Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za i protiv Europske unije [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eo nova karta europe ovako nas vide tj ne vide ameri Wink
[

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo mi je kako neki od ovdje prisutnih eurofila svaki pokušaj argumenta protiv EU nazivaju najobičnijim trabunjanjem, a svoja stajališta prikazuju kao nepogrešive dogme i pritom glume intelektualnu i inu superiornost nad osobama koje samo drugačije razmišljaju od njih. Toliko o toleranciji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljivo mi je kako neki od ovdje prisutnih eurofila svaki pokušaj argumenta protiv EU nazivaju najobičnijim trabunjanjem, a svoja stajališta prikazuju kao nepogrešive dogme i pritom glume intelektualnu i inu superiornost nad osobama koje samo drugačije razmišljaju od njih. Toliko o toleranciji.

Ma čovječe kad vidim tko i kakvim riječnikom zagovara EU na ovom forumu pa taman da me netko pištoljOm tjera, neću zaokružiti ZA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›

Neki su mi pro argumetni ok a i neki contra su mi ok..tesko je reci kojih je vise..
Sto se tice zemljisne politike, bojim se da bismo djelili sudbinu Spanjolaca, njima je u priobalju toliko skocila cijena zemljista i nekretnina, da si prosjecni Spanjolac ni za tri zivota i pet kredita ne moze kupiti imovinu u iole pristojnom kraju..mozda u nekom selu u kontinentalnom dijelu..
Sto se tice poljoprivrede drzim da nasa poljoprivreda nije uopce primjereno reformirana te da je nespremna za ulazak..posjedi su jos uvijek premali da bi bili isplativi, mehanizacija i agrotehnicke mjere koje su propisane kao i cijela administrativna procedura toliko kostaju nase seljake da ih to tjera u hipotekarne kredite i to ne za razvoj, vec za puki opstanak..Ukrupnjavanje posjeda bi rjesilo tu isplativost, ali to obesmisljava postojanje sela kao takvog..



Slažem se sa ovim što si tu napisao, pogodio si bit stvarnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljivo mi je kako neki od ovdje prisutnih eurofila svaki pokušaj argumenta protiv EU nazivaju najobičnijim trabunjanjem, a svoja stajališta prikazuju kao nepogrešive dogme i pritom glume intelektualnu i inu superiornost nad osobama koje samo drugačije razmišljaju od njih. Toliko o toleranciji.


ne vrijediti ti sa njima raspravljati, zbog svakog neslaganja u misljenju automatski si "rvat" , hsp.ovac, ustasa, hdssb.ovac, umobolan, zaostao, "prosjecan rvat koji pise sf ili teorije zavjere" (naspram jelte njih iznadprosjecnih) itd itd

naravno kod njih nema smislenih argumenata za ulazak u EU a osim vrijedjanja kontraargumenti su najcesce fraze tipa (prvo quote tvog texta ide) "nemas pojma, odi na google" ili "neda mi se sad argumentirati odi na google"...

iste te forumase ces naci na bilo kojoj temi gdje imaju sansu da pljuju po hrvatskoj
(tj "svinjcu kojem zive" kako ga oni nazivaju) hrvatima (tj za njih "rvatima" )
to dovoljno govori o kakvim se frustracijama ovdje radi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): ›
mariox je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljivo mi je kako neki od ovdje prisutnih eurofila svaki pokušaj argumenta protiv EU nazivaju najobičnijim trabunjanjem, a svoja stajališta prikazuju kao nepogrešive dogme i pritom glume intelektualnu i inu superiornost nad osobama koje samo drugačije razmišljaju od njih. Toliko o toleranciji.


ne vrijediti ti sa njima raspravljati, zbog svakog neslaganja u misljenju automatski si "rvat" , hsp.ovac, ustasa, hdssb.ovac, umobolan, zaostao, "prosjecan rvat koji pise sf ili teorije zavjere" (naspram jelte njih iznadprosjecnih) itd itd

naravno kod njih nema smislenih argumenata za ulazak u EU a osim vrijedjanja kontraargumenti su najcesce fraze tipa (prvo quote tvog texta ide) "nemas pojma, odi na google" ili "neda mi se sad argumentirati odi na google"...

iste te forumase ces naci na bilo kojoj temi gdje imaju sansu da pljuju po hrvatskoj
(tj "svinjcu kojem zive" kako ga oni nazivaju) hrvatima (tj za njih "rvatima" )
to dovoljno govori o kakvim se frustracijama ovdje radi...

U pravu si to su simptomi velikih frustracija nastalih življenjem na Balkanu. Da su živjeli u EU bili bi normalan svit, a sada su neupotrebljivi kao i pisača mašina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): › ne vrijediti ti sa njima raspravljati, zbog svakog neslaganja u misljenju automatski si "rvat" , hsp.ovac, ustasa, hdssb.ovac, umobolan, zaostao, "prosjecan rvat koji pise sf ili teorije zavjere" (naspram jelte njih iznadprosjecnih) itd itd

naravno kod njih nema smislenih argumenata za ulazak u EU a osim vrijedjanja kontraargumenti su najcesce fraze tipa (prvo quote tvog texta ide) "nemas pojma, odi na google" ili "neda mi se sad argumentirati odi na google"...

iste te forumase ces naci na bilo kojoj temi gdje imaju sansu da pljuju po hrvatskoj
(tj "svinjcu kojem zive" kako ga oni nazivaju) hrvatima (tj za njih "rvatima" )
to dovoljno govori o kakvim se frustracijama ovdje radi...

Haha bravo. Vidim da je ovdje kikiriki neka valuta pa ti evo onda mali poklon bon za odlično pogođenu dijagnozu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2012. 10:16 
Naslov:  Re: Za i protiv Europske unije [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne želim razglabati ni kopirati nikakve tekstove sa googla, ni za ni protiv, samo se mogu sjetiti nekakvih iskustava iz prve ruke, kada su moji prijatelji i rodbina kojii žive vani, u sređenim državama ulazili u EU. Prvo, sjećam se, standard im se skoro prepolovio preko noći. Od dana kada je uveden EU, npr. u Njemačkoj, cijene nisu preračunate iz valute u valutu, nego ono što je koštalo 1 DM, postalo je preko noći 1 EUR, umjesto, npr. otprilike 0,6 eur. U Italiji je standard također drastično opao. Sjećam se da je EU poljoprivrednicima uvodila nekakve mjere, protiv kojih su se seljaci jako bunili, izlazili na trgove i dolazili u gradove. EU ih nije doživljavala. Sjećam se kada se negdje u Uniji pojavila svinjska kuga, oni su morali poubijati sve svoje svinje, koliko god ih ima, bio je to masovni pomor, iako je kuga bila poprilično daleko od te regije. Seljaci su tjerali svinje po ulicama, dijelili prolazicima i prosvjedovali, i nikom ništa. U Francuskoj, koja se tako diči demokracijom, prosvjednici su tako dobivali po p...., izgledalo je gore nego na neredima poslije nogometne utakmice. I u drugim zemljama se to događalo. Represije, nametanje njihovih odredbi, bez obzira na stanje na terenu. A tek azilanti i emigranti, preplavili su države, i mi bi kao članica bili obavezni primati ih i zbrinjavati, jer oni više ne znaju kako da ih se riješe. U Uniju nisu sve nove članice odmah mogle doći raditi, na tzv. slobodno tržište rada, neke su koliko znam imale dobru odgodu. Ali, njih su već dobro sredili rumunji, bugari, i sl. koji su toliko srušili cijenu rada, da je domaće stanovništvo prisiljeno raditi za manje dnevnice. I kod njih se događaju otkazi, preseljavanje proizvodnje po razim kontitentima, ljudi ostaju bez posla. Njima stranci i došljaci samo otimaju radna mjesta, i državni novac kojim su ih dužni zbrinuti i sl., i naravno da nisu omiljeni ni dobrodošli. Tako neće ni naši radnici koji se nadaju da će u uniji dobiti posla. Oni će sebi uzeti viskokokvalificiranu radnu snagu, a "bagra" im ne treba, emigranti im već rade budzašto.

A što je najveći problem, pregovore su vodili naši političari, koji se nisu mogli naguziti više, i potpisali bi sve što se od njih traži, jer bi Brisel mnogima bio kruna karijere, i način da se zbrinu do kraja života, a što ćemo mi ostali, koji nismo imali sreću roditi se povlašteni, i koji moramo raditi da bi preživjeli, to se njih ne tiče, kao što ih se nije ticalo ni onih prijašnjih dvadeset godina. Da imamo ljude koji znaju pregovarati i uvjetovati, zastupati Hrvatske interese, možda bih još i razmislila da bi Hrvatskoj u Uniji možda bilo bolje, ali ne vjerujem. Možda bi neke stvari, ali koje? mogle biti uređene, ali što bi se sve za to moralo žrtvovati, toga se bojim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2012. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@pumpkin - kikiriki i naklon do poda. Samo da još dodam i veliki porast nasilne ultradesnice u nekim zemljama EU, pogotovo u Njemačkoj i našem prvom susjedu Mađarskoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2012. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin
do sada najbolji tj najrealniji komentar koji je razumljiv svakome a bez propagande i politikanstva Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2012. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2012. 14:28 
Naslov:  Re: Za i protiv Europske unije [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): › Ne želim razglabati ni kopirati nikakve tekstove sa googla, ni za ni protiv, samo se mogu sjetiti nekakvih iskustava iz prve ruke, kada su moji prijatelji i rodbina kojii žive vani, u sređenim državama ulazili u EU. Prvo, sjećam se, standard im se skoro prepolovio preko noći. Od dana kada je uveden EU, npr. u Njemačkoj, cijene nisu preračunate iz valute u valutu, nego ono što je koštalo 1 DM, postalo je preko noći 1 EUR, umjesto, npr. otprilike 0,6 eur. U Italiji je standard također drastično opao. Sjećam se da je EU poljoprivrednicima uvodila nekakve mjere, protiv kojih su se seljaci jako bunili, izlazili na trgove i dolazili u gradove. EU ih nije doživljavala. Sjećam se kada se negdje u Uniji pojavila svinjska kuga, oni su morali poubijati sve svoje svinje, koliko god ih ima, bio je to masovni pomor, iako je kuga bila poprilično daleko od te regije. Seljaci su tjerali svinje po ulicama, dijelili prolazicima i prosvjedovali, i nikom ništa. U Francuskoj, koja se tako diči demokracijom, prosvjednici su tako dobivali po p...., izgledalo je gore nego na neredima poslije nogometne utakmice. I u drugim zemljama se to događalo. Represije, nametanje njihovih odredbi, bez obzira na stanje na terenu. A tek azilanti i emigranti, preplavili su države, i mi bi kao članica bili obavezni primati ih i zbrinjavati, jer oni više ne znaju kako da ih se riješe. U Uniju nisu sve nove članice odmah mogle doći raditi, na tzv. slobodno tržište rada, neke su koliko znam imale dobru odgodu. Ali, njih su već dobro sredili rumunji, bugari, i sl. koji su toliko srušili cijenu rada, da je domaće stanovništvo prisiljeno raditi za manje dnevnice. I kod njih se događaju otkazi, preseljavanje proizvodnje po razim kontitentima, ljudi ostaju bez posla. Njima stranci i došljaci samo otimaju radna mjesta, i državni novac kojim su ih dužni zbrinuti i sl., i naravno da nisu omiljeni ni dobrodošli. Tako neće ni naši radnici koji se nadaju da će u uniji dobiti posla. Oni će sebi uzeti viskokokvalificiranu radnu snagu, a "bagra" im ne treba, emigranti im već rade budzašto.

A što je najveći problem, pregovore su vodili naši političari, koji se nisu mogli naguziti više, i potpisali bi sve što se od njih traži, jer bi Brisel mnogima bio kruna karijere, i način da se zbrinu do kraja života, a što ćemo mi ostali, koji nismo imali sreću roditi se povlašteni, i koji moramo raditi da bi preživjeli, to se njih ne tiče, kao što ih se nije ticalo ni onih prijašnjih dvadeset godina. Da imamo ljude koji znaju pregovarati i uvjetovati, zastupati Hrvatske interese, možda bih još i razmislila da bi Hrvatskoj u Uniji možda bilo bolje, ali ne vjerujem. Možda bi neke stvari, ali koje? mogle biti uređene, ali što bi se sve za to moralo žrtvovati, toga se bojim.


Jucer sam bio na kavi s jednom poznanikom koji je vise u londonu i parizu nego doma, covjek je lumen i radi po cijeloj europi za razne korporacije kao savjetnik.
Citiram ga: "99% ljudi kod nas uopce ne zna sto je EU."
Kazem, ajd reci mi ti sto je..
Odgovara: "pusiona za 99% ljudi" Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2012. 23:56 
Naslov:  Re: Za i protiv Europske unije [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo jedan edukativni video kako se to radi na europski način:
http://www.youtube.com/watch?v=cA0z2RiWhzU&feature=youtu.be

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2012. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: