Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako prosuđujete ljude - što prvo opažate

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opći dojam ,pogled i osmjeh ako tu upali možemo ići dalje,onak sam tip par pravih riječi u pravom trenutku i vjerna ko pseto do 25 -tog zajeba ili kraja života.To npr.ne volim kod sebe,previše sam tolerantna, mada imam jezičinu ko krava rep i ne štedim nikoga.
odbiti me mogu namrgođeni ,kukatori i ljudi koji ne drže do osobne higijene...bljaki.
Dakle opći dojam i osmjeh.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što prvo zapazim? pogled, tj. oči, tj. pogled.. (oči su ogledalo duše..) ako me osoba ne gleda u oči dok razgovaramo, ili ne može izdržati moj pogled, to mi je nekako apsolutni minus.. to je ono što mi upadne u oči onak na prvi pogled.. cjelokupni dojam samo zaokružuje stav osobe, bio on bilo kakav, s kakvim se ja ni ne slagala, bolje ikakav nego nikakav.. ne volim ljude koji ne znaju koliko žličica šećera piju u svojoj kavi.. također volim ljude koji su srčani i drastični u svojim postupcima!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.10.2007. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la (Pogledaj post): ›
Imao sam prilike stotinu puta biti prosuđivan od strane ljudi zbog mog stila oblačenja,kose,bla bla...i u par situacija mi ti ljudi nakon nekog vremena ulete sa pričom: "Znaš lega...ja mislio da si ti bla,bla...a ti ustvari bla,bla...".


e pa to su ti oni ljudi koji gledaju povrsno, vanjstinu, e ne zapravo tebe. take ljude treba poslati u 3pm, a nazalost puno ih je...
najgori su mi oni koji prosuduju ljude po odjeci koju ta osoba nosi. đizs na to popizdim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MF
Offline
Avatar

Ukupno postova: 120
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 20:59 
Naslov:  Re: Kako prosuđujete ljude - što prvo opažate
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja gledam na to koliko se osoba osjeća ugodno sa mnom, je li se opustila i sl. Ako ja njoj/njemu smetam, brate mogu ja i otići !

_________________
"KAD ČOVJEK NE ZNA ŠTO ŽELI NA KRAJU DOBIJE MNOGO ONOGA ŠTO NE ŽELI"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la (Pogledaj post): › Trudim se ne "ocjenjivati" nikada nikoga na prvi pogled.Treba vremena (više ili manje) da skužiš tko je kakav zapravo.
Imao sam prilike stotinu puta biti prosuđivan od strane ljudi zbog mog stila oblačenja,kose,bla bla...i u par situacija mi ti ljudi nakon nekog vremena ulete sa pričom: "Znaš lega...ja mislio da si ti bla,bla...a ti ustvari bla,bla...".To me totalno oduševi u toj mjeri da poželim imati u ruci kantu benzina i šibice.

čuj tak ti to ide na brdovitom Balkanu!
Javno priznajem kad te prvi put vidjeh pomislih...ovo je potencial,garantirano ima kvaku za sve i tak se nastaviše duuuuugaaaa klepetanja...bistar pogled u okicama i osmjeh je bio presudan,eto potvrda moje ranije teze...
Hvala ti što mojih osam sati robije učiniš čak i zanimljivim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 23:52 
Naslov:  Re: Kako prosuđujete ljude - što prvo opažate
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa zapravo najčešće kod ljudi prvo primjetim osmijeh...neki pokreti mi igraju ulogu u prosuđivanju....način razgovora....ali u biti trudim se procijenjivati na osnovu izrečenog ne viđenog...iako ponekad oboje može igrati podjenako važnu ulogu...
najbolje da se ne zamaram s tim... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la (Pogledaj post): ›
Metalucifer je napisao/la (Pogledaj post): › Trudim se ne "ocjenjivati" nikada nikoga na prvi pogled.Treba vremena (više ili manje) da skužiš tko je kakav zapravo.
Imao sam prilike stotinu puta biti prosuđivan od strane ljudi zbog mog stila oblačenja,kose,bla bla...i u par situacija mi ti ljudi nakon nekog vremena ulete sa pričom: "Znaš lega...ja mislio da si ti bla,bla...a ti ustvari bla,bla...".To me totalno oduševi u toj mjeri da poželim imati u ruci kantu benzina i šibice.

čuj tak ti to ide na brdovitom Balkanu!
Javno priznajem kad te prvi put vidjeh pomislih...ovo je potencial,garantirano ima kvaku za sve i tak se nastaviše duuuuugaaaa klepetanja...bistar pogled u okicama i osmjeh je bio presudan,eto potvrda moje ranije teze...
Hvala ti što mojih osam sati robije učiniš čak i zanimljivim.


Embarassed Embarassed Embarassed Hvala! Very Happy
Rekoh ti 100 puta,a i jope ću - da tebe nema tamo,davnih dana bi totalno vrisnio.Današnji dan mi je zahvaljujući tebi proletio kao od šale.I hvala ti što me znaš stavit u poziciju kad se zacrvenim kao majmunov guz. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.10.2007. 11:02 
Naslov:  Re: Kako prosuđujete ljude - što prvo opažate
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MF je napisao/la (Pogledaj post): › Ja gledam na to koliko se osoba osjeća ugodno sa mnom, je li se opustila i sl. Ako ja njoj/njemu smetam, brate mogu ja i otići !


hmm, ne znaci ako je osoba pomalo nervozna i nije opustena kad se upozna s tobom, da mu/joj ti smetas. mozda ta osoba jednostavno ima strah od upoznavanja novih ljudi pa je zato nervozna i nije opustena. to govorim iz osobnog iskustva jer je meni jako bed upoznavati nove ljude, pogotovo ako mi netko unaprijed kaze da ce me upoznati s nekim osijek031.com smile odmah me obuzme nervoza i razmisljam o sto stvari, pa sta ako ovo ili ono... jednostavno to mi je nocna mora. zato i nije bas ispravno prosudivati ljude po prvom dojmu, vec nakon nekog vremena kada se on/ona/ono opusti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 11:09 
Naslov:  Re: Kako prosuđujete ljude - što prvo opažate
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada upoznam osobu prvo joj se zagledam u lice i posebno oči. Odbijaju me ljudi koji ne mogu izdržati duži pogled u oči, djeluju neiskreno i pokvareno. Strašno poštujem ljude koji će mi u lice reći ako ih nešto smeta kod mene, a ne ogovarati me iza leđa. Volim hrabre ljude koji se drže svojih načela i ne boje se promijeniti život iz korijena samo zato jer ih je to puklo. Volim ljude koji imaju ideje i planove. Cijeli stav mi je bitan kod upoznavanja. I čvrsti stisak ruke. Smile

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2007. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da su vibra koju šire i način na koji govore presudni u tome kako ću koga procijeniti..
otvoreni, pozitivni ljudi, spremni na zajebanciju i razumni su oni koje mogu cijeniti i zavoljeti pri prvoj komunikaciji.
dok licemjerne, nesigurne i isfolirane ljude organski ne podnosim... možda je to greška, ali rijetko im dajem drugu priliku..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2007. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....nije mi jasno kad procitam vecinu ovdje napisanih komentara....gdje nabrajate sve moguce osobine....koje procjenjujete....i koje su vam bitne.....po tome ispada da svi vaši prvi sureti traju po pola dana...kad vec u prvom trenutku to sve skužite na toj osobi.....
....definitivno je nemoguce odmah procijeniti bilo koju osobu....koliko god smatrali da ste dobri u tome....svaka vas ta osoba u koju ste se u prvi trenutak možda razocarali....može itekako pozitivno iznenaditi.....u nekom drugom susretu....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › ....nije mi jasno kad procitam vecinu ovdje napisanih komentara....gdje nabrajate sve moguce osobine....koje procjenjujete....i koje su vam bitne.....po tome ispada da svi vaši prvi sureti traju po pola dana...kad vec u prvom trenutku to sve skužite na toj osobi.....
....definitivno je nemoguce odmah procijeniti bilo koju osobu....koliko god smatrali da ste dobri u tome....svaka vas ta osoba u koju ste se u prvi trenutak možda razocarali....može itekako pozitivno iznenaditi.....u nekom drugom susretu....Cool

Naravno i nije se dogodilo jedanput,razočaraju i nakon nekoliko mjeseci i godina..dešava se Confused
Ali nije li se ovdje radilo o prvoj procjeni,ili sam ja nešto krivo skontala?
Do sada se bar pokazalo da imam dobru intuiciju za takve stvari,što naravno ne znači da se ne sedi i kiks.
E sad ovaj dio da me neko iznenadi ugodno se još nije desio,i ako sam nekako gledala da nekoj osobi dam zeleno svjetlo i daljnjoj komunikaciji se pokazalo da ipak imam dobar osječaj da je ipak nešto trulo u odnosu.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2007. 22:48 
Naslov:  Re: Kako prosuđujete ljude - što prvo opažate
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dosta često mi se dogodi da mi je neka osoba odbojna na prvi pogled...kasnije mi bude ispravna i promjenim mišljenje..a nakon što ju upoznam bolje...moje prvi dojam se često ispostavi točan...ali onda sam već stvorila naviku o nekoj osobi,i navikla na njezine mane...pa ju ponekad i toleriram...

oh šta napisah Wink Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la (Pogledaj post): ›
to je isto koma...dobro ni ja ne stisnem neš pretjerano...al kad mi neko pruži ruku i onda meni moju skoro polomi....aaaauuuuch


Hani, aludiraš na nekoga? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2007. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
malecka je napisao/la (Pogledaj post): ›
to je isto koma...dobro ni ja ne stisnem neš pretjerano...al kad mi neko pruži ruku i onda meni moju skoro polomi....aaaauuuuch


Hani, aludiraš na nekoga? Very Happy


hmmm pa neee.... nisi ti jedini na svijetu...mislim jedan si od...ali ...čovječe auch...!!!!!

al ajd sad ozbiljno..jer to nije mal neugodno*?*?*? kad se rukuješ s nekim..i slušaš kako ti pucaju kosti....

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: