Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za i protiv Europske unije [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la: ›
Evo Vam jedan citat:
"Hrvatska nema nikakvu studiju utjecaja ulaska u EU na hrvatsko gospodarstvo" Paul Vandoren (šef delegacije Europske komisije u RH).


Kakva bi to studija bila? Tko bi to napisao? Što su polazišta takve studije, što parametri koji se proučavaju? To ne zna, ili ne kaže Paul.

Ne znamo ni zašto takvu studiju nisu napravili protivnici EU, angažirajući priznate autore. Eto prijedloga, kada se dogodi slijedeći skup uskoro nepostojeće stranke Hsp, umjesto da su ljudi tuku, neka pokušaju napraviti studiju. Valjda ima netko pismen.

KillaBEEZ je napisao/la: ›
Mogao bi pisati do sutra o negativnostima, dok je pozitivnih veoma malo. Razuvjerite me Smile
Smatram da je EU sustav izvlačenje bogatstva iz periferije prema centru, a iznosi isplata iz EU fondova premali su prema gubicima. Spašavanje (Grčke, Portugala, Irske...) je prelijevanje novca poreznih obveznika u banke.


Pa daj piši onda nešto. Nisi se valjda iscrpio u ovih par rečenica? Važno je pisati, argumentirano, možda ti razuvjeriš ljude koji će glasati za.

Inače, prelijevanje novaca poreznih obveznika u banke. Youtube konstrukcija, iz kakvog jeftinog dokumentarca. To jest spašavanje banaka. Ali novci su se već prelili, i to u džepove grčkih i portugalskih lijenčina, parazita proračuna, neradnika i nazovi kako ih hoćeš - službenika uprave, lažnih invalida, konzumenata 14. plaće, božićnice i regresa, članova kojekakvih povjerenstava, itd. Novac se prelio, potrošen je. Grčka ga je posudila da ga potroši u javnom sektoru, baš kao i Hrvatska. Grijeh je banaka što su posudile, to je zapravo jedini problem. Inače, zbog toga ćemo mi imati problema s posuđivanjem novaca, jer su se banke uozbiljile. Pa ćemo zbog toga rezati proračun za 9 milijardi. Pa ćemo rezati baš ono što Grci nisu. Ili ćemo nastaviti po Hdz modelu - daj marvi lovu i ne pitaj za sutra.

KillaBEEZ je napisao/la: ›
Samo članstvo u EU uništava ekonomiju malih zemalja, kod nas će uništiti brodogradnju (prvo).
Slobodna i suverena Hrvatska može imati trgovačke ugovore sa EU kao Švicarska i Norveška, koje nisu članice.


Demantiraju te prijeri mnogih malih zemalja. Što bi to Česima, Slovacima, da nisu propali? Ostavi se floskula - države napreduju ili propadaju, ali to ovisi o njima, ne o EU.

Uništit će brodogradnju? Nisi li se i sam nasmijao kad si ovo pisao? Što se tu ima uništiti? Proizvodnja brodova s unaprijed sigurnim gubitkom? Hrvat je to već uništio, ne brini se ti za EU. Doduše, zaista, EU traži da država prestane financirati te rupe bez dna. I ja to tražim. Novcima bačenim u brodogradnju mogli smo svašta.

Kakve to Hrvatska može ugovore sklopiti? S kim? Što to Hrvatska prodaje? Ostavi se floskula. Kakva Švicarska, kakve bedastoće.


KillaBEEZ je napisao/la: ›
A propisi i sama politika Eu imaju za cilj postići uniformnost, koja uništava obitelji...


Svašta. Čovjek se pita, kojim je obiteljima bolje, onima u EU, koje su se uniformirali (iako ne znam što uopće hoćeš reći), ili ovim pravim, hrvatskim, tradicionalnim obiteljima, koje oru dva jutra zemlje, šutaju pedere, mrze Srbe, Balije, Židove i crnce, kradu i klanjaju se Bogu. Prokleta EU, uništit će hrvatsku obitelj!

KillaBEEZ je napisao/la: ›
Pod ovim podrazumijevam, npr. slobodnim naseljavanjem hrvatskih otoka građanima drugih EU zemalja, otoci brzo mogu izgubiti hrvatski identitet i biti upravljani od useljenika.
Trebamo zaštiti naše more, jer ono je sada EU more, najviše mislim na Piranski zaljev.
Eu ilegalno financira pro EU grupe za pritisak u RH i ilegalno privlači hrvatske političare da podupiru EU.


Ti si u ozbiljnom sukobu s realnošću. Kakvi useljenici na hrvatske otoke? Gdje si ti vidio te ljude? Pa mi upravo molimo Boga i strance da netko dođe i kupi kuću. Koji identitet otoka? Kojeg otoka? Što smo mi to u stanju napraviti na otocima, pa da nam "pijanci i narkomani" iz svijeta smetaju, kako to kaže baba Župan-Rusković.

Piranski zaljev? Pa nije li baš iz EU došao pritisak na Sloveniju da nas ne blokira zbog tog zaljeva? Nisu li 100 puta ponovili da se problem mora rješiti dogovorom između dvije države?

Znaš li ti za ilegalno financiranje? Zašto ga ne prijaviš? Koje su to grupe financirane ilegalno i čime se bave? Na kojem si ti planetu, čovječe Božji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kalevipoeg je napisao/la: ›
Slažem se sa onim u točki1 vezano za Europsku komisiju, a posebno je zanimljivo ono što piše u 5. poglavlju. Recimo, HDZ je danas oporba u saboru sa 43/151 mjesta što je skoro 30% zastupnika i (srećom) nemaju gotovo nikakav utjecaj, a nama se trubi sa ekrana kako ćeš sa 2% zastupnika u Europarlamentu moći odlučivati o nečemu...


Forum je postao umobolnica, u smislu argumentirane rasprave.

Tko bira članove Komisije? Koja je nadležnost Komisije? Što radi parlament, što vijeće ministara?

Pobogu, imate google. Ajde, povjerenike u komisiji biraju svaka država za sebe. Jednostavnije, Milanović će birati povjerenika. Milanovića smo izbirali na izborima, to je ta demokracija. Milanović bira i ministre, i šefove državnih firmi, i štošta, pa će tako i povjerenika. Kada budete slijedeći put birali članove Sabora, vi birate i povjerenika. Težak zadatak za običnog Hrvata.

A Hrvatska će odlučivati upravo u mjeri u kojoj je značajna. Čak bih rekao, par posto je previše za nas. Ili netko misli da bi bolji sistem bio da Nijemac i Hrvat imaju isti broj članova u parlamentu. Ma bio bi, sistem u kojem će Hrvat gospodariti, a drugi raditi, bio bi najbolji, tu se slažemo.

No gle čuda, u toj je Komisiji samo jedan Nijemac, a bit će i jedan Hrvat.
http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/index_en.htm

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Studiji kakvu je napravila Norveška, kojom je ocijenila da im ulazak u EU nije isplativ te su upravo zbog te studije odbili ulazak.
A ti lijepo budi "guska u magli" Smile
Fenomen si, a ne znaš hrvatske izvozne proizvode. Spomenuti ću ti samo izvoz Vegete u Poljsku, gdje je potražnje enormna...
Ako ti zaista doživljavaš hrvatsku obitelj kao što si napisao, onda bi ti bolje bilo da odeš npr. na Madagaskar.
Iz tradicionalne sam obitelji i ne mrzim Srbe, Muslimane (kako ti kažeš Balije), crnce, rome (da bolje shvatiš-cigane).
Sve što sam napisao je na mjestu.
Ako se s time ne slažeš napiši ti argumentirano svoje pozitivne strane ulaska u EU umjesto da baljezgaš besmislice i sam sebi postavljaš pitanja. Neka rasprava bude transparentna. ZA ili PROTIV.

Nadovezujem se na tvoj drugi post
U EU nema demokracije, nije nedemokratska, štoviše EU je antidemokratska! Baross, predsjednik Europske komisije je izabran bez ikakvih izbora, tako da i sama komisija djeluje samoinicijativno dok je parlament može samo usporavati.
Što se tiče Youtuba, ponekad je bolje vjerovati takvom mediju nego onome koji je plaćena da plasira sadržaj za koji dobije više novca.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E jebote di ja živim....

Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kalevipoeg
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@W.M.Felt
Budući da ne volim da me netko zove umobolnikom, evo pojašnjenja u vezi EK:
Na 2. stranici komentara u svom postu sam spomenuo six-pack(skup od 5 regulativa i jedne direktive koje omogućuju vrlo lako upletanje EK i strukturâ EU u nacionalne proračune i ekonomsku i socijalnu politiku pojedinih članica). Problem nije u nacional-romantičarskom preseravanju oko gubitka nacionalnog suvereniteta. Europska komisija je tijelo sastavljeno od (trenutno) 27 članova, koje potpuno proizvoljno odabiru vlade pojedinih članica EU. To je, dakle, jednom kada se uspostavi, nominalno potpuno nezavisno tijelo čiji se članovi, koji kada su unutra službeno više ne predstavljaju svoje zemlje, ne izabiru izravno na izborima i čiji se postupci ne mogu izravno nadzirati niti članovi opozvati.Nezavisnost EK postoji, ali, kao i mnoge druge nezavisnosti-samo na papiru. Praksa nedvosmisleno pokazuje da su njihovi interesi i postupci isprepleteni s interesima i zahtjevima zapadnoeuropskog krupnog kapitala. To se jasno vidi u tome što je mnoštvo prijedlogâ EK zapravo skoro pa identična kopija ranijih prijedloga kapitalističkih lobija kao što je, recimo, ERT(European Roundtable of Industrialists, za mene možda i najjača lobistička grupa europskog krupnog kapitala), a uska se suradnja EK s kapitalističkom klasom, uza sve unutarnje kontradikcije u istoj, ako ništa drugo, jasno očituje i u odnosu prema trenutnoj ekonomskoj krizi. S druge strane, sindikati ili udruge civilnog sektora na Europsku komisiju teško mogu ikako utjecati. Ono što je za građane najveći zajeb, a najveća prednost EK, iz gledišta europskog političko-kapitalističkog establišmenta, u tome što je ona gotovo potpuno neosjetljiva na politički pritisak odozdo: kroz prosvjede, štrajkove, javne kampanje... Nacionalne su vlade, unatoč nedemokratičnosti same liberalne “demokracije” (u kojoj pobjeda na izborima ovisi ponajprije o financijskim sredstvima, a posljedično tome o interesima kapitala, da se ne lažemo), ipak u osjetno nezgodnijem položaju.
Ali, ne moraš ići dalje od 2011., masovni prosvjedi protiv ekonomske politike i mjerâ štednje diljem Europe zaštićene članove Europske komisije u Bruxellesu ni najmanje ne diraju. Niti ih se može izravno smijeniti, niti se na njih može odozdo direktno utjecati, niti se boje izborâ. I upravo zato se daljnja institucionalizacija i jačanje neoliberalne ekonomske politike u EU provodi baš kroz jačanje ovlastî i moći Europske komisije, a nauštrb moći nacionalnih vlada. To je ta usrana opća EU filozofija da su za sve negativnosti svih zemalja odgovorni populistički i loši potezi nacionalnih vlada te da je rješenje u povećanju moći i većem nadzoru od strane “nezavisnih”, nestranačkih autoriteta iz eurokratskih neoliberalnih struktura.
Pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatram da je pregovaračko poglavlje poljoprivrede najlošije ispregovarano.
Zašto?
Vjerovatno zato što je bilo zadnje i zato što je prethodna Vlada željela što prije zaključiti pregovore. Stoga je pristala na sve.

Neinformiranost ljudi je nejverovatna! Tko od Vas uopće zna što je ispregovarano?! Glasate ZA a ne znate zbog čega!
Znam ja, zbog NADE. Znate svi vi dobro da postoji velika mogućnost da u Eu neće biti bolje ali se ipak nadate da neće biti tako loše.
Istina je, i neće biti tako loše, nego još gore.
Ponavljam, volio bi da se varam više od svega i da je Felt u pravu. Da pričam ludosti i neistinu ali nije tako.
Znate kako se ljudi pitaju...Kome mogu vjerovati? Odgovor je nikome!
Samo onome tko govori činjenice. Pročitajte si ugovor o pristupanju Hrvatske u EU i nađite činjenice. Zadnje što sam pročitao je o poljoprivredi i zbog toga jer je zadnje mi se i urezalo Smile Evo malo činjenica za Felta i Vas ostale drage ljude.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

POLJOPRIVREDA:
EU nudi 5 milijardi kuna poticaja, ali:
Malo od vas zna da NEMA poticaja za stočarstvo.
Ono najgore je što se poticaji dodjeljuju PO HEKTARU zemlje!
Što je u redu za velike države EU gdje je prosjek 60-70 ha, a u Slavoniji je 2,4 ha.
Otprilike to je 350€ Smile
Doći će do veće dokumentacije i kontrole. Postoji sustav KAZNI i penala za neuređene zemljišne knjige. Kod nas je neuređeno 96% poljoprivrednih gospodarstava.

Slažem se da treba sve urediti, ali zar to nismo trebali prvo napraviti i informirati ljude o tome pa onda nastaviti?!

Poljaci, Bugari i Rumunji su zadovoljni jer prethodno nisu ni imali poticaje dok su u Hrvatskoj oni iznosili 3 milijarde kn.
Sve navedeno dovesti će do smanjenja broja poljoprivrednika s posljedicom većeg odlaska u gradove te povećanja nezaposlenosti!

Što se tiče mlijeka određena je kvota manja od sadašnje potrošnje, što znači da ćemo razliku UVOZITI.

A šećer, određena je kvota manja od sadašnje proizvodnje, što znači da će se ulaskom u EU jedna od tri šećerane zatvoriti, a moguće da vlasnici dobro unovče svoje kvote i prodaju sve tri. Kako god, nekoliko tisuća ljudi i kooperanata će ostati bez posla.
Vrijedi razmisliti.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.01.2012. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne da mi se tražiti sve i argumentirati jer smatram da niste zaslužili svojim lupetanjem, samo ću ti reći da je hrvatskoj odobreno 765 milijuna litara mlijeka od strane EU, a godišnja potrošnja po stanovniku je cca 80 litara što bi reklo 80 x 4.500000 = 360 000 000 što je duplo manje od toga što nam je EU dozvolila pa onda idite čitati malo, bar proguglajte prije nego lupetate baljezgarije što ste čuli od baba na pijaci.

Hvala, ovo je moj zadnji post ovdje jer je kao 1. očita razlika u strukturi postova i pismenosti ljudi koji su za i protiv, a o argumentima da ne pričam.

Hvala Smile

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › Ne da mi se tražiti sve i argumentirati jer smatram da niste zaslužili svojim lupetanjem, samo ću ti reći da je hrvatskoj odobreno 765 milijuna litara mlijeka od strane EU, a godišnja potrošnja po stanovniku je cca 80 litara što bi reklo 80 x 4.500000 = 360 000 000 što je duplo manje od toga što nam je EU dozvolila pa onda idite čitati malo, bar proguglajte prije nego lupetate baljezgarije što ste čuli od baba na pijaci.

Hvala, ovo je moj zadnji post ovdje jer je kao 1. očita razlika u strukturi postova i pismenosti ljudi koji su za i protiv, a o argumentima da ne pričam.

Hvala Smile

Jel ti to želiš reći da moje govno miriši?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
eu nas prima iz interesa - svašta, pa naravno da je sve interes i mi ulazimo iz interesa i brak se sklapa iz nekog interesa i djeca se rađaju iz interesa! Ja ni nebih u neku tvorevinu koja nezna svoje interese, to bi bio onda neki skup budaletina.

Interes može biti moj ili tvoj,
zajednički je veoma rijetka pojava.
Ja znam što je moj interes i ne vidim korist osobnu ulaskom u EU.
Za brak sam čula da je ekonomska zajednica ali da se djeca rađaju iz interesa e to mi je nešto novo.


PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
zemljište će pokupovati jeftini - ma nemoj, pa nemože nitko od mene ništa kupiti ako ja ne želim prodati! a na kraju nije ni njima svejedno ispljunit lovu jer ovo je ipak balkan pa začas netko sve nacionalizira.


Zemljište će se prodavati „jeftino“ zato jer ćemo biti prisiljeni prodavati ga ako nemamo što jesti-
sredstava za život (čitaj: kruh, stanovanje, energija, zdravlje ) jednostavnim riječnikom da svi razumiju
npr. ne želim prodati svoj laptop ali ako mi bude falilo za lebac ili ratu struje morati ću ga dat u pol cijene
tako je i sa zemljištem i sa ostalim nekretninama i pokretninama

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
tjeraju na nas da imamo njihove zakone - pa hvala bogu, jer ovi naši su puni rupa

Većina naših Zakona su dobri, ulaskom u EU su njihovi Zakoni iznad naših, hijerarhija postoji – ti si dio jedne zajednice i moraš poštovati njihova pravila za stvari koje su njima bitne, za ostale što su meni bitne će važiti postojeći zakoni koji se ne sprovode ili treba 10 i više godina da bi se riješio neki spor.
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
guraju nas u eu da bi dobili našu prekrasnu zemlju,more,brda,dolove...- ma tko te gura? pa EU je prepuna prirodnih ljepota, čista i uredna i nema smeća po kanalima,iskidanih najlona po grmlju i krošnjama, strviništa na kraj svakog naselja...

Naravno da nas guraju, jer jedini argument ZA ulazak u uniju ne može biti: nemamo alternativu.
Nedovoljna informiranost i požurivanje je dokaz da će država bankrotirati ukoliko se ne uđe u EU. Ovdje u ovoj državi nema poštenih, pametnih, sposobnih ljudi pa onda uistinu i jeste jedina mogućnost da ti netko drugi gospodari u tvojoj kući.
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
I još nešto bitno ZA - europas, sloboda kretanja, sloboda rada (za one koji su naučili raditi),veći izbor školovanja, nema carine, mogu naručivati preko ebaja za više od 160kn bez straha od drugarica, konačno smo tamo gdje pripadamo

O slobodi kretanja i slobodi rada bi se dalo nadugačko i naširoko ali neću. Svatko iole pismen i informiran zna da su i za vrijeme komunizma a i posljednih 20 godina oni što su imali pare školovali svoju djecu u SAD-u i drugdje po Europi i svijetu, kao što su se i liječili po drugim zemljama. Za liječnike, elektrotehničare i sl. zanimanja nikad nije bio problem zaposliti se bilo gdje drugdje u svijetu. Znanje bar jednog stranog jezika mislim na engleski i završena škola su sasvim dovoljni za posao u struci ukoliko je to zanimanje deficitarno u nekoj zemlji. Naši se s mogu nadati jedino baušteli s obzirom na broj ekonomista i pravnika.
Putovati se moglo i prije i sada, gdje god želiš pod uvjetom da nisi na nekoj tjeralici, da imaš novaca da podmiriš troškove putovanja i boravka u nekoj zemlji
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
mogu naručivati preko ebaja za više od 160kn bez straha od drugarica, konačno smo tamo gdje pripadamo

Kupovinu preko ebaya neću komentirati – s obzirom na ispodprosječnu zaradu, ponuda je i više nego zadovoljavajuća što se mene osobno tiče.

glasati ću PROTIV jer smatram da ću živjeti lošije nego li sada živim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2012. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@silence, sve tvoje pokušaje pobijanja mojih stavova nemogu nikako drugačije nazvati već lupetanjem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 16:45 
Naslov:  Neka jedu kolače
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
Ne da mi se tražiti sve i argumentirati jer smatram da niste zaslužili svojim lupetanjem, samo ću ti reći da je hrvatskoj odobreno 765 milijuna litara mlijeka od strane EU, a godišnja potrošnja po stanovniku je cca 80 litara što bi reklo 80 x 4.500000 = 360 000 000 što je duplo manje od toga što nam je EU dozvolila pa onda idite čitati malo, bar proguglajte prije nego lupetate baljezgarije što ste čuli od baba na pijaci.

Hvala, ovo je moj zadnji post ovdje jer je kao 1. očita razlika u strukturi postova i pismenosti ljudi koji su za i protiv, a o argumentima da ne pričam.

Hvala Smile


Kao i poznata kraljica (M. Antoanete) nisi shvatio poantu svega što govorim. Dok ti pričaš o kolačima ljudi nisu održati ni sadašnju razinu proizvodnje. Uvijeti na tržištu koji će se samo pogoršati ugasit će i ove koji proizvode da bi namirili rate kredita.
Tvoj podatak mi je do sada bio nepoznat i ne mogu ga provjeriti što ide u prilog tome da je javnost neinformirana a to bi trebalo biti dovoljno svakome čovjeku da zaokruži NE. Ja ne potpisujem nešto što ne razumijem, tu sam očito u prednosti pred drugima po tebi pismenijima.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la: ›
Evo Vam jedan citat:
"Hrvatska nema nikakvu studiju utjecaja ulaska u EU na hrvatsko gospodarstvo" Paul Vandoren (šef delegacije Europske komisije u RH).



eto baš me čudi da nije osnovana neka komisija za izradu studije o utjecaju ulaska u eu na naše gospodarstvo, al stigne se to još


Very Happy Da, referndum je za dvije godine, ajmo mi prvo ući pa onda studirati o tome kako izaći jer se pokazalo nepovoljnim.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2012. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neam pojma..datum se blizi, i nikako da skuzim sto je bolje.. Cini mi se da bi Hrvatskoj ipak najbolje bilo u nekoj Balkanskoj uniji, no to je zabranjena tema i zabranjeno Ustavom i sad ce me svi popljuvati..
Tad bi ipak bilo vece trziste, slicnija gospodarstva, proizvodi su vec brendirani..
Neki su mi pro argumetni ok a i neki contra su mi ok..tesko je reci kojih je vise..
Sto se tice zemljisne politike, bojim se da bismo djelili sudbinu Spanjolaca, njima je u priobalju toliko skocila cijena zemljista i nekretnina, da si prosjecni Spanjolac ni za tri zivota i pet kredita ne moze kupiti imovinu u iole pristojnom kraju..mozda u nekom selu u kontinentalnom dijelu..
Sto se tice poljoprivrede drzim da nasa poljoprivreda nije uopce primjereno reformirana te da je nespremna za ulazak..posjedi su jos uvijek premali da bi bili isplativi, mehanizacija i agrotehnicke mjere koje su propisane kao i cijela administrativna procedura toliko kostaju nase seljake da ih to tjera u hipotekarne kredite i to ne za razvoj, vec za puki opstanak..Ukrupnjavanje posjeda bi rjesilo tu isplativost, ali to obesmisljava postojanje sela kao takvog..Uvozna politika, koja je mnoge obogatila, a kojom se djelomicno kupovala podrska Hrvatskoj u poslijeratnom vremenu, uzela je danak u poljoprivredi, tako danas jedemo grah iz Brazila, luk iz Kine, rajcicu iz Nizozemske i sl..
Toliko je toga lose vodjeno u ovih dvadeset godina da je dobar dio toga sad tesko popravljiv..
Nisu mi u redu rasprave tipa, vi ste neinformirana stoka, pa niti ne mogu svi biti strucni u iznalazenju podataka gdje sve ovo vodi, a i ta tematika je prekomplicirana..niti nemaju svi toliko vremena..
Vlast bi bila duzna, na prihvatljivoj razini iznijeti podatke o tome sto to konkretno znaci u pojedinim oblastima, poljoprivredi, stocarstvu, ribarstvu, brodogradnji, industriji, trgovini, za uvoz, izvoz, kvote, porezi, carine, i ostalo..pa eto nadam se tome u slijedeca dva tjedna..
Dakako, svatko ce tu gledati svoje interese, sto je nekom dobro, nekom drugom nije i tako, nije isto za vinare, maslinare, mandarinare, stocare, mljekare, industrijalce, poduzetnike..ono sveucilisnim profesorima ce biti isto ili bolje..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2012. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
Neam pojma..datum se blizi, i nikako da skuzim sto je bolje.. Cini mi se da bi Hrvatskoj ipak najbolje bilo u nekoj Balkanskoj uniji, no to je zabranjena tema i zabranjeno Ustavom i sad ce me svi popljuvati..
Tad bi ipak bilo vece trziste, slicnija gospodarstva, proizvodi su vec brendirani..
Neki su mi pro argumetni ok a i neki contra su mi ok..tesko je reci kojih je vise..
Sto se tice zemljisne politike, bojim se da bismo djelili sudbinu Spanjolaca, njima je u priobalju toliko skocila cijena zemljista i nekretnina, da si prosjecni Spanjolac ni za tri zivota i pet kredita ne moze kupiti imovinu u iole pristojnom kraju..mozda u nekom selu u kontinentalnom dijelu..
Sto se tice poljoprivrede drzim da nasa poljoprivreda nije uopce primjereno reformirana te da je nespremna za ulazak..posjedi su jos uvijek premali da bi bili isplativi, mehanizacija i agrotehnicke mjere koje su propisane kao i cijela administrativna procedura toliko kostaju nase seljake da ih to tjera u hipotekarne kredite i to ne za razvoj, vec za puki opstanak..Ukrupnjavanje posjeda bi rjesilo tu isplativost, ali to obesmisljava postojanje sela kao takvog..Uvozna politika, koja je mnoge obogatila, a kojom se djelomicno kupovala podrska Hrvatskoj u poslijeratnom vremenu, uzela je danak u poljoprivredi, tako danas jedemo grah iz Brazila, luk iz Kine, rajcicu iz Nizozemske i sl..
Toliko je toga lose vodjeno u ovih dvadeset godina da je dobar dio toga sad tesko popravljiv..
Nisu mi u redu rasprave tipa, vi ste neinformirana stoka, pa niti ne mogu svi biti strucni u iznalazenju podataka gdje sve ovo vodi, a i ta tematika je prekomplicirana..niti nemaju svi toliko vremena..
Vlast bi bila duzna, na prihvatljivoj razini iznijeti podatke o tome sto to konkretno znaci u pojedinim oblastima, poljoprivredi, stocarstvu, ribarstvu, brodogradnji, industriji, trgovini, za uvoz, izvoz, kvote, porezi, carine, i ostalo..pa eto nadam se tome u slijedeca dva tjedna..
Dakako, svatko ce tu gledati svoje interese, sto je nekom dobro, nekom drugom nije i tako, nije isto za vinare, maslinare, mandarinare, stocare, mljekare, industrijalce, poduzetnike..ono sveucilisnim profesorima ce biti isto ili bolje..


Slažem se u potpunosti. osijek031.com smile

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: