Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2011. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Postujem tvoje misljenje francika... Dali moze pitanje koji ti zelis interes od EU ?? Osim sto ne zelis da je HR geografski dio balkana ???

Sama ta činjenica me već dovoljno zadovoljava, a nadam se i većoj transparentnosti koja podrazumjeva manju korupciju, mada znam da EU obilato koristi samo hrvatskim diplomatima a ne i hrvatskim građanima, ali isto tako smatram da hrvatskim građanima ne bi sigurno bilo bolje ni na Balkanu.


aha svacam... Nadam se da ti ne smetaju odgovori... Prvo pitanje to je u neku ruku u neku ruku nije... Sto se tice transparentnsoti : ne znam u kojem smislu mislis ako mislis transparentnost u odlukama hr u eu parlamentu nema sanse jer imali bismo dvanaest zastupnika, ili 1,6% od Europskog parlamenta koji broji 736 zastupnika, slijedom čega bismo bili u Uniji utjecajni manje od obične statističke pogreške! Nebi bilo bolje jer nema sanse da mi udemo u neku Balkansku integraciju jer je to zabranjenom ustavom RH... Svakako bi bilo bolje da ostane ovako nego da se ide u eu al to je moje misljenje...

EU tu NE pripadamo...

Mislio sam na transparentnije trošenje novca bilo iz EU fondova ili iz državnog proračuna, jer će se morati detaljnije polagati računi. Do sada se lova dijelila na "majke mi". Ulaskom u EU neće se više moći krasti kao do sada dok je na Balkanu to poželjan način poslovanja.
I ja bi najrađe da nismo integrirani nigdje pa tako ni u EU, ali u Hrvatskoj je previše neodgovornih ljudi; lopova, kriminalaca, mafijaša, političara i sl., koji bi nas odveli u propast kao što se desilo i u Grčkoj. Ipak su države EU-a duže vrijeme u kapitalizmu i od njih možemo štošta naučiti i na taj način poboljšati razvoj hrvatskog gospodarstva, iako nam to ne garantira bolju budućnost, ali nam garantira sporiju propast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2011. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Srbija ce ekspresno uci u EU cim priznaju kosovo , a mi smo morali se odreci zerpa , jos sto moramo izgubit spor oko zemljista sa slovenijom... Podatak koji se ne zna : Hrvatska je potpisala ugovor u kojem stoji da ne smiju radit srbima , bosancima itd sto je nama slovenija...

EU tu NE pripadamo!!!

Slažem se u potpunosti, ali bolje je bar kartografski ne biti na rubu Balkana, zato se i nadam da će i Srbija uskoro u EU.
[/quote]

Srbija i Bosna ce uci kad i Turska, tj nikad..
tamo jos nije gotovo krojenje granica..tek su poceli kuhati Sandzak i Vojvodinu..
a ne zna se ni u sto smo to mi usli, posto se EU ovih dana znatno mijenja..
kako je Pusicka pocela pricati o trecem entitetu u Bosni, i tamo bi moglo prokuhati, jer Bosna ovakva kakva je ne funkcionira uopce..
kako god okrenes mi smo rub iliti periferija..rimska, austro-ugarska, Tuskog carstva, Vatikana, EU..
ali yeah, prodaju nam pricu kako smo "lider u regiji"..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2011. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s obzirom na cjelokupnu svjetsku situaciju, ja jedva čekam da uđemo u EU!
Živjela Hrvatska! Živjela EU!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2011. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
garantira sporiju propast.


Bas. Kako se tome radovati?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2011. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Francika sto se tice krađe na koruptivni nacin EU je majka krađe... Sto se tice transparentnosti na nacin povlacenja novaca iz eu fondova... Razmisli jos jedamput hhahaha.... To su u biti nivci koje cemo sami dati... Nismo mi nikakav trosak EU...

Hrvatska morati plaćati „članarinu“ od 600 milijuna eura godišnje! Prema projekcijama EU-a, Hrvatska bi trebala povući iz EU-a 170 milijuna eura za 2012. i samo 32 milijuna za 2013. u sklopu pomoći za novčani tok svježoj članici ošamućenoj skupoćom članstva. Tko tu dobija? Tko tu „povlači“ sredstva?

EU tu NE pripadamo...

pegy tvoje necu ni komentirat jer imas morbidne komentare kao i obicno....

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2011. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"I ja bi najrađe da nismo integrirani nigdje pa tako ni u EU, ali u Hrvatskoj je previše neodgovornih ljudi; lopova, kriminalaca, mafijaša, političara i sl., koji bi nas odveli u propast kao što se desilo i u Grčkoj."

pa sam sebe pobijas , sta ta ista Grcka nije dio EU :=)) ??? I tako je zavrsila hahahaa

da nepricam o jos nekim zemljama koje su u EU i bore se da ne dozive Grcki scenarij, a sta je sa zemljama koje imaju visok stupanj korupcije, udju u EU i nakon toga on ostane isti ? Ima i takvih potrazi...

Smjesan vam je taj argument da nas u EU politicari nece moci derati, da nema korupcije da je sve transparentno... pa kako vam nije cudno da isti ti politicari, ukljucujuci recimo i Sanadera forsiraju ulazak u EU ? zar da sebe s*ebu ? da nama bude bolje ? jel zato :=)))

ovce, guske, perad...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2011. 0:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne samo da je EU koljevka korupcije xD ovo sto oni rade je smjesno... Pad vlade u Italiji bez ikakvih izbora postavlja se bankar Mario Moti , pad vlade u Grckoj bez glasanja postavlja se Papandreu , koda da nakon pada vlade bez glasovanja nama postave Rohatinskog xd ,Irska 3 puta odbija na referendumu EU i pod teskim ucjenama i namjestenom referendumu ulazi u EU kao jedna od jacih ekonomija , a sad su u krizi da boli glava , Norveska 2 referenduma o tome dali gradani zele van iz EU prvi puta 92 % da zele drugi puta 72% ukinuto glasovanje...

Dali postoji gora korupcija?

Samo da vas obavjestim da je iz EU nemoguce izac Very Happy

EU tu ne pripadamo!!!

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2011. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la: ›
Ne samo da je EU koljevka korupcije xD ovo sto oni rade je smjesno... Pad vlade u Italiji bez ikakvih izbora postavlja se bankar Mario Moti , pad vlade u Grckoj bez glasanja postavlja se Papandreu , koda da nakon pada vlade bez glasovanja nama postave Rohatinskog xd ,Irska 3 puta odbija na referendumu EU i pod teskim ucjenama i namjestenom referendumu ulazi u EU kao jedna od jacih ekonomija , a sad su u krizi da boli glava , Norveska 2 referenduma o tome dali gradani zele van iz EU prvi puta 92 % da zele drugi puta 72% ukinuto glasovanje...

Dali postoji gora korupcija?

Samo da vas obavjestim da je iz EU nemoguce izac Very Happy

EU tu ne pripadamo!!!

Slažem se u potpunosti i plače mi se od hrvatskog prosjačkog, ropskog, bezglavog, naivnog i beskičmenjačkog mentalizma.
Fascinantno je koliko su ljudi (barem po online anketama i sudeći po onima koje poznam) protiv ulaska u EU. A taj referendum se ili na kraju neće održati, ili će biti sramotno loš odaziv. Čak i da rezulatati budu sukladni online anketama, dogodit će se nešto slično primjerima koje si naveo.
Mislim da zapravo uopće nemamo izbora i da je onaj mali postotak hrvatskih građana koji razmišlja svojom glavom zagušen ili inercijom ostalih kmetova među kojima živimo, ili nas jednostavno poždere birokratski mehanizam novog ropskog sustava u koji tako oduševljeno ulazimo.
Sramota za sve koji su se borili za svoju neovisnu i suverenu državu. Sramota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2011. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma imate pravo! I ovako nam je super zahvaljujući našim gospodarstvenicima i političarima, pa ni ja ne vidim razloga zašto smo onda navalili u EU.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2011. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vrijedi past bez borbe idemo izac i borit se protiv sustava... EU je svjesna da hrvati ne zele zbog svih gluposti sto su bile u Jugoslaviji ici u Eu... Prvi puta ce se referendum odrzat ne na konvencionalan nacin znaci da vise od 50% gradana zeli u eu i ulazi se. RH ima 5 mil stanovnika znaci 2.5 mil mora htjeti u eu... Naravno da su u eu komisiji svjesni da nece izaci toliko ljudi na referendum pa se odrzava pod posebnim pravilima , ako na referendum izade 2 mil ljudi i vecina glasa za ulazak ulazimo...

Tako da svakako izađite na referendum izrazite misljenje za bolje sutra...

EU tu ne pripadamo...

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2011. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › RH ima 5 mil stanovnika znaci 2.5 mil mora htjeti u eu...


Laž broj 1.
4.290.612 stanovnika. (DZS)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2011. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › EU tu ne pripadamo!!!


Branko, jesi to ti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2011. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Sve sto se dogada Hrvatima je kletva kralja Zvonimira... Nakon 2000 godina smo dobili samostalnost i sasvim simbolicno je da ju nakon 20 godina opet izgubimo...


A bolje i kletva, nego stari hrvatski način rukovanja, opisanog u izrijeci:
"U ovom slučaju ni prst, ni anus, nemaju svojstva spolnosti, ako bi bili u međusobnom kontaktu, jer ni prst ni anus nisu spolni organi, pa njihovim kontaktom ne ostvaruje se spolna radnja i ne može se izjednačavati sa spolnim odnošajem... U hrvatskom jeziku zna se točno što je spolni odnošaj, zna se točno što je spolna radnja i nitko ne može nešto drugo navesti kao spolnu radnju, niti izjednačiti sa spolnim odnošajem." - stoji u skandaloznom obrazloženju oslobađajuće presude koju je potpisao Milanović"

"Kada bismo prihvatili da je svaka radnja u međusobnim kontaktima izjednačena sa spolnim odnošajem, radnja koja se može podvesti pod ovo kazneno djelo, tada bi nastao kaos u pogledu primjene ovog kaznenog djela u praksi, jer bi se svaki dodir između dviju osoba praktično mogao smatrati počinjenjem ovog kaznenog djela, ako jedna od osoba nije željela tjelesni kontakt sa drugom osobom, pa bi i obično rukovanje bilo kazneno djelo silovanja, a što je neprihvatljivo", stoji u obrazloženju suca Milanovića."

Naime jasno mi je zašto vi, ognjištarci, ne želite u EU. Stari hrvatski način rukovanja postaje kazneno djelo, te ga više nećete moći upražnjavati. Jgba, morat ćete prijeći na standardni HRN-EN način rukovanja.

Izvor:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/skandalozno-obrazlozenje-presude-prst-u-anusu-je-kao-rukovanje/297309.aspx

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lik444
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2011. 23:19 
Naslov:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svima bi vam savjetovao da se malo upoznate s likom i djelom Nigela Faragea, britanskog političara i zastupnika u europskom parlamentu. Čovjek je super inteligentan, odličan govornik te žestoki protivnik EU. Čini mi se da je jedini u tom parlamentu koji se usudi ići kontra strujom, a njegovi govori u parlamentu u kojima sa odličnim argumentima šprda glavešine EU i Lisabonski sporazum su užitak za gledanje. Uglavnom...ima hrpentina klipova po netu pa pogledajte(pogotovo o ulasku Hrvatske).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2011. 16:32 
Naslov:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lik444 je napisao/la (Pogledaj post): › Svima bi vam savjetovao da se malo upoznate s likom i djelom Nigela Faragea, britanskog političara i zastupnika u europskom parlamentu. Čovjek je super inteligentan, odličan govornik te žestoki protivnik EU. Čini mi se da je jedini u tom parlamentu koji se usudi ići kontra strujom, a njegovi govori u parlamentu u kojima sa odličnim argumentima šprda glavešine EU i Lisabonski sporazum su užitak za gledanje. Uglavnom...ima hrpentina klipova po netu pa pogledajte(pogotovo o ulasku Hrvatske).


ja se slazem... Evo sto Nigel kaze za pristupanje RH:

http://www.youtube.com/watch?v=T2AjuEN1gS4

EU tu propadamo

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: