Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sreća?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Da li ste sretni?

1. Da
45%
 45%  [ 11 ]
2. Ne
45%
 45%  [ 11 ]
3. Neznam
8%
 8%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 24


Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › usput francek, ona tvoja koala- nisam sigurna da je sretna, meni izgleda kao da je to nervira ali lijena je pomaknuti se, u stvari zašto da se pomakne nije ona upala u ničiji životni prostor, ona iritantna posjetiteljica je bezobrazno došla u njezin intimni prostor i davi je!

Moguće je da je bila i nervozna jer se osjećala ugroženom, a ne da se osjećala sretnom, slažem se.
No što je onda sreća?
I dalje se traži sažeta definicija u desetak riječi u jednoj rečenici.
Svatko tko napiše smislenu definiciju po zadanim kriterijima dobiva 100 kikirikija.
A konačan pobjednik još dobiva 1.000 kikirikija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@francika, kako ti se više da malteretirati ljude iz teme u temu? Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › @francika, kako ti se više da malteretirati ljude iz teme u temu? Wink

Ne znam zašto misliš da je to maltretiranje !?
Samo me čudi da nitko ne može ukratko definirati sreću, kao da je to neki veliki problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › @francika, kako ti se više da malteretirati ljude iz teme u temu? Wink

Ne znam zašto misliš da je to maltretiranje !?
Samo me čudi da nitko ne može ukratko definirati sreću, kao da je to neki veliki problem.

A evo ti onda definicija s Wikipedije...tamo ti nije palo na pamet pogledati? Mislim, kad već tražiš točnu definiciju... Wink

Sreća, užitak i zadovoljstvo su emocionalna stanja u kojima smo zadovoljni. Definicija sreće je jedan od najvećih psihologijskih problema. Predložene definicije uključuju slobodu, sigurnost, položaj u društvu, materijalna dobra, unutarnji mir i tako dalje. Moguća definicija mogla bi biti da je sreća stanje u kojem ljudi ponašanjem dolaze do suprotstavljanja vanjskim silama koje bi inače dovele do nesreće (tuge). Druga definicija govori da je sreća trajno, pozitivno emocionalno stanje koje uključuje smireno zadovoljstvo svojim životom, ali i aktivno zadovoljstvo i postignuća.

Riječ zadovoljstvo se često koristi za izražavanje lokaliziranog, tjelesnog osjećaja, dok se sreća koristi s dubljim smislom, unutrašnjim osjećajima. Sreća traje duže od brzo prolaznog zadovoljstva, te se često promatra kao neprocjenjiva. Ona može doći kao posljedica pomno planirane situacije, može biti uzrokovana dobrotom drugih, ili situacija koje se osjećaju kao pozitivne i vrijedne. Mnogo uvrježenije mišljenje za sreću je to da je uzrokovana cjelokupnim životom i svjetonazorom. Pitanje najboljeg oblika življenja je jedno od glavnih tema etike.


P. S. Daj 'vamo taj kikiriki! Wink


Zadnja promjena: Stella1989; 22.03.2012. 12:55; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi zadovoljila zadane kriterije. Wink

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Nisi zadovoljila zadane kriterije. Wink

Meni se čini da ti zahebavaš ljude i mamiš kikirikijem i onda ih zezneš. Laughing

Sreća može značiti puno toga tako da smatram da ju se ne može strogo definirati. Nije to drvo, automobil, papir, prozor pa da možeš točno napisati što je sreća.

Za mene je sreća puno toga - kada je sunčan dan, kada mogu izaći van u prirodu, igrati se sa životinjama, šetati i provoditi vrijeme s dragim, kada slušam neku dobru pjesmu, kada si kupim grožđice, eurokrem, kada putujem, plivam, vozim bajk ili role...ima jako puno toga što me čini sretnom tako da sreća nije univerzalan pojam.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Nisi zadovoljila zadane kriterije. Wink

Meni se čini da ti zahebavaš ljude i mamiš kikirikijem i onda ih zezneš. Laughing

Sreća može značiti puno toga tako da smatram da ju se ne može strogo definirati. Nije to drvo, automobil, papir, prozor pa da možeš točno napisati što je sreća.

Za mene je sreća puno toga - kada je sunčan dan, kada mogu izaći van u prirodu, igrati se sa životinjama, šetati i provoditi vrijeme s dragim, kada slušam neku dobru pjesmu, kada si kupim grožđice, eurokrem, kada putujem, plivam, vozim bajk ili role...ima jako puno toga što me čini sretnom tako da sreća nije univerzalan pojam.

Vidim ja da ti znaš što ljude čini sretnima, ali daj definiciju u jednoj rečenici od desetak riječi i dobivaš kikiriki.
Nisam mislio dijeliti kikiriki, ali jučer je padobranac pitala jel ima kakva nagrada u kikirikijima ili novcu pa sam zato odlučio dijeliti kikiriki.
Daj definiciju kakvu sam tražio i dobiješ 100 kikirikija. Very Happy Nikog ja nemamim i nikog nezeznem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sreća je osjećaj koji čini ljude zadovoljnima i vedrijima, a koji nastaje kao rezultat neke ugodne aktivnosti ili događaja u životu pojedinca.

Zadovoljan? Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Sreća je osjećaj koji čini ljude zadovoljnima i vedrijima, a koji nastaje kao rezultat neke ugodne aktivnosti ili događaja u životu pojedinca.

Zadovoljan? Wink

Dobila si nagradu, ali ne vjerujem da će konkurirati za najbolju definiciju jer se traži prosta rečenica a ne složena, ali s obzirom da si probila led nisam htio picajzlirat oko proste i složene rečenice. Wink

Zaboravio sam još napisati da svatko može dobiti samo jednom 100 kikirikija jer mi je budžet ograničen, ali može napisati definicija koliko želi i sve će konkurirati za dobitak od 1.000 kikirikija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Sreća je osjećaj koji čini ljude zadovoljnima i vedrijima, a koji nastaje kao rezultat neke ugodne aktivnosti ili događaja u životu pojedinca.

Zadovoljan? Wink

Dobila si nagradu, ali ne vjerujem da će konkurirati za najbolju definiciju jer se traži prosta rečenica a ne složena, ali s obzirom da si probila led nisam htio picajzlirat oko proste i složene rečenice. Wink

Ajde 'fala za kikiriki. Wink Btw, ne može se baš složiti prosta rečenica za ovo što ti tražiš. Pokušala sam složiti što jednostavniju, a opet smislenu rečenicu. Wink
francika je napisao/la: ›
Zaboravio sam još napisati da svatko može dobiti samo jednom 100 kikirikija jer mi je budžet ograničen, ali može napisati definicija koliko želi i sve će konkurirati za dobitak od 1.000 kikirikija.

Auuu francika, određuješ pravila kao da igramo Loto. Al dobro mi je ono da ti je "budžet ograničen". Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...sreća je biti živ i zdrav.... to je najkraće.... a u 10 riječi.... tu bi se dalo samo tebe opisati....


_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrate ovo je preveliki klišej iako zadovoljava sve kriterije, ali mogao si biti i orginalniji da si se potrudio. No svejedno si dobio nagradu, makar teško da će tvoja definicija osvojiti glavnu nagradu. Ali pokušaj opet možda uspiješ nešto orginalnije smisliti.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2012. 7:14 
Naslov:  Re: Sreća?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvati su ipak sretni.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2012. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sreća je ne biti poput @francike.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2012. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Sreća je ne biti poput @francike.

Sreća je ne biti šizofreničar poput @simo031!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: