Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradski kafići spremni za nogometnu groznicu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.05.2006. 14:55 
Naslov:  Gradski kafići spremni za nogometnu groznicu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Jer sve je super i sve je za pet, kad si muško i voliš nogomet..." zaorit će se uskoro cijelom Hrvatskom jer Svjetsko nogometno prvenstvo sve nam je bliže i bliže, odbrojavamo posljednje dane... a da bi sve bilo za pet i onima koji nemaju kartu za neku od utakmica i vole gledati utakmice u društvu pobrinut će se ugostitelji. Naime, priprema se rat, ali bez oružja, nadmetat će se veličinom ekrana na terasama, nagradnim igrama i što atraktivnijom pratećom ponudom.

- Kada Hrvatska nastupa na nekom velikom prvenstvu uvijek utakmice gledam s ekipom u nekom od kafića, to je jednostavno dio "nogometnog folklora". Hladno pivo, platno i projektor ili neka velika “plazma”, dobro društvo i nada u kvalitetan rezultat, to je ono što mene, ali i moje prijatelje, privlači nogometu. Bit će tako i ove godine, najvjerojatnije ćemo u Tvrđu jer tamo i inače izlazimo, a i uvijek se okupi mnogo ljudi. Nadam se samo da će biti razloga za slavlje i nakon utakmica - rekao nam je vatreni navijač Marko F.

Neki kafići će, osim postavljanja televizora ili projektora, ponuditi i neke druge sadržaje, a kako sve ide u dogovoru s nabavljačima pića još se ne zna konkretno o čemu će se raditi.
Dražen Bilandžić, vlasnik St. Patricks Puba u Tvrđi, ipak je mogao konkretnije reći što će ponuditi za utakmice.
- Imat ćemo nekoliko televizora, ali i veliko platno s projektorom za ugodnije gledanje tekmi. Za goste je pripremljena i nagradna igra. Glavna nagrada za najsretnijeg bit će novi TV prijamnik - rekao je Bilandžić.

“KOSTIMIRANI” KONOBARI

Projektor i veliko platno bit će postavljeni i na terasi još jednog tvrđanskog kafića, Carpe Diema, a tamošnji konobari najavlju da “gazda priprema još nekoliko iznenađenja”. Posebna zanimljivost je činjenica da su konobari toga kafića već neko vrijeme navijački “obojeni”. Na njihovim radnim pregačama dominiraju crveno-bijeli kvadrati. Takvih će majica, dresova, kapa, zastavica... svakim danom biti sve više. Osim u Tvrđi, užurbano traju pripreme za SP i na drugom najomiljenijem okupljalištu, promenadi. Stalci, kutije za televizore ili velika platna već se montiraju, dogovaraju se prigodni partyji s dobavljačima ili pak tematske večeri.

Najugodnije će, međutim, zasigurno biti u onim lokalnim, “je l' me ne'ko tražio” kafićima, u opuštenoj, domaćoj atmosferi, među poznatom ekipom. I, naravno, s gazdom koji ispunjava (glazbene) želje, dopusti malo više “opuštanja”, pa čak i, ako uzavrije atmosfera, i koje piće “na grbu”.

TEMPIRANO OTVARANJE

Koliko SP znači ugostiteljima pokazuje i jedinstven primjer Osječanina Josipa Sušca, koji je otvorenje svoga cafea “Uno” tempirao za početak Prvenstva. Tjedan-dva uhodavanja i pripreme, kaže, i za SP sve će biti savršeno spremno. A to savršeno podrazumijeva, naravno, projektor i veliko platno uz potpuno zamračenu terasu kako bi i tijekom dana slika bila savršena, grickalice, girice i, naravno, promo-akcije.
Pripreme za Prvenstvo, one reprezentativne, počele su prije nekoliko dana u Austriji, a nastavljaju se danas u Gradskom vrtu. Nogometna groznica, apsolutno, već trese hrvatski puk, a gostovanje Iranaca tema je dana među Osječanima. A da su Hrvati izvrsni domaćini, osim HNS-a i službenih delegacija, ovih je dana dokazao i simpatični potez jednog ugostitelja iz Divaltove. Na cafe-baru “Castello” ovih se dana, uz hrvatsku trobojnicu, zavihorila i velika iranska zastava. Taj je potez izmamio brojne osmijehe (iako, iskreno, i nešto zebnje zbog napete političke situacije oko te zemlje), a iranski su igrači ostali ugodno iznenađeni pri dolasku na trening u Gradski vrt kad su ugledali veliku zastavu svoje domovine i veselu skupinu Osječana. Inače, prigodne pivo-partyje te veliki TV ekran najavljuje Dušan Rašić, vlasnik “Castella”, i kaže da će za goste biti osigurane grickalice, nagradne igre, a “past” će i pokoji roštilj. Zastava je već na terasi, glazbene zbirke se upotpunjavaju navijačkim pjesmama, bit će ludilo...

Prenosimo sa stranica Glasa Slavonije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2006. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači da je krajnje vrijeme da nađem lokal s dobrom kavom u kome nema prijenosa SP-a...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2006. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo to

a gdje takovih ima?

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2006. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još tražim...

ako ne nađem, otvorit ću takav...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2006. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sranje, čujem čak će i u voodoou bit jebeni TV! sranje, sranje, sranje, di ću ja sad na pivo?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2006. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
ma sranje, čujem čak će i u voodoou bit jebeni TV! sranje, sranje, sranje, di ću ja sad na pivo?

ja čula da u sovu još nisu namontirali plazmu, probaj tamo!
good luck!

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2006. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I meni to ide na živce: ne smiješ se ni glasno nasmijat da te ekipa išarana po licu mrko ne pogleda!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2006. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: › I meni to ide na živce: ne smiješ se ni glasno nasmijat da te ekipa išarana po licu mrko ne pogleda!


Pretjerujes... sumanjam da bi te netko krivo pogledao, a jos manje bi cuo tvoj smijeh od dernjave i kreveljenja...

Nek' se ljudi vesele, kao sto rece gaap... dok oni gledaju tekme, zene su im raspustene... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2006. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd sta serendate ! Pa jedino sto valja u nogometu je to hebeno prvenstvo. Osobno mi nije ni najmanje zanimljivo pratiti *cijelu* utakmicu, ali bar je u to vrijeme pun grad, nesto se dogadja, puno ljudi... dobro, ako pobjedimo, onda mi je ono velebno slavlje, auti, zastave, trube, itd malo smijesno... al ajd.. prezivjet cemo... Smile

a ovo sa zenama je dobro... Smile

Smile jedna iz vojske; kako sam ja bio neko kratko vrijeme na radarim u zemuniku, jedan casnik sto je drzo neka predavanja u vezi tih radara je tjesio raju kako nema frke od zracenja jerbo svi casnici/zaposlenici imaju djecu, na sto sam ja dobacio 'al cija su?' ... moja posalica nije najbolje primljena od strane 'zakona' te sam bio nagradjen wc-om.

na srecu nisam se tamo dovoljno dugo zadrazao da bih odradio nagradu Smile)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2006. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaustavite zemlju, silazim.........

dok ne prođe SP.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2006. 9:43 
Naslov:  Re: Gradski kafići spremni za nogometnu groznicu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kave ćemo izgleda morati preseliti u zvučno izolirane stanove :-s baš i mene zanima da li će se u ikojem kafiću tu u centru moći popiti kava u miru...čak ću ići i na lošu kavu u Amsterdam ako treba...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2006. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako netko sazna za kafić u kojem neće biti prijenosa SP, neka objavi.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2006. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

našao sam ga. i kava dobra.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.05.2006. 7:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šapni nam! (ne budi sebičan)
neće biti puno posjetitelja i nećemo ti smetati. Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2006. 9:01 
Naslov:  Re: Gradski kafići spremni za nogometnu groznicu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mogli bi u tom mirnom kafu rezervirati jedan stol za kavomane s osijeka031 Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: