Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kad će doći novi Eistein???

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Poznajete li nekog "genija"?

Da
70%
 70%  [ 7 ]
Ne baš
30%
 30%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 10


Autor Poruka
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2006. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ženska_glava je napisao/la: ›
Da opet ne skrećemo s teme, mislite li da je genija za ovaj svijet bilo dovoljno?


A što ti podrazumijevaš pod "dovoljno"? Kao i entuzijasta, i genija ima par: dva-tri u svakom društvu, i to se, nažalost, ne povećava proporcionalno s brojem pripadnika društva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2006. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
ajd nabrojite one genije iz ankete, ako nije problem.

Koje, molim?

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2006. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ženska_glava je napisao/la: ›
Lijepo. napraviš jedan točak od drveta i na svakih 2 cm na njemu nabiješ magnet, ali polovi na tom točku moraju biti isto postavljeni. Napraviš još jedan, malo veći točak i na njega staviš magnete svakih 2,5 cm suprotno okrenutih polova. Napraviš zemljište tom čudu. I malo zavrtiš i magnetui će se početi odbijati i tako će se točak vrtiti, vrtiti do unedogled. Odatle dobiješ mehaničku energiju koju pretvoriš u koju god energiju hoćeš.


U jebote al sam se dobro nasmijao... Hvala Smile
Daklem, kako da ovo kazem, aha evo smislio sam - nema jebene šanse. Magneti su daleko preslabi za takvo šta (što vise magneta - veći točak, što veći točak - veći otpor jel?). Osim ako nećeš koristiti elektromagnete kojima opet treba struja za pokretanje, pa sad ako imaš kakav plan da više izadje energije nego što udje reci pa ćemo se baciti u biznis. Samo nemoj reci da bi ti točkovi odmah mogli i proizvoditi struju koja bi punila baterije pa opet nazad u magnete jer bi velik dio otpao na trenje (lezajevi, cesta, uzbrdica čak).

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2006. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da nije iz tog razloga sto sad trebamo sasvim drugu vrstu genija, npr. nekoga tko ce smisliti kako nas izvuci s ove planete kad sve ode u ku..c, da ne govorim kako bi dobro dosao genij koji bi mogao sprijeciti ove izmutirane, prilagodjene bolestine koje se pojavljeju niotkuda i onda dignu paniku medju rajom!

Sto se tice tockova i magneta, ne bi li se oni stalno odbijali cak i kad stojimo. Prakticki bi trebali dici gume u zrak kad cekamo zeleno! I sta kad prodjemo pored necega sto ima vece tockove (kamion)... ocemo se odbiti i od njega ili ce nas privuci? Hoce li ti magneti privlaciti svakakve gluposti sa ceste kao npr. eksere. Sta bi bilo kad bi prosao po metalnoj povrsini?

Mislim da sam dovoljno rekao, idem zapalit! Smile

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2006. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne, vidim da nisi shvatio njenu teoriju.
Ok, nisam ni ja do kraja, ali eto.
U biti, ideja sa kotačima radi u teoretskom dijelu, ali u praksi baš i ne , baš zbog razloga koje je ilija naveo. Ajd, tko se ovdje stvarno kuži u fiziku, a da nije samoproglašeni genij, pa da objasni točno zašto ovo sve ne bi radilo, moja fizika je malo zahrđala.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.08.2006. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Kako se jedan Tesla toga nije sjetio kada je tako jednostavno...


Kad već spominješ Teslu, dobila sam na poklon neko američko vino proizvedeno u xy gradu, USA, Tesla Road.
Ima li u Osijeku Teslina ulica????????????

Pitanjce šestorku koja je glasala da poznaje nekog genija - da ih nabrojite možda?!? Jesu to već priznati (pokojni) geniji ili neke koje svijet još nije prepoznao?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2006. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro pitanje, i mene zanimaju ti genijalci a posebice cime se bave u zivotu.
Mozda bi mogli nastupiti i u emisiji "Genijalci" sa Dreletom, Gobcem i ostalom ekipom!

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2006. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Geniji u današnje doba? Mogu ih samo progutati megalomanske korporacije, raznorazna interesna udruzenja kojima kako smo vidjeli i na Tesli obično nije u interesu da genijeve zamisli (one koje bi pomogle našoj cjelokupnoj vrsti) izađu na vidjelo osim ako oni to ne mogu nekako naplatiti...


http://en.wikipedia.org/wiki/Victor_Schauberger
Da skratim - V.S. je nasuprot današnjim explozivnim (motori sa unutrašnjim sagorijevanjem) pretpostavio svoju implozivnu tehnologiju, patente pokrali ameri i zaključali u neki sef vjerovatno.

A ovome su cak spalili izdane knjige:
http://en.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Reich

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: