Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neki pekari najavljuju skuplji kruh, možda za čak 100 posto!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65801
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2012. 12:24 
Naslov:  Neki pekari najavljuju skuplji kruh, možda za čak 100 posto!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve češću naviku kupnje najjeftinijeg kruha, često i manje od jedne vekne, Osječani će uskoro morati dodatno reducirati. Pekari tvrde da su najave stopostotnog povišenja cijene kruha zbog višeg PDV-a, ali ponajprije zbog rasta cijena sirovina za proizvodnju, posve opravdane. Građani su, s druge strane, dakako ogorčeni!

- I sad već kupujem najjeftiniji kruh, često i jučerašnji, čija je cijena niža. Čula sam da bi cijene mogle ići gore i do sto posto. I oni koji još uvijek ne gladuju, uskoro bi mogli ostati bez kruha na stolu - kaže 62-godišnja sugrađanka koja redovito kupuje kruh kod privatnog proizvođača, koji joj je i najavio poskupljenje.

Ne dođe li do poskupljenja kruha, upozoravaju pojedini pekari, neki od njih bit će prisiljeni staviti ključ u bravu! Tako Marko Kolgjeraj iz pekarnice "Lipa" kaže da, budu li željeli opstati, cijene kruha jednostavno moraju povisiti. Rade s gubitkom, a on razmišlja čak i o otpuštanju radnika. Ne želi li ih poslati na Zavod za zapošljavanje, cijene kruha, kaže, morat će biti više nego sada jer inače, smatra, opstanka nema. Dodaje da već sad pekari rade bez ikakve zarade, točnije, uz golem gubitak, no čak i pod cijenu gubitka dijela kupaca nekako se moraju snaći. Pa iako kaže kako bi bio najsretniji kada bi cijene kruha i pekarskih proizvoda ostale iste, povišenje cijene plina, koja je u njegovom slučaju skočila 120 posto, kao i cijene sirovina zasigurno će podići cijene tamošnjeg asortimana.

Cijenu kruha, bar mjesec dana, zasigurno neće podizati Stajki Bedri, vlasnik pekarnica "Jug 2". Početkom ožujka, navodi, pekari će znati na čemu su. Iako mu za sada više cijene nisu prioritet, Bedri kaže da je poskupljenje potpuno opravdano, to više što je više od pedeset sirovina potrebnih za proizvodnju skuplje nego prije.

- Ja sam podigao cijene kruha prije nekoliko mjeseci i trenutačno je bijeli kruh 7,5 kuna. Hoće li biti skuplji, iako bi to bilo potpuno opravdano, kupci će znati uskoro - najavio je.

Hoće li se Sekcija pekara pri Udruženju obrtnika ponovno sastati kako bi razgovarala o rješenju, i to na obostrano zadovoljstvo, tek će se vidjeti.

Slavonski kruh najjeftiniji

Da su proizvođačima ruke vezane i da cijene diktira tržišno natjecanje, svjesni su osječki pekari.

- Pitajte hrvatsku Vladu kako da mi opstanemo i da preživimo. Naši su proizvodi sigurno jeftiniji za 30-40 posto od onih u Zagrebu, Splitu ili u Istri. Istrani običan kruh plaćaju deset kuna, a što bi rekli Osječani da moraju platiti toliko. Već i sad kupuju manje nego inače i biraju najjeftinije - kaže Kolgjeraj.

- 100 kilograma pšenice potrebno je za 70 do 80 kilograma brašna, ovisno o kvaliteti pšenice
- 3 vekne kruha pekari ispeku od kilograma brašna

Tekst: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2012. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U jebenti lebac.....

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2012. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ništa peći će se kruh kod kuće, neće se kupovati. Barem ću znati sastojke i što sam umiješala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2012. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma da, bez ikakve zarade..ako ej tako mjenjaj posao. Kako živiš ako nemaš zarade? Sva sreća da si pekar, pa eto imaš bar kruha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2012. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlicno.
Gorivo, PDV, kruh...sto je sljedece?

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2012. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
Odlicno.
Gorivo, PDV, kruh...sto je sljedece?


Plaće...

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2012. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

porezni obveznik je napisao/la (Pogledaj post): ›
zeros je napisao/la: ›
Odlicno.
Gorivo, PDV, kruh...sto je sljedece?


Plaće...

A jesi pohlepan, pa to je strašno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2012. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pdv ide 2%, a oni dižu 100%
al šta ja tu imam reć kad mi je matematika uvijek bila slabiji predmet

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
pravda87
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2012. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako se se lijepo prica pa to je strasno to je kao ono pitanje sta je teze 100 g perja ili 100 g olova, dragi moji 100 kg psenice je 100 brasna! sada ovisi dali to ide za koji proizvod ali to je 100 kn nemoze 30 kila nestati? pa nema u toj psenici zraka hahaha kako lik prica price za mase,
a i jos jedan podatak za 1 kg brasna napravi 3 vekne koje proda za 4 kn komad i to je 12 kn ? a kilogram brasna je 2,5 kn ? i tko je tu lud dali ostalih 10 kn ne pokrije troskove?
tako im je lose da svi do jedonog voze bmw, i merc

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osijek u <3
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2012. 14:48 
Naslov:  Re: Neki pekari najavljuju skuplji kruh, možda za čak 100 posto!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozda se od kilograma brasna u pekari napravi "3kg" kruha u pekari ali kod mene u kuci ne.
Od 700g brasna ja napravim pravih 1.1 kg kruha kod kuce.
Cijene u pekarama me naravno nezanimaju niti ovisim nesto o njima posto sam davno shvatio i o financijama i o zdravlju vlastite obitelji i koristim pekac za kruh.
Samo brasno uzimam privatno, direkt od seljaka, i kruh pravim od vode, brasna secera, soli i kvasca.
Dakle nema aditiva za mekocu korice, dugotrajnost proizvoda, za rahlost i kojekakve kemije.
I mogu vam rec da nikada bolji kruh nisam jeo u pekari nego sto ga ja napravim s pritisnuta 3 dugmeta.
A mogu u njemu i kolace pravit i marmeladu ili samo stavit da mi izmjesa tijesto za picu, ili neko drugo tijesto koje on kvalitetno izmjesa a ja poslije izvadim i nastavim oblikovati po zelji.
Kada bi odredjen br gradjana to radio i prestao kupovat mozda bi konkurencija i borba za ostale kupce ucinila svoje i u pekarama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2012. 15:00 
Naslov:  Re: Neki pekari najavljuju skuplji kruh, možda za čak 100 posto!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek u <3 je napisao/la (Pogledaj post): › Mozda se od kilograma brasna u pekari napravi "3kg" kruha u pekari ali kod mene u kuci ne.
Od 700g brasna ja napravim pravih 1.1 kg kruha kod kuce.
Cijene u pekarama me naravno nezanimaju niti ovisim nesto o njima posto sam davno shvatio i o financijama i o zdravlju vlastite obitelji i koristim pekac za kruh.
Samo brasno uzimam privatno, direkt od seljaka, i kruh pravim od vode, brasna secera, soli i kvasca.
Dakle nema aditiva za mekocu korice, dugotrajnost proizvoda, za rahlost i kojekakve kemije.
I mogu vam rec da nikada bolji kruh nisam jeo u pekari nego sto ga ja napravim s pritisnuta 3 dugmeta.
A mogu u njemu i kolace pravit i marmeladu ili samo stavit da mi izmjesa tijesto za picu, ili neko drugo tijesto koje on kvalitetno izmjesa a ja poslije izvadim i nastavim oblikovati po zelji.
Kada bi odredjen br gradjana to radio i prestao kupovat mozda bi konkurencija i borba za ostale kupce ucinila svoje i u pekarama.

koji pekac koristis? vidim da si zadovoljan, a mislio sam uskoro i ja kupiti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
passati5
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2012. 15:00 
Naslov:  Re: Neki pekari najavljuju skuplji kruh, možda za čak 100 posto!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovi uvozni pekari s istoka neka odu do Mohača (HU) neka vide kako to da 1kg kruha košta 169ft cca 4,10kn a kifla ili kajzerica 20ft cca 0,50 lipa kod nas se prodaje vekna 600gr. puna zraka. Ulazni troškovi su slični ako ne i isti još je kodnjih diesel 11 kn/l.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2012. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a valjda će i država skupit muda pa ih pokažnjavat zbog težine kruha koji se prodaje pod 1kg

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fidro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2012. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za sve one koji prestaju kupovati u pekari




P.S. tako dobar kruh nećete naći ni u jednoj
P.P.S. daleko bolji i od onog iz pekača

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2012. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma jbte se!onda pozatvarajte pekare pa idite skupljat staro željezo,ak vam neide posao!a koliko kontam većina živi od bureka i drugih stvari koje ljudi kupuju za posao,a ne toliko od kruha,tak da neserete bezveze!rade s gubitkom,moš mislit!!!!

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: