Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[Anketa] Trg slobode preimenovati u Trg dr. Franje Tuđmana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Slažete li se s prijedlogom promjene naziva Trga slobode u Trg dr. Franje Tuđmana

da
10%
 10%  [ 34 ]
ne
87%
 87%  [ 291 ]
ne znam/ne zanima me
2%
 2%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 334


Autor Poruka
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2011. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Crni Tetrijeb je napisao/la (Pogledaj post): › Po mom skromnom sudu najljepši trg u našem gradu je upravo taj Trg Slobode. Čine ga prekrasni ansambl modernističkih da nekažem komunističkih zgrada koje se prožimaju i nadopunjavaju s ogromnom betonskom plohom. Stupanj intimnosti i uopće vibre koju posjeduje je puno veći nego kod trga A. Starčevića. Starčevićev trg je klasični raspršivač, na kojem se ljudi ne okupljaju niti zadržavaju. dok je trg Slobode, baš naprotiv, apsorber, poput velike rezonantne kutije.
Arhitekti koji su se uhvatili obnove Trga Slobode, kao da nikad nisu čuli za minimalizam, i uništit će taj prekrasni trg, pretrpati sa svim i svačim i dobit će se jedan bastard trga i parkića. Parkić predstavlja seljačku, provincijalnu naivu u umjetnosti koja bjesomučno pokušava penetrirati u urbano (internacionalno) - stari trg Slobode. Takvom bastardu kakvog ćemo dobiti i priliči ime Dr. Franje Tuđmana, osobe koja je od Osijeka stvorila zadnju rupu na svirali.

Hvala Bogu da nisam jedini koji je bio zadovoljan sa starim trgom koji se odlično uklapao u okolinu.

Izgradnja novog trga je samo pranje novca iz gradskog proračuna. Bolje to nego pljačkat banke!

A i kako drugačije ukrast 25.000.000 kn od građana osim ako to nije pod maskom "domoljublja"?


Ali "domoljublje" je samo ideologija i ništa drugo!?

_________________
Bubalo ŠTREBERU!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2011. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja također mislim da je stari trg trebao ostati u istovjetnoj formi, samo su ga trebali obnoviti.
Što se tiče promjene imena, ne dirati 'trg slobode'. Tuđman već ima svoj most, dajte mu još neku uličicu i to je to...

P.S.
Imam više slova od Mungosa za novi naziv grada:
'Glavaševa Palanka' - čak 16!

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2011. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo su vam trgovi u planu, jer ne treba znati ni statiku ni konstrukcije ni nista, nego krkaj rođo šljunak, i ne pitaj. Tko će i kako kontrolirati kolko je materijala ulupano u to igranje u pijesku diljem grada. Ne treba napominjati da je i na jugu 2 planiran trg braniteljima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Otofx
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2011. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trg će najbolje biti podijeliti u dva dijela: Trg dr. Franje Tuđmana (sjever) i Trg Slobode dr. Franje Tuđmana (jug).

Više na: http://bit.ly/nkO8iP

_________________
http://similarpetshop.blogspot.com
http://twitter.com/IzSesira
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slk
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2011. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne vjerujem, pa dokle će nas više ta šaka jada trovati sa svojom bolesnom propagandom, ali ako ništa drugo po komentarima se vidi da je na svu sreću ovaj grad još uvijek sačinjen u velikoj većini od normalnih ljudi koji se ne daju obmanuti nekakvim lažnim domoljubljem koji predstavlja običnu krinku i mazanje očiju za kriminal koji se ovdje godinama odvija i koji nas je doveo u situaciju iz koje će se biti teško izvući... ako se kojim slučajem prijedlog progura trebamo izaći na ulice i pokazati im jasno i glasno da oni nisu nikada bili niti će biti Osijek

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dadadadada
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2011. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

leteći mungos je kralj! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2011. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dopustite mi da se osvrnem na nazivlje trgova jer je očigledno da se neke činjenice iskrivljuju ili zanemaruju.

Elem, u vrijeme tzv. "jednoumlja" (jednoumlje vs. mnogoumlje vs. bezumlje . ali to je druga tema) kako neki vole nazivati doba socijalizma današnji Trg A.Starčevića je nosio ime Trg Slobode, a današnji Trg Slobode se u to vrijeme zvao Trg Oslobođenja 14. travnja.

Toliko glede činjenica.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2011. 16:39 
Naslov:  Re: [Anketa] Trg slobode preimenovati u Trg dr. Franje Tuđmana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cudi me da ne zele preimenovati u Trg branimira glavaša Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dominik.osijek
Offline
Ukupno postova: 31
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2011. 17:52 
Naslov:  Re: [Anketa] Trg slobode preimenovati u Trg dr. Franje Tuđmana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kakav Franjo Tuđman svaka njemu cast ali mislim da ne bi trebali dirati naziv TrGA Slobode ima francek most ne treba i trg Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.09.2011. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sa kakvim se vi stvarima zabavljate. kog briga ime trga i ulice? Kolko vi godina imate?
Sutra dani piva a vas brine ime trga..djizus

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2011. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › sa kakvim se vi stvarima zabavljate. kog briga ime trga i ulice? Kolko vi godina imate?
Sutra dani piva a vas brine ime trga..djizus

Hoće i Kolobarić biti na lokanju piva?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2011. 19:00 
Naslov:  Re: [Anketa] Trg slobode preimenovati u Trg dr. Franje Tuđmana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Završki, koji aparatčik.
Sere po jednoumlju a svjestan je da je većina Osječana protiv prijedloga lokalnih organizacija SUBNOR-a, SKOJ-a te kojekakvih CK-ova (kalvin klajn, neeee) i pojedinih istaknutih drugova. Al da se to progurat pa zašto ne..
Demokracija u najboljem izdanju.
Citat: › ... te da se na istom podigne reprezentativan spomenik prvom hrvatskom predsjedniku, istaknuo je Završki

Fuck, ako Kolobarić tu bude imo svoje prste, postaviće Tuđmanov leš u staklenom sarkofagu..
Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.09.2011. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ako vas ima tolko napravite peticiju ili ako ste još hrabriji organizirajte prosvjed.
Ne kužim šta tolko špiskarate a nikad ništa. tako i za fiću a sad i za Franceka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cavino
Offline
Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2011. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne..promašeno totalno..nema doista potrebe a i opravdanog razloga da se trg preimenuje...sagedajte sve objektivno pa ćete vidjet da je tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2011. 19:58 
Naslov:  Re: [Anketa] Trg slobode preimenovati u Trg dr. Franje Tuđmana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i onda ovu prčiju od države/sela/grada nazimaju demokratskom naseobinom ... pa ovo je prčija na kraju svemira ... kako postoji klinika na kraju grada, ovo je prčija na kraju svemira ... najvolim predizborno vrijeme jer šta se svega može kod nas nagledati u to vrijeme godišta pa to nema niti u jednom paralelnom svemiru, horor filmu, zoološkom vrtu ... oni koji potenciraju ovo su maloumni polumbecili i retardi čije pizdarije mogu trpiti samo polukuhane šunke od ljudi, ispijeni kreteni kojima je pun kurac više svega i života u ovoj prčiji i kretenskog cirkusa koji vodi ovaj lunapark od države/sela/grada ... zimski san u nas vlada već duže vrijeme i rezultat toga su ovakvi potezi ... potezi ... ovo da je šah bio bi mat u 1 potezu za političke karijere svih, opet ponavljam, poluimbecilnih, umno poremećenih, psihički rastrojenih kretenoida ... nek preimenuju trg u trg svoje usrane matere što se mene tiče jer se ionako radi ko šta oće, a mene i " Anonymous "(prvi put upotrebljeno you u pozitivne svrhe) niko nikad ništ ne pita ... dobrodošli u europu građani grada na dravi jebo vas on sve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: