sexa ce doci...ili ce se barem pokušati ostvariti sex....koji ce opet rezultirati raskidom prijateljstva...ili cak vezom....

Ona ne shvaca kako muskarci razmisljaju u tome je poanta..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: