Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Širokobriješki Mepas za 6 milijuna eura kupio Kandit

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2011. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka stave MANJE šećera,a više kokosa u čokoladice i ja ću ih opet kupovati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2011. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › neka stave MANJE šećera,a više kokosa u čokoladice i ja ću ih opet kupovati

A gledaj, ni meni nisu Kanditove čokolade pojam kvalitete i imam puno zamjerki na njih ali sam ih često kupovao, onako iz nekog lokalpatriotizma.
Novi vlasnik će imati puno posla kako bi unaprijedio kvalitetu svih proizvoda. Vjerojatno će ići i u promjenu ambalaže i novo brendiranje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2011. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trenutno od domaćih čokolada najkvalitetnije su Zvečevo.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2011. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I oni su počeli zakidati na količini ili kako to finije zvuči "približavaju se europskim standarima" .Rum pločice su znatno " lakše" nego li su bile prije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2011. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
a ti si nista drugo nego * fasist (iako sam sebe vjerovatno svrstavas kao "naprednog liberala" )

idi * pa zaradi (nemozes znam, cjeli se svjet urotio protiv tebe) pa ti preuzmi firmu pred propasti, zadrzi radna mjesta ili otvori nova i omoguci im bolje radne uvjete nego sto ce im ovi zli "hercegovci"


za 1kn kupujem firmuKupujem sutra:-). Nisam rekao da su hercegovci zli, samo da izvlače novac, ali ti jednostavno ne razumiješ, pročitsj ono što je mungos napisao.



P.S. Nisam samo fašist, nego i srbin, četnik, SDP-ovac, komunjara...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 12:00 
Naslov:  Re: Širokobriješki Mepas za 6 milijuna eura kupio Kandit
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam svoje oko Hercegovine davno napisala, no demantirala bi Mungosa, ne izvlače samo Hercegovci dobit iz svojih firmi, izvlače ju svi. Što će vlasnik raditi s tim novcem je stvarno njegova stvar. Stranci to rade na puno perfidnije načine, papirnato toliko zakukuljeno da nakon što te to lupi tek shvačaš bit , sve legalno , crno na bijelo na papiru. Naši ( Hercegovina, Posavina, Dalmacija,....) vlasnici su bebe za strance .
A) stranac kupi tvrtku koja ima proizvodnju i naravno skladišni prostor, onda taj skladišni prostor iznajmi tkđ. stranoj tvrtki, a ova matičnoj za stajanje 1 palete po danu naplati 50kn, dnevna proizvodnja je preko 600 paleta
osijek031.com smile uvodi sustav kontrole sirovina, a naš je vjerjte mi na riječ dovoljan, no mora se poštivati vlja, kontroliraju se izmišljene stvari kao što je ionizirajuće zračenje, pesticidi koji se u HR ne koriste, sve to se radi opet u samo jednom labosu u zemlji porijkla stranca..iznos jednak onom koje treba cijeli odijel za plaće i funkcioniranje
C) uvodi se strogi standard ,nemam ništa protiv, ali oni kao pregledaju palete, nađu od 30 da je njih 20 kao neispravno, to ostaje tamo, te se matičnoj tvrtci ispostavlja račun za spaljivanje istih
D) kupujući tvrtku, kupe brend jednog proizvoda, taj proizvod se nastavlja proizvoditi, te se opet matičnoj-dakle njegovoj firmu koja je to prizvela naplaćuju mjesečni anuiteti za korištenje brenda
E) neki proizvodi se proizvode u istočnoevropskim zemljama, da li se isplati ..neka je cijana proizvedene robe 30 000 kn, tu robu voziti u kamionu iz Rusije u kojoj tkđ imaš tvrku, u Poljsku gdje se prepakirava te onda ju uvoziti u Hr, samo cijan goriva za kamion i dnevnice vozača ne pokrivaju cijenu proizvoda u kamionu, ali uvoz-izvoz ima smisla

Ponavljam drago mi za Kandit i njegove radnike. Bila sam u Koestlinu, kad ih je Mepas kupio imali su 150 zapsolenih, sad ih imaju 600 i novi pogon, pametnom dosta.Maraska kreće na bolje, Saponija radi..samo neka se proizvodi to nas jedino može isčupati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.05.2011. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la: ›
Duminske Trake je napisao/la: ›
A krute koliko demagogije za ništa... Ovi dežurni demagozi-katastrofičari bi stvarno trebali pronaći neku novu zanimaciju. Kandit je prodan i gotovo. Ono na čemu treba poraditi je da Kanditovi proizvodi budu cijenom pristupačni,a uvijek pomogne i novi dizajn ambalaže i reklama. To bi trebalo vrijediti i za ostale tvornice iz Osijeka i Slavonije ako žele biti konkurentni na tržištu. Meni je iskreno skup Moto keks (skoro 10 kuna skuplji od recimo Domaćice),a ni Jadro nije baš najjeftiniji (opet skuplji od Napolitanki). U ovom recesijsko-depresijskom vremenu ljudi samo kupuju najjeftinije tipa K-Plus,Standard,Clever,Aro i šta sve ne. Želim puno sreće Kanditu u daljnjem radu bez obzira na vlasnika,a bilo bi pametno kada bi eto pokušali bar nižom cijenom uzeti veći dio kolača na tržištu.


a kakve veze imaju Moto i Jadro sa Kanditom? Inaće u tvornici ti je petkom 13 kn kila.


Pa imaju veze,naš su domaći proizvod,a to da je u tvornici petkom 13 kuna kilogram to možda znaš samo ti i ljudi koji rade tamo,običan kupac to ne zna. Ja ne navijam samo za boljitak Kandita ovdje,nego i za ostale domaće tvornice,da budu što bolji i konkurentniji na tržištu.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): ›
machor je napisao/la: ›
Duminske Trake je napisao/la: ›
A krute koliko demagogije za ništa... Ovi dežurni demagozi-katastrofičari bi stvarno trebali pronaći neku novu zanimaciju. Kandit je prodan i gotovo. Ono na čemu treba poraditi je da Kanditovi proizvodi budu cijenom pristupačni,a uvijek pomogne i novi dizajn ambalaže i reklama. To bi trebalo vrijediti i za ostale tvornice iz Osijeka i Slavonije ako žele biti konkurentni na tržištu. Meni je iskreno skup Moto keks (skoro 10 kuna skuplji od recimo Domaćice),a ni Jadro nije baš najjeftiniji (opet skuplji od Napolitanki). U ovom recesijsko-depresijskom vremenu ljudi samo kupuju najjeftinije tipa K-Plus,Standard,Clever,Aro i šta sve ne. Želim puno sreće Kanditu u daljnjem radu bez obzira na vlasnika,a bilo bi pametno kada bi eto pokušali bar nižom cijenom uzeti veći dio kolača na tržištu.


a kakve veze imaju Moto i Jadro sa Kanditom? Inaće u tvornici ti je petkom 13 kn kila.


Pa imaju veze,naš su domaći proizvod,a to da je u tvornici petkom 13 kuna kilogram to možda znaš samo ti i ljudi koji rade tamo,običan kupac to ne zna. Ja ne navijam samo za boljitak Kandita ovdje,nego i za ostale domaće tvornice,da budu što bolji i konkurentniji na tržištu.

Ja ne radim u Kanditu pa znam da imaju "tvorničku" trgovinu, ne samo oni nego i VEĆINA tvornica (Sloboda, Saponija, Lio, Megle... ) gdje jeftinije prodaju svoju robu.

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
shorty031
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la: ›
Ja sam svoje oko Hercegovine davno napisala, no demantirala bi Mungosa, ne izvlače samo Hercegovci dobit iz svojih firmi, izvlače ju svi. Što će vlasnik raditi s tim novcem je stvarno njegova stvar. Stranci to rade na puno perfidnije načine, papirnato toliko zakukuljeno da nakon što te to lupi tek shvačaš bit , sve legalno , crno na bijelo na papiru. Naši ( Hercegovina, Posavina, Dalmacija,....) vlasnici su bebe za strance .
A) stranac kupi tvrtku koja ima proizvodnju i naravno skladišni prostor, onda taj skladišni prostor iznajmi tkđ. stranoj tvrtki, a ova matičnoj za stajanje 1 palete po danu naplati 50kn, dnevna proizvodnja je preko 600 paleta
osijek031.com smile uvodi sustav kontrole sirovina, a naš je vjerjte mi na riječ dovoljan, no mora se poštivati vlja, kontroliraju se izmišljene stvari kao što je ionizirajuće zračenje, pesticidi koji se u HR ne koriste, sve to se radi opet u samo jednom labosu u zemlji porijkla stranca..iznos jednak onom koje treba cijeli odijel za plaće i funkcioniranje
C) uvodi se strogi standard ,nemam ništa protiv, ali oni kao pregledaju palete, nađu od 30 da je njih 20 kao neispravno, to ostaje tamo, te se matičnoj tvrtci ispostavlja račun za spaljivanje istih
D) kupujući tvrtku, kupe brend jednog proizvoda, taj proizvod se nastavlja proizvoditi, te se opet matičnoj-dakle njegovoj firmu koja je to prizvela naplaćuju mjesečni anuiteti za korištenje brenda
E) neki proizvodi se proizvode u istočnoevropskim zemljama, da li se isplati ..neka je cijana proizvedene robe 30 000 kn, tu robu voziti u kamionu iz Rusije u kojoj tkđ imaš tvrku, u Poljsku gdje se prepakirava te onda ju uvoziti u Hr, samo cijan goriva za kamion i dnevnice vozača ne pokrivaju cijenu proizvoda u kamionu, ali uvoz-izvoz ima smisla

Ponavljam drago mi za Kandit i njegove radnike. Bila sam u Koestlinu, kad ih je Mepas kupio imali su 150 zapsolenih, sad ih imaju 600 i novi pogon, pametnom dosta.Maraska kreće na bolje, Saponija radi..samo neka se proizvodi to nas jedino može isčupati.


Dalo bi se raspravljat jel više ukro "naš" čovjek koji je bio vlasnik prije tog stranca, ili stranac. No to je neka druga firma o kojoj mi pišemo.
Slažem se da je Kandit s Mepasom na dobitku! Čovjek nije niti jednu firmu raskupusio kao neki "gazde", a što se tiče radnih uvjeta o tome se da razgovarati... Ja sam radio u 3 poveća pogona u Osijeku i niti u jednom od tih pogona nisam vidio zadovoljne i oduševljene radnike. Ja sam im'o sreću, pa sam uvijek prelazio na bolje i primjetio sam da najviše kukaju ljudi koji nisu nikad ni radili u drugoj firmi. Mislim da je svima jasno da su danas prava radnika manja nego prije, ali to je svuda tako, to je kapitalizam!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la: › Ja sam svoje oko Hercegovine davno napisala, no demantirala bi Mungosa, ne izvlače samo Hercegovci dobit iz svojih firmi, izvlače ju svi.


Yoanna, sto tocno demantiras? Mozes li citirati dio gdje sam ja govorio o "izvlacenju novca"? Na kakvim si ti tirpovima? Jel' te sram ne procitati nesto i onda to komentirati?! Jel' te sram bezocno lagati?!

Uopce se ne cudim sto nemas posao.

Dakle, da ne bude zabune, govorilo se o tome kako netko za 5, 6 milijuna EUR-a ili manje moze dobiti nesto u sto je ulozeno (novca poreznih obveznika) puno vise.

I naravno da ce Kandit sada odjednom poceti generirati dobit. Kao i sva poduzeca koja su godinama bili gubitasi, a onda preko noci milijunska dobit. Carolija hrvatske privatizacije!

I jos ce neobrazovana raja Spasitelje dizati na pijedestal. Ma divno, prava romantika!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 18:46 
Naslov:  Re: Širokobriješki Mepas za 6 milijuna eura kupio Kandit
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shorty mašio si zaključak, nisam uopće navodila tko je koliko izvukao nego tko i kako to radi, naš vlasnik je klasičnim metodama isčupaj, prodaj, odpusti -uzeo lovu, a stranac je godišnje minimum izvukao onoliko koliko je dao za samu tvornicu , strančevim načinom izvlačenja uvijek je bilnsa bila malo nešti iznad nule kako bi se zaobišlo plaćanje poreza na dobit..samo sam htjela reći da su stranci puno puno podmazaniji u znanju ...kako izvući lovu nego naši..u konačnici što nas briga ako su plaće na vrijeme..jedino što me je sekiralo je što se od nas tražilo da ljude gonimo ko vrag svoju mater i svašta im se govorilo, najčešće kako ništa ne rade..a svima je sve jasno iz aviona je sve vidljivo..na proizvodu koji košta cca 6 kn prodajna cijena, ja sam sigurna da je stranac izvukao 4kn, pa za boga on su izmislili računicu da 1 t proizvedenog proizvoda je jedna plaća .....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
shorty031
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skrećeš s teme. Nije mi cilj raspravljat tko je koliko ukro iz te firme, a očito je i da imaš informacije iz prve ruke, a ja ne baratam s istim.
Hoću reči da svaki gazda izvlači sebi novce, samo neki to rade tako da su u stanju ugasit tvornicu, i sve rasprodat, a neki se ipak trude da ta tvornica i dalje proizvodi.
Što se tiče cijene za koju ju dobivaju, to je davno prožvakana tema. Niti jedna tvornica u Osijeku nije prodana za realnu cijenu, pa nije ni Kandit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 19:09 
Naslov:  Re: Širokobriješki Mepas za 6 milijuna eura kupio Kandit
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteći mungose ja sam genije Sad((((( isprika, tako je to kad čitaš članke noću a postove šalješ danju pa ne provjeravaš, spojila sam post od Tranqilise i tvoj u jedan, tvj sam dorbo pročitala,odlično si sve napisao...
Oprosti molim te nije stvarno namjerno...osvrnula sam se na priču znad tvoje gdje se govori o tome kako se iz Saponije izvlači lova i financira svašta..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 19:12 
Naslov:  Re: Širokobriješki Mepas za 6 milijuna eura kupio Kandit
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

shorty moja prtpostavka je da Kandit na sebi ima ogromnu grbu u smislu kredita koji će Mepas naslijediti te je iz tog razloga određen relativno mali iznos same prodajne cijene...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: