Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gost priča: Kronologija jednog dana u protoku vremena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2006. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@FatCat,

nije da nisam razmišljala o tome zašto si žene dozvole biti tučene. Nekad mislim da je to stid da priznaju, nekakav blesavi poriv održavanja veze, osobito bračne u kojoj ima djeca, i konačno, ekonomska ovisnost, mišljenje okoline u kojoj se te iste siledžije ponašaju kao divni, fini, prekrasni, mirni...... da im nitko ne bi ni povjerovao.

Činjenica da djeca nesvjesno "skidaju" klišeje roditelja. Znam jako puno slučajeva da se djevojka čiji je otac pijanac, uda za pijanca, ili da sin pijanca bude pijanac i istodobno cijelo djetinjstvo, mladost, dok se i sam ne oda alkoholu, izuzetno osuđuje oca.
Genetičari čak znaju izaći s izjavama da postoji gen alkoholizma. Nisam dovoljno stručna.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja
Offline
Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2006. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glupani po vokaciji su onda isto genetski nasljeđeni?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2006. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sanja je napisao/la: ›
Glupani po vokaciji su onda isto genetski nasljeđeni?


glupost je beskonačna, neizlječiva, svuda prisutna......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2006. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
...moram se vratiti na ovo, tj. na lika koji je pucao ispred Nazorove...mlada cura se udala, nakon par mjeseci ju je počeo mlatiti, ona je malo malo pa opet prijavljivala centru za socijalnu skrb, muriji i ostalim nadležnima...nitko NITI JEDNOM nije reagirao na prijave, dok nije pobjegla u Autonomnu žensku kuću, što joj definitivno nije pomoglo...a ona nije jedina, većina žena koja trpi psihičko i fizičko zlostavljanje, prođe na ovaj i slični način...btw. otac lika koji je pucao, pokušao je to isto tek rođeno dijete ispeći, naime....stavio ga je u tepsiju, polio uljem i kad ga je htio staviti u pećnicu, iskočio je osigurač...nasilje rađa nasilje...

Ne podrzavam nikakvo zlostavljanje bilo to fizicko ili phsiciko ali u ovom slucaju se slazem sa Letecim. U svom iskustvu zene vecinom dobivaju ono sto zele... Uvijek ista prica; volim ga, on je bas frajer ali ja cu ga pomalo promjeniti.
Jedna stvar je podstaviti kako nitko nije reagirao na te prijave, zasto ta zena nije bila svjesna i napustila takvu osobu?

Iz interesa, zasto ta "zenska kuca" nije pomogla? Po kontekstu u kojem si napisala izgleda kao da je cak i odmogla.

Prije nego me feministi napadnu... dosta slobodnog (besplatnog) vremena provedem sa zlostavljenom djecom koja su rezultat gore navedenih odnosa.


Samo jedan element koji sam primijetila ovdje: ti i Leteći ste, pretpostavljam, bez obzira na to što se on često šprda na to kako mrzi žene, osobe koje duboko poštuju žene i zbog fizičke nesrazmjernosti vam vjerojatno nikad ne bi palo na pamet da udarite neku ženu. Zato možda ne možete ni pojmiti kolika je dubina fizičkog i psihičkog bola i straha koji zarobljava te žene: nije tu samo premlaćivanje, tu je i konstantno uvjeravanje da je ta žena bez njega nula, da bi ona umrla od gladi da njega nema, da ako ona ikad njega napusti, da će joj slomiti kralježnicu na tri dijela...
I to je element. Strah paralizira.
A da žene imaju one majčinske porive da će one njega promijeniti: imaju. Ali ne vjerujem da ljubav ostaje jednom kad nastupi strah.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2006. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
... nije tu samo premlaćivanje, tu je i konstantno uvjeravanje da je ta žena bez njega nula, da bi ona umrla od gladi da njega nema, da ako ona ikad njega napusti, da će joj slomiti kralježnicu na tri dijela...
I to je element. Strah paralizira.
Zbog toga sam postavio pitanje o toj "zenskoj kuci". Osobi koja se nadje u tom stanju treba podrzaj, ali taj podrzaj ima najvise efekta kad dolazi od strane osobe koja se nalazila u toj situaciji. Osoba koja zna toj zrtvi cisto opisati znakove i posljedice. Mislim da normalno ljudsko bice treba biti svjestno, ukoliko zena dolazi cesto na posao puna modrica tu nesto nije u redu. Nazalost vecina se ne zeli "mjesati u tudje poslove".

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2006. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je točno, u Hrvatskoj je to čak prevladavajuće mišljenje: ja sam na svoje uši majku svoju slušala kako priča da je jedna teta koju znamo trebala ostati u braku sa svojim mužem "zbog djeteta", iako ju je on mlatio kad popije i govorio njoj i djeci kako su oni produkti najobičnije jebačine (mislim, ja se sjećam te situacije, a bila sam klinka možda 1. razred osnovne...) Ona je digla sidro (srećom je ona jedina u obitelji radila, on je jedan od onih sa skrbi), unajmila stan, kupila auto s djetetom... I sad je sve konačno dobro. Ali trebalo joj je 20 godina da se odluči na taj korak...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.06.2006. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam taj mentalitet "nemoj, sta ce ljudi rec"... Uz svu tehnologiju, informacije i danasnjeg obrazovanja, kada cujem ovakve price cini mi se da jos zivimo u kamenom dobu.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2006. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da žene koje koje dozvole maltretiranje od strane supruga potiču iz obitelji u kojoj je odnos oca prema majci bio isto takav.možda misle da su svi muškarci isti i da će ih i onaj slijedeći ionako mlatiti, pa je u biti tako svejedno tko ih mlati. nemam sažaljenja prema tim ženama...život ti je onakav kakvim si ga napraviš...ali ta jadna dječica trebaju svu pomoć ovoga svijeta.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2006. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da, nažalost, većina djece koja potječu iz takvih obitelji preslikava kasnije u vlastitim obiteljima nasilje i sve što dolazi uz to...problem je u tome što misle da je tako i u drugim obiteljima...fatcat, mogu li pitati što je to gdje volontiraš?...zanima me jer obzirom da uz žene, dosta vremena provodim i s djecom iz socijalno ugroženih obitelji...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2006. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je to vrlo relativno. ljudi se kao nešto žrtvuju za djecu, koja jako brzo odrastu i odu svojim putem, a osobe koje se ne podnose i koje su ostale zajedno zbog odgoja, mišljenja okoline, love, inercije......./sa ili bez nasilja/, ostanu zajedno do kraja života.......
i onda čitamo u novinama kako netko čestita roditeljima toliko i toliko godina sretnog braka..... a kad malo zagrebete, sranje.......
nisu samo djeca žrtve, opći kaos.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2006. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
sve je to vrlo relativno. ljudi se kao nešto žrtvuju za djecu, koja jako brzo odrastu i odu svojim putem, a osobe koje se ne podnose i koje su ostale zajedno zbog odgoja, mišljenja okoline, love, inercije......./sa ili bez nasilja/, ostanu zajedno do kraja života.......
i onda čitamo u novinama kako netko čestita roditeljima toliko i toliko godina sretnog braka..... a kad malo zagrebete, sranje.......
nisu samo djeca žrtve, opći kaos.


Čuj, nadam se da ovim ne pokušavaš reći da je svaki brak koji doživi zlatni pir takav? Ne vjerujem da je ijedan brak savršen, i na svakom braku povremeno treba malo više raditi da bi opstao, i treba bit odrastao i razuman, ali znam ljude čiji brakovi nisu dugovječni samo na konto međusobnog podnošenja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2006. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
... mogu li pitati što je to gdje volontiraš?...zanima me jer obzirom da uz žene, dosta vremena provodim i s djecom iz socijalno ugroženih obitelji...

Drzavna institucija koja ima dvostruku funkciju. Mislim da se to kod nas zove Popravni Dom. Prvi cilj je sprijeciti kaznjavanje maloljetnih osoba zatvorom, a drugi je re-integracija istih nazad u zajednicu.
Ovdje "socijalno ugrozen" znaci biti siromasan... U ovom slucaju financijska situacija je beznacajna, dakle dokaz da novci ne kupuju srecu. I jedna i druga strana su predstavljene jednako iako sa bogate strane ima mnogo vise curica.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2006. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Čuj, nadam se da ovim ne pokušavaš reći da je svaki brak koji doživi zlatni pir takav? Ne vjerujem da je ijedan brak savršen, i na svakom braku povremeno treba malo više raditi da bi opstao, i treba bit odrastao i razuman, ali znam ljude čiji brakovi nisu dugovječni samo na konto međusobnog podnošenja...


naravno da ne, ali kad bih morala izraziti to u %, bilo bi više takvih. u životu se kolju i jedva podnose, a kad omatore, onda se nešto kao dobro slažu jer više nemaju druge mogućnosti.
znam dosta dobro promatrati, slušati.
znaš kako je na kraju: "o pokojniku sve najbolje".

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2006. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: › ...shvaćam ja što ti želiš reći...ali, radi se o tome da unatoč tome što su progledale, neke prije, neke kasnije - žene se jednostavno u određenom trenutku počinju bojati..."ako odem, pronaći će me i naplatiti mi peterostruko to što mi je palo na pamet otići...pa prema tome, bolje da ostanem, da pokušavam trpjeti, pa nek me izlema, bar sam živa"...imaš još milijun ovakvih izgovora a svima im je u bazi strah...to je blokada misli koja traje godinama i nijekanje činjenica...ali strah je veći od svega...


Slazem se s ovim, ali to je vec lijecenje bolesti...

Za sve sto se lijeci se moze reci da je zakazala preventiva. Ovdje preventiva spasava glavu i zivot.

Dakle, pustimo sada autonomnu kucu, babe i ostale cvildrete... Za prevenciju je potrebna edukacija i odgoj.

Zato se djecu treba uciti da je nasilje lose samo po sebi. Nije bitno tko je zapoceo picnjavu i zasto, vec picnjava nije nacin za rjesavanje problema.

Jednako tako, djevojcice treba odgajati da su oni koji ih stite nasiljem obicne siledzije, a ne muskarci puni ljubavi. Naravno, treba ih odgajati i u duhu da njihova pica nije platezno sredstvo, ali to je vec jedna druga prica, mada je i ona usko vezana uz siledzije i nasilne muskarce...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2006. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ono što ti kažeš (sori, nekako mi rasprava ide u tom smjeru!) jest da žene treba naviknuti na ideju samopoštovanja i dostojanstva, što neke od njih uzimaju zdravo za gotovo i razbacuju se time okolo kao da će imati zauvijek... S čime se moram složiti.
Trebice su po meni jedna stvar. Trebice nikad neće postati žene. Igrati ulogu žene isto čini dio odgovornosti, i ne dam da se nijedna žena te odgovornosti riješi i ne smatra je svojom dužnošću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: