Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



RA-KI-JA

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2006. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po mojim saznanjima, iskustvima; cak i vise.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2006. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...valjda nam rakija po defaultu teče kroz vene...Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2006. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rakije, rakije, rakije amo
Jer utjehe nema u vodi!

Kao što možete pretpostaviti i ja sam ljubitelj rakije, i to uglavnom prave domaće slavonske, one guste i žute, one koja se pravi za svoje potrebe. Ta je najbolja! Još kad malo odstoji, po mogućnosti u bačvi, pa dobije boju... Odmah ožednih! Very Happy

steam je napisao/la: ›
Marigold je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam pod stolom već i od jedne..Smile


Igra se kameno lice? Smile


Neka, pusti djecu da se igraju! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2006. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domaća šljiva je majka rakija!

sama ju pečem,sama ju i popijem Very Happy

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2006. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eh. otvorio mi ovaj topic diznu, da se napit sad neke fine šljive, koju osjetiš tek kad ju popiješ i kad iz stomaka krene toplina u glavu...uh...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2006. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile mali ot..

ali seka s maturalca donijela milom braci apsinta ! *hophop* eto ako onaj party031 bude u skorasnje vrijeme (citaj: prije nego li ga popijem:) bum ba podelil sa .. pijancima Smile

ps. kaze da je neki najjaciji Smile))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2006. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.tportal.hr/lifestyle/spektar/fset.html
"Slična je priča i s kontroverznim absintom. Liker većina ljudi zamišlja kao žensko, slatkasto piće, s ne pretjeranom količinom alkohola, a u absintu ga je do 75 posto. Odgovoran je za boom alkoholizma u devetnaestom stoljeću, a filmskoj generaciji najpoznatiji je kao piće-droga dekadentnih pariških umjetnika s početka dvadesetog stoljeća iz Moulin Rougea.
Dugo je bio zabranjen gotovo svugdje, iako njegova ilegalna proizvodnja nikad nije prestala.
Danas su zakoni različiti – ponegdje je apsolutno ilegalan, ponegdje se ne smije točiti u kafićima, restoranima, pubovima i ostalim mjestima koja prodaju alkoholna pića, ali posjedovanje za privatnu upotrebu nije zabranjeno. U nekim zemljama smije se prodavati samo u malim bočicama (do 100 ml), a u nekima je sasvim legalan."

uf, to ne volim......
Van Gogh je udarao po absintu, a znamo kako je on završio......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2006. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dada, pa svi ti i takvi "likovi" su udarali...

njegova su svojstva halucinogena, iako vecina ljudi grijesi pa se ubije od njega... njegovo pravo dejstvo se osjeti nako 2-3 0,05 casice (bar tako kaze "strucna" literatura).. ako se pretjera budes "obamro od alkohola" (kako mi je strucno gosp. Seletkovic, inace sutkinja prekrsajnog suda u Os napisala u jednoj presudi u slucaju nevezanom za apsint:)..

a ono u zlici otopiti malo secera u apsintu, to zapaliti i preko goruce zlice uliti malo vode u casu i apsint bi tribao pobijeliti.

meni vise puta ovo nije uspjelo nego je.

a sto se zabrana tice, meni ga je sis dofurala iz praga i sada is spanije. btw. ima 17 god Smile)

a i sjecam se da sam ga pio i u cadillacu a bogme i u papa joeu Wink za voodoo nisam siguran...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2006. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi ističu šljivu kao nešto najbolje od rakiještina, ali ima nešto bolje (naravno, prirodne proizvodnje) - rakija od drenjina.
(fine su i za jesti, ali ih kod nas u ravnici nema koliko mi je poznato)
ako netko ne zna što su drenjine
http://www.cro-web.com/zdravlje/index1.php3?newsid=164

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2006. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
Smile mali ot..

ali seka s maturalca donijela milom braci apsinta ! *hophop* eto ako onaj party031 bude u skorasnje vrijeme (citaj: prije nego li ga popijem:) bum ba podelil sa .. pijancima Smile

ps. kaze da je neki najjaciji Smile))


...javi za parti obavezno...Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2006. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
a ono u zlici otopiti malo secera u apsintu, to zapaliti i preko goruce zlice uliti malo vode u casu i apsint bi tribao pobijeliti.

meni vise puta ovo nije uspjelo nego je.

a i sjecam se da sam ga pio i u cadillacu a bogme i u papa joeu Wink za voodoo nisam siguran...


Fora je cijela u tom šećeru, jerbo otopljeni šećer upija alkohol i direktno ti ulazi u krvotok.. Eto zato se ljudi jako brzo od toga ubiju (isprobano na vlastitoj koži)..

no, da se na rakiju vratimo...
nisam ju nikako voljela prije, no to valjda s godinama dolazi, sad ju pijem bez beda, a definitivno najgora je Badelova viljamovka.. užas..
Inače pelinkovac (ironije li, Badelov) pijem u slobodno vrijeme (radnim danom) al ak se treba brzinski napiti (vikendom) bolje je piti rakiju.. Travaricu recimo.. Onu u ma3xu.. Wink

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
l.l.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2006. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam ljubitelj rakije, a ni ostalih takvih jakih alkohola

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2006. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja iskustva s rakijaskim nocima uvijek su bila pun pogodak, bolje je to piti nego konjak, stok, vechiju i ostale otrove. Ali skontao sam da iako ju mozes dosta popiti i stojati na nogama, a da ti je super i jos sluzi i kao afrodizijak, ima svojstvo agresivnosti i bilo bi pozeljno piti ju u dobroj atmosferi jer vrag spava u njoj. Mislim da je rakija od sljive i medju najcisitijima jer zapravo danas mozes napraviti od ceg god hoces cugu, ali kad sam neki dan popio od krusaka koja je bila 10 godina stara brlja nakostrijesio sam se. Dovoljno mi je bilo i primirisati ju... Doslovno sam alergican na krusku otkad sam se naroljao kruskovca prije 8 god i vise ga nisam ni taknio.

Izbjegavajte likere, i gluposti. Votka jos i prolazi ali samo one ciste, nikakve obojane aditivima i okusima manga iili kojcega. Ugledajmo se na ruse, oni ne mogu biti u krivu...

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2006. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...radije se držim stare slavonske tradicije i domaće šljivovice...Smile...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2006. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji ste vi alkosi... Wink)

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: