Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Drvored lipa na osječkoj Promenadi neće se rušiti!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65808
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2013. 11:23 
Naslov:  Drvored lipa na osječkoj Promenadi neće se rušiti!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predstavnici udruge Zeleni Osijek jutros su zaprimili dopis od direktora Vodovoda Osijek d.o.o. Ljubomira Novoselića u kojemu stoji kako se u sklopu obnove kanalizacije i izgradnje sjevernog kolektora neće rušiti postojeći drvored lipa na Promenadi. Tu je informaciju potvrdio i osječki gradonačelnik Krešimir Bubalo.

Da podsjetimo, potaknuta najavama o uklanjanju drvoreda i mnogobrojnim pozivima građana na Zeleni telefon, prije nekoliko dana Udruga za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek pokrenula je online peticiju za očuvanje drvoreda lipa na Promenadi i pronalaženje alternativnog rješenja za obnovu kanalizacije. Njihov trud urodio je plodom: drvoredi ostaju na svom mjestu, a nova trasa kolektora bit će 5 do 7 metara udaljena od postojeće koja prolazi ispod drvoreda.

U priopćenju koje je udruga dobila stoji kako se od početka radilo o pogrešnoj informaciji jer namjera Vodovoda nikada nije niti bila srušiti postojeći drvored. U dopisu stoji i to da investicijski ciklus na obnovi komunalne infrastrukture, vrijedan više od 100 milijuna kuna, nažalost predviđa rušenje više od 250 stabala kao "kolateralnih žrtava", no gdje god je to moguće stabla se čuvaju, a srušena se zamjenjuju novim zasadima.

Obzirom da je za postizanje trenutačne veličine stabala lipe bilo potrebno čak 30 godina, razumljivo je što je velik broj građana reagirao na najavu mogućeg uklanjanja drvoreda s promenade jer bi to devastiralo jednu od najljepših šetnica u Hrvatskoj. Kako sada stvari stoje, peticija za očuvanje drvoreda lipa neće biti potrebna, a predstavnici udruge Zeleni Osijek na svojoj službenoj web stranici zahvalili su se mnogobrojnim građanima na brzoj reakciji jer su "kroz potpisivanje peticije izrazili svoje jasno stajalište i građansku svijest te dokazali da Osijek ima prilike sačuvati svoj zeleni identitet".

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Spasimo od rušenja drvoreda lipa na osječkoj Promenadi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2013. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
U priopćenju koje je udruga dobila stoji kako se od početka radilo o pogrešnoj informaciji jer namjera Vodovoda nikada nije niti bila srušiti postojeći drvored.



U dopisu stoji i to da investicijski ciklus na obnovi komunalne infrastrukture, vrijedan više od 100 milijuna kuna, nažalost predviđa rušenje više od 250 stabala kao "kolateralnih žrtava", no gdje god je to moguće stabla se čuvaju, a srušena se zamjenjuju novim zasadima.


Hebe lud zbunjenog...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.01.2013. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
U priopćenju koje je udruga dobila stoji kako se od početka radilo o pogrešnoj informaciji jer namjera Vodovoda nikada nije niti bila srušiti postojeći drvored.



U dopisu stoji i to da investicijski ciklus na obnovi komunalne infrastrukture, vrijedan više od 100 milijuna kuna, nažalost predviđa rušenje više od 250 stabala kao "kolateralnih žrtava", no gdje god je to moguće stabla se čuvaju, a srušena se zamjenjuju novim zasadima.


Hebe lud zbunjenog...


džaba se uzrujavao i dobio žuti karton

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2013. 11:59 
Naslov:  Re: Drvored lipa na osječkoj Promenadi neće se rušiti!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...prekrasna promocija Zelenog Osijeka, nisam dugo čula za njih (osim na reklami s debelom greškom na jednom od gradskih radija)......
...no, mene više zbunjuje podvučeni tekst:

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Njihov trud urodio je plodom: drvoredi ostaju na svom mjestu, a nova trasa kolektora bit će 5 do 7 metara udaljena od postojeće koja prolazi ispod drvoreda.

U priopćenju koje je udruga dobila stoji kako se od početka radilo o pogrešnoj informaciji jer namjera Vodovoda nikada nije niti bila srušiti postojeći drvored.


...ja bih ovo nazvala lažnom samopromocijom, jer se hvale da su uspjeli nešto što uopće nije bilo niti predviđeno....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2013. 12:30 
Naslov:  Re: Drvored lipa na osječkoj Promenadi neće se rušiti!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, Zeleni su plasirali lažnu informaciju, ispljuvali Grad i Vodovod, pokrenuli peticiju kojom su isprdali sve koji su istu potpisali, a sve za samopromociju po portalima i društvenim mrežama. Pa ustvari, šta je tu čudno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a.vidi.me.sad
Offline
Ukupno postova: 33
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2013. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se pohvalim! Susjed i ja pokrenuli peticiju, baba moja potpisala isto, da se u Osijeku ne gradi podzemna željeznica.
Naš trud urodio je plodom: u Osijeku se neće graditi podzemna željeznica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2013. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme kakvi gadovi ti Zeleni!
Kakva besramna samopromocija i plasiranje laži i to bez uvida u prostorne planove!
Kako vas samo nije sramota tako obmanjivati javnost?
Pa nisu iz Vodovoda valjda krivi što zadržavaju informacije za sebe i javnosti ne polažu račune dok ne budu prozvani?
Sramite se Zeleni Razz

Čak je i Glas Slavonije 2.1.2013. pao na vašu lažnu peticiju pokrenutu 4.1.2013.

http://www.glas-slavonije.hr/185828/3/Zbog-nove-kanalizacije-odlaze--dvije-posljednje-Titove-aleje

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2013. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eto, Korina - baš sam čekala i tvoj odgovor.....osobno, ne mislim da je peticija lažna, jer danas peticiju može napraviti i baba Mara dok prodaje paradajz na pijaci, a kamoli ne Zeleni Osijek, vauuuuuu.....a i, ono, pozivaš se na Glas Slavonije, jednu od najvjerodostojnih novinskih kuća u RH.....e, pa ako piše u Glasu, mora biti točno....
...ovo je čista šprdnja, jer si pripisujete zasluge koje uopće nisu vaše....šta će biti slijedeće: Zeleni Osijek spasio i 88 Titovih ruža kojih ionako više nema????...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2013. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anakonda je zelene boje, zar ne?

Ljubomora je gadan problem, a može se pretvoriti i u ozbiljan kompleks Laughing

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2013. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la (Pogledaj post): › Anakonda je zelene boje, zar ne?

Ljubomora je gadan problem, a može se pretvoriti i u ozbiljan kompleks Laughing


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

.....e, nek si me nasmijala.....od svega, ljubomora je baš ono što me pere...iako ne znam baš u vezi čega sam ljubomorna, ali ako si ti izvukla taj argument u obranu svojih stavova i Zelenog Osijeka, svaka ti čast - mora da si u pravu....argumenti su vam podjednako izmišljeni.....

....sva sreća pa ćemo završiti u oftopiku......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2013. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
U priopćenju koje je udruga dobila stoji kako se od početka radilo o pogrešnoj informaciji jer namjera Vodovoda nikada nije niti bila srušiti postojeći drvored.



U dopisu stoji i to da investicijski ciklus na obnovi komunalne infrastrukture, vrijedan više od 100 milijuna kuna, nažalost predviđa rušenje više od 250 stabala kao "kolateralnih žrtava", no gdje god je to moguće stabla se čuvaju, a srušena se zamjenjuju novim zasadima.


Hebe lud zbunjenog...


džaba se uzrujavao i dobio žuti karton

Kako je očito da se radilo o neistini, tražio od admina (redakcije 031) da ti obrišu žutog. Da oni nisu plasirali dezinformaciju, ti ne bi dobio žuti. Njihova greška, pa nek ju sad izvole popraviti.
osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2013. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo, kikirikić za forumašku solidarnost...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2013. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › @simo, kikirikić za forumašku solidarnost...

Oš' ti mene ubit? Alergičan sam na kikiriki.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilj
Offline
Ukupno postova: 178
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2013. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj na šta je spala osječka svakodnevica..eo ovako je bilo, da se više ne prepirete:
-gradonačelnik se zabrinuo jer u osk nema više NIKAKVE civilne scene , udruga,glasa javnosti i slično (osim volontera iz azila-ali to njega ne zanima)
-nitko se više ne buni ni zašto
-nema peticija, protestnih pisma i ničega-građanstvo se ponaša u stilu " ko ga j...e"
-a dolaze lokalni izbori
-obzirom da je udruga tzv. zeleni osijek u cukerpikslu sa ovom štadgerungom i burgermajsterom, ali i sa novoselićem iz vodovoda, tajno su se dogovorili da se malo zatalasa javno mijenje , "de dečki malo nešto kažite al samo da se čuje, a ne da se i vidi,malo online na internec, ne ići vanka,moglo bi doći do nemira na promenadi ako vas dohvate bijesni šetači i šetačice "
-tako se već prije znalo kako će sve završiti-složno, mi se dogovrili, evo ljudi vidite kako se sluša glas javnosti!
-i zato je išla peticija samo online, jer da se neko od stotina tisuća eura aktivista zelenog osijeka okuražio stati vanka na promenadu i zvati na potpisivanje peticije-e to bi bila provokacija. ovako-online-samo za internetske frikove.ne za babu katu i babu maru.što je ziher-ist ziher
-i normale-za te svrhe poslužio je tko? pa glas slavonije...ima tamo još novinarčadi koji skroz raznim perfomancima pokazuju kak vole svoj štadt
Evo ti ga...

_________________
osijek031.com smile najnasilniji element društva je neznanje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2013. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilj je napisao/la (Pogledaj post): › joj na šta je spala osječka svakodnevica..eo ovako je bilo, da se više ne prepirete:
-gradonačelnik se zabrinuo jer u osk nema više NIKAKVE civilne scene , udruga,glasa javnosti i slično (osim volontera iz azila-ali to njega ne zanima)
-nitko se više ne buni ni zašto
-nema peticija, protestnih pisma i ničega-građanstvo se ponaša u stilu " ko ga j...e"
-a dolaze lokalni izbori
-obzirom da je udruga tzv. zeleni osijek u cukerpikslu sa ovom štadgerungom i burgermajsterom, ali i sa novoselićem iz vodovoda, tajno su se dogovorili da se malo zatalasa javno mijenje , "de dečki malo nešto kažite al samo da se čuje, a ne da se i vidi,malo online na internec, ne ići vanka,moglo bi doći do nemira na promenadi ako vas dohvate bijesni šetači i šetačice "
-tako se već prije znalo kako će sve završiti-složno, mi se dogovrili, evo ljudi vidite kako se sluša glas javnosti!
-i zato je išla peticija samo online, jer da se neko od stotina tisuća eura aktivista zelenog osijeka okuražio stati vanka na promenadu i zvati na potpisivanje peticije-e to bi bila provokacija. ovako-online-samo za internetske frikove.ne za babu katu i babu maru.što je ziher-ist ziher
-i normale-za te svrhe poslužio je tko? pa glas slavonije...ima tamo još novinarčadi koji skroz raznim perfomancima pokazuju kak vole svoj štadt
Evo ti ga...


hoće reći: izlevatili su nas kojima je stalo do neke prirode, zelenila i ekoloških pitanja... Fool me once - shame on you; fool me twice - e do toga neće doći.

enivejz, ako smijem pitati: što je to štadgerung?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: