Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Lopovi iz "Ukopa"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2013. 10:13 
Naslov:  Re: Lopovi iz "Ukopa"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vidim razloga da se sada različiti dr.mr.sc. mag. psihoanalitičari izražavaju u pogledu psihološkog zdravlja grobara koji vjerovatno rade za crkavicu od 2000 kuna, koju možda ni ne primaju, ako se isti dr.mr.sc.magovi nisu udostojili skupit hrabrosti psihološki analizirati daleko veće lopove u ovoj državi!!! Kolike su bile plaće tih ljudi, kad su zadnji puta primili plaću, koliko dnevno rade ti ljudi, pod kojim uvjetima....??? Ajmo pametni psihoanalitičari, kakva nekrofilija, kakvi bakarači...ljudi su se samo prilagodili situaciji koju vide oko sebe......odakle nekome uopće obraza da vadi trnove iz očiju grobara...ako nije vadio balvane iz očiju visokih dužnosnika!! Šta je jedna narukvica sa mrtvaca naspram osam miliona eura ....od 4, 5 miliona živućih građana!!??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2013. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Ne stajem u obranu dotičnog liječnika, niti ulazim u njegove kompetencije, samo želim reći da je isti radio psiho analize mnogih političara i kriminalaca (ne znam zašto sam to naveo kao zasebne kategorije) i dosta je to korektno odrađivao. Visina plaća tih grobara navedena je u medijima zadnjih dana (5000 - 6500 tisuća kuna), što je za današnje uvjete više nego pristojna plaća, posebno kad uzmemo u obzir, kakvo i koliko formalno obrazovanje je potrebno za radno mjesto grobara. Jednako tako sa velikom sigurnošću se može tvrditi da su isti imali redovnu plaću, i da im je satnica bila u skladu sa zakonom, jer u javnim poduzećima za razliku od privatnog sektora ima jako malo malverzacija te vrste. Ovo sa nekrofilijom je po meni, pretjerano (iako priznajem nisam kompetentan za procjenu) i meni se čini da se radi samo o ljudskoj pohlepi. I ništa ne može opravdati nedjelo koje su počinili. Da postoje veći lopovi, svima nam je jasno, ali da bi oni zbog psihoanalize mogli potegnuti i za privatnom tužbom, i to nam treba biti jasno.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2013. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  Ne stajem u obranu dotičnog liječnika, niti ulazim u njegove kompetencije, samo želim reći da je isti radio psiho analize mnogih političara i kriminalaca (ne znam zašto sam to naveo kao zasebne kategorije) i dosta je to korektno odrađivao. Visina plaća tih grobara navedena je u medijima zadnjih dana (5000 - 6500 tisuća kuna), što je za današnje uvjete više nego pristojna plaća, posebno kad uzmemo u obzir, kakvo i koliko formalno obrazovanje je potrebno za radno mjesto grobara. Jednako tako sa velikom sigurnošću se može tvrditi da su isti imali redovnu plaću, i da im je satnica bila u skladu sa zakonom, jer u javnim poduzećima za razliku od privatnog sektora ima jako malo malverzacija te vrste. Ovo sa nekrofilijom je po meni, pretjerano (iako priznajem nisam kompetentan za procjenu) i meni se čini da se radi samo o ljudskoj pohlepi. I ništa ne može opravdati nedjelo koje su počinili. Da postoje veći lopovi, svima nam je jasno, ali da bi oni zbog psihoanalize mogli potegnuti i za privatnom tužbom, i to nam treba biti jasno.


Ako su imali 5000 kuna plaću treba im dati otkaz, najurit nogom u guzicu...što se tiče obrazovanja ja tu zastupam stajalište da ne treba uvijek na prvo mjesto stavljati obrazovanje već neke druge odlike...jer ja oko sebe imam pustih magistara atomskog lizanja, zanošenja jaja u krivini ....ali od njih nema nikakve vajde!! Posao uvijek odrađuju entuzijasti i pošten svijet, naučen od malih nogu da radi i da gura!! U Njemačku su otišli 70-ih godina neki članovi moje obitelji bez "formalnog obrazovanja" i zaposlili se u firmi gdje bi hrvati tražili magistra astrologije, dipl fizike, inžinjera geodezije i svemirologije...pitaj Boga šta ne....a švabo zaposlio 4 osobu sa razreda osnovne škole....nauči te netko šta se radi, koji postupci su na tom mjestu i bitno je da ne kasniš na posao i da traka ide.... zato su oni 50 godina ispred nas uvijek bili!! Rad je stvorio čovjeka-RAD!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2013. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonija je napisao/la: ›
Ako su imali 5000 kuna plaću treba im dati otkaz, najurit nogom u guzicu...što se tiče obrazovanja ja tu zastupam stajalište da ne treba uvijek na prvo mjesto stavljati obrazovanje već neke druge odlike...jer ja oko sebe imam pustih magistara atomskog lizanja, zanošenja jaja u krivini ....ali od njih nema nikakve vajde!! Posao uvijek odrađuju entuzijasti i pošten svijet, naučen od malih nogu da radi i da gura!! U Njemačku su otišli 70-ih godina neki članovi moje obitelji bez "formalnog obrazovanja" i zaposlili se u firmi gdje bi hrvati tražili magistra astrologije, dipl fizike, inžinjera geodezije i svemirologije...pitaj Boga šta ne....a švabo zaposlio 4 osobu sa razreda osnovne škole....nauči te netko šta se radi, koji postupci su na tom mjestu i bitno je da ne kasniš na posao i da traka ide.... zato su oni 50 godina ispred nas uvijek bili!! Rad je stvorio čovjeka-RAD!!!

Problem kod visokog obrazovanja u Hrvatskoj, je način na koji se vrlo često dolazi do njega (kupovina diplome), pa smo zbog toga izgubili vjeru u struku. A kvazi struka nam je upropastila i dalje upropaštava državu. Sa svime ostalim što si naveo, se mogu složiti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2013. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
slavonija je napisao/la: ›
Ako su imali 5000 kuna plaću treba im dati otkaz, najurit nogom u guzicu...što se tiče obrazovanja ja tu zastupam stajalište da ne treba uvijek na prvo mjesto stavljati obrazovanje već neke druge odlike...jer ja oko sebe imam pustih magistara atomskog lizanja, zanošenja jaja u krivini ....ali od njih nema nikakve vajde!! Posao uvijek odrađuju entuzijasti i pošten svijet, naučen od malih nogu da radi i da gura!! U Njemačku su otišli 70-ih godina neki članovi moje obitelji bez "formalnog obrazovanja" i zaposlili se u firmi gdje bi hrvati tražili magistra astrologije, dipl fizike, inžinjera geodezije i svemirologije...pitaj Boga šta ne....a švabo zaposlio 4 osobu sa razreda osnovne škole....nauči te netko šta se radi, koji postupci su na tom mjestu i bitno je da ne kasniš na posao i da traka ide.... zato su oni 50 godina ispred nas uvijek bili!! Rad je stvorio čovjeka-RAD!!!

Problem kod visokog obrazovanja u Hrvatskoj, je način na koji se vrlo često dolazi do njega (kupovina diplome), pa smo zbog toga izgubili vjeru u struku. A kvazi struka nam je upropastila i dalje upropaštava državu. Sa svime ostalim što si naveo, se mogu složiti.


Po meni je glavni problem neprimjeren selekcijski postupak pri odabiru kandidata pri upisima na fakultete! "DOBRE OCJENE" ne mogu bi alibi za sve moguće nepodopštine! Ima ljudi koji stvarno pored što imaju odličan prosjek ocjena i zaista i divni karakterom, a ima gadova s vrhunskim prosjekom koji se bahate i nitko im ništa ne može jer na svim testiranjima ostvaruju izniman rezultat, a ispod fasade se kriju poremečeni likovi i teške, teške sirovine, za ne povjerovati.

_________________
Bubalo ŠTREBERU!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2013. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kulsavaj je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
slavonija je napisao/la: ›
Ako su imali 5000 kuna plaću treba im dati otkaz, najurit nogom u guzicu...što se tiče obrazovanja ja tu zastupam stajalište da ne treba uvijek na prvo mjesto stavljati obrazovanje već neke druge odlike...jer ja oko sebe imam pustih magistara atomskog lizanja, zanošenja jaja u krivini ....ali od njih nema nikakve vajde!! Posao uvijek odrađuju entuzijasti i pošten svijet, naučen od malih nogu da radi i da gura!! U Njemačku su otišli 70-ih godina neki članovi moje obitelji bez "formalnog obrazovanja" i zaposlili se u firmi gdje bi hrvati tražili magistra astrologije, dipl fizike, inžinjera geodezije i svemirologije...pitaj Boga šta ne....a švabo zaposlio 4 osobu sa razreda osnovne škole....nauči te netko šta se radi, koji postupci su na tom mjestu i bitno je da ne kasniš na posao i da traka ide.... zato su oni 50 godina ispred nas uvijek bili!! Rad je stvorio čovjeka-RAD!!!

Problem kod visokog obrazovanja u Hrvatskoj, je način na koji se vrlo često dolazi do njega (kupovina diplome), pa smo zbog toga izgubili vjeru u struku. A kvazi struka nam je upropastila i dalje upropaštava državu. Sa svime ostalim što si naveo, se mogu složiti.


Po meni je glavni problem neprimjeren selekcijski postupak pri odabiru kandidata pri upisima na fakultete! "DOBRE OCJENE" ne mogu bi alibi za sve moguće nepodopštine! Ima ljudi koji stvarno pored što imaju odličan prosjek ocjena i zaista i divni karakterom, a ima gadova s vrhunskim prosjekom koji se bahate i nitko im ništa ne može jer na svim testiranjima ostvaruju izniman rezultat, a ispod fasade se kriju poremečeni likovi i teške, teške sirovine, za ne povjerovati.

Jedno, ne isključuje drugo.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2013. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi imamo jako puno lopova zbog kojih su ljudi gladni. zbog ovih lopova nitko nije gladan.

ovo je samo gnjusno ... ili su se igrali arheologa Smile oni isto pljackaju grobove Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2013. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja cijelo vrijeme mislim o tome kako se nisu bojali duhova osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2013. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › ja cijelo vrijeme mislim o tome kako se nisu bojali duhova osijek031.com smile


sigurno znaju neke tajne rituale kojima tjeraju te duhove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
papundek57
Offline
Avatar

Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.02.2013. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rituali povampirenih duhova:((

_________________
Ne treba se plašiti žena koje padaju, već onih koje po svaku cijenu žele da ih podignete.
Budi uvijek spreman da govoriš ono što misliš, pa će te podli ljudi izbjegavati.
Čak i štetna istina vrijedi više od korisne laži.
Oko za oko, pasta za zube!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2013. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez brige, sad su na sigurnom. iza rešetaka! Mr. Green

sad im ni duhovi ne mogu ništa, osim osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2013. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez brige, sad su na sigurnom. iza rešetaka! Mr. Green

sad im ni duhovi ne mogu ništa, osim osijek031.com smile
[/quote]

jbg........... sad su na slobodi, ali su dobili otkaz. U prijevodu ponovo su na početku..............

I manje je bitno sve ovo počinieno, bitno je to da taj njihov posao "može raditi" mali, uzak krug ljudi. Btw, znam za osobu kojoj to nije bio osnovni posao, već aranžer a ovo je radila koa ispomoć i vrlo brzo dogurala do psihijatrije!

_________________
Bubalo ŠTREBERU!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2013. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidi za svaki posao ili je čovjek rođen da ga radi ili se nauči ili ovo treće --> promjena zanimanja.ja naprimjer ne bi želio biti mesar u klaonici jer zadah od ubijenih životinja mi se toliko gadi,da sam skoro dušu ispovraćao, ali svoju svinjokolju normalno obavim.
rad na svinjogojskim farmama,smrdiš od amonijaka kao da si upao u septičku,pereš se kod kuće --> ne pomaže,miris ti se uvuče u kožu.Ljudi jednostavno nemaju želudac za neke poslove pa i ja prvi.kad vidim na tv obdukcije u serijama meni se sve okrene,a kako je tek onima koji to rade

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2013. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
vidi za svaki posao ili je čovjek rođen da ga radi ili se nauči ili ovo treće --> promjena zanimanja.ja naprimjer ne bi želio biti mesar u klaonici jer zadah od ubijenih životinja mi se toliko gadi,da sam skoro dušu ispovraćao, ali svoju svinjokolju normalno obavim.
rad na svinjogojskim farmama,smrdiš od amonijaka kao da si upao u septičku,pereš se kod kuće --> ne pomaže,miris ti se uvuče u kožu.Ljudi jednostavno nemaju želudac za neke poslove pa i ja prvi.kad vidim na tv obdukcije u serijama meni se sve okrene,a kako je tek onima koji to rade


Pa dobro, ne vidim u čemu se ne slažemo? Mislim da se slažemo, da nismo kantradiktorni.

Što se mene tiče neka im daju ne 5 do 7 tisuća kn plaće, mogu im dati od 15 do 17 tis kn, pa meni je to OK. Jer na 100 do 120 tis stanovnika koliko ima OS s prigradskim naseljima, 14 grobara s plaćom od dvije i pol do tri tisuće eura nije puno. Ako ih je samo toliko, 14-15 može neka imaju, ali pošteno nije bilo kada je u ljeto 1991.g. Franjo pripadnicima ZNG-a dao plaće više od profesorskih! Zašto? Jednostavno zato što pripadnika ZNG-a nije bilo 10-20, već pogotovo po prognaničkoj populaciji bilo i po pet iz jednog kučanstva u ZNG-u, a svu hranu i troškove života dobivali od države i Caritasa, a pored toga pet ogromnih plaća i ušparali više nego ikad u životu, a za to vrijeme su drugi morali teško štečenu ušteđevinu i obiteljsko srebro prodavati u bezcjenje dok je Franjo prognenicima čepio usta. A bilo ih je previše. Zamisli si sad da npr. 300.000 ljudi u RH živi i jede sve na trošak države i onda još pored toga i svaki dobije 8.000 kn plaće samo jer se državni vrh njih boji pa im žele začepiti usta!

_________________
Bubalo ŠTREBERU!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2013. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kulsavaj u čemu je poanta tvog komentara,samo sam napisao da nisu svi ljudi stvoreni za posao kojim se bave, a komentirajući tvoj post o aranžerki
a za ostalo mislim da se slažemo,valjda

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: