Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog približavanja HDSSB-u Kosor raspustio osječko-baranjski HSLS

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2013. 23:54 
Naslov:  Zbog približavanja HDSSB-u Kosor raspustio osječko-baranjski HSLS
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HSLS se u Osječko-baranjskoj županiji previše približio HDSSB-u, njezini najistaknutiji ljudi poslovno su se i politički povezali s Glavaševom gradskom i županijskom vlašću, zamrla je sva oporbena aktivnost, a splasnule su i ambicije za povratkom na pozicije iz devedesetih, kada su HSLS-ovci nadmoćno vladali Osijekom uživajući u nadpolovičnoj podršci birača.

- Raspustio sam Županijsko vijeće HSLS-a Osječko-baranjske županije, jer ga se u javnosti previše doživljavalo kao satelit HDSSB-a. Umjesto da pojačanom aktivnošću krenu stazama slave kakvu je HSLS nekada imao na tom području, oni su gotovo nestali iz javnog života, u telefonskom nam je razgovoru otprilike rekao Darinko Kosor, predsjednik HSLS-a dok je putovao na stranački skup u Našice.

Najveće mu je razočaranje priuštio, kaže, prof.dr. Josip Vrbošić, bivši predsjednik osječkog ogranka i jedan od osnivača HSLS-a, koji se nakon uspješne diplomatske karijere u BiH ponovno aktivirao u političkom životu Osijeka i OBŽ.

- Bio je naš i SDP-ov kandidat za osječkoga gradonačelnika, zahvaljujući HSLS-u otišao je i za veleposlanika Republike Hrvatske u BiH, puno sam od njega očekivao kao predsjednika osječke organizacije i uglednoga građanina, a on nas je napustio i približio se HDSSB-u, rekao je Kosor dodavši kako se u cijeloj Hrvatskoj uz pomoć vlasti dobivaju radna mjesta, ali je ta praksa najizraženija u Osječko-baranjskoj županiji, koja je po tomu postala crna hrvatska rupa.

I Darko Bajto, donedavni predsjednik ŽV HSLS-a, ravnatelj je Ljekarni Osijek i upravlja sa 17 ljekarničkih jedinica na području Osječko-baranjske županije, koje su pod političkom ingerencijom HDSSB-a, pa se kritičan odnos Županijskog vijeća HSLS-a prema političkom konkurentu na vlasti nije niti mogao očekivati.

- Previše je toga palo na mene, nisam imao suradnike koji bi mogli povući, gospodarska situacija je sve teža, a bavim se i privatnim poslom, pa sam prije otprilike mjesec ili dva i sam odlučio povući se iz stranačkog života, rekao nam je Bajto.

I on dr. Vrbošiću zamjera što je na svoju ruku i bez znanja stranke s HDSSB-om dogovorio preuzimanje mjesta predsjednika Gradskog vijeća Osijeka, a što se moglo dobro stranački kapitalizirati. Premda se po gradu govori kako je Vrbošić već pristupio Glavaševoj stranci, Bajto kaže o tomu nema službene potvrde.

- Nije to njegov svijet, uvijek se prodavao kao ljevičar, kaže Bajto i priznaje da se već tjedan dana odlično osjeća rasterećen odgovornosti za stranku.

- Pukao sam oko brige za naš stranački prostor. Uvijek sam sve račune podmirivao na vrijeme, a onda je Kosor centralizirao račun HSLS-a i nagomilao dug, pa neka ja to poslije rješavam. A onda je prije tri tjedna Dorica Nikolić otkazala Gradu zakup naših prostorija. To treba vući deset ljudi i bar dvoje koji će strankom intenzivno baviti, a u zadnje vrijeme je najveći dio posla pao na mene, rekao nam je Darko Bajto, sada već razriješeni predsjednik ŽV HSLS-a.

Ovih je dana ostavku na mjesto predsjednika osječke oganizacije podnio i Srđan Marov, pa će se gradska i županijska izborna skupština organizirati istodobno što prije, kako bi bili spremni za predstojeće lokalne izbore, rekao nam je Bandov.

Za povjerenika ŽV-a imenovan je Goran Bandov, Osječanin na privremenom radu u Zagrebu.

- Ovo što se danas događa na političkoj sceni u Osijeku, nešto je protiv čega se liberali uvijek bore. Svađom i izolacijom ne može se ništa postići i mi moramo ponuditi drugačiju opciju. U Osijeku i dalje postoji skupina ljudi koja dobro radi, iako je situacija izvanredna, a dobro funkcioniramo i nizu ogranaka u županiji, pa sam siguran da će se ta priča ubrzo podići. S mogućim partnerima već imamo načelne dogovore, no to svakako nije HDSSB, zaključio je Bandov.

Autor: Goran Flauder


Pratite i čitajte: Lokalni izbori Osijek 2013.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2013. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li tko snimku Vrbosica kako zajedno s mladezi HDSSB-a pljesce i skandira ratnom zlocincu?

Profesor na pravnom fakultetu i diplomat slavi pravomocno osudjenog ratnog zlocinca.

Prvoklasna sramota.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2013. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rezigniran?

Koji političar u zadnjih 20 godina ima moral? Samo mi Vlado Gotovac pada na pamet. Svi ostali na prodaju, samo je pitanje vremena.

Nije ti simptomatičan ci(r)klus koji se stalno ponavlja? Novi kandidat, svi optimistični, a kada krenu postizborne kolaciji svi u istom krevetu.

Ima koja anketa? S obzirom na kandidate, opet isti prolaze na nove 4 godine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nooky
Offline
Ukupno postova: 120
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2013. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije da me nesto u HR, a posebno osjeckoj politici jos moze iznenadit, al zadnji od kojeg sam ocekivao da ce se pridruzit zlocinackoj organizaciji je Vrbosic, namjerno vise ne govorim prof.Vrbosic. Kad pogledam snimku sa ovog skupa i vidim Drmica, Bubala, Burica i pokraj njih Vrbosica, covjek stvarno ne zna bi li plakao ili smijao se...Sta se u covjeku mora dogodit da sam sebi moze objasnit tako nesto, nije mi jasno, a jos mi je nejasnije kako se covjek moze pogledat u ogledalo...Stvarno, svasta sam ocekivao ali Vrbosica medju tom bagrom....i sad ti bude pametan i glasaj za nekog i budi siguran da taj nece otrcat u sektu nakon izbora...ovaj grad je mrtav i bojim se da nece tako skoro ozivit, ako ce ikada vise...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.02.2013. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Ima li tko snimku Vrbosica kako zajedno s mladezi HDSSB-a pljesce i skandira ratnom zlocincu?

Profesor na pravnom fakultetu i diplomat slavi pravomocno osudjenog ratnog zlocinca.

Prvoklasna sramota.


ako je HNS mogao koalirati sa hdssbom, uz 'opravdanje' mi smo mladi decki, mi cemo zajedno nesto napraviti ???

pa onda taj mladi decko 'man with balls' ne ispuni jedno jedino predizborno obecanje, i naravno nista drugo ne napravi u toj koaliciji ... bude nagradjen ministarskim mjestom ? ... wtf ? NNNI Smile

kod nas je sve bolesno Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2013. 23:24 
Naslov:  Re: Zbog približavanja HDSSB-u Kosor raspustio osječko-baranjski HSLS
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To što je učinio Vrbošić nije ništa nepredvidljivo. U doba kada je Glas Slavonije bio izuzetno rigidan i zatvoren za oporbu Vrbošić je tamo pisao kolumne.
No jedna dobra stvar je da više nema HSLS-a u OBŽ. Bajto i Vrbošić su uspjeli rasprodati HSLS.
Kada Bajto kaže :"I on dr. Vrbošiću zamjera što je na svoju ruku i bez znanja stranke s HDSSB-om dogovorio preuzimanje mjesta predsjednika Gradskog vijeća Osijeka, a što se moglo dobro stranački kapitalizirati. " to znači da misli da su mogli bolje trgovati sa HDSSB-om.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2013. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S vremena na vrijeme iznikne.. ili uskrsne neki lik koji ce da vice nismo svi isti, mi imamo muda itd.

I onda dojdu na vlast. il joj se priljepe.

I onda postadose isti. ili gori.


veli kosor:
Citat: ›
zahvaljujući HSLS-u otišao je i za veleposlanika Republike Hrvatske u BiH


..mislim da je ovaj svojim potezo pokazao kogajegdje.

zjev.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.02.2013. 21:59 
Naslov:  Re: Zbog približavanja HDSSB-u Kosor raspustio osječko-baranjski HSLS
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači lijepo je naplatio svoj prelazak: sinov odvjetnički ured je dobio naplatu kazni za neplatiše vodovoda, snaha je zaposlena u vodovodu ,a brat mu postao šef marketinga u vodovodu. Divno!! Svi u vodovod.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2013. 22:47 
Naslov:  Re: Zbog približavanja HDSSB-u Kosor raspustio osječko-baranjski HSLS
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debelodjubre je napisao/la (Pogledaj post): › Znači lijepo je naplatio svoj prelazak: sinov odvjetnički ured je dobio naplatu kazni za neplatiše vodovoda, snaha je zaposlena u vodovodu ,a brat mu postao šef marketinga u vodovodu. Divno!! Svi u vodovod.


Pa Vodovod je tradicionalno obiteljska firma. Plijen političara ili jazbina uhljebljenika. Onaj tko nema obiteljsko-politički pedigre, a zaposli se u Vodovodu, na**bao je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2013. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E moj Vrbošiću
Kažeš kako te hdssb privukao jer nije elitistička već narodnjačka stranka......... Pa tko je veći elitist ili intelekualni snob od tebe, a nisi hito dečku dati više od 2 pod izgovorom da je imao lagano pitanje (dok su se još kartice izvlačile) pa nije on kriv bio što je izvukao karticu s laganim pitanjem. A da je izvukao tešku i nije ju znao onda ne bi mu dao drugu priliku jer je izvukao tešku. Moram napisati za neupućene da ne bi tko pomislio da je "nacija" nenaučljiv ispit, ili neki bauk, ali dobro , ajd ok..

Ono što imaš bez obzira na sve su maniri, zaista imaš gospodski govor tijela, nemeaš držanje, hod, mimiku, dikciju i ostalo koja bi bila svojstvena "sirovini" ili primjerena "kaubojima". Nisi od onih s bodljikavim jezikom, uvijek odišeš kulturom. (bez obzira što ne dijelimo isti svjetonazor i sustav vrijednosti). Samo, nije ti nikakv alibi to što ima sto puta gorih od tebe............

Ne znam što se krije iza svega ovog, sve mi je pomalo čudno, očito su ti dobrano priprijetili nečim da moraš ovako obraz prodavat, ne znamo koja je pozadina svega jer retorika i ponašanje hdssb nije u skladu s tvojim profilom. Jedinu zajedničku karakteristiku koju imaš s Bubalom je da ste teški "šteberi", u prijevodu da nikad nikom ništa ne bi zažmirili od srca, zažmirite ali vam piše na izrazu lica kako je to "ustupak pod pritiskom"...............

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2013. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debelodjubre je napisao/la: ›
Znači lijepo je naplatio svoj prelazak: sinov odvjetnički ured je dobio naplatu kazni za neplatiše vodovoda, snaha je zaposlena u vodovodu ,a brat mu postao šef marketinga u vodovodu. Divno!! Svi u vodovod.


Ali njegov sin ima odvjetnički ured tri-četiri godine, a u OS ima hrpa odvjetnika koji jedva preživljavaju s neuporedivo duljim stažom od ovog. Slaven Vrbošić nije nesposobnjaković, ali da li je baš zaslužio da s 30 godina života i karijerom od tri-četiri godine već ostvaruje ovakve "trofeje" to je drugo pitanje........ Usput, vjerojatno te opomene od "vodovoda" neće Slaven Vrbošić niti vidjeti jer to kompjuter u vodovodu printa sam a njegovo ime je samo isprintano na listu papira kojeg niti ne napiše već sve odradi vodovodov softver, pošalju ga Javnom bilježniku (također odabranom) i FINA blokira, a jadnici moraju ići svima plaćati a ovi nitko ništa nije mrdnuo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2013. 2:06 
Naslov:  Re: Zbog približavanja HDSSB-u Kosor raspustio osječko-baranjski HSLS
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrbošić se prodao za radna mjesta svoje obitelji u Vodovodu...žalosno.. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2013. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je stvarno jedno od najvećih razočarenja inače prilično razočaravajuće osječke politike. Ovako se bezočno prodati, to bi očekivali od nekakvog Drmića, ali ovaj se Vrbošić lažno prikazivao kao intelektualac i moralna osoba. Dubok je taj ponor u koji svi zajedno upadamo.

Inače, čovjek se odlučio obogatiti na gradskoj firmi Vodovodu. To se nekako uklapa sa poklanjanjem hrvatskih zastava, baš eto kao simbol hrvatstva, prodaja za sitne pare. Još gore, Vrbošić, umjesto da šuti, i sakrije se u neku hadeesesbeovsku rupu, u novinama izjavljuje ponosno "prešao sam u Hdssb jer je to stranka koja brine za opći interes svih". To je izgleda zaista tako. Za Vrbošiće se brinu, to je sigurno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2013. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ovako se bezočno prodati, to bi očekivali od nekakvog Drmića, ali ovaj se Vrbošić lažno prikazivao kao intelektualac i moralna osoba.


Ali nije lažno u tome i je vic, što on stvarno ima sposobnost i vrline intelektualca, ali očito da mu je netko priprijetio nečim jako opasnim, pa "potegnuo".........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2013. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrbosic mozda ima manire i mozda je nekad bio intelektualac (svojim pljeskanjem ratnom zlocincu je obje osobine izgubio u jednom potezu), ali je naivcina.

Naivan je poput Kramera, Djapica, HSLS-a, Vrdoljaka, Maksimovica, Matkovica i bulumente ostalih tutleka koji su Glavasem tikve sadili.

Glavas je vrhunski majstor smrtonosnog koketiranja koji ce svakog oponenta dovesti u situaciju autodestrukcije. Sve svoje politicke neprijatelje je prvo poljubio, a onda pustio da umru u mukama. Osim Srba - njih je dao ubiti.

Isto grcenje od otrova smrtonosnog poljupca predvidjam i Vrbosicu, kojem ce sin ostati bez sinekure, a ostatak obitelji i bez posla kad za to bude doslo vrjieme.

No, ljaga i zeleni hracak ce na obrazu obitelji ostati vjecno upamcen.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: