Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Treba li Osijeku multiplex?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2006. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Makar mi je gledanje kina na otvorenom ogroman gušt (plus mogućnost pijenja piva i grickanja pereca uz film), prošlih godina sam skužio da mi je pauza od 10-15 minuta dok se promjene role na jednom projektoru u Vegi ipak malo preveliki moodkiller. Tako da ću ići drugi dan u Uraniu na 'reprize'.


to je baš fino staroverski..........
osim toga, uvijek se smrznem i svečano obećam da ću se primjereno odjenuti......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.07.2006. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volim pogledati film, ali to ne znaci da redovno odlazim u kino. Jednostavno me ne privlaci sjedenje u jednom polozaju za vrijeme cijelog filma bez pauze za toalet. Znam da se ljudima dopada ozvucenje kina, ali meni je ipak preglasno. Vise volim pogledati film u udobnosti vlastitog doma, na glasnoci ugodnoj uhu i mogucnosti pauze za pisanje.
Ako sagrade multiplex (koliko sam nacuo ima u planu) mislim da ce sigurno biti posjeceniji od ova dva kina koja trenutno imamo. Ako nista drugo bar u pocetku zbog toga sto je novo, a za kasnije nemam pojma. Koliko znam da je multiplex u Zagrebu dobro posjecen premda je vec proslo dosta vremena od otvaranja. Mozda ce i ovaj u Osijeku tako...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
veljača02
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Lokacija: Perdajz
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.07.2006. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne treba nam multiplex, zapravo nam treba malo dobrih filmova. Njih možeš i po kiši gledati. sjedenje do tri sata u kinu na istom mijestu bez piš i čik pauze je zamorno i još ako je film jadan... straubolno

_________________
Umro Stari Pjesnik Umrla Emina Ostala Je Prazna Bašća Od Jasmina Polomljen Je Ibrik Uvelo Je Cvijeće Al Pjesma O Emini Nikad Umrijet Neće.........
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2006. 3:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da želim pauzu za vrijeme filma gledao bih kod kuće... u kinu mi nije potrebna jer imam tu sreću da uvijek nađem neki dobar film uz kojeg mi vrijeme proleti... a ako ne zapamtim radnju filma onda uzmem pirat i pogledam ga opet...
problem kod osječkih kina je što za filmove (a ima i onih filmova koji nemaju reklamu na teveu) rijetko ko sazna na vrijeme... ja sam za da vincijev kod saznao da je u OZu par dana prije nego su ga prestali prikazivat... ili oni žele samo da dolaze samo ''građani'' ili jednostavno ne znaju kako informirati ljude...
žao mi je bilo što nisam saznao za Saw 2 (ako je i bio)... kod nastavka je radnja kao i kod prvog dijela bila originalna...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2006. 3:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e da... da ne budem offtopic... multiplex se isplati jer bi na neki način više privlačio ljude (neki još ne znaju da su oba ova kina renovirana prije par godina)... ja bih sigurno išao bar jednom tjedno pogledat nešto...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2006. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
e da... da ne budem offtopic... multiplex se isplati jer bi na neki način više privlačio ljude (neki još ne znaju da su oba ova kina renovirana prije par godina)... ja bih sigurno išao bar jednom tjedno pogledat nešto...


idem u kino kad igra film koji sa napikirala jer pratim filmske stranice, ali većina tih filmova ne dođe u Osijek. a nema do velikog platna.
ne treba nama multiplex, nama treba kino, kvalitetniji program, kino koje neće otići u stečaj.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2006. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
problem kod osječkih kina je što za filmove (a ima i onih filmova koji nemaju reklamu na teveu) rijetko ko sazna na vrijeme... ja sam za da vincijev kod saznao da je u OZu par dana prije nego su ga prestali prikazivat... ili oni žele samo da dolaze samo ''građani'' ili jednostavno ne znaju kako informirati ljude...
žao mi je bilo što nisam saznao za Saw 2 (ako je i bio)... kod nastavka je radnja kao i kod prvog dijela bila originalna...


Čuj, uvijek možeš saznati za filmove koji trenutno igraju u novinama na zadnjim stranicama tamo gdje su vodiči događanja po gradovima. Međutim, meni se par puta dogodilo da nisam naslov asocirala uopće s filmom kad sam ga pročitala u novinama. A i vjerujem da dovoljan broj puta prođeš po gradu da vidiš što trenutno igra. Filmovi koji su osobito razvikani će biti i na prednjim stranicama novina, tipa "Gospodar prstenova" oduševio Osječane itd.
Možda je istina da bi multiplex privlačio više ljudi, kao i McDonalds na početku: prvih mjesec dana ljudi dolaze da bi vidjeli šta je to, a zatim skuže da je to kao trgovački centar - mjesto obiteljske zabave itd., već što god što su nam Ameri donijeli, pa bi onda vodili djecu vikendom tamo...
Ali ustvari, ono što je najvažnije jest da filmovi budu dobri, odnosno - privlačni publici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2006. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ono što do nas najviše dolazi je holivudska kinematografija. A ta je uglavnom sadržajno namijenjena mlađoj populaciji. I to, po mogućnosti, dosta neizbirljivoj glede kvalitete radnje (samo da je efekata!). A ti su klinci većinu toga vidjeli prije nego li su ti filmovi službeno uopće prešli Ocean! Tako da će se na odlazak u kino, koje je, btw, i preskupo za njihove mogućnosti, odlučiti samo u slučaju nekih megahitova krcatih ranije-nikad-viđenim specijalnim efektima.
Za izbirljivije, da ne kažem filmofile (u koje se povremeno volim ubrojiti), rijetko se na repertoaru nađe nešto dovoljno privlačno. A i unutrašnjost modernih kina mi je preodbojna, plastična i treš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2006. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
A i unutrašnjost modernih kina mi je preodbojna, plastična i treš!


Sve prethodno stoji, ali sam ostavila ovu posljednju rečenicu. Kada su obnavljali kina, zaista sam se ponadala da će biti ugodnija (sjedalice npr.), boji zvuk, kvaliteta slike. Ali što se tiče unutrašnjeg uređenja, odabira boja, ne znam tko je radio........ strava. Manje komercijalno kino je Urania, tako da sam tamo češće, i stvarno mi je žao što je tako kičerajski uređeno.
Ne mislim da su ulaznice preskupe. Radije ću dati dvadesetak kuna za jedan dobar film, nego otići u videoteku u za istu lovu podići dva blockbustera. Osim toga, svi koji dođu u kino, duplo više potroše na grickalice, sokove..... kao da ne znaju gledati film bez hrane, pa više ne znam da li su došli jesti, gledati film ili čak telefonirati (što je postao narodni običaj). Najbolje je kad u ključnoj sceni nego fino jede košpice i samo to se čuje u cijelom kinu.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2006. 22:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Dakle, otvorit će se još dva Cinestara u Novom Zagrebu i Zadru. Treba li Osijeku Cinestar? Koliko idete u kino?


Osječani nemaju naviku odlaziti u kino, a ja odem u Cinestar svaki puta kada noćim u Zagrebu. U Osijeku ne idem često u kino jer su kina loša... zvuk je kriminalan, a slika ovisi o projektoru koji je uključen u kojem dijelu filma.

Obzirom na moje visinske gabarite, ni fotelje nisu ono što bi trebale biti iako su sama kina više manje OK uređena.

Daklem, da se otvori normalno kino u Osijeku, bio bih redovit gost.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2006. 22:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

veljača02 je napisao/la: ›
ne treba nam multiplex, zapravo nam treba malo dobrih filmova. Njih možeš i po kiši gledati. sjedenje do tri sata u kinu na istom mijestu bez piš i čik pauze je zamorno i još ako je film jadan... straubolno

Ovo je istina... ne smijem ponijeti veliko pivo u kino ako film traje duže od 2 i pol sata Wink

Obzirom da su mi doma slika i zvuk s DVDa svjetlosnim godinama od osječkih kina (a i blizina frižidera s hladnim pivom i mokrog čvora igraju bitnu ulogu), nije baš da mi se ide na trosatne projekcije u kina...

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2006. 2:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ne mislim da su osječka kina toliko loša, mislim da su za niansu lošija od, recimo zagrebačkog Brodweya. ono što je loše u osječkim kinima to je vlasnik tih kina....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2006. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ustvari točno, dekor je manje važan kad se ugase svjetla, zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2006. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Normalno da treba.

Kad odlasci u multipleks i konzumacija brendiranih kokica i tacosa iz malih porcija od stlačenog stiropora postane stvar prestiža među osječkom avangardom, svi će ići u kino.

Dizat će se krediti, odlaziti u minus - da bismo mogli reći:

"Nu! Eto ga i u nas. Multiplekas! A mi tam već bili, da... Nemoražvjerovat."

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2006. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›
Pa ne mislim da su osječka kina toliko loša, mislim da su za niansu lošija od, recimo zagrebačkog Brodweya. ono što je loše u osječkim kinima to je vlasnik tih kina....

Pa sad.... loše misliš. Rješenje je jedino da odeš na koju predstavu tamo i onda da se vratiš u Zvijezdu i Papuk. Ono su kina za reducirani broj gledatelja, s novim projektorima i audio sustavima. Ovo kod nas je Strava & Užas. Ako ćemo se već šamarati eufemizmima Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: