Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dobra djela i motivi... (ex Poslovice)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2006. 7:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ženska_glava je napisao/la (Pogledaj post): › Što to? Da misle samo na sebe?


aha Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dajte, nije istina da je pomoć nekome uvijek sebična.. pomogneš nekome i kad te pita gdje treba skrenuti za Čepin. Njemu je to velika pomoć obzirom da je izgubljen a ja se ne osjećam nešto posebno super zato što sam rekla 2-3 rečenice...
Istina je da mi pomažemo samo onima koje volimo.. Prijateljima, rodbini..
jel itko značajno pomogao nekome koga uopće ne poznaje? kao ona žena što je klincu malome dala jetru ili slično nešto tome..
ja prva nisam pomogla značajno nikome koga ne poznam.. Zašto? nemam pojma, ne poznam ih, nisu mi blizu pa to nije moj problem... Ovo sad zvuči sebično, ali to je realnost velike većine nas..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvijek me ižicaju za lovu, naročito djeca i oni što sviraju po ulicama. ili ako prodaju čestitke u humanitarne svrhe.
a normalno da ću Đokici, koji je ipak osječka legenda, dati koju kunu, kad se fino pristojno promuva oko kina.

normalno da ću reći čovjeku gdje put za ......ako znam, ali mislim da nisu ovdje u pitanju takva dobra djela.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To su sve, pa nazovimo ih "sitnice"..

Zato sam i pitala da li je itko istinski značajno pomogao nekome tko mu nije ništa tj. rodbina, prijatelj, dečko/cura...

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › To su sve, pa nazovimo ih "sitnice"..

Zato sam i pitala da li je itko istinski značajno pomogao nekome tko mu nije ništa tj. rodbina, prijatelj, dečko/cura...

To je moguće... ali ne znači da se događa! SIGURNO u 97% slučajeva pomažemo nekome koga poznajemo duže, ali ipak ostaje onih 3%...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2006. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Ma dajte, nije istina da je pomoć nekome uvijek sebična.. pomogneš nekome i kad te pita gdje treba skrenuti za Čepin. Njemu je to velika pomoć obzirom da je izgubljen a ja se ne osjećam nešto posebno super zato što sam rekla 2-3 rečenice...


Bi li se osjećala barem malo lošije da te netko pita gdje treba skrenuti za Čepin, ti znaš, ali ne kažeš? Slegneš ramenima ili kažeš da ne znaš... Time što si odgovorila na to jednostavno pitanje nisi nešto popravila svoje raspoloženje, ali ga zato nisi ni pokvarila! A i time si na dobitku, jer je moglo utjecati da se lošije osjećaš! Sve, apsolutno sve što se događa oko nas, koliko god mi toga bili svjesni ili ne, utječe na nas, na naše raspoloženje, na naše odluke i postupke, a mi time opet utječemo na sve oko nas.


Zadnja promjena: DonQuijote; 27.07.2006. 17:06; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A mogla sam ga poslati i na krivi put pa se smijati što sad i dalje luta.. Wink

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2006. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednostavnim sitnicama mi drugi ljudi mogu popraviti raspoloženje (kao i pokvariti, jasno), kao što vjerujem da i ja to mogu njima - dovoljno je da se osmjehneš teti na kiosku, probrbljaš s tetom u kantini, baki odeš okačiti zavjesu da se ne penje sama, kupiš bratu sitnicu za rođendan koja će mu puno značiti... Tebi niti gubitak vremena niti novca niti živaca, pomogao si, tj. pokazao si znak pažnje, što ponekad puno znači.

Što se tiče dobrih - dobrih djela, imala sam situaciju prije par godina kad je bio snijeg, išla sam van ulicom, prilično neosvjetljenom i zatekla starijeg čovjeka kako leži na pločniku. Bio je pri svijesti, ali nije suvislo govorio: ipak, kuća u blizini je pripadala policajcu koji je onda čovjeka podigao (kasnije sam saznala da se radilo o pijancu koji se rasipao i pijan ležao, ali meni nije smrdio na alkohol i još uvijek sam prilično uvjerena da sam napravila dobro djelo... Smile )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2006. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro je djelo u svakom slučaju dobro! Bilo ono sebično ili ne. A vidim da su me neki i krivo shvatili u vezi tih "sebičnih dobrih djela". Pod "sebično" ne mislim svjesno sebično, odnosno da nam je pri činjenju dobrih djela prvo na pameti što mi imamo od toga, nego "sebično" kao nešto što nas podsvjesno motivira na sve što inače radimo, i izravno je povezano s nagonom za preživljavanje, koji (najčešće) nas same nama stavlja na prvo mjesto. Ne da mi se više o ovoj temi... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.07.2006. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"čini što si dužan činiti, a za druge stvari ne brini." - Menandar

"Kada obavljam svoju dužnost ne tiču me se dobre ili loše posljedice." - Kant

"Najveća dužnost je sa svojim najboljim snagama pomagati onima koji tu pomoć zaista trebaju." - Ciceron osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: