Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Letovi Osijek-Zagreb kreću 29. listopada!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2012. 14:32 
Naslov:  Letovi Osijek-Zagreb kreću 29. listopada!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[09.10.2012.] Hoće li biti letova iz Osijeka za Zagreb i Split ove jeseni i zime?


Objavljen je red letenja zrakoplova Osijek-Zagreb i Osijek-Split iz osječke zračne luke, a prodaja karata započeti će 1. listopada 2012. koje će se moći rezervirati na stranicama Croatia Airlinesa.

Ovo je prvi puta nakon rata da zrakoplovi polijeću iz Klise tijekom zimske sezone letenja, što, nadaju se u ovoj zračnoj luci, najavljuje bolje dane. Letovi će se obavljati Embraerom EMB-120 Brasilia, dvomotornim turboelisnim zrakoplovom s 30 sjedala koji je preuzet od propale mađarske aviokomapnije Malev.

Prvi avion prema Zagrebu će poletjeti u ponedjeljak, 29. listopada 2012. godine u 6 sati i 45 minuta dok će povratni let iz Zagreba prema Osijeku polijetati svaki dan u 15 h i tako svaki dan do kraja zimske sezone letenja. Letovi za Split će također prometovati iz Osijeka tokom cijele zimske sezone i to u dva termina - ponedjeljkom i petkom u 16:15 h. Navedeni avion će u Split slijetati u 17:10, a povratak za Osijek će biti isti dan u 17:40 h, odnosno pola sata poslije. Oba leta će startati 29. listopada 2012., a letovi su vremenski tempirani kako bi se nadovezali na letove prema zemljama zapadne Europe. Cijena povratne karte Osijek-Zagreb-Osijek iznosit će oko 600 kn.


Zadnja promjena: Redakcija 031; 09.10.2012. 10:59; ukupno mijenjano 3 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2012. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ludo me zanima tko će im letjeti avionom do Zagreba obzirom da isti put automobilom vremenski jednako traje, a i jednako košta!

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2012. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kako od hotela u centru grada doći do Klise? Da li postoji aerodromski "shuttle" ili m oram platiti taxi koji će me doći skuplje nego avionska karta.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2012. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Ludo me zanima tko će im letjeti avionom do Zagreba obzirom da isti put automobilom vremenski jednako traje, a i jednako košta!


Ja. Recimo kupim kartu Osijek-London, u Os obavim carinu i predam prtljagu, a u Zg samo sjednem u drugi zrakoplov. Karta me izade koliko i gorivo, cestarina i parking u Zg, a moji kod kuce i dalje imaju auto.

@eseker taxi ti je do sada bio 25 kn, ne vidim zasto bi to mjenjali

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Znanstveni novak
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2012. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@PreacheR

Molim te mi objasni po kojoj to logici let avionom do Zagreba traje isto kao i voznja autom?

I kao N.N., ja cu isto letiti ako to bude odgovaralo mojim potrebama. Auto nemam, dakle ovisan sam o javnom prijevozu. Buseve ne podnosim dobro, vlakovi su prespori, zasto ne sjesti na avion?

Najbolja stvar je u tome sto nakon 20 godina dobivamo vezu za svijetom preko ZG-a, i sad ce se opet netko pametan naci i reci, koji ce nam to, pa nece nitko ziv htjeti letjeti.

Summa summarum, dzaba si krecio, nista ne valja. Najbolje je prigovarati jer to nista ne kosta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Šaran031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2012. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znanstveni novak je napisao/la: ›
@PreacheR

Molim te mi objasni po kojoj to logici let avionom do Zagreba traje isto kao i voznja autom?



Ne traje baš jednako, ali fora je u tome što se u zračnu luku mora doći 40-tak do 60 minuta ranije radi check in-a, avion poleti ... u ZG si za nekih 10 15 minuta i onda od zračne luke Pleso moraš doći do centra odnosno gdje god već u Zagrebu.. U biti autom je praktičnije..jer dodeš točno ispred gdje trebaš... "od vrata do vrata", a avionom je malo drugačije Smile

Ali ajde, neka se leti i neka se pokreće lagano Smile

_________________
I am watching you ! Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2012. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa s ovim letovima se ni ne cilja na ljude koji idu u Zg na jedan dan iako ce vjerojatno i takvih biti. Poanta ovih letova je da se iz Zg hvata drugi zrakoplov, zbog toga i je to vrijeme polaska i dolaska. Rano ujutro kad ima najvise polazaka iz Zg i oko 3 kad ima najvise dolazaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Šaran031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2012. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la: ›
Pa s ovim letovima se ni ne cilja na ljude koji idu u Zg na jedan dan iako ce vjerojatno i takvih biti. Poanta ovih letova je da se iz Zg hvata drugi zrakoplov, zbog toga i je to vrijeme polaska i dolaska. Rano ujutro kad ima najvise polazaka iz Zg i oko 3 kad ima najvise dolazaka.


Ili to da Smile

_________________
I am watching you ! Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2012. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la (Pogledaj post): › Pa s ovim letovima se ni ne cilja na ljude koji idu u Zg na jedan dan iako ce vjerojatno i takvih biti. Poanta ovih letova je da se iz Zg hvata drugi zrakoplov, zbog toga i je to vrijeme polaska i dolaska. Rano ujutro kad ima najvise polazaka iz Zg i oko 3 kad ima najvise dolazaka.


Moram priznati da sam previdio tu mogućnost da Zagrebački aerodrom može biti tranzitna međupostaja prema drugim destinacijama, što je ustvari i najlogičnije. No svejedno sam skeptičan prema eventualnoj popunjenosti svakodnevnih letova i u konačnosti, isplativosti uvođenja te linije.

Šaran031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne traje baš jednako, ali fora je u tome što se u zračnu luku mora doći 40-tak do 60 minuta ranije radi check in-a, avion poleti ... u ZG si za nekih 10 15 minuta i onda od zračne luke Pleso moraš doći do centra odnosno gdje god već u Zagrebu.. U biti autom je praktičnije..jer dodeš točno ispred gdje trebaš... "od vrata do vrata", a avionom je malo drugačije Smile

Ali ajde, neka se leti i neka se pokreće lagano Smile


Traje jednako, ako ne i duže.
1.) Treba ti 15 minuta od Osijeka do Klise
2.) Moraš doći bar sat vremena ranije da na vrijeme obaviš check in i ostala maltretiranja
3.) Let od Osijeka do Zagreba s takvim malim dvomotornim propelerecem traje bar 45 minuta
4.) Od Plesa do centra Zagreba bi ti u normalnim okolnostima trebalo 20-ak minuta, ali u to vrijeme nakon slijetanja (cca 8:00) ti treba možda i 40 minuta zbog gomile velikogoričana koji idu na posao.

Dakle, da rezimiram.
Ako putuješ avionom, od centra Osijeka do centra Zagreba ti treba najmanje 2,5 sata. Isto toliko traje i vožnja automobilom. Osim toga, vožnja automobilom ima tri velike prednosti: 1.) imaš stalno automobil na raspolaganju, 2.) njime se mogu prevesti bar još tri osobe, 3.) nisi podređen vremenu polaska.
Dakle, u Zagreb se isplati letjeti samo onda ako loviš drugi let i nastavljaš putovanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Šaran031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2012. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
N.N. je napisao/la (Pogledaj post): › Pa s ovim letovima se ni ne cilja na ljude koji idu u Zg na jedan dan iako ce vjerojatno i takvih biti. Poanta ovih letova je da se iz Zg hvata drugi zrakoplov, zbog toga i je to vrijeme polaska i dolaska. Rano ujutro kad ima najvise polazaka iz Zg i oko 3 kad ima najvise dolazaka.


Moram priznati da sam previdio tu mogućnost da Zagrebački aerodrom može biti tranzitna međupostaja prema drugim destinacijama, što je ustvari i najlogičnije. No svejedno sam skeptičan prema eventualnoj popunjenosti svakodnevnih letova i u konačnosti, isplativosti uvođenja te linije.

Šaran031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne traje baš jednako, ali fora je u tome što se u zračnu luku mora doći 40-tak do 60 minuta ranije radi check in-a, avion poleti ... u ZG si za nekih 10 15 minuta i onda od zračne luke Pleso moraš doći do centra odnosno gdje god već u Zagrebu.. U biti autom je praktičnije..jer dodeš točno ispred gdje trebaš... "od vrata do vrata", a avionom je malo drugačije Smile

Ali ajde, neka se leti i neka se pokreće lagano Smile


Traje jednako, ako ne i duže.
1.) Treba ti 15 minuta od Osijeka do Klise
2.) Moraš doći bar sat vremena ranije da na vrijeme obaviš check in i ostala maltretiranja
3.) Let od Osijeka do Zagreba s takvim malim dvomotornim propelerecem traje bar 45 minuta
4.) Od Plesa do centra Zagreba bi ti u normalnim okolnostima trebalo 20-ak minuta, ali u to vrijeme nakon slijetanja (cca 8:00) ti treba možda i 40 minuta zbog gomile velikogoričana koji idu na posao.

Dakle, da rezimiram.
Ako putuješ avionom, od centra Osijeka do centra Zagreba ti treba najmanje 2,5 sata. Isto toliko traje i vožnja automobilom. Osim toga, vožnja automobilom ima tri velike prednosti: 1.) imaš stalno automobil na raspolaganju, 2.) njime se mogu prevesti bar još tri osobe, 3.) nisi podređen vremenu polaska.
Dakle, u Zagreb se isplati letjeti samo onda ako loviš drugi let i nastavljaš putovanje.



U biti, rekli smo slično - gotovo isto Very Happy

_________________
I am watching you ! Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oggy031
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.09.2012. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. taxi do klise dođe 60 kn
2. ako netko nema auto puno je praktičnije ići avionom... vlakom ti treba pun k***** vremena, velika mogućnost presjedanja jer rade prugu i take fore, staješ svakih cca 15 - 20 min, ako ne i manje.... autobusom pak opet traje dugo, premalo mjesta za toliko dugu vožnju, neudobnost, također milijun stajanja, ulazak/izlazak iz gradova gdje staje... dakle definitivno avion...
3. popunjest letova za split je bila ako se ne varam da je pisalo 70 i nešto %... ne vidim razloga da ne bude tako i sa zagrebačkim letovima... ne treba očekivati odmah 100 %, treba vremena da se ljudi naviknu da nakon 20 godina opet mogu avionom negdje otići
4. potpisujem :
PreacheR je napisao/la: ›
Dakle, da rezimiram.
Ako putuješ avionom, od centra Osijeka do centra Zagreba ti treba najmanje 2,5 sata. Isto toliko traje i vožnja automobilom. Osim toga, vožnja automobilom ima tri velike prednosti: 1.) imaš stalno automobil na raspolaganju, 2.) njime se mogu prevesti bar još tri osobe, 3.) nisi podređen vremenu polaska.
Dakle, u Zagreb se isplati letjeti samo onda ako loviš drugi let i nastavljaš putovanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2012. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...postoji potreba za ovakvim linijama, ponajviše ljudima koji dolaze na tri dana (čitaj: kongresi, seminari i sl.), a ima i takvih "turista" u Osijeku, vjerovali ili ne....
...no, putnički promet za ZLO može biti samo DIO poslovanja, jer ovim nikako neće postići zaradu, već će se nagomilavati još dugova......pod hitno je potrebno aktivirati i cargo promet i to čim prije...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blackbird700
Offline
Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2013. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i dalje mislim da su trebali proširit i produžit pistu, ulupat nešto love u opremu (radari, bolja meteo stanica) i uterat plesu sa kapacitetom primanja jumbo-a (makar teretnog, ako već nema interesa za putnički)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2013. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...koji je ovo put u posljednjih par mjeseci da kreću letovi??????

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.09.2013. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zracna luka "Godot" Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: