Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od ZAMP-a do ACTA-e: Kako se Josipović obogatio, a kako je "pokraden" Johnny Štulić

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2012. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Jel' netko uopce slao te ZAMP-ove zakone na Ustavni sud?!

Mislim, placati porez nekakvoj udruzi na svaki nosac podataka (momoriju) je notorni idiotluk!

I, koliko smo mi zapravo puta platiti nekakav porez tim gulikozama?!

Kad kupimo original CD platimo jednom. Kad kupimo prazan CD - platimo drugi put. Kad javno izvodimo - platimo treci put.


Pitanje koje nitko nije postavio je iduće: u svojoj fonoteci imam jedan te isti album na ploči, kaseti i CD-u. Kada sam kupio ploču, kupio sam ne samo komad plastike već i PRAVO na slušanje točno tog albuma točno tog izvođača. Promjenom medija to pravo ne bi smjelo zastarjeti.

Čuvena naknada 'blank levy tape' opravdana je po principu da je iskustvo pokazalo da se na DVD-ove, CD-ove i ostalo najčešće stavlja zaštićeni autorski materijal.

Po toj logici, iskustvo pokazuje da se šumski požari najčešće podmeću upaljačima i šibicama pa se na njih ne plaća naknada. Da karikiram do samog apsurda: iskustvo je pokazalo da većinu silovanja počine muškarci što ne znači da svako mušku bebu treba gledati kao potencijalnog silovatelja.

Svatko je nevin dok se ne dokaže suprotno, a ovim zakonom to nije tako što je svakako neustavno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: