Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dani prvog hrvatskog piva 2012. [Osijek] [program]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
megan
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2012. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mzzi je napisao/la: ›
Carobnica je napisao/la: ›
dino_bno je napisao/la: › Lupi i ostane ziva Rolling Eyes
O čemu ti pričaš? Na dočeku Šaina bili tamburaši, zajdeno pjevali himnu HDSSB-a i onu Thompsonovu neku. Na dočeku Nove godine u Osijeku na Trgu zadnjih godina većinu vremena su tamburaši.

Reci gdje nisu bili tamburaši.


Stvarno su ti svi komentari glupi, pa ih neću sve ni citirati. Ako ti smeta tamburica u kraju gdje se, zamisli, njeguju takvi običaji, ti se onda preseli u Dalmaciju pa slušaj klape. Ili odi u Ameriku pa slušaj produhovljenu Beyonce, ona je zasigurno na višem nivou. Ili si ti ekstra inteligentna i kulturna ljubiteljica klasične glazbe?
Carobnica je napisao/la: ›
dino_bno je napisao/la: › Lupi i ostane ziva Rolling Eyes
O čemu ti pričaš? Na dočeku Šaina bili tamburaši, zajdeno pjevali himnu HDSSB-a i onu Thompsonovu neku. Na dočeku Nove godine u Osijeku na Trgu zadnjih godina većinu vremena su tamburaši.

Reci gdje nisu bili tamburaši.
Carobnica je napisao/la: ›
dino_bno je napisao/la: › Napises nemoj se sada vrijedati i onda napises da je onaj ko voli tamburase da je seljacina!?
Rekla sam da se ne trebaš duriti zbog nečega što je činjenica. Tamburica je folk glazba, kao harmonika u Srbiji, prisutna u selima. Seljak je osoba koja ima obične sklonosti prema folk glazbi. Seljačina je onaj tko jako voli folk glazbu i onaj tko svaku kritiku folk glazbe doživljava vrlo osobno.

Seljačić - seljak - seljačina.

Nemoj se duriti nad činjenicama. Čak i ne moraš biti seljačina da bi se seljačio.

Citat: › Znaci manifestacija sa nastupima tamburasa u gradu NEMA, ovo sto kazes za doceke da sviraju..daj molim te.
O kojem gradu ti pričaš, dečko? Osijeku? Tebi stvarno nije dosta tog folka, kad nisi primjetio da su baš sve javne manifestacije imale tamburaše. Od dočeka Šaina do Nove godine.
a sta fali tamburicama onom koji to ne voli neka ne ide da ih slusa a ne takve blentave komentare da daje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2012. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ono što Carobnica želi reći jest da nema ništa protiv tamburice kao instrumenta, nego ono što se u zadnje vrijeme svira/pjeva na tom instrumentu.

Nedavno sam gledao tamburaški orkestar koji je svirao klasičnu glazbu i evergreene i to je bilo odlično, jer tamburica ima karakterističan zvuk, pa sve dobije novi štih.

Kod nas je problem što su sami tamburaši (čast iznimkama) srozali kvalitetu izvedbe glazbe/tekstova pa tako i poseljačili taj instrument.

Naravno treba shvatiti razliku između seljaka i seljačine, iliti pedera i pederčine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2012. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kod nas je problem što su sami tamburaši (čast iznimkama) srozali kvalitetu izvedbe glazbe/tekstova pa tako i poseljačili taj instrument.


Dobro rečeno.

Tamburaška glazba je nekoć simbolizirala lagodan, a danas težak život, a takav je i profil današnjeg tamburaša. U glazbi ima jako puno simbolike i od toga se ne može pobjeći.

Trebalo je ipak biti raznih žanrova, za svakog nešto. Ovako sam uvjeren da će posjećenost biti slabija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gocija
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2012. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A šta očekujete od dana piva nakon onakve reklame na državnoj televiziji osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2012. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šteta je što više nema manifestacije "Jesen uz Osječko", ali mi se sviđa što će biti Slavonia Band i Gazde. Always look on the bright side of life, don't be a hater... Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2012. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › btw. u vegi je sad bilo 10x vise ljudi na edo majki,sars i kandjija nego sto ce biti na dani prvog hrvatskog piva Smile ima nade Smile

Tesko. Taj dan je bio vrhunski i bas su pogodili u sridu, ali jesi vidio punk/rock? Mozda petina ljudi je bila na tome. Na danima piva sator ce biti dupkom pun svaki dan. Moras gledati sve skupa jbg.

@Carobnice pa koliko ja znam svugdje u svijetu je in faking komercijala, koja nije nimalo kvalitetnija od cajki, i elektronika. Pa puna tvrda je toga! Parfe, beckers, matrix, barka, tufna... Toga je, u najmanju ruku, u istoj mjeri kao cajki i tamburica zajedno. O cemu pricas ti? Rijetko je koja pivska manifestacija popracena takvom vrstom glazbe za koju ti kazes da je in i koju slusa vrlo velika vecina mladih u svijetu trenutno.
A ako ciljas na nesto kvalitetno tipa rock, punk, etc pa to je svugdje u svijetu postala glazba za grupice jer su ih globalno istisnuli gage, beyonce, rihanne, biberi, kurci-palci i elektronika (meni osobno i jedan i drugi zanr je tesko smece od glazbe). Rijetko i tesko da ce ikad vise neki rock bene postici svjetsku slavu kao bendovi koji se protezu iz proslog stoljeca. To je sada rezervirano za neku novu "glazbu" svugdje u svijetu.
A koliko ja znam odrzava se svake godine ufo. O posjecenosti toga govori to da su skoro propali ove godine. Dodaj tome saft i pokrivena su sva podrucja glazbe u gradu sa festivalima. I alternativna i elektronika i tamburice pa tko sta voli neka bira. Ocito je problem u tome sto bi svi sve mukte.
Dok su bila dva satora na danima piva i milijun besplatnih koncerata tad se pljuvalo sto su svake godine isti bendovi, tad tamburice nisu smetale nikome. Sad kad se ostalo i bez toga sad se svi okomili na tamburice, a s druge strane ufo zjapi prazan. E jebiga, kad se mora platit upad...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2012. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Dino8090, koliko znam SAFT se više ne održava.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2012. 1:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › @Dino8090, koliko znam SAFT se više ne održava.

My bad. Ne slusam tu glazbu pa nemam pojma, znam da je proslo ljeto bio.
Ali eto klasicni primjer, cim netko i pokusa nesto organizirati, a da nije bespla - corak! U startu je osudeno na propast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2012. 1:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › @Dino8090, koliko znam SAFT se više ne održava.

My bad. Ne slusam tu glazbu pa nemam pojma, znam da je proslo ljeto bio.
Ali eto klasicni primjer, cim netko i pokusa nesto organizirati, a da nije bespla - corak! U startu je osudeno na propast.

Yep, šteta za SAFT jer je, meni osobno, bio dobar festival.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2012. 12:24 
Naslov:  Re: Dani prvog hrvatskog piva 2012. [Osijek] [program]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čekaj, čekaj - ispred hotela Osijek, u petak navečer, u centru grada - tamburaši!?

Isusatiboga, koja smo mi selendra.

Da se razumijemo, nisu to tamburaši Zvonka Bogdana, zar ne? Sve starogradsko im je strano, zar ne?

Ne, to su neki naši op-žica-tamburica veseljaci.

Da, to je seljačija, htjeli vi to priznati ili ne. Takva tamburica ima svoj prostor, a to nije centar austro-ugarskog grada, koji ste vi Slavi uzurpirali.

Kakvu smo vam arhitekturu i kulturu ostavili, a vi spali na drmež, poskočice i HDSSB. Šteta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2012. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlično. Zapravo, bilo bi super kad bi se svi ljubitelji tamburice i sl. pizdarija naselili na ova naša područja. Čisto kad zdimim odavdje da budem siguran da me nitko neće jebavat s tim negdje dalje.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2012. 12:31 
Naslov:  Re: Dani prvog hrvatskog piva 2012. [Osijek] [program]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakvu smo vam arhitekturu i kulturu ostavili, a vi spali na drmež, poskočice i HDSSB. Šteta.[/quote]

Na zadnje izbore izašlo je 30 % građana, a od toga nekih 15,16% je dobio HDSSB. Dakle 1/10 Osječana je glasala za njih. Na sljedeće izbore svi izaći i glasati protiv njih, jer ovo što se desilo našem lijepom nekoć austro-ugarskom gradu je prestrašno. Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2012. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U biti treba sve starce izbaciti iz vlade i staviti mlade ljude koji su u toku sa vremenom i ne pričaju stalno o nekim prošlim vremenima...

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2012. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahaha, nevjerojatno je kako u gotovo svaku temu možete ubaciti politiku... osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2012. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ovo nije ništa, na temi o globalnom zagrijavanju ima samo 1 post i u njemu se uglavnom spominje lik i djelo B.G.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: