Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Obustavljen otkup mlijeka [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2013. 13:54 
Naslov:  Obustavljen otkup mlijeka [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otkupljivači mlijeka obustavili su otkup mlijeka sa 180 farmi u istočnoj Hrvatskoj. Dostavljeno mlijeko odbijeno je i mljekarima iz Đakovačke Satnice, a Dukat i Meggle dali su objašnjenje da ne žele preuzeti mlijeko od proizvođača koji nije htio na njihov zahtjev preuzeti i platiti antitoksikante. Mljekari su razočarani ovom situacijom tim više što njihovo mlijeko nitko nije uzorkovao na aflatoksine. Nitko se od njih, dok ne bude analizom dokazano da je potrebno, ne želi dodatno financijski opterećivati. S druge strane, ukoliko se dokaže da je mlijeko pozitivno, svi su spremni poduzeti mjere opreza kako bi mogli plasirati i nastaviti prodavati zdravo mlijeko.

U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- rekordan broj nezaposlenih
- 'Bez računa se ne računa'
- stigle dvojezične ploče



Osječka televizija - Vijesti, 22.02.2013.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.


Zadnja promjena: OSTV; 22.02.2013. 15:31; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2013. 14:52 
Naslov:  Re: Obustavljen otkup mlijeka [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSTV je napisao/la (Pogledaj post): › Dostavljeno mlijeko odbijeno je i mljekarima iz Đakovačke Satnice, a Dukat i Meggle dali su objašnjenje da ne žele preuzeti mlijeko od proizvođača koji nije htio na njihov zahtjev preuzeti i platiti antitoksidante.


Ma kakve antioksidante? Ne radi se o antioksidantima, nego o ADSORBENSIMA MIKOTOKSINA ili tzv. MIKOFIKSATORIMA. To su preparati koji u organizmu životinje vežu na sebe mikotoksine. Ima ih raznih vrsta, od onih na bazi zeolita, silikata, aktivnog ugljena, do onih sofisticiranijih (i skupljih) na bazi glukomanana iz stanične stjenke kvasca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2013. 16:44 
Naslov:  Re: Obustavljen otkup mlijeka [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva kretenska priča, ovo o antioksidantima uopće neću kmentirati, kolega od struke u postu iznad je rekao svoje. Naši seljaci kazu, nitko još nije došao uzorkovati naše mlijeko pa ne znamo ima li potrebe liječiti kareve. Ma bravo ovo samo pokazuje da nikad nitko nije ništa uzorkovao . Ne bi li proizvođač kao prva isntanca trebao raditi kontrolu svojeg vlastitog proizvoda?????????????????? Čak i sad kad pola Balkana ima dramu s mlijekom opet mi čekamo da nam netko drugi riješi problem. Pa gospodo nazovite Veterinrski institut u Zg i trazite uzorkovanje. Usput onima pozitivnima na aflatoksin savjet , dajte na uzorkovanje kukuruz, ali i soju, a kravicama dajte ako ništa glinu, aktivni ugljen ili bilo što drugo navedeno u postu iznad. Krivi su naravno i proizvođači koj su u HACCP u sebi odredili dvije analize aflatoksina godišnje.Krivi su tehnolozi u mlječnim indsutrijama jer su trpali pod tepih situaciju i nesavjesno obavljali svoj posao, a najsmiješnija u cijelom nizu nespsobih sluzbi je HAH koja se nije ni oglasila a cijeli smisao nejzinog postojanja je alamiranje i nadziranje kontrola, kako veterinsarske tako sanitarne i ostalih inspekcija koje postoje da se ovakve stvari ne bi događale.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2013. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Količina aflatoksina je potpuno bezopasna, a usto sasvim očekivani rezultat ljetnih žega.

Medijski inducirani strah je poprimio ozbiljne razmjere. Dakle, 180 farmi ostaje bez prihoda. Zbog gluposti i neznanja.

Izgleda da se Hrvatima može svakih par godina prodati još jedna ptičja gripa. Štoviše, oni to traže. Netko želi onečistiti your precious bodily fluids.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2013. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la: ›
Količina aflatoksina je potpuno bezopasna, a usto sasvim očekivani rezultat ljetnih žega.

Medijski inducirani strah je poprimio ozbiljne razmjere. Dakle, 180 farmi ostaje bez prihoda. Zbog gluposti i neznanja.

Izgleda da se Hrvatima može svakih par godina prodati još jedna ptičja gripa. Štoviše, oni to traže. Netko želi onečistiti your precious bodily fluids.


Znači, tebi je bitniji prihod 180 obitelji, od zdravlja cca 4 miliona građana? Stvarno odgovorno razmišljanje. Raspitaj se što Aspergillus flavus čini kod stoke, pa onda pregledaj par studija na netu npr. karcinom jetre i gušterače i povezanost Aspergillus flavus-a sa istima. I nemoj mi tupiti da je granica određena od iluminata, ljudi guštera, nekakvih zavjerenika protiv RH i slično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2013. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
Baudolino je napisao/la: ›
Količina aflatoksina je potpuno bezopasna, a usto sasvim očekivani rezultat ljetnih žega.

Medijski inducirani strah je poprimio ozbiljne razmjere. Dakle, 180 farmi ostaje bez prihoda. Zbog gluposti i neznanja.

Izgleda da se Hrvatima može svakih par godina prodati još jedna ptičja gripa. Štoviše, oni to traže. Netko želi onečistiti your precious bodily fluids.


Znači, tebi je bitniji prihod 180 obitelji, od zdravlja cca 4 miliona građana? Stvarno odgovorno razmišljanje. Raspitaj se što Aspergillus flavus čini kod stoke, pa onda pregledaj par studija na netu npr. karcinom jetre i gušterače i povezanost Aspergillus flavus-a sa istima. I nemoj mi tupiti da je granica određena od iluminata, ljudi guštera, nekakvih zavjerenika protiv RH i slično.


Trebali bi piti ovakvo mlijeko minimalno deset godina zaredom da uđemo u rizičnu skupinu.

A šalu na račun zavjere očito nisi shvatio. Ne radi se o zavjeri nego o birokratskoj gluposti i medijskoj hajci zbog povećanja čitanosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2013. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la: ›
crveni je napisao/la: ›
Baudolino je napisao/la: ›
Količina aflatoksina je potpuno bezopasna, a usto sasvim očekivani rezultat ljetnih žega.

Medijski inducirani strah je poprimio ozbiljne razmjere. Dakle, 180 farmi ostaje bez prihoda. Zbog gluposti i neznanja.

Izgleda da se Hrvatima može svakih par godina prodati još jedna ptičja gripa. Štoviše, oni to traže. Netko želi onečistiti your precious bodily fluids.


Znači, tebi je bitniji prihod 180 obitelji, od zdravlja cca 4 miliona građana? Stvarno odgovorno razmišljanje. Raspitaj se što Aspergillus flavus čini kod stoke, pa onda pregledaj par studija na netu npr. karcinom jetre i gušterače i povezanost Aspergillus flavus-a sa istima. I nemoj mi tupiti da je granica određena od iluminata, ljudi guštera, nekakvih zavjerenika protiv RH i slično.


Trebali bi piti ovakvo mlijeko minimalno deset godina zaredom da uđemo u rizičnu skupinu.

A šalu na račun zavjere očito nisi shvatio. Ne radi se o zavjeri nego o birokratskoj gluposti i medijskoj hajci zbog povećanja čitanosti.


Zanimljivo je da je određena koncentracija toksina uvijek prisutna. Samo je bilo važno odrediti granicu. Kako to objašnjavaju stručnjaci, valjda te manja koncentracija nekog otrova manje truje, ali te ipak truje, koliko te truje, i kada ćeš oboliti? SAD primjerice dozvoljava znatno veću koncentraciju tih toksina u hrani, a ne mogu se pronaći nikakvi podaci da zbog toga Amerikanci masovno umiru od različitih karcinoma.

Bit će da se ovdje igra neka druga igra.

http://www.foodsafetywatch.com/public/482.cfm

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2013. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerujem da se ovdje igra ona tipična igra u kojoj kriminalna tvorena zvana Hrvatska pokušava prevariti ljude koji u njoj žive i rade.
Svatko tko je imalo informiran zna na koji način se krade od poljoprvirednika, seljaka, kako se namješta i zakida na vaganju proizvoda, kako se namješta i zakida prilikom određivanja klase prozivoda itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2013. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna je lijepo sve objasnila u svome postu.
Što se tiče granične vrijednosti za aflatoksin M1, u SAD-u je ona 10 puta veća nego u EU i iznosi 0,5 ppb.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2013. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zanimljivo je da je određena koncentracija toksina uvijek prisutna. Samo je bilo važno odrediti granicu. Kako to objašnjavaju stručnjaci, valjda te manja koncentracija nekog otrova manje truje, ali te ipak truje, koliko te truje, i kada ćeš oboliti? SAD primjerice dozvoljava znatno veću koncentraciju tih toksina u hrani, a ne mogu se pronaći nikakvi podaci da zbog toga Amerikanci masovno umiru od različitih karcinoma.

Bit će da se ovdje igra neka druga igra.

http://www.foodsafetywatch.com/public/482.cfm


Upravo to. Smiješno zvuči kad netko kaže da neće više piti ovo mlijeko.

Ne znam samo je li negdje u okolnim zemljama nastao taj isti problem odnosno u zemlji odakle potječe ta stočna hrana ako je iz uvoza. Malo izgleda preslučajno da se to samo ovdje dogodilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2013. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati kako ljudi puše ovu priču. Pa ovo nije ništa drugo nego uništavanje sasvim dobrog mlijeka.

Nametnuli su seljacima koji ionako nemaju novaca da sad moraju plaćati i analizu mlijeka. Ako ne testiraju mlijeko, neće ga otkupljivači otkupiti. Domaći seljak će se dovesti do ruba propasti, pa će se onda ( a već i sad) uvoziti 100put gore mlijeko i u konačnici ćemo piti puno lošije tkoznačije mlijeko.

Sad odjednom ultra panika, a vjerojatno takvo mlijeko pijemo već godinama. Čisti sindrom ptičje gripe i uništavanje svega domaćeg i prirodnog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2013. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošla vegetacijska sezona je zbog ekstremne suše i velikih vrućina pogodovala razvoju aflatoksina na kukuruzu. Dakle, problem je isključivo u kukuruzu. Kukuruz se može supstituirati drugim žitaricama (pšenica, ječam, tritikale...), no većina farmera ili nema novaca za kupnju istih ili se prave blesavi i ignoriraju problem.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2013. 21:47 
Naslov:  Re: Obustavljen otkup mlijeka [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost, i u ovom slučaju vrijedi - kad nekom smrkne, drugom svane. Ne mogu se oteti dojmu da na našim portalima pored komentara dijela ljudi koji su ogorčeni, postoji i onaj dio njih koji svojim ciničnim komentarima pokazuju koliko su zapravo oduševljeni, a oduševljeni su očito zato što će moći uvesti još mlijeka i zaraditi na tome.

Ne mogu Hrvati biti toliko radišni koliko mogu biti zavidni.

Dugoročno će naravno svi proplakati, uključujući i uvoznike, jer će još više pasti domaća kupovna moć, pa će se manje kupovati i domaći i uvozni proizvodi, ali oni to ne znaju. Njih veseli to što će si kratkoročno povećati promet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2013. 22:25 
Naslov:  Re: Obustavljen otkup mlijeka [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uff prva nisam za povećanje uvoznih kvota mlijeka osobito mlijeka u prahu, ali.. Sad ću biti jugonostalgičar, imali smo sreće što je kapitalizam kod nas došao tek 1990. jer smo ugodnih 40 godina jeli ono što skuhamo, te indsutrijska proizvodnja nije bila gladna profita , pa nije koristila razne dopune, aditive, inačice nego su se koristili dobre, zdrave sirovine. U HR proizvodnji mlijeka postoji jedan naglašeni faktor koji se zove neznanje, neodgovornost i nespremnost na poštivanje propisa. Uopće nisam naivna i ne msilim da se u ovom slučaju radi o jadnim siromašnim seljacima što se često inputira, današnji vlasnici farmi su ljudi koji imaj John Deereve , razne đipove od kojih niti jedan ne stoji manje od 100000 eura i zive kao Sulejmani u velikoj raskoši, s druge strane podpalčuju svoje zaposlenike, varaju drazvau na razne načine i izbjegavaju zakonske obaveze, svjesno i namjerno ne zele prihvatiti činjenicu da su odgovorni za ono što proizvedu i da sistem "boli me k.aac za analizu, i tako se one samo prepisuju "što sam čula na vlastite uši , više tog sistema nema. Velika većina njih ima love za analize ali će ih radije zdrobiti nedgje dalje, stoka oboljela od mikoze se mora vidjeti i samo netko jako pokvaren neće stat i reć ok obolili su ajmo vidjeti od čega i problem rještiti, većina njih će zivotinju ubiti i tako zataškati probelm. On je predugo trpan podepih i sad je buknuo . Nisu ponavljam insdustrije dobre i poštenije jer su oni s mlijekom u proizvodnji morale imati problem, ali su šutile o tome. Znam da se dobavljačima kasni s plačanjem i da im se skida naknada po litri na osnovu lošeg mikorbiološkog sadrzaja. Osobno mi je zao što su se svi slavonski proizvođači mlijeka okrenuli prodaji sirovine jednoj Vindiji, Meggleu i Dukatu umjesto da su se udruzili u klastere i proizvodile daleko kvalitetenije proizvode. Jedna stva još nije izašla na vidje na vidjelo, naime nije testiran na aflatoksin M1 niti jedan fermentirani proizvod, što morate priznati je jaaaako čudno. Kazu analize su skupe, ok seljaku jednom, ali ako bi kao udruga pod istom kapom kupili opremu ne bi to bila cijena koju danas plačaju. Neoprostivoj je što niti Dukat koji zarađuje milione eura nije nšao za shodno imati opremu, unatoč tome što je aflatoksin najotrovnja supstanca koju mlijeko moze sadrzavati. Sustav ja ću svoje prodati, a boli me k....a je li zdravstveno ispravno je neoprostivo i prije svega kaznjivo djelo .Imam jedno pitanje za prosječnog proizvođača mlijeka. Kad bi običan građanin koji kupuje npr. Meggleovo mlijeko u trgovini imao prilike vidjeti u kakavim uvjetima je to mlijeko proizvedeno ..govorim o farmama..što mislite da li bi ga konzumirao???? Vi mislite da nitko ne vidi i ne zna što vi sve tamo radite.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2013. 23:03 
Naslov:  Re: Obustavljen otkup mlijeka [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još jedna stavka netko je gore u postovima naveo da koncentracija od 0,05 ppm koja je dozvoljena u RH i nije tako velika, Meggle u je podatak iz Večerjeg pronađena 7 puta veća koncentracija, a u jedno SAD u je dozvoljena koncentracija 0,5 ppm a , pa je momak zaključio da to i nije tako strašno jer ako tako što konzumiraš 10 godia tek onda ćeš dobiti karcinom. OBičan mali čovjek svaki dan konzumira ok 20 ako različitih proizvoda i baš svaki proizvođač hrane smatra pa čuj ja ću dodati....pa nije to tako strašno. I sad pr. iz prakse jedeš za doručak kruh, kobacice i piješ jogurt. Proizvođač kruha misli a pa to jesam li dodao 2 ili 5% aditiva ko ga jebe, bitno je da ja prodam i zaradim, proizvođač kobasica misli pa zašto bi ja plačao crvenu papriku koja je kao skupa kad je isto tako crvene boje nitrat koji se koristi kao konzervas koji je super jeftiniji pa ću ga ja lijepo dodati u količini da moj proizvod ide samo smješni postotak crvee paprike. Na to sve ću popiti jogurt a sflatoksinom i tko zna kojom količinim aditiva koji sprečavaju kvarenje jer sada indsutrijski jogurt ima rok upotrebe mjesec dana. Nakon tri sata rada jest će mi se nešto slatko pa ću uzeti keks u kojem ima prosječno 44% bijelog šećera ili kreker u kojem se nalazi biljna mast koja ima rok upotrebe 2,5 godina. Poslijepodne ću popiti s legama pivo i bolit će me glava od jednog piva jer u njemu ima dodatak koji se zove pojačivač pjene, ali gle čuda nema ga na deklaraciji što se zove prijevara potrošača. Nitko nema pravo umjesto potrošača koji vjeruje potrošaču odlučiti koliko će otrova u tijelo u njeti i da mu samo od njegovog proizvoda 10 godina neće biti nišat. Aflatoksin među inim izaziva rak prostate i testisa, informacija iz Glasa Slavnije je da se u zadnjih par godina brj oboljelih povećao za 100%. Proizvođači moji da vaš netko nedaj Boze oboli od karcinoma pitala bh vas što mislite o minornim koncentracijama otrova u vašim proizvodima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: