Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Komentar: Zašto diploma nije dovoljna?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2012. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onaj tko kaže da diplomom ne možeš ništa, laže. Istina je da nam je država u banani, i da je sve manje posla i da su svugdje veze i vezice, al da se ne može naći posao to baš nije istina. To je sve pitanje pojedinca, koliko je pojedinac spreman dati vremena,truda, usavršavanja da bi došao do nečega. Većina studenata ruku na srce poupisuju fakultete ne da bi naučili već da bi imali gdje tratiti vrijeme sljedećih 5-6 kod nekih i po 10 godina. Čak i u ovakvoj državi kao što je naša može se uspijeti ako si spreman dati sve od sebe, i biti najbolji, no tu je najveći problem što većina ljudi više ne uči da bi naučila, nego eto zato što "mora"! Isto tako danas bi svi sjedili u uredima, a to je jednostavno nemoguće. E da i ono što bi se definitivno trebalo napraviti je smanjiti upisne kvote na fakultetima, jer jednostavno previše je studenata...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimiz
Offline
Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2012. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve ovo stoji, ali da je danas jako teško naći posao, čak i sa završenim fakultetom, to je činjenica.
Sjetite se ljudi u kakvoj mi zemlji živimo. Kod nas postoje zakoni, ali ih se nitko ne pridržava. Tako je i sa zaposlenjima.

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Onaj tko kaže da diplomom ne možeš ništa, laže. Istina je da nam je država u banani, i da je sve manje posla i da su svugdje veze i vezice, al da se ne može naći posao to baš nije istina.

Ne bih bila toliko slobodna reći da toliki ljudi lažu. Pogledaj oko sebe koliki je broj nezaposlenih oko tebe. Ja sam zaposlena, ali realno gledam ljude oko sebe. Mlade ljude, visokoobrazovane, koji svim silama žele naći posao, a ne uspijevaju. Ljude koji pokrenu nešto svoje da bi zaradili, a propadnu. Ljude koji sjede kod kuće očajni i na rubu jer im prolaze najbolje godine, a ne mogu se pokrenuti s mrtve točke.
Ne bih se usudila reći niti da lažu, niti da su nesposobni. Samo nemaju dobro zaleđe. A, budimo realni, to je sve što ti treba da bi u našoj zemlji našao posao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2012. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mimiz je napisao/la: ›
Sve ovo stoji, ali da je danas jako teško naći posao, čak i sa završenim fakultetom, to je činjenica.
Sjetite se ljudi u kakvoj mi zemlji živimo. Kod nas postoje zakoni, ali ih se nitko ne pridržava. Tako je i sa zaposlenjima.

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Onaj tko kaže da diplomom ne možeš ništa, laže. Istina je da nam je država u banani, i da je sve manje posla i da su svugdje veze i vezice, al da se ne može naći posao to baš nije istina.

Ne bih bila toliko slobodna reći da toliki ljudi lažu. Pogledaj oko sebe koliki je broj nezaposlenih oko tebe. Ja sam zaposlena, ali realno gledam ljude oko sebe. Mlade ljude, visokoobrazovane, koji svim silama žele naći posao, a ne uspijevaju. Ljude koji pokrenu nešto svoje da bi zaradili, a propadnu. Ljude koji sjede kod kuće očajni i na rubu jer im prolaze najbolje godine, a ne mogu se pokrenuti s mrtve točke.
Ne bih se usudila reći niti da lažu, niti da su nesposobni. Samo nemaju dobro zaleđe. A, budimo realni, to je sve što ti treba da bi u našoj zemlji našao posao.

Ma,nije meni bila nakana reći da ljudi lažu, al isto tako postoji puno i previše ljudi koji kukakaju a nisu spremni raditi već su ljenjiguzi (naravno to se ne odnosi na sve). Ja kao najveći problem vidim tu, prvenstveno našu državu, a kao drugu stvar prevelike kvote upisa za studente. Ne razumijem zašto se upisuje toliki broj studenata za razno-razna zanimanja kad se zna da je teoretski nemoguće zaposliti niti 10% tih ljudi. Isto tako, vrijednosti učenja, bodovanja znanja i svega je palo, jer sad svaka buda*a može upisati a i završiti neki fakultet, baš iz problema koji sam ja već navela. Prije to nije bilo tako...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2012. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): › Čak i u ovakvoj državi kao što je naša može se uspijeti ako si spreman dati sve od sebe, i biti najbolji...


Najbolji uvijek i svugdje uspijevaju jer su -najbolji.
Tako je uvijek bilo i biti ce.

Njima ne treba govoriti sto im je ciniti, oni to dobro znaju.

Oni ni nisu tema, problem je ostalih 90% "osrednjih" koji takodjer imaju pravo na dostojanstven zivot..isto su ucili, stekli diplome.. i sto sad?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.12.2012. 1:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la: ›
RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): › Čak i u ovakvoj državi kao što je naša može se uspijeti ako si spreman dati sve od sebe, i biti najbolji...


Najbolji uvijek i svugdje uspijevaju jer su -najbolji.
Tako je uvijek bilo i biti ce.

Njima ne treba govoriti sto im je ciniti, oni to dobro znaju.

Oni ni nisu tema, problem je ostalih 90% "osrednjih" koji takodjer imaju pravo na dostojanstven zivot..isto su ucili, stekli diplome.. i sto sad?

Okrenuo si mi rečenicu da to zvuči kako ne bi trebalo, al nema veze. Poanta je da su kvote studenata prevelike, pošto ne znam kako se to točno može zaposliti 200 pravnika svake godine, ili 3000 ekonomista i slično.

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.12.2012. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je tako.. nitko nebi lopatu u ruke radje bi tipkovnicu Smile ustvari svi ti ljudi koji zavrse fakultet nece imati posla sve dok ne budu radili ljudi sa srednjom skolom odnosno poslovi manje vrijedni to je jedno s drugim jako vezano obzirom da jos uvijek zivimo u materijalnom dobu gdje je potreban radnik koji stvara nesto materijalno.. primjer jedne firme pogon 300 radnika, ured (marketing,financije itd.) 50 radnika.. dolaskom drzavne mature povecao se broj studenata, dvorane su natrpane kvaliteta predavanj izuzetno losa sve vise studenata su na instrukcijama a opet neki fakulteti su prazni i zjape jer nisu "IN" jer seljaci idu na poljoprivredni itd.. sobzirom da sljedece godine ulazimo u EU morati cemo povecati kvote studenata na fakultetima Smile a ujedno i povecati minus drzave Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2012. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas ne živimo građanski nego u plemenima stoga ova tema ne prolazi. Dok je korupcije može i bez diplome dakle kada bude društvo donekle zdravo možemo razgovarati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2012. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je dosta dobro pojasnio neke stvari u članku. Samom diplomom ljudi mogu obrisati dupe, tijekom faxa se treba nečim baviti, raditi zbog radnog iskustva, barem honorarno i/ili volonterski. Ljudi trebaju cijelo vrijeme raditi na sebi i vlastitom napretku te se istaknuti iz gomile.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2012. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
To je tako.. nitko nebi lopatu u ruke radje bi tipkovnicu Smile ustvari svi ti ljudi koji zavrse fakultet nece imati posla sve dok ne budu radili ljudi sa srednjom skolom odnosno poslovi manje vrijedni to je jedno s drugim jako vezano obzirom da jos uvijek zivimo u materijalnom dobu gdje je potreban radnik koji stvara nesto materijalno.. primjer jedne firme pogon 300 radnika, ured (marketing,financije itd.) 50 radnika.. dolaskom drzavne mature povecao se broj studenata, dvorane su natrpane kvaliteta predavanj izuzetno losa sve vise studenata su na instrukcijama a opet neki fakulteti su prazni i zjape jer nisu "IN" jer seljaci idu na poljoprivredni itd.. sobzirom da sljedece godine ulazimo u EU morati cemo povecati kvote studenata na fakultetima Smile a ujedno i povecati minus drzave Smile
Bravo
imam diplomu, pa neću raditi u onoj pekari, ili na tržnici...pa znate li vi tko sam JA !? ....samo obični idiot koji misli da će mu se na guzicom stečenu diplomu svi klanjati....uhvati šta možeš ,a nemoj živjeti kao metilj na nečijoj grbi.....ako lako dođeš do diplome, misliš da ćeš i do posla....koji su se mučili za diplomu, lako će prihvatiti i posao koji je ispod njihovih kvalifikacija.........što volim takve pametne koji misle da svi njih trebaju .....a i dalje čekaju

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2012. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alex os je napisao/la: ›
Coca Cola je napisao/la: ›
To je tako.. nitko nebi lopatu u ruke radje bi tipkovnicu Smile ustvari svi ti ljudi koji zavrse fakultet nece imati posla sve dok ne budu radili ljudi sa srednjom skolom odnosno poslovi manje vrijedni to je jedno s drugim jako vezano obzirom da jos uvijek zivimo u materijalnom dobu gdje je potreban radnik koji stvara nesto materijalno.. primjer jedne firme pogon 300 radnika, ured (marketing,financije itd.) 50 radnika.. dolaskom drzavne mature povecao se broj studenata, dvorane su natrpane kvaliteta predavanj izuzetno losa sve vise studenata su na instrukcijama a opet neki fakulteti su prazni i zjape jer nisu "IN" jer seljaci idu na poljoprivredni itd.. sobzirom da sljedece godine ulazimo u EU morati cemo povecati kvote studenata na fakultetima Smile a ujedno i povecati minus drzave Smile
Bravo
imam diplomu, pa neću raditi u onoj pekari, ili na tržnici...pa znate li vi tko sam JA !? ....samo obični idiot koji misli da će mu se na guzicom stečenu diplomu svi klanjati....uhvati šta možeš ,a nemoj živjeti kao metilj na nečijoj grbi.....ako lako dođeš do diplome, misliš da ćeš i do posla....koji su se mučili za diplomu, lako će prihvatiti i posao koji je ispod njihovih kvalifikacija.........što volim takve pametne koji misle da svi njih trebaju .....a i dalje čekaju

Točno tako...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2012. 23:03 
Naslov:  Re: Komentar: Zašto diploma nije dovoljna?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Logika "ne treba nikakva škola ima se rođo" i "diploma nije dovoljna" su u kombinaciji zajebano destruktivna stvar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: