Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na police trgovina vraća se Kalodont

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2012. 17:15 
Naslov:  Na police trgovina vraća se Kalodont
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Starije generacije sigurno se sjećaju Kalodonta (ili u narodu kolokvijalno zvanog kaladont) – legendarne paste za zube iz asortimana prijeratne Saponije koja je bila toliko popularna da je postala sinonim za sve paste za zube. Iako se Kalodont prestao proizvoditi još 1992. godine, sjećanje na njega još je živo. Riječ je o legendarnom brendu koji se uskoro vraća na police trgovina.

Naime, kako javlja Glas Slavonije, Kalodont će se za tjedan dana ponovno naći na tržištu. Uprava Saponije odlučila je napustiti svoj postojeći brend zubnih pasta Zirodent i vratiti se starom brendu Kalodontu od kojeg očekuju velik tržištni uspjeh na domaćem, ali i izvoznim tržištima, otprilike onakav kakav je izvorni Kalodont imao u svoje vrijeme.

Novi će se proizvod pojaviti u više od deset različitih okusa i bit će namijenjen svim uzrastima potrošača. Kalodont sadrži sitne granule koje učinkovito čiste i najteže dostupna mjesta u usnoj šupljini te problematična mjesta uz desni, dok dodatak floura osigurava uspješnu zaštitu od karijesa, a cool-mint aroma pruža potpuno novi osjećaj svježine.

U svrhu promocije novog/starog Kalodonta, uskoro će krenuti i velika reklamna kampanja. U početku će se proizvod moći naći na posebno uređenim policama u trgovinama po promotivnim cijenama, a iz Saponije poručuju da će i kasnije Kalodont biti cjenovno prilagođen standardu potrošača.

Inače, proizvod je nastao još davne 1922. godine u Saponijinoj preteči, tvornici Schiht, da bi pod imenom Kalodont osvojio tržište Hrvatske i bivše Jugoslavije kao jedan od Saponijih najuspješnijih i najprepoznatljivijih brendova ikada.

Tekst: M.M./Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2012. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram priznati da mi je Zirodent jedna od najlošijih zubnih pasti koje sam koristio... Jednostavno Signal, Aquafresh i slično su mi puno bolje.. Još kada se sjetim onog "gelastog" Zirodenta... uhhh

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2012. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la (Pogledaj post): › Moram priznati da mi je Zirodent jedna od najlošijih zubnih pasti koje sam koristio... Jednostavno Signal, Aquafresh i slično su mi puno bolje.. Još kada se sjetim onog "gelastog" Zirodenta... uhhh


Možda nekima treba "Duodent" ( to je za one s dva zuba...
...a ZeroDent bi onda bio za potpuno bezubeee...a zna li itko praaviii sastav raznih razvikanih pasti "Kalodont" je ipak sinonim za cijeli brand - gdje vam je lokalpatriotizam !?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2012. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S jedne strane lokalpatriotizam a s druge obični drkofuzerizam! Nonstop kritika bilo čega u gradu a nikada neka pohvala, pa ljudi moji ako vam se ovaj grad ne sviđa put pod noge. Naprosto je tragično da toliki broj "kritičara" sposobnih do boli žive ovdje još. Ne kužim, dal vas plačaju ili pomanjkanje zdravog razuma vas tjera na toliko pljuvanje. Da se razumijemo jedno (nema veze s Kalodontom i ovom temom no nije uzgred ponoviti) za ovu vlast je glasalo najviše građana i vjerujte iduće godine bude i više. Pomirite se s tim ili iselite. Muka mi je od vas svih koji to ne mogu shvatiti. Imaš ideju, znaš bolje onda se pokreni i ponudi sebe pa da imamo više izbora. A ne ovako trkeljati da bi se nešto reklo što na kraju bez smisla i van pameti bude.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2012. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niije tek kritika...ima i po(h)vala !
Imamo i ideje, a znamo i bolje...al: ne ideeee..
(vidi: prof:Tihomir Fischer nudi prepoznatljivi motiv za suvenir.....itd) ?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2012. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zirodent je čist OK pasta, niti bolja niti lošija od ostalih pasti u tom cjenovnom razredu (Plidenta, Vademecum, Colgate...) Ja često kupujem Sensodyne paste koje su poprilično skupe, ali vrijede svaku kunu jer su fenomenalne. Odlična paste je i Paradontax, ali vam treba neko vrijeme da se priviknete na njezin odvratan okus.
Veseli me što su u Saponiji odlučili revitalizirati stari kultni brend 'Kalodont'. Nadam se da će i kvaliteta te paste biti dobra.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2012. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se ovo čini kao znak napuštanja brenda koji je ostavljao plastično-kemijski okus u ustima (Zirodent).

Hoće li ovo biti samo promjena etikete ili i sadržaja? Nije mala stvar kad se proizvod skupno naziva po tvom brendu. Treba to zahvaliti onima koji su pametno radili i razvijali grad u vrijeme dok nije bilo ovih poslijeratnih "kleptomanskih jahača apokalipse". Osijek je bio gospodski grad pametnih i radišnih ljudi koji su u ondašnjoj Hrvatskoj bili čista avantgarda u svakom pogledu.

Danas je grad seljačina, lažnih regionalista i palanačkog barbarizma.

@Hmmmm, molim te, prestani nas umarati svojim uvlačenjima svojim gazdama. Vjerojatno si jedan od onih koji se ogrebao za posao i sad braniš svoju neradničku poziciju, ali prestani prodavati priče da nam je super. Ljudi imaju i oči i uši, imaju i želudac (nerijetko prazan) i njima ne trebaju farbači očiju. Ionako će se sve raspasti, ovo sada što se u gradu radi je sve na kredit, a pljačka se naveliko na radovima. Zadnje punjenje džepova prije potpunog kolapsa, poput Grčke i Splita. Hajde, momak, odskakući!

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2012. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm je napisao/la: ›
Pomirite se s tim ili iselite.


Evo, zagadi čovjek i temu o zubnoj pasti. Čudo jedno. Kak se ono kaže, da' Bog da ga Glavaš na listu stavio.

Inače, naziv zubne paste nije posebno važan, ali je simpatičan. Još ako ga slijedi okus i kvaliteta, svi sretni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2012. 1:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grdno si pogriješila jer ionako samo generalizirate pa izvodite krive zaključke. Nisam se ogrebao niti živim kao bubreg u loju već naprotiv jedva preživljavam no za to mi nisu krivi ti vaši "vječni" seljaci i primitivci. Ne kudim te za to trpanje u koš s inim budalašima što hode ovim gradom poput ovog Felta što odavno je dokazao da se lako može svrstat među likove kojima niti je mjesto u ovom gradu a niti mu sve ovce na broju. Ponekada sam na nož s Preacherom no za razliku od ovog blesana On kao i ja ima svoje mišljenje, ponekada oprečno ponekada kao i moje. Čarobnice, samo sam iskazao činjenice i opet stoji. Ne sviđa ti se, idi ako možeš. Ja bi, iz drugih razloga prvenstveno ekonomskih. Budala će uvijek biti i to se ne da iskorjeniti jer rješiš se jednog Felta, njegovo mjesto zauzme drugi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2012. 1:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la: ›
@Hmmmm, molim te, prestani nas umarati svojim uvlačenjima svojim gazdama. Vjerojatno si jedan od onih koji se ogrebao za posao i sad braniš svoju neradničku poziciju, ali prestani prodavati priče da nam je super. Ljudi imaju i oči i uši, imaju i želudac (nerijetko prazan) i njima ne trebaju farbači očiju. Ionako će se sve raspasti, ovo sada što se u gradu radi je sve na kredit, a pljačka se naveliko na radovima. Zadnje punjenje džepova prije potpunog kolapsa, poput Grčke i Splita. Hajde, momak, odskakući!


Neka ovo bude P.S.

Kulturom nisi obdarena jer niti sam momak a da i jesam mogla si dostojanstvenije to (ispričavam se za moje kvalificiranje Felta no Vama sigurno ne njemu, "momak" je iritantan). Nisu mi gazde niti sam rekao da nam je super. Vjerojatno meni osobno gore nego tebi. Činjenica da su nas popljačkali uzduž i popreko no činjenica je da u ovom gradu svi mekeću na prazno. Ideje po forumima i failbuku no ono vrijeme kad dođu izbori svi u rupama. Ja iskazujem svoje mišljenje potkrepim ponekom činjenicom i ne bježim od stvarnosti. Ti pljuješ i kudiš kad treba i kad ne treba. Živim u sadašnjosti, ukradeno na žalost neće biti vraćeno no smetaju me posve obične stvari, što Feltu Glavaš ne radi po gradu. Za razliku od Vas poslao sam gomilu slika i opisa gluposti što se rade po gradu, gradonačelniku. To je ono što mogu raditi aktivno, ukazati na besmislice poput te da se raskopava biciklistička staza u štrosiki koja nema ni godinu dana od završetka. Mislim da je to puno vrednije što možemo kao pojedinci uraditi ili Ti misliš da je puno bolje doći ovdje, napisati nešto tek tako i sebi reći ... ja sam svoje uradio. Sad imam alibi za pljuvažu! Samo nastavi, ja ću po svom. Slikom i riječi, barem iskreno a ne licemjerno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2012. 6:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

don't srati hmm
Nisu svi nezadovoljni kao sto mnogi nisu zadovoljni. Te dvije emocije su iskonsko pravo ljudskog roda . Forumi su neka vrsta ispuha. Ako kritiziraju ne znaci da bi trebali napustiti ovaj grad.Mnogi kritiziraju bas zato jer vole ovaj grad. A ti bi ih otjerao.Mozda bi bas samo te otjerao. Tvoja pseudodemokrastka misao je siledjijska i poprilicno inkvizitorska. Pusti ljude da prazne duse. I tako ih nitko ne slusa.
Osvijesti se i pusti ljudima da pisu sto hoce, kao i sto tebi dopustaju.
No kako na svim forumima ima i provokatora pa cak i placenih ne bi me zacudilo da si i ti jedan od njih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2012. 7:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm je napisao/la: ›
S jedne strane lokalpatriotizam a s druge obični drkofuzerizam! Nonstop kritika bilo čega u gradu a nikada neka pohvala, pa ljudi moji ako vam se ovaj grad ne sviđa put pod noge. Naprosto je tragično da toliki broj "kritičara" sposobnih do boli žive ovdje još. Ne kužim, dal vas plačaju ili pomanjkanje zdravog razuma vas tjera na toliko pljuvanje. Da se razumijemo jedno (nema veze s Kalodontom i ovom temom no nije uzgred ponoviti) za ovu vlast je glasalo najviše građana i vjerujte iduće godine bude i više. Pomirite se s tim ili iselite. Muka mi je od vas svih koji to ne mogu shvatiti. Imaš ideju, znaš bolje onda se pokreni i ponudi sebe pa da imamo više izbora. A ne ovako trkeljati da bi se nešto reklo što na kraju bez smisla i van pameti bude.

Čovječe tema je kaladont...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2012. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taakooo jeee ( tema je Kalodont ) !
Dakle, operimo zube, umijmo lica - i u nove radne pob(i)jedeee ...( više ni bijeda nije cijelaaa)...?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jack Fate
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2012. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, ovo me podsjeca na ono - jedan okus dostupan u deset razlicitih boja Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2012. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kalodon't.

"Flour

Proizvođači pasti za zube rado ističu sadržaj fluora jer postoji uvjerenje da on jača zubnu caklinu i sprječava nastanak karijesa. Neka novija istraživanja međutim opovrgavaju ovo staro uvjerenje i tvrde čak da fluor izaziva teška oštećenja zubi, kostiju i središnjeg živčanog sustava. Prema nekim izvorima, ovaj vrlo otrovan spoj kod djece može omesti biološki razvoj, a dovodi se u vezu i sa smanjenim kvocijentom inteligencije. Inače se koristi i kao otrov za miševe i štakore. " - zdravakrava.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: