Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2011. 17:25 
Naslov:  Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Novi kompleks Vikarijata Đakovačko-osječke nadbiskupije u središtu Osijeka prostire se na 5.000 četvornih metara, a njegova je izgradnja pri samome kraju. Već je sada na svakom koraku vidljiva pretjerana raskoš i luksuz.

Zgrada nekadašnje Plućne bolnice, udaljena samo nekoliko stotina metara od središnjeg gradskog trga, koja je Crkvi ustupljena u zamjenu za povrat oduzete joj imovine, pretvorena je u reprezentativni objekt, kakvog se ne bi postidjeli ni arapski šeici, piše Jutarnji list.

ANKETA: Facebook anketa
[Treba li se novcem iz gradskog proračuna financirati izgradnja luksuzne palače vikarijata u Osijeku?]



Podovi su obloženi posebno izrađenim parketom od kuhanog bagrema, tapete su najbolje kvalitete, kupaonice su opremljene sanitarijama od vrhunskog porculana, a slavine su s elementima pozlate. Na stropovima su raskošni lusteri, a u zgradi je i lift koji vodi na prvi i jedini kat.




Galerija [Jutarnji.hr]: Srakićevi dvori za 50 milijuna kuna

Premašili budžet za 15 milijuna kuna

Posebno luksuzno opremljen je ured u kojem će stolovati predsjednik Hrvatske biskupske konferencije, nadbiskup Marin Srakić.

Kada je počela obnova i dogradnja, govorilo se da će radovi stajati 35 milijuna kuna. No, prema procjeni građevinskog stručnjaka koji je nedavno obišao dvore, vrijednost posla daleko je premašila taj iznos i približila se svoti od 50 milijuna kuna.

Tekst: Jutarnji.hr


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2011. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima tema vec i anketa cak:-P

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
keka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 183
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.10.2011. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...riječi nemogu opisati ovo.....
u ovolikom kolapsu grada oni bace novce na * crkvu...i onda se netko čudi zašto je ovako u Osijeku Evil or Very Mad

_________________
“There is no harm in doubt and skepticism, for it is through these that new discoveries are made.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.10.2011. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IMA SE, MOŽE SE!!!

Samo živim u nadi da će ljudi jednog dana, iako znam da ga ja neću doživjeti, izvući glavu iz dupeta i početi korisititi mozak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2011. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prekrasno....svaka vam cast *!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MUGDIM
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2011. 18:51 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema podacima do kojih smo uspjeli doći, a koji nisu potpuni, Županija osječko-baranjska je 2008. donirala 200.000 kuna za obnovu Vikarijata, a godinu kasnije, dakle krizne 2009. godine, u svrhu Crkvenog luksuza županija je darovala pola milijuna kuna. Već sljedeće godine uslijedila je donacija u iznosu od 200.000 kuna, a poklon nije izostao ni ove godine - 150.000 kuna.

Aktualni gradonačelnik Osijeka Krešimir Bubalo (HDSSB) sa osobitim je zadovoljstvom ustvrdio i kako je grad Osijek 2010. godine za obnovu istog objekta u vlasništvu Crkve darovao 200.000 kuna, a istu je cifru Crkva u džep stavila i sljedeće godine.


"To je ono što je donirano otkad sam ja gradonačelnik Osijeka, sa naznakom da ćemo 2012. godine isto donirati ukoliko objekat ne bude gotovo", napomenuo je Bubalo.


LINK

Bravo *, a radna mjesta ce nam otvoriti Sveti Miki Maus !?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2011. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Posebno pogadja Bubalova bahatost!

Dok se urusavaju stropovi skola, djeca nemaju dvorana, dok ljudi u kolonama napustaju grad u potrazi za poslom [znaju svi oni koji petkom dolaze autom u grad, a nedjeljom odlaze za Zagreb], Bubalo ne samo da je dao milijune poreznih obveznika, nego se prijeti da ce dati jos i vise!

SRAMOTA

"Donirat ćemo i dalje"

"To je ono što je donirano otkad sam ja gradonačelnik Osijeka, sa naznakom da ćemo 2012. godine isto donirati ukoliko objekat ne bude gotovo", napomenuo je Bubalo.

Eto, monsinjor Marin Srakić, koji će i sam stolovati u tim "dvorima od kuhanog bagrema" može slobodno, kao i do sada, nastaviti vraćati na početak radove kojima nije zadovoljan. Uostalom, koliko ova država godišnje daje Crkvi, to ni sam dragi Bog ne zna.

"Kao župan obnovu Vikarijata sam dva puta pomogao. Vikarijat je, smatram, itekako potreban i gradu Osijeku i biskupiji. U Osijeku smo, naime, dobili konkatedralu, pa je logično da je dio tih poslova prebačen u Osijek, čime je Osijek dobio na značaju, te su mu stoga za to potrebni i objekti", objašnjava gradonačelnik Osijeka Krešimir Bubalo.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fila_dgo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2011. 19:08 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da će bubi morat donirat i u 2012. jer se iza u dvorištu još mora izgradit konferencijska dvorana za njihove skupove. predavanja i ostale pizdarije...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DARCHO
Offline
Avatar

Ukupno postova: 242
Lokacija: citybosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2011. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je prekrasno..jako sam ponosan na bubala..i svraka dvore..

_________________
tko pita,taj ne skita..oš,neš bangladeš ! http://www.youtube.com/watch?v=z-Wgb_gh8Ps&feature=player_embedded
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2011. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratili se mi u mračno doba srednjeg vijeka, gdje samo plemstvo i svećenstvo uživa dok "puk" krvlju sve to plaća. Stvarno je krajnje vrijeme za nekog križanca terminatora i danka bananka da napravi dar mar...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2011. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2011. 19:31 
Naslov:  Re: Crkva gradi luksuznu palaču od 50 mil. kn usred Osijeka!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jeln etko vidio tuš kabinu ..ima slika u Jutarnjem listu..ofcourse masažna s pozlačenim pipama..marvi nek sveta voda ciri iz ..korodirajućih...Koliko taj čića ima godina..?? nikad nisam skužila kad netko ima 70-80 godina i jebe ga dizajn..al dobro..pa ovako jedva čekam kad će me netko pitatai gospođo Vaš PDV želite podijeliti kome? onda ja kažem crkvi kao ustanovi 0 NULA kn brojkom i slovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bobo91
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2011. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj da ne govore o siromaštu i skromnosti pa bih razumio, al ovak stvarno ne shvaćam.
pozlaćene pipe.....i dalje da ne nabrajam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aždaha
Offline
Ukupno postova: 70
Lokacija: os
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2011. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al samo da mi je znati koja će "časna " prati muf u onom bideu na slici?

_________________
TKO S DJECOM SPAVA, POPIŠAN SE BUDI........
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
metalac-os
Offline
Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2011. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tolko o svetom pismu, zivite skromno!* i njih i njihovu vjeru! Umjesto da su pomogli ljudima sa tim parama oni se ovako bahate...Vec vidim gresku u projektu, nema garaze za 20-ak passata...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: