Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



pametnjakovići

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2006. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: › takvo bi rangiranje moglo dovesti do diskriminacije kakvoj ovdje ne bi trebalo biti mjesta! a možda sam samo paranoičan...


Istina... zbog toga postoji mogucnost da se ukinu te zvjezdice i ostane samo pojedinacno osjenjivanje postova...

A, ako se i to pokaze neucinkovitim/nerealnim, onda se to vrlo lako ugasi... Smile

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...mislim da si samo paranoičan...već se i prije razgovaralo o ocjenjivanju i nitko se nije baš nešto bunio...baš je zanimljivo...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2006. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smisao ocjenjivanja nije shepurenje ili izrugivanje, nego mogucnost da netko tko napise nesto dobro ima osjecaj da je to sto je napisao i dobro prihvaceno kod drugih.

Na taj nacin se pojacava osjecaj da se pise s odredjenim smislom i da ima ljudi koji to citaju i o napisanom promisljaju.

Jednako tako, ocjenjivanje bi trebalo i pomoci i posluziti kao putokaz onima koji skrenu u stranputice nekvalitete i nezanimljive diskusije.

Stoga, nagradite svaku misao za koju mislite da je kvalitetno napisana...;-)

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoćemo kikirikce popapati ili ostaju i dalje da se dobacujemo????? Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ideja je zanimljiva i uopće ne sumnjam u vašu kreativnost u smišljanju opisa legende Very Happy ali tu je i mala opasnost da bi netko mogao biti izgađan s 5 paradajiza samo zbog nekog svog mišljenja i jadan se povuče, padne u depresiju, ni na internet više ne ide, ne izlazi, ne jede... Very Happy heheh

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Stoga, nagradite svaku misao za koju mislite da je kvalitetno napisana...;-)


Uredno nagrađujem misli koje su kvalitetne, ali neću nikoga gađati paradajzom.
Tebi sam dala neku ocjenu za koju nisam znala hoće li biti paradajz ili zvjezdica, ali ti je smanjilo broj paradajzića koje si prethodno dobio, pa mi sad lakše pri duši.....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: › takvo bi rangiranje moglo dovesti do diskriminacije kakvoj ovdje ne bi trebalo biti mjesta! a možda sam samo paranoičan...


Istina... zbog toga postoji mogucnost da se ukinu te zvjezdice i ostane samo pojedinacno osjenjivanje postova...



Ja se ispričavam, nisam još nikom bubala ocjenice, malo sam internet-idiot pa mi treba dulje da se na određenu pogodnost naviknem. Ali čim se naviknem, padat će zvjezdice lijevo i desno.
Također, ne mislim da ima straha od diskriminacije (a, kao što i Leon kaže, može se to lako ukinuti!), nego motivacija da se pišu pametni, duhoviti, zanimljivi postovi koji postavljaju novu perspektivu na situaciju...
A, ako se i to pokaze neucinkovitim/nerealnim, onda se to vrlo lako ugasi... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rekla bih da je DonQuijote u pravu.
ali on,ionako, juriša na vjetrenjače........

previše pažnje se zadnjih dana posvećuje ocjenjivanju a premalo sadržaju. moje mišljenje.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja
Offline
Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2006. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko se samo raspravljalo da ne bude cenzure. Sad se uvodi ocjenjivanje. Smatram to prikrivenom cenzurom. Što je jednom glupo i iritirajuće, drugom je simpatično i zanimljivo.
Kikiriki se već dobiva za postove i nagrađujemo se njima međusobno. Ocjenu treba dati za posjećenost, broj logiranja, za vrijeme provedeno na Osijek031, klikanje stranica. Smatram da se ta ocjena ne bi trebala skidati kao što se ne mogu skinuti ni kikiriki. Nekad dobiješ više, a nekad još više i to je to.
Gdje je tu pozitivan i afirmativni odnos prema korisnicima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2006. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako jeee!
Sad kad smo se izborili za ocjenjivanje, idemo se izboriti da se ocjenjivanje ukine! Dolje tiranija!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U suštini, ocjenjivanje je glupost.
Treba odlučiti između sadržaja i forme.
Dok su bili samo kikirikci, bilo je zanimljivije.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2006. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Tako jeee! Sad kad smo se izborili za ocjenjivanje, idemo se izboriti da se ocjenjivanje ukine! Dolje tiranija!


Lijepo opisana situacija... ;-)

Uglavnom, maknt je prikaz onih prosjecnih ocjena, jer je to slicno stigmatiziranju/kartonima.

Ostalo je ocjenjivanje pojedinacnih postova, ali ne zato da bi se vidjelo koji korisnik pise dobro, a koji lose (pa se imalo predrasude prma svim njihovim postovima), nego zato da se moze ocijeniti pojedinacni post.

Ako se i to bude pokazalo nerealnim, lako se i to ukine. Ostat ce samo kikoshi koji su se pokazali kao najboljim sredstvom motivacije. ;-)

A ovdje smo zbog zabave, rasprave, razmjene misljenja, a ne rangiranja tko je pametniji/manje pametan.

Eto... volio bih cuti i vase misljenje. ;-)

P.S. Sanja je dala dobre inpute...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

makini ti to sve pa idemo dalje.
ako se počnemo gađati paradajzom, neće valjati...... i sve nas to odvraća od biti ..... da o nekim temamam komuniciramo, razmjenjujemo mišljenja.
nije ovo kviz.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2006. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čujte, kome se ocjenjivanje ne sviđa, vrlo ga lako može i ignorirati. Međutim, bilo bi i društveno korisnije da sam/a vidim koliko me drugi cijene, prihvaćaju i odobravaju moja mišljenja, i to kroz sadržaj foruma, a ne da samo pogledam svoj avatar i tamo vidim kakav mi je trenutni rejting. Dakle, odgovornost jednih prema drugima prije svega - don' t be evil je jedno od osnovnih pravila ovog foruma koje je većinom palilo, molim i sve one kojima nije sasvim jasno što to znači da se konzultiraju... Meni je važno kad dođem na forum da saznam novu informaciju, da popričam s nepoznatim ljudima koji imaju možda i drugačije mišljenje koje znaju zanimljivo prezentirati... I to je to. Sve ostalo može biti bonus Smile (ispričavam se, ovo je bilo prilično "roman-rijeka", nije namjerno...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2006. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sorry Alana, ali ne kontam odakle ti takva nesigurnost da trebaš potvrdu na forumu ocjenom da pametno zboriš. (?) Koliko god se mi tu poznavali, nepoznavali, voljeli ili ne - nismo referentni (a i kompetentni) da ti kažemo koliko si ti pametna ili lupaš gluposti.

Ja bih radije (ako već mora) nek npr. budu samo rajčice i da svaku glupost, koje nije svjestan onaj koji ju je izgovorio, nagradimo istom. Manje i više pametne treba ostaviti na miru da stoje ili se razvijaju...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: