Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vježbaonica 031: Jesmo li fitness malograđani?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2012. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjevevica je napisao/la: ›
imbakis je napisao/la (Pogledaj post): › ljudi, pa vježbanje je besplatno !

je,u pravu si.ali kao amater 90% vježbi ne možeš napraviti ispravno.i dosadno je .i nemotivirajuće.za zdravlje ću uvijek izdvojit kunice,jer se osjećam bolje,bolova nema i ponosna sam na svoje mišiće Very Happy i volim kad trener viče na mene Twisted Evil
nek je konkurencija stigla,al eto,ja neću ići tamo jer mi nije usput, i kontam da će tamo ići fensišmensi face koje na trening idu našminkane Rolling Eyes


Super su mi ovi komentari u vezi šminke na fitnessu.
Dakle ujutro idem na posao i našminkam se.
Poslije posla idem na fitness i šta sad, trebam skinuti šminku?
Poslije fita idem na cugu, sastanak, druženje - nebitno, i trebam opet stavljat šminku?
Kakve veze ima to što neka ženska ima boje na licu i kako to uopće može smetati nekome na fitnessu ili bilo kakvom vježbanju?
Svašta Rolling Eyes

Na fitness ideš da bi vježbala, a ne da ga glumiš Fešn gurua i ocjenjuješ outfite i izgled.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.10.2012. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam baš Geu zaobišla u velikom luku jer upravo tamo kao aerobic trenerice rade određene osobe koje nisu završile kineziološki fakultet već neke tečaje, ako i to. Znam to jer ih osobno poznajem, i nikad ne bih dala novac da me one podučavaju vježbanju i prehrani, jer njihovo pravo zanimanje nema veze sa sportom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la (Pogledaj post): ›
vjevevica je napisao/la: ›
imbakis je napisao/la (Pogledaj post): › ljudi, pa vježbanje je besplatno !

je,u pravu si.ali kao amater 90% vježbi ne možeš napraviti ispravno.i dosadno je .i nemotivirajuće.za zdravlje ću uvijek izdvojit kunice,jer se osjećam bolje,bolova nema i ponosna sam na svoje mišiće Very Happy i volim kad trener viče na mene Twisted Evil
nek je konkurencija stigla,al eto,ja neću ići tamo jer mi nije usput, i kontam da će tamo ići fensišmensi face koje na trening idu našminkane Rolling Eyes


Super su mi ovi komentari u vezi šminke na fitnessu.
Dakle ujutro idem na posao i našminkam se.
Poslije posla idem na fitness i šta sad, trebam skinuti šminku?
Poslije fita idem na cugu, sastanak, druženje - nebitno, i trebam opet stavljat šminku?
Kakve veze ima to što neka ženska ima boje na licu i kako to uopće može smetati nekome na fitnessu ili bilo kakvom vježbanju?
Svašta Rolling Eyes

Na fitness ideš da bi vježbala, a ne da ga glumiš Fešn gurua i ocjenjuješ outfite i izgled.



pa ne znam,ja budem mokra ,smrdljiva i uljepljena Embarassed pa se samo pitam kako našminkanim curama ne smeta šminka,jer mislim da bi meni smetala.. i to je sve.
outfit?naaaah,nisam ni spomenila....
i zaboravih reći,odličan članak,volim čitati njene kolumne,mislim da je cura na mjestu Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Lokacija: CKT Gea, Šamačka 11
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.10.2012. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

codar je napisao/la: ›
Kao sportas vec 15 godina dosta dobro poznajem sportsku scenu u osijeku i mogu se samo djelomicno sloziti sa napisanim. Znam jako puno ljudi sa kinezioloskim faxom a kojima ne bih dao da vode ni zagrijavanje a ne ozbiljan program.


U ovom dijelu se slažem s tobom. Nažalost je tako. Što se tiče samog aerobika i fitnesa, većinu toga što znam nažalost nisam naučila na faksu, nego na stotinama konvencija, seminara, natjecanja i u fitnesima u kojima sam radila. No, tih 4 godine studija ti ipak daje određenu količinu znanja o ljudskom tijelu i podlogu u anatomiji, fiziologiji i slično, a što je, po mom mišljenju, za ovaj posao i te kako važno. Meni je osobno najdraža bila četvrta godina i usmjerenje, koje smo većinu slušali i polagali na Medicinskom fakultetu - tako da i odabir usmjerenja također čini dosta veliku razliku.

codar je napisao/la: ›
Isto tako koliko znam ti si jedina od svog kadra koja ima kinezioloski fax pa to nema nikakve veze zar ne?! Taj fax ne znaci apsolutno nista jer ga se moze kupiti kao i svaki drugi fax a pogotovo u osijeku. Sve to ovisi koliko se osoba da u sport koji trenira/vodi i koliko ljubavi ima prema istom. A da ne pricam o ovom famoznom osjeckom visem trenerskom faxu koji isto spada pod sveuciliste u zg-u i o njihovom polaganju ispita.


Sa ovim se baš ne slažem. Do prije nekoliko godina možda nije bilo, ali sada znam za više voditelj(ic)a koji su završili KIF i rade u Osijeku - njih 5 ili 6. Ne poznajem ih sve, tako da ne mogu tvrditi kako rade, a o studiju u Osijeku ne znam baš ništa, pošto je osnovan dosta nakon što sam ja diplomirala.

Što se tiče kupovanja ispita, znam da je bilo nekih afera po novinama, što me nažalost ne začuđuje, ali iskreno - ne poznajem nikoga iz svoje generacije tko je platio ispit. No, to je bilo prilično davno tako da se sada vjerojatno puno toga promijenilo.. Smile O višoj trenerskoj nisam nikada imala neko najbolje mišljenje, iako ima ljudi koji su ju završili i vrlo dobro i predano rade svoj posao voditelja. Tako da, vrlo je teško generalizirati.

_________________
Enjoy the Mo(ve)ment

www.centargea.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Lokacija: CKT Gea, Šamačka 11
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.10.2012. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mzzi je napisao/la: ›
Ja sam baš Geu zaobišla u velikom luku jer upravo tamo kao aerobic trenerice rade određene osobe koje nisu završile kineziološki fakultet već neke tečaje, ako i to. Znam to jer ih osobno poznajem, i nikad ne bih dala novac da me one podučavaju vježbanju i prehrani, jer njihovo pravo zanimanje nema veze sa sportom.


U Gei radi kineziolog i fizioterapeut (uskoro viši). Neke voditeljice su završile "tečajeve", kao i većina voditeljica u gradu. No, upravo se ti tečajevi o kojima pričaš razlikuju jedan od drugog kao nebo i zemlja. Neke institucije u Hrvatskoj su već dobile EU certifikate, neke će tek dobiti, a neke vjerojatno nikada ni neće. To je upravo ono o čemu sam pisala - kroz nekoliko godina će se situacija vjerojatno malo bolje iskristalizirati i svaki centar koji imalo drži do kvalitete imat će voditelje educirane u tim ustanovama. Za sada postoje licence, seminari i kako kažeš - tečajevi, jer ako budeš tražila centar u kojem rade samo kineziolozi, nećeš ga naći, barem ne u Osijeku.. Također mislim da ima jako puno veze što su, od koga, gdje i kako učile osobe koje rade ovaj posao. Osobno ne bih nikada u dvoranu pustila nekoga tko ne zadovoljava moje kriterije što se znanja tiče.

_________________
Enjoy the Mo(ve)ment

www.centargea.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
M.M.
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad bi barem svi trenirali s jednakom energijom koju imaju za popljuvati nešto novo, bolje... Wink
P.s. odličan članak, vrlo realan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: