Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žena je ženi.........

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2006. 14:24 
Naslov:  Re: Žena je ženi.........
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Ima ona stara izreka da je čovjek čovjeku vuk i rekla bih da to stoji.

Ali, promatrajući ljude oko sebe (to mi dođe kao zanimacija) može se primijetiti da žene jedna prema drugoj znaju biti jako, jako zločaste........ u radnoj sredini, u školi, na faksu.... da li je to stvar rivaliteta, možda, ali ponašaju se tako i kad postoji velika dobna razlika.

Među muškarcima ima izvjesna doza solidarnosti, ali kad su žene u pitanju, malo teže. U društvu, npr. u uredu gdje su sve žene i jedan muškarac, ponašaju se sve prema njemu kao mame. Kad im je muškarac šef ima manje problema, animoziteta u odnosu šef-podređeni. Ne lupam, sve sam u praksi vidjela pa i osjetila.

Napisah na topicu o novim avatarima da se žene jedne prema drugima ponašaju kao kokoške, pa eto, objavite se - ženski i muški rode što mislite na tu temu.

Imam trenutno kod sebe 2 kišobrana, pa ako počne pljuvada....... Wink


a da si nabaviš suncobran i ronilačko odijelo? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
poznanstva da, prijateljstva ne.


Pravim ogromantnu razliku između poznanstva i prijateljstva i mislim da imam nekoliko prijatelja a to je u današnje vrijeme puno.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2006. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Imam prijateljicu. Još iz osnovne škole........ ne živimo više u istom gradu pa ni državi ali se vidimo na godišnjem ili već negdje. Čujemo se telefonom, mailom, sms-om...... čak češće nego s ljudima koji su ovdje.
Naše prijateljstvo se ne svodi na torokanje o svemu i svačemu. Ima jedna izreka: Prijatelj je onaj kojem ne moraš reći. Jer, prijatelj će sam vidjeti, znati osjetiti treba li ti pomoć. Ne mislim da je smisao prijateljstva u nekom velikom povjeravanju.... Ali kada pričamo, onda pričamo, makar pogledom. Kužimo se.
Valjda zato još uvijek i funkcioniramo.


Ili mozda zato sto se ne vidjate cesto pa se ni ne mozete povadit oko nekih svakidasnjih gluposti ? Nekako bih ovaj tvoj odgovor mogao shavtiti kao potvrdu moje teze o nepoznavanju pojma 'prijateljstvo' u zena. Jerbo mi se cini da vam je to poznato samo iz cuvenja, maste, bajki.. u biti, vi zivite u nekom imaginarnom svijetu...

cekate nekog princa na bijelom konju, ocete bite i 'ebene i postene, htjele bi prijeteljice imati, a jedna drugoj oko vadite.. hellooo !?

fali vem doza realnosti i objektivnosti, imho.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
a da si nabaviš suncobran i ronilačko odijelo? Very Happy


a da ti nama nešto o temi????????

moram izvijestiti da se osoba koja me na neki način i potakla na ovu temu još nije objavila.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›

Ili mozda zato sto se ne vidjate cesto pa se ni ne mozete povadit oko nekih svakidasnjih gluposti ? Nekako bih ovaj tvoj odgovor mogao shavtiti kao potvrdu moje teze o nepoznavanju pojma 'prijateljstvo' u zena. Jerbo mi se cini da vam je to poznato samo iz cuvenja, maste, bajki.. u biti, vi zivite u nekom imaginarnom svijetu...

cekate nekog princa na bijelom konju, ocete bite i 'ebene i postene, htjele bi prijeteljice imati, a jedna drugoj oko vadite.. hellooo !?

fali vem doza realnosti i objektivnosti, imho.


svakidašnje gluposti tipa šišala sam se, sviđa mi se, ne sviđa mi se vrlo se jednostavno razmijene netom.
normalno da imamo faze durenja.
prijateljstvo je općenito teško ostvariti ali ne i nemoguće. tako da se ne mogu složiti s ovim tvojim komentarom.
a oči su nam još na broju, lijepe tamne........
u svakodnevnom životu više se družim s dečkima, neće mi iskopati oči Cool

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam babinjak: četiri nas je u prvom krugu. U drugom krugu imam još dvije dobre prijateljice. S njima sam se zavadila u srednjoj školi, valjda zbog nejednakog tempa u odrastanju (ja sam vječno kaskala nekim svojim ritmom...), ali smo se sad, kad smo omatorile, ponovno srele i zaključile da imamo sličnije živote nego što smo mislile da ćemo imati kad smo bile srednjoškolke (moram napomenuti da se radi o prijateljicama iz vrtića, we go way back...) i sad smo dobre.
Svoj babinjak sam upoznala na faksu, već tri godine dijelimo dobro i zlo (a bilo je baš svega...)
Međutim, vjerujem i u muško-ženska prijateljstva, osim Pukija, imam još jednog najboljeg prijatelja koji zna moje najintimnije tajne, tako da kod mene o tome nema dileme.
Žensko-ženska prijateljstva su krhka, to je istina, možda i zbog velike emotivnosti koje žene nastoje unijeti u sve odnose, zato nas više stvari međusobno i pogađa. Međutim, da su nemoguća, ili nepostojeća - jednostavno nije istina. Žene znaju biti prijatelji. Ustvari, htjela bih da prestanemo govoriti o ženama vs. muškarcima, jer svi nekako generaliziraju "žene" kao ujednačenu skupinu, što je stravična pogreška: svaka je žena ljudsko biće, i svako je ljudsko biće posebno, različito od drugoga. Zato činjenica o tome hoće li žena lakše ili teže sklopiti prijateljstvo ovisi o tome kakve karakteristike kao ljudsko biće ima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›

Jerbo mi se cini da vam je to poznato samo iz cuvenja, maste, bajki.. u biti, vi zivite u nekom imaginarnom svijetu...

cekate nekog princa na bijelom konju, ocete bite i 'ebene i postene, htjele bi prijeteljice imati, a jedna drugoj oko vadite.. hellooo !?

fali vem doza realnosti i objektivnosti, imho.


ne možeš baš sve žene trpat u isti koš...prema svojim prijateljicama se uvijek odnosim korektno i najbolje što mogu i uvijek im želim samo najbolje...

A vi muškarci..prijateljstvo puca čim se neka žena ispriječi između vas..ha Smile

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2006. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Imam babinjak: četiri nas je u prvom krugu. U drugom krugu imam još dvije dobre prijateljice. S njima sam se zavadila u srednjoj školi, valjda zbog nejednakog tempa u odrastanju (ja sam vječno kaskala nekim svojim ritmom...), ali smo se sad, kad smo omatorile, ponovno srele i zaključile da imamo sličnije živote nego što smo mislile da ćemo imati kad smo bile srednjoškolke (moram napomenuti da se radi o prijateljicama iz vrtića, we go way back...) i sad smo dobre.
Svoj babinjak sam upoznala na faksu, već tri godine dijelimo dobro i zlo (a bilo je baš svega...)
Međutim, vjerujem i u muško-ženska prijateljstva, osim Pukija, imam još jednog najboljeg prijatelja koji zna moje najintimnije tajne, tako da kod mene o tome nema dileme.
Žensko-ženska prijateljstva su krhka, to je istina, možda i zbog velike emotivnosti koje žene nastoje unijeti u sve odnose, zato nas više stvari međusobno i pogađa. Međutim, da su nemoguća, ili nepostojeća - jednostavno nije istina. Žene znaju biti prijatelji. Ustvari, htjela bih da prestanemo govoriti o ženama vs. muškarcima, jer svi nekako generaliziraju "žene" kao ujednačenu skupinu, što je stravična pogreška: svaka je žena ljudsko biće, i svako je ljudsko biće posebno, različito od drugoga. Zato činjenica o tome hoće li žena lakše ili teže sklopiti prijateljstvo ovisi o tome kakve karakteristike kao ljudsko biće ima.


U pravu si. Ne treba generalizirati stvari, ali se metodom druzenja/provodjenja vremena/ljubovanja/itd sa zenama mogu izvuci neki opceniti zakljuci koje sam gore naveo.

isto tako, f2f pricajuci s bilo kojom zenskom osobom o ovoj temi.. naisao sam na potvrdjivanje ove teze od strane iste, naravno uz opasku 'ali ja nisam takva' -- sto je i svaka od vas netom napravila Smile cudno, cudno.

btw, ne vidim da rasprava ide u smjeru muski vs. zene i ne na moje komentare gledati kao na vrjedjanje, omalovazavanje isl. jednostavno govorim iz svog ne malog iskustva s zenam. (uuu al se foliram,a ?Smile

i da, _ne postoji_ musko-zensko prijateljstvo bez da postoji privlacnost bar s jedne strane sto bi bilo i ok da strana koja je privucena drugom, pod utjecajem npr. alkokola ne 'otvori dusu' svom tzv. prijatelju. opet osobno visestruko iskustvo.

Marigold je napisao/la: ›
A vi muškarci..prijateljstvo puca čim se neka žena ispriječi između vas..ha


Za ovakvo sto sam cuo samo u sapunicama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A u stvarnom životu ju obojica iskoristite, odbacite i postanete još bolji prijatelju uspoređujući iskustva..

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2006. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
i da, _ne postoji_ musko-zensko prijateljstvo bez da postoji privlacnost bar s jedne strane


pa cuj...nemoj biti toliko siguran u to - evo, recimo, imam 4 (bar 4) iskrene frendice prema kojima ne osjecam nikakvu privlacnost. kao, jel, "žensko-mušku" privlačnost.

ono, malo mi je glupo odbijati mogucnost postojanja takvog prijateljstva bez ikakvih skrivenih namjera.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2006. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: › A u stvarnom životu ju obojica iskoristite, odbacite i postanete još bolji prijatelju uspoređujući iskustva..


U pravom zivotu lega ne pozeli ribu od lege.

Ako pozeli, onda nije ni bio lega...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma da, stvarno..mora da ni to nisam skontala ili sam se samo zajebavala...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2006. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: › Ali žene puno teže međusobno sklapaju poznanstva za razliku od muškaraca, koji samo kažu oš malo piva i dalje se priča razveze i eto ti poznanstva. Eto žao mi je što mi žene nismo takve...

Ma ne samo "'os piva" nego i "de mi malo pocesi jaje", a najbolji nacin za upoznati se s nekim je za pisoarom. Uljudno ga pitas "e, lega, 'osh probat' malo mog navuci i otresti". Naravno, poznato je da muski idu na WC skupa, tako je em zanimljivije, em mozes biti siguran da te putem nece pojesti troglava adzaja.

Zene ne sklapaju poznanstva i prijateljstva, nego kontakte iz koristoljublja.

Imam i ja milijun primjera (jel' da se sad ne kurcim k'o Toni kako i ja imam iskustva) ;-) o tim situacijama...

Jedna od drazih mi je situacija izmedju dvije legice od kojih je jedna jako, jako zgodna i pozeljna (zvat cemo ju TurboPitchon) i jedna je hmmm, manje zgodna (zvat cemo ju NijeTurboPitchon). Uglavnom, NijeTurboPitchon je bila pametnija i uvijek se vise furala i oslanjala na komunikaciju, razgovor s drugim ljudima, vecina ljudi ju i je percipiralo kao boljeg sugovornika od TurboPitchon-a. TurboPitchon je, pak, bio TurboPitchon - san svih vlaznih snova i najcesci gost u glavama sudionika onanijskih seansi. Kao sto to i jest u nasem okrutnom svijetu, TurboPitchon je sisao i nabijao se na, zenskom oku, najpozeljnije i najsladje muzjacke alatke. NijeTurboPitchon je cuclao mrvice koje su padale sa stola.

Kad god bih pricao s NijeTurboPitchon, uvijek bi mi pocela spominjati kako je TurboPitchon ovakav ili onakav, blablabla. Mislim, wtf. druzis se s njom, visite stalno zajedno, super ste si legice, a okolo o njoj kenjas...Kenjas li o njoj zato sto ti je lose? Zato sto je ona zaista losa? Ili?

Ne, NijeTurboPitchonu zapravo nije bilo lose. Mrvice od kolaca su jos uvijek sladje od mrvica prhuti s necijeg supka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2006. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ma ne samo "'os piva" nego i "de mi malo pocesi jaje", a najbolji nacin za upoznati se s nekim jer za pisoarom. Uljudno ga pitas "e, lega, 'osh probat' malo mog navuci i otresti". Naravno, poznato je da muski idu na WC skupa, tako je em zanimljivije, em mozes biti siguran da te putem nece pojesti troglava adzaja.

Zene ne sklapaju poznanstva i prijateljstva, nego kontakte iz koristoljublja.


Uuuuu, bjez' iti u podrum Smile) btw. odma se vidi da kolegakojinecedaseqrci ima iskustva Smile)

Leteci mungos je napisao/la: ›
Imam i ja milijun primjera (jel' da se sad ne kurcim k'o Toni kako i ja imam iskustva) ;-) o tim situacijama...

Jedna od drazih mi je situacija izmedju dvije legice od kojih je jedna jako, jako zgodna i pozeljna (zvat cemo ju TurboPitchon) i jedna je hmmm, manje zgodna (zvat cemo ju NijeTurboPitchon). Uglavnom, NijeTurboPitchon je bila pametnija i uvijek se vise furala i oslanjala na komunikaciju, razgovor s drugim ljudima, vecina ljudi ju i je percipiralo kao boljeg sugovornika od TurboPitchon-a. TurboPitchon je, pak, bio TurboPitchon - san svih vlaznih snova i najcesci gost u glavama sudionika onanijskih seansi. Kao sto to i jest u nasem okrutnom svijetu, TurboPitchon je sisao i nabijao se na zenskom oku najpozeljnije najsladje muzjacke alatke. NijeTurboPitchon je cuclao mrvice koje su padale sa stola.

Kad god bih pricao s NijeTurboPitchon, uvijek bi mi pocela spominjati kako je TurboPitchon ovakav ili onakav, blablabla. Mislim, wtf. druzis se s njom, visite stalno zajedno, super ste si legice, a okolo o njoj kenjas...Kenjas li o njoj zato sto ti je lose? Zato sto je ona zaista losa? Ili?



Zavist, jal, nesigurnost.. gorenavedena situacija vrijedi i bez superpicon i nijesuperpicon, bez problema ide samo picon. Cini mi se da sve zene misle za sebe da su najnajnaj, a u isto vrijeme do granica ludila sumnjaju u to. Tu uskacu proizvodjaci krema, krpica i sl, ali to je za drugi topic. To me podsjeca na onu staru narodnu; "Bas sam neodlucan, a mozda i nisam !?"

Jednom prilikom nasao sam se sa mjesanim musko-zenskim drustvom u cisto turistickom posjetu striptiz baru, popili cugu (masno platili) pogledali malo utegnuta tjelesa umjetnica na sanku. naglasav utegnuta tjelesa. tjela za 5. sigurno pogadjate kako je zenski dio drustva prokomentirao njihove figure !?

"daaaaj, vidi taj celulit... ja bi bolje plesala.. itd"

jedva sam se suzdrzao od komentara tipa 'daj se pogledaj u ogledalo' .. naravno da je usljedilo 'diskretno' odmjeravanje zenskog djela drustav i gromoglasan smjeh od strane muskih. .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Takve stvari se događaju. Moje iskustvo je da je NijeTurboPitchon ljubomorna osoba i nesigurna u sebe, i sve da izgleda na dlaku isto kao TurboPitchon, svejedno bi je olajavala pred drugima, iz vlastite nesigurnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: