Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izbori 2011.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Vaš glas ide ...

KUKURIKU
22%
 22%  [ 14 ]
HDZ
1%
 1%  [ 1 ]
HDSSB
12%
 12%  [ 8 ]
HSP
20%
 20%  [ 13 ]
LABURISTI
17%
 17%  [ 11 ]
HSLS
4%
 4%  [ 3 ]
BUZ-PGS-HRS
0%
 0%  [ 0 ]
OSTALI
8%
 8%  [ 5 ]
NEĆU IZAĆI NA GLASOVANJE
11%
 11%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 62


Autor Poruka
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2011. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nitko, apsolutno nitko osim HDSSB-a. Ali su oni regionalna stranka pa normalno da igraju na tu kartu. Ali je problem u tome sto od toga nema pol posto koristi, kad celne ljude velikih stranaka apsolutno ne zanima Slavonija, nego samo Zagreb i Dalmacija.

Misljenja sam da regionalizam u saboru apsolutno nema nikakve koristi kad sve dolazi od glavnog covjeka stranke i svi plesu kako on/ona kaze.

Npr. od Lesarovih ljudi sam cuo njih 2-3, ali me to ne sprjecava da im dam glas, gledam program, a on mi se svida i izuzetno mi svida Lesar kao predsjednik te stranke.

A sto se tice konkretno imena politicara, sve mi se svodi na to da sto ih manje znam, to mi je bolje. Jer kad vidim kakvih sve rupa od ljudi ima u pojedinim strankama, muka mi bude i bas zbog tih pojedinih ljudi necu dati glas toj stranci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.11.2011. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ribice u akvariju imaju duže pamćenje od slavonaca. One udare u stijenku akvarija i skuže bar na neko vrijeme gdje boli, ali slavonci ne.Slavonca su pokrali , ošišali, obezvrijedili i onda im se smiju iz Hercegovine. Davno je Glavonja rekao, sto ih više gaziš to te više vole. Svaka mu čast na političkoj obmani, indoktrinaciji kakve bi sam Staljin bio ponosan. Svi sve znaju ali i dalje glasaju za zlo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.11.2011. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ima dosta onih koji su nešto i pitali za Slavoniju, drugi par rukava je to što su pitali i jesu li se zaista borili za to ili eto samo da pitaju nešt ako dolaze iz Slavonije. Problem je što je sabor definitivno u ovom sazivu dobio epitet cirkusa, pa u medijima možeš vidjeti samo kada netko nekome vikne majmune, sjedi dole, kada se nekoga izbaci ili kada netko baca nešto. Konstruktivne rasprave ne možeš vidjeti u medijima. Istina ni nema je puno, ali ju ne možeš ni vidjeti. Švedska je recimo zakonom zabranila pojavljivanje bilo kakvih crnih kronika ili političkih prepucavanja kao udarne vijesti u medijima.
Da se to kod nas napravi vjerojatno bi i isplivali oni koji zapravo nešto i pokušavaju, iako njih svakako nema puno. Ali bi onda bili marginalizirani svi oni koji dođu u Sabor samo s ciljem napraviti cirkus, a takvih je većina.

Otprilike u Saboru je situacija kao i na portalima, previše pljuvanja a konkretnih prijedloga ili nema ili kad ih ima onda se i oni popljuju jer ne dolaze iz vlastite stranke...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2011. 10:57 
Naslov:  Re: Izbori 2011.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rezultati bi trebali ovisiti o dva čimbenika. Prvi su ljudi na listi. Ne bi se smjelo dogoditi da glasači glasaju za nositelje, a da se tako provuku ljudi koji nemaju političkog autoriteta za možebitno odlučivanje o stvari korisnoj za Slavoniju. Deficit autoriteta je ponajprije rezultat ovakvog izbornog zakona, kojeg bi promijenio na prvoj sjednici novog saziva. Birala bi se osoba, što bi poništilo kaklkulacije i namještaljke podobnih i poslušnih, a dobili bi i odgovornije zastupnike, barem kroz neko dogledno vrijeme. Drugi čimbenik: uveo bih obvezu glasanja na izborima. Kazna za neizlazak bi bila 500 kn. Tko ima, neka se pravi pametan, pa neka apstinira. Uostalom, takvima nikad nije naodmet poništiti listić, ali svakako moraju preuzeti odgovornost. Ovako, samo dio iznimno zainteresiranih, već određenih skupina iznova bira zastupnike, što je loše.
Prepucavanja na forumu su također unaprijed određena. Pokušava se kamuflirati pravi razlog podržavanja određene opcije, navođenjem tobožnjih uspjeha. Ne mogu se složiti da je itko napravio išta dobro i pamtljivo u prošlom sazivu parlamenta, ali ok, o ukusima se na raspravlja. Definitivno jest napravljen pomak u smjeru regionalnog prepoznavanja Slavonije. Naravno da se to većini ne sviđa, ali je produktivno iz više razloga. Ako rezultat HDSSB-a bude dobar, mislim da tek onda možemo razgovarati o nekim konkretnim koristima za regiju. Naravno da to ovisi o listi, pa i o želji Glavaša da politički "živi", što je malo za vjerovati. Njegovo vrijeme je prošlo i bolje bi bilo da zadrži utjecaj na stranku, ali da se makne. Ovisi i o prvih pet kandidata, iako prosječan birač gleda samo nositelja. Neodlučne će Glavaš odbiti, tvrdolinijaše privući. Pitanje je kojih ima više.
Lesar radi promidžbu upravo prilagođenu izbornom zakonu. Radi dobar posao utoliko što ne daje ostalima da kusaju dio medija. Ako postigne rezultat, biti će gori od Glavaša po pitanju kontrole zastupnika i glasanja, a to će se tek vidjeti. taktika mu je prozirna.
SDP u Slavoniji nije zaslužio potporu. Nemaju jakog čovjeka (ženu), a ona je kompromitirana nekim političkim izlascima s Đapićem, tako da je totalno raskrinkana težnja. Ako ljudi budu glasali za SDP samo zato što je to moda u državi, opet ćemo imati loše zastupnike, kakve smo mahom imali i do sada. Burić možda je svakakav, ali je rekao puno toga što je trebao.
HSLS nema što tražiti u Slavoniji.
HDZ će ići s Tetkom Šeksom kao nositeljem, a on će obići ljude po terenu i obećati kojekakvim poduzetnicima poslove, rezultat ovisi o njihovoj vjeri da HDZ može pobijediti, i o strahu penzića iz rata da će im SDP ukinuti prava. Od Šeksa ne očekujem ništa, osim nekih igrica i koristi za odabrane, ne za regiju koju predstavlja.
HSS je, na žalost, mrtva stranka, zahvaljujući Šarčeviću i ekipi.
Možda bi pragmatično i logično bilo glasati za SDSS. Oni će sigurno biti u vlasti, time će imati i dobru poziciju za rješavanje nekih "stvari". Tko voli nek izvoli. Ja sam odlučio, i neću se predomišljati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2011. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la: ›
Mrky007 je napisao/la: ›
Njgore će biti ako daš glas njima a ne prijeđu prag pa te glasove dobije kukuriku a njih nisi želio.
I hsp ako ne bude iznad 5% daje svoje glasove za rast Kukuriku mandata

MRKY007@ zanimljiva opservacija, U cijeloj procjeni nedostaju ti samo PRLE i TIHI,. Po tvojim komentarima ocjenjujem da si zadrti Glavaševac. Nakon svih ovih eskapada sa vašim nositeljem liste, sumnjam da će Glavaševi prijeći izborni prag, tako da će tvoj glas biti glas za Biljanu Borzan. HDSSB ne prelazi izborni prag i dolazi u fazu konfrontacija i raspada. A dio ekipe VAm se vraća u HDZ, ma kakav on bio jer ipak su to djeca HDZ-a. A HDSSB nastavlja rad kao marginalna strančica pod vodstvom Vinkovića i MAksimovića. Cool


ma ti si nešto pobrkao..HSP je taj koji se bori za prag a ne HDSSB.
HDSSB je jedina stranka osim hdz i sdp da ima prognozu sigurna 2-3 mandata. ostali su svi oko 5-6 %

No da se vratim na bit, meni bi bilo drže da iz naše izborne jedinice u sabor uđu Srb i recimo Vekić sa vaše liste nego 8 kukurikavaca - čak ni ne znam tko su ti njihovi ljudi na lista i kako će nas ti ljudi zastupati..i odakle njima 8 kvalitetnih ljudi .
HSP bar radi neke prtiske, ima ih u medijima i slično - osječki i slavnonski sdp je loš i bojim se da će nas loše zastupat u Zagrebu. Daj Bože da se varam.

Eto vidiš da ja mogu napisat realan post i navijat za HSP jer sam iskren...ja isto tako vjerujem da bi ti više želio da u sabor uđe 4 HDSSBovca nego 7 SdPovaca


eto pokazala NOVA tv da sam ja ipak bio u pravu..nadam se do izbora da će SRB ipak prijeći prag :



Ako HSP ne prijeđe prag, što je također moguće zbog pogreške uzorka, tada bi lijevi blok osvojio još jedan mandat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2011. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la: ›
Mrky007 je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la: ›
Mrky007 je napisao/la: ›
Njgore će biti ako daš glas njima a ne prijeđu prag pa te glasove dobije kukuriku a njih nisi želio.
I hsp ako ne bude iznad 5% daje svoje glasove za rast Kukuriku mandata

MRKY007@ zanimljiva opservacija, U cijeloj procjeni nedostaju ti samo PRLE i TIHI,. Po tvojim komentarima ocjenjujem da si zadrti Glavaševac. Nakon svih ovih eskapada sa vašim nositeljem liste, sumnjam da će Glavaševi prijeći izborni prag, tako da će tvoj glas biti glas za Biljanu Borzan. HDSSB ne prelazi izborni prag i dolazi u fazu konfrontacija i raspada. A dio ekipe VAm se vraća u HDZ, ma kakav on bio jer ipak su to djeca HDZ-a. A HDSSB nastavlja rad kao marginalna strančica pod vodstvom Vinkovića i MAksimovića. Cool


ma ti si nešto pobrkao..HSP je taj koji se bori za prag a ne HDSSB.
HDSSB je jedina stranka osim hdz i sdp da ima prognozu sigurna 2-3 mandata. ostali su svi oko 5-6 %

No da se vratim na bit, meni bi bilo drže da iz naše izborne jedinice u sabor uđu Srb i recimo Vekić sa vaše liste nego 8 kukurikavaca - čak ni ne znam tko su ti njihovi ljudi na lista i kako će nas ti ljudi zastupati..i odakle njima 8 kvalitetnih ljudi .
HSP bar radi neke prtiske, ima ih u medijima i slično - osječki i slavnonski sdp je loš i bojim se da će nas loše zastupat u Zagrebu. Daj Bože da se varam.

Eto vidiš da ja mogu napisat realan post i navijat za HSP jer sam iskren...ja isto tako vjerujem da bi ti više želio da u sabor uđe 4 HDSSBovca nego 7 SdPovaca


eto pokazala NOVA tv da sam ja ipak bio u pravu..nadam se do izbora da će SRB ipak prijeći prag :



Ako HSP ne prijeđe prag, što je također moguće zbog pogreške uzorka, tada bi lijevi blok osvojio još jedan mandat.

A gdje su na ovom prikazu Luburisti?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2011. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne prelaze prag po tom istraživanju..al tu su negdje između 4-5 %

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2011. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la: ›
Ne prelaze prag po tom istraživanju..al tu su negdje između 4-5 %

Interesantno ... Na anketi postavljenoj na ovom topicu, stvari stoje bitno drugačije. No, to je zasad dosta malen uzorak, no bumo vidjeli.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2011. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, ovdje HDZ ima 2 % a HSP 19 % Very Happy Very Happy

valdja će i laburisti i hsp prijeći prag..štov više malih stranka to bolje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2011. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la: ›
da, ovdje HDZ ima 2 % a HSP 19 % Very Happy Very Happy

valdja će i laburisti i hsp prijeći prag..štov više malih stranka to bolje

Baš me zanima koliko će se rezultati ovdje, i rezultati izbora u konačnici razlikovati ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2011. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mrky007 je napisao/la: ›
da, ovdje HDZ ima 2 % a HSP 19 % Very Happy Very Happy

valdja će i laburisti i hsp prijeći prag..štov više malih stranka to bolje

Baš me zanima koliko će se rezultati ovdje, i rezultati izbora u konačnici razlikovati ...

Nazalost jako puno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.11.2011. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la: ›
Mrky007 je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la: ›
Mrky007 je napisao/la: ›
Njgore će biti ako daš glas njima a ne prijeđu prag pa te glasove dobije kukuriku a njih nisi želio.
I hsp ako ne bude iznad 5% daje svoje glasove za rast Kukuriku mandata

MRKY007@ zanimljiva opservacija, U cijeloj procjeni nedostaju ti samo PRLE i TIHI,. Po tvojim komentarima ocjenjujem da si zadrti Glavaševac. Nakon svih ovih eskapada sa vašim nositeljem liste, sumnjam da će Glavaševi prijeći izborni prag, tako da će tvoj glas biti glas za Biljanu Borzan. HDSSB ne prelazi izborni prag i dolazi u fazu konfrontacija i raspada. A dio ekipe VAm se vraća u HDZ, ma kakav on bio jer ipak su to djeca HDZ-a. A HDSSB nastavlja rad kao marginalna strančica pod vodstvom Vinkovića i MAksimovića. Cool


ma ti si nešto pobrkao..HSP je taj koji se bori za prag a ne HDSSB.
HDSSB je jedina stranka osim hdz i sdp da ima prognozu sigurna 2-3 mandata. ostali su svi oko 5-6 %

No da se vratim na bit, meni bi bilo drže da iz naše izborne jedinice u sabor uđu Srb i recimo Vekić sa vaše liste nego 8 kukurikavaca - čak ni ne znam tko su ti njihovi ljudi na lista i kako će nas ti ljudi zastupati..i odakle njima 8 kvalitetnih ljudi .
HSP bar radi neke prtiske, ima ih u medijima i slično - osječki i slavnonski sdp je loš i bojim se da će nas loše zastupat u Zagrebu. Daj Bože da se varam.

Eto vidiš da ja mogu napisat realan post i navijat za HSP jer sam iskren...ja isto tako vjerujem da bi ti više želio da u sabor uđe 4 HDSSBovca nego 7 SdPovaca


eto pokazala NOVA tv da sam ja ipak bio u pravu..nadam se do izbora da će SRB ipak prijeći prag :



Ako HSP ne prijeđe prag, što je također moguće zbog pogreške uzorka, tada bi lijevi blok osvojio još jedan mandat.


@ Jaguar - evo izvukao sam tekst da bolje vidiš.
Vidim da ste se organizirali tu na forumu pa otvarate teme o Šoli i HDSSBu misleći da čete uvatit koji glas da pređete prag.

Glasovi se osvajaju radom, a ne na forumu..
Forumaši su obično za neke urbanije priče od HSP-a i teško ih je nagovoriti da iz laburista ili sdp-a prijeđu u hsp Very Happy

No ja vam i dalje želim sreću na izborima je rDanijel Srb bi trebao ići u Sabor, bolje on nego neki anonimac iz SDP koji će 4 godine samo šutiti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2011. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok vlast ne padne, ne može da odleži...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2011. 21:11 
Naslov:  Re: Izbori 2011.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2011. 19:13 
Naslov:  Re: Izbori 2011.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 HDZ-u je najteže.
Gledati sve zlo koje su napravili svom narodu...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: