Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Proslava Sv.Antuna u Tvrđi [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2011. 15:50 
Naslov:  Proslava Sv.Antuna u Tvrđi [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rijeka vjernika iz Osijeka i okolice na Antunovo je pohodila svetište 'sveca svega svijeta' u osječkoj Tvrđi. Kod Sv. Antuna ljudi idu kad im je teško, žele pogled i molitvu upraviti 'svecu s ljiljanom', jer uz njegovo ime i lik može se snažno osjetiti Božja blizina – čulo se tijekom svete mise. Sveti Antun poznat je kao prisan svetac kojega ljudi zazivaju iz tisuću raznih životnih potreba: da uspije operacija, da se upozna nekoga koga će se voljeti, da se dobije posao ili pronađe izgubljeni lančić. Poznat je kao spremni pomoćnik u bilo kojoj ljudskoj nevolji.
Također, Sv. Antuna posebno štuju i Antunovčani jer je on zaštitnik njihovog mjesta. Povodom Dana Općine Antunovac i crkvenoga goda Sv. Antuna jutros su položeni vijenci i zapaljene svijeće.


U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- predsjednik RH posjetio Semeljce
- 20.godina od osnutka 4.bojne Vukovar
- održana radionica o energetskoj učinkovitosti


Osječka televizija - Vijesti, 13.06.2011.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2011. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSTV je napisao/la: ›
Rijeka vjernika iz Osijeka i okolice na Antunovo je pohodila svetište 'sveca svega svijeta' u osječkoj Tvrđi. Kod Sv. Antuna ljudi idu kad im je teško, žele pogled i molitvu upraviti 'svecu s ljiljanom', jer uz njegovo ime i lik može se snažno osjetiti Božja blizina – čulo se tijekom svete mise.


Mala škola tolerancije.

Vidite kako povorka, ili parada, može proći bez incidenata. Ljudi su različiti, i neka rade što god im je volja. Sigurno su i ovi ljudi, koji se obraćaju nekakvom fenomenu ne bi li im operacija dobro prošla ili su u potrazi za poslom (bolje bi im bilo da se učlane u Hdz ili Hdssb), mnogima neshvatljivi i neprivlačni. Međutim, nitko ih nije vrijeđao ili gađao kamenjem. Njihova nas religioznost ne zanima, ali nam ni ne smeta, baš kao i nečija seksualnost. Napredujemo - prije 2000 godina njih su kamenovali i spaljivali na lomači, slično onome što neki danas rade homoseksualcima ili bi to htjeli.

Možda će Hrvatska za još 2000 godina uspjeti doseći taj stupanj društvenog razvoja, da svatko može paradirati kako i gdje hoće.

Ne treba zaboraviti - za ovu njihovu religioznu razbibrigu porez plaćaju i oni koji tu razbibrigu ne konzumiraju, no ipak nitko nije došao sa strane i vrijeđao te ljude. No Osijek je malo iznad Splita, vidite? Siguran sam da nitko neće, kad ugleda povorku nogometnih navijača, uzeti kamen i baciti ga u njihovom smjeru (osim jasno drugih navijača, ali to je njima normalno - ako netko voli zabavu iz kamenog doba, tko smo mi da ih osuđujemo?) Ljude treba razumjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2011. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kirbaj i kotlovina...

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2011. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Štandovi kao u Arizoni! Majice, hlače, gaće, papuče, cipele...vrlo bitne stvari i usko povezane sa hodočašćem, jbg ako ti se putem nešto zaprlja i pokida možeš odmah zamijeniti!
Selo veselo!
Zapravo nije ni selo već vukojebina!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elonora
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2011. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

(bolje bi im bilo da se učlane u Hdz ili Hdssb),
reče netko..

Ili kod Bilje i Linića u SDP pa da nam svima bude bolje ha ha ha ha i cvijeće procvijeta i da prestanu ratovi...

stvarno me nasmiješ sa svojom mržnjom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cavino
Offline
Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2011. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ne treba zaboraviti - za ovu njihovu religioznu razbibrigu porez plaćaju i oni koji tu razbibrigu ne konzumiraju, no ipak nitko nije došao sa strane i vrijeđao te ljude".
W.M.Felt..šta si ti platio i koliko ?? ovo je tebi religiozna razbibriga?? vidi se da ti ništa sveto nije..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2011. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cavino je napisao/la: ›
"Ne treba zaboraviti - za ovu njihovu religioznu razbibrigu porez plaćaju i oni koji tu razbibrigu ne konzumiraju, no ipak nitko nije došao sa strane i vrijeđao te ljude".
W.M.Felt..šta si ti platio i koliko ?? ovo je tebi religiozna razbibriga?? vidi se da ti ništa sveto nije..

ne razumijem zašto bi njemu trebalo biti sveto što i tebi? moguće da tebi nije sveto što je njemu, vidiš li i tu problem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2011. 8:05 
Naslov:  Re: Proslava Sv.Antuna u Tvrđi [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steta sto je prosao oljm da svi vrli "glazbeni kriticari" mogu i dalje pljuvati i srati. a jucer na dadi topicu i zvucnom zidu bilo 7 ljudi slomljenih od cuge. bas me zanima koji su sada razlozi... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silvio
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2011. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
OSTV je napisao/la: ›
Rijeka vjernika iz Osijeka i okolice na Antunovo je pohodila svetište 'sveca svega svijeta' u osječkoj Tvrđi. Kod Sv. Antuna ljudi idu kad im je teško, žele pogled i molitvu upraviti 'svecu s ljiljanom', jer uz njegovo ime i lik može se snažno osjetiti Božja blizina – čulo se tijekom svete mise.


Mala škola tolerancije.

Vidite kako povorka, ili parada, može proći bez incidenata. Ljudi su različiti, i neka rade što god im je volja. Sigurno su i ovi ljudi, koji se obraćaju nekakvom fenomenu ne bi li im operacija dobro prošla ili su u potrazi za poslom (bolje bi im bilo da se učlane u Hdz ili Hdssb), mnogima neshvatljivi i neprivlačni. Međutim, nitko ih nije vrijeđao ili gađao kamenjem. Njihova nas religioznost ne zanima, ali nam ni ne smeta, baš kao i nečija seksualnost. Napredujemo - prije 2000 godina njih su kamenovali i spaljivali na lomači, slično onome što neki danas rade homoseksualcima ili bi to htjeli.

Možda će Hrvatska za još 2000 godina uspjeti doseći taj stupanj društvenog razvoja, da svatko može paradirati kako i gdje hoće.

Ne treba zaboraviti - za ovu njihovu religioznu razbibrigu porez plaćaju i oni koji tu razbibrigu ne konzumiraju, no ipak nitko nije došao sa strane i vrijeđao te ljude. No Osijek je malo iznad Splita, vidite? Siguran sam da nitko neće, kad ugleda povorku nogometnih navijača, uzeti kamen i baciti ga u njihovom smjeru (osim jasno drugih navijača, ali to je njima normalno - ako netko voli zabavu iz kamenog doba, tko smo mi da ih osuđujemo?) Ljude treba razumjeti.

...Sveti Antun okupio više ljudi nego pederiko la guzini...Sveti Antun zagovara mir, sreću, obitelj čovjeka i žene...pederiko zagovara bolesnu seksualnost...zato nema tolerancije koju ti podržavaš i koju ja prvi NEPODRŽAVAM...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2011. 10:33 
Naslov:  Re: Proslava Sv.Antuna u Tvrđi [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la (Pogledaj post): › steta sto je prosao oljm da svi vrli "glazbeni kriticari" mogu i dalje pljuvati i srati. a jucer na dadi topicu i zvucnom zidu bilo 7 ljudi slomljenih od cuge. bas me zanima koji su sada razlozi... Wink


Uz najbolju želju, nije bilo ikakve šanse da se pohodi koncert. Naime, dogodio se Surduk za vikend, a vjeruj mi da degustacija vina od petka u večer do nedjelje u jutro, to sve bez spavanja, nosi koje kakve posljedice. U ovom konkretnom slučaju, to bi bilo propuštanje koncerta koji se ionako već nekoliko puta vidio i poslušao. Btw lijepo od tebe što brineš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
walter_1
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2011. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la: ›
steta sto je prosao oljm da svi vrli "glazbeni kriticari" mogu i dalje pljuvati i srati. a jucer na dadi topicu i zvucnom zidu bilo 7 ljudi slomljenih od cuge. bas me zanima koji su sada razlozi... Wink

da, svi pljuvali a satori bili krcati svaki dan. ja nisam bio, ali nisam ni pljuvao. kao sto ne pljujem ni na najavu dade topica i slicnih. ali ima onih koji od tamo dolaze pljuvat po ostalom zanru. i onda kad im dodje neki neki njihov izvodjac, podrska od 7 ljudi. uz razloge ostalih gdje su i sta su, jel... al dobro. 100 ljudi, 100 cudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2011. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elonora je napisao/la: ›
(bolje bi im bilo da se učlane u Hdz ili Hdssb),
reče netko..

Ili kod Bilje i Linića u SDP pa da nam svima bude bolje ha ha ha ha i cvijeće procvijeta i da prestanu ratovi...

stvarno me nasmiješ sa svojom mržnjom


ispravno. dvoje prvaka sdp-a zbog kojih mase 'hrle' po partijske knjižice. jedan upropastio banku pa je sanirali našim poreznim novcem, a ovu drugu postavio drug Milanović kao svoju marionetu.

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2011. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I Papa-parada i gej parada i sve parade nek idu u klinac. I moje kilometarsko prepucavanje s neistomišljenicima oko dolaska Pape, a u vezi Jurićeve očajne kolumne.

Čisto zamagljavanje i skretanje pažnje s milijun puta važnije teme s kojom bismo se SVI trebali upoznati - hoćemo li opet izabrati ulazak u nekakvu uniju ili ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2011. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GrgaZlatoper je napisao/la: ›
Elonora je napisao/la: ›
(bolje bi im bilo da se učlane u Hdz ili Hdssb),
reče netko..

Ili kod Bilje i Linića u SDP pa da nam svima bude bolje ha ha ha ha i cvijeće procvijeta i da prestanu ratovi...

stvarno me nasmiješ sa svojom mržnjom


ispravno. dvoje prvaka sdp-a zbog kojih mase 'hrle' po partijske knjižice. jedan upropastio banku pa je sanirali našim poreznim novcem, a ovu drugu postavio drug Milanović kao svoju marionetu.


volio bi kad bi mi netko od partizana sa ovog foruma objasnio tko je od tih pametnih i urbanih SDPovaca naša budućnost? Tko nam nudi nadu?
Zoki pobjegulja Milanović? Linić? Bilja? Jadni mi kad je to najjača oporbena stranka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2011. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

Mala škola tolerancije.

Vidite kako povorka, ili parada, može proći bez incidenata. Ljudi su različiti, i neka rade što god im je volja. Sigurno su i ovi ljudi, koji se obraćaju nekakvom fenomenu ne bi li im operacija dobro prošla ili su u potrazi za poslom (bolje bi im bilo da se učlane u Hdz ili Hdssb), mnogima neshvatljivi i neprivlačni. Međutim, nitko ih nije vrijeđao ili gađao kamenjem. Njihova nas religioznost ne zanima, ali nam ni ne smeta, baš kao i nečija seksualnost. Napredujemo - prije 2000 godina njih su kamenovali i spaljivali na lomači, slično onome što neki danas rade homoseksualcima ili bi to htjeli.

Možda će Hrvatska za još 2000 godina uspjeti doseći taj stupanj društvenog razvoja, da svatko može paradirati kako i gdje hoće.

Ne treba zaboraviti - za ovu njihovu religioznu razbibrigu porez plaćaju i oni koji tu razbibrigu ne konzumiraju, no ipak nitko nije došao sa strane i vrijeđao te ljude. No Osijek je malo iznad Splita, vidite? Siguran sam da nitko neće, kad ugleda povorku nogometnih navijača, uzeti kamen i baciti ga u njihovom smjeru (osim jasno drugih navijača, ali to je njima normalno - ako netko voli zabavu iz kamenog doba, tko smo mi da ih osuđujemo?) Ljude treba razumjeti.

Pomiješao si kruške i jabuke. Katolika u Hrvatskoj ima 88-89% (po zadnjem službenom popisu). Dakle, jedna solidna većina. Postotak pedera vjerojatno nikad nećemo ni saznati, ali slobodno se može zaključiti da su jedna velika manjina (koja terorizira veliku većinu). A to što ti, vilenjak, mungos i slični niste jučer išli protestirati u Tvrđu protiv vjernika, nema nikakve veze s tolerancijom (jer vaši postovi govore drugačije), nego sa strahom. Zamisli, 2-3 forumaška levičara napast 1000 katolika Rolling Eyes pa objesili bi vas tamo na stup ulične rasvjete, a nizozemska (to oličje demokracije i liberalizma) bi valjda istog trena poslala NATO na nas (iako smo članica), pošto su EU kao argument, već davno istrošili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: