Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Lopovi iz "Ukopa"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2013. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
kulsavaj u čemu je poanta tvog komentara,samo sam napisao da nisu svi ljudi stvoreni za posao kojim se bave, a komentirajući tvoj post o aranžerki
a za ostalo mislim da se slažemo,valjda


Poanta mog posta je da ogromne plaće nisu nikakv društveni i financijski problem ako se radi o iznimno malo ljududi koji to primaju, a malo ih je upravvo zbog prirode posla.
Pa naravno da hrpa ljudi ne može raditi mnoge poslove. To je tako od BOga. A kad je već tako da samo rijetki "imaju želudac" za takve poslove, onda je u redu i da budu plaćeni, i to čak nadprosječno plaćeni i bogato nagrađeni baš zbog toga što takav posao mogu raditi rijetki! A pored toga da ih se i masno plati nije nikakv društveni problem u tome, jer ako je omjer jedan na deset tisuća s takvom ogromnom plaćom, plus ovo što samo rijetki mogu to raditi, mislim da time što jedan na 10.000 dobije ogromnu plaću nisu time urušeni financijski temelji društva.

(e stoga sam spominjao 1991.g. kad je Franjo formirao ZNG i debele plaće dao dragovoljcima. Postojali su dragovoljčki odredi i profesionalni i tko je htio u profesionalce taj se javljao na drugi šalter i išao je zbog plaće u startu, međutim u kolovozu su i dragovoljcima stigle plaće a da nitko od njih to nije tražio! TO mogu ruku u vatru metnut jer sam bio prisutan u jednom stožeru dragovoljaca kad je došao lik u uniformi i tražio popis dragovoljaca da im se uplate plaće. I što se tada dogodilo? To da zbog velikih plaća su u gardu dolazili kojekakvi samo zbog plaće, a naročito poljodjelci prognanici koji su ostali bez zemlje i tu se dogodilo to urušavanje financijskog temelja društa, jer se odjednom pojavila ogromna masa koju je trebalo plaćati, a to je ta razlika koliko ima takvih s ogromnim plaćama, ovih nema puno pa nije nikakv društveni problem. Pogotovo što i ti pišeš a i općešpoznato je da to jako rijetki mogu raditi).

_________________
Bubalo ŠTREBERU!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2013. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da smo otišli u offtopic

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2013. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
mislim da smo otišli u offtopic


Je offtopic!

Ali želim reći da nije nikakv problem sve dok je manjina, i to jako mala manjina grabi velike plaće, jer tada ostala većina ima uobičajeni prosjek. Međutim kad potezom pera se dogodi to da samo manjina nema te velike plaće, e tada je to diskriminacija i to potuno legalna diskriminacija!

Hoću reći da ako u omjeru 1:10.000 jedan grabi 20 ili 40 tis kn, tada onih drugih 9.999 se neuosjeća diskriminirano zbog toga što netko druzgi grabi veliku plaću, međutim u slučaju da 9.000 ljudi dobiva takve nerealno visoke plaće i to još iz nečijeg hira, e tada se ona manjina, onih tisuću koji to nemaju osjećaju itekako diskriminirani!

_________________
Bubalo ŠTREBERU!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: