Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Windows 7

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Neka, nazovimo uobičajena praksa je da se na C: (Sistem) trpa samo instalacija, a na D: (Data) sve ostalo. Ako korisnik ima vanjski disk utoliko bolje. Ja također vodim računa o tome da C: disk (ili C: particija dijeljenog diska) ne bude pre velika, odnosno da na njoj ne ostane više od nekih max. 30% praznog prostora zbog bržeg čišćenja i rada samog sistema. No to je u praksi dosta teško sprovesti, jer bi se morale prilično dobro poznavati potrebe svakog korisnika ponaosob.


Uobičajena praksa bila bi da korisnik sve ostavi u C:\Documents and Settings\<korisničko ime> ili C:\Users\<korisničko ime>;
Da se svi drže toga - backup i restore bio bi brz i bez gubitaka.
Ali, hej, tko su tih 11000 inženjera koji rade na Windowsima da nama nešto govore? Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Virus Matilda i jos par drugih nista ne naprave ukoliko C\Doc & Set ...\<korisnicko ime> nema korisnickih datoteka, a na to nisu racunali

tako da upravo "tko su oni"

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la: ›
Virus Matilda i jos par drugih nista ne naprave ukoliko C\Doc &amp; Set ...\&lt;korisnicko ime&gt; nema korisnickih datoteka, a na to nisu racunali

tako da upravo "tko su oni"


Virus Matilda i onih par drugih NE BI ništa napravili da su korisnici samo korisnici, a ne i administratori.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo krivo, korisnici nemaju mogucnosti micati niti pustiti punu funkcionalnost AV software-a, nego to trebva treca osoba napraviti. Time se povecavapotreba za trecim osobama (sto je ljudima koji se time bave za zivot) idealno rjesenje, ali kao korisnik - pogotovo u win7, osoba nema na svom PC-u skoro pa nikakvih mogucnosti, oraniceno je skoro pa samo na gledanje neceg sto vam admin dopusti, tako da raste potreba za tim da osoba sebi kupi PC a ne udio u koristenju PC-a. i vecina virusa se lakse otkrije ako je korisnik ujedno i admin (ukoliko je naravno vlasnik PC-a, u protivnom, naravno da je bolje ostatku samo da gledaju, ane da cackaju ako nemaju pojma u sta se upustaju)

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ovo sto se tice backup-a, je lakse je ukoliko se sve drzi na jednom mjestu.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la: ›
upravo krivo, korisnici nemaju mogucnosti micati niti pustiti punu funkcionalnost AV software-a, nego to trebva treca osoba napraviti. Time se povecavapotreba za trecim osobama (sto je ljudima koji se time bave za zivot) idealno rjesenje, ali kao korisnik - pogotovo u win7, osoba nema na svom PC-u skoro pa nikakvih mogucnosti, oraniceno je skoro pa samo na gledanje neceg sto vam admin dopusti, tako da raste potreba za tim da osoba sebi kupi PC a ne udio u koristenju PC-a. i vecina virusa se lakse otkrije ako je korisnik ujedno i admin (ukoliko je naravno vlasnik PC-a, u protivnom, naravno da je bolje ostatku samo da gledaju, ane da cackaju ako nemaju pojma u sta se upustaju)


Ne kužim čemu ovo odbijanje rada sa normalnim korisničkim računom na vlastitom računalu.

Ja tako radim svakodnevno. Trebam nešto instalirati - "Run As:" ili se UAC pobrine za to u Visti ili Win 7.
Na službenom laptopu samo lupim "sudo su", svoju šifru i root sam. Većinu dana (u tjednu) ne trebam privilegije admina.

Virusi se pišu upravo sa ovakvima poput tebe na pameti, ljudima koji će spawnati svaki proces sa administrator ili root privilegijama.
AV ćeš instalirati i podesiti kao Administrator, kasnije će čučati u memoriji i raditi svoj posao. Nema potrebe za prčkanjem po istom.

Osim ako zbilja vjeruješ onom rusu koji je pisao readme cracka igre da treba ugasiti antivirus prije aplikacije cracka?

EDIT: hm, ili ti misliš na korisnike po uredima i kućama? Ako misliš na njih, onda ti mogu reći iz iskustva da korisnici vrlo rijetko znaju što žele, ali će uvijek prihvatiti ono što imaju. Elem, treba im dati što manje. Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konacno s ovim edit si pogodio srz. To je tocno. Isto kao ona Intelova ideja sa otkljucavanjem brzina procesa !? Dakle pretpostavljam da ces preporuciti tako nesto.
"Virusi se pišu upravo sa ovakvima poput tebe na pameti" a ovo ne moram pricati da ti ne stoji. Prije ce virus uletjeti nekom tko se boji raditi kao admin, a ja do sada nisam imao niti jedan virus koji je prosao do sustava. preko 1 god na istom OS-u bez reinstalacija ... tako da ... a sto se Rusa tice, to je upravo za primitivce koji vjeruju u onaj "Bosanski virus".
Ugl. ako ces kratko raditi, bolje je kao user, ali user nikad nema privilegije admina, pogotovo ako AV prijavi pokusaj infiltracije u boot mod, sta ce user raditi !? gledati vatromet gdje admin moze u rea-time djelovati. Firewall u user modu !? Jos pogotovo ako skidas torrente, ti mora da se salis !!!

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U prijevodu sbvakom po zeljama, ali ako znas sta radis, preporuka je kombinacija, a ako ne, naravno ... "user mode"

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la: ›
Prije ce virus uletjeti nekom tko se boji raditi kao admin

osijek031.com smile

molim te za objašnjenje!

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la: ›
Konacno s ovim edit si pogodio srz. To je tocno. Isto kao ona Intelova ideja sa otkljucavanjem brzina procesa !? Dakle pretpostavljam da ces preporuciti tako nesto.


Ne znam na što konkretno misliš, ali IBM trenutno ima model prodaje svojih Power servera baziran na dokupnji resursa koji su već ugrađeni u server; dakle - treba ti još jedan procesor i RAM-a? Platiš, dobiješ key, odključaš. Wink

poison_ivy je napisao/la: ›
Prije ce virus uletjeti nekom tko se boji raditi kao admin


Ne znam kako bi virus ikada "uletio" nekome tko radi sa običnim korisničkim privilegijama, tj. nekome bez ovlasti pisanja igdje osim u svoj home (oliti Documents and Settings) direktorij.

poison_ivy je napisao/la: ›
preko 1 god na istom OS-u bez reinstalacija ...


Čestitam! Very Happy

poison_ivy je napisao/la: ›
Ugl. ako ces kratko raditi, bolje je kao user, ali user nikad nema privilegije admina, pogotovo ako AV prijavi pokusaj infiltracije u boot mod, sta ce user raditi !?


Pojasniš mi logiku kojom će virus zaraziti boot sektor izvršavajući se kao običan user, a da ne rabi neki 0-day exploit?

poison_ivy je napisao/la: ›
Firewall u user modu !? Jos pogotovo ako skidas torrente, ti mora da se salis !!!


Radi najnormalnije. Rabim tu kombinaciju već godinama.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radi najnormalnije. Rabim tu kombinaciju već godinama.

svaka cast.

A ono za visrus, recimo da sam imao X slucajeva u HEP firmi i jos nekim drugim gdje vecina korisnika ima hrpu ogranicenja (da ne idemo do AV software-a), te cesto iskoci neki AV scan da je nasao malware ili virus, te trazi admin privilegije da ga makne. - a i isto tako s ene kote samo u tom direktoriju, te dane govorimo ako user nema mogucnost pozvati task manager da ubije neki proces. previse komplikacija ukoliko s eneki vec ubacio.

A ono s otkljucavanjem sam mislio na ove intel-ove ideje:

http://arstechnica.com/hardware/news/2010/09/intels-upgradable-processor-good-sense-or-utter-catastrophe.ars

evo na linku paprocitajte kakve ideje imaju.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Neka, nazovimo uobičajena praksa je da se na C: (Sistem) trpa samo instalacija, a na D: (Data) sve ostalo. Ako korisnik ima vanjski disk utoliko bolje. Ja također vodim računa o tome da C: disk (ili C: particija dijeljenog diska) ne bude pre velika, odnosno da na njoj ne ostane više od nekih max. 30% praznog prostora zbog bržeg čišćenja i rada samog sistema. No to je u praksi dosta teško sprovesti, jer bi se morale prilično dobro poznavati potrebe svakog korisnika ponaosob.


Uobičajena praksa bila bi da korisnik sve ostavi u C:\Documents and Settings\&lt;korisničko ime&gt; ili C:\Users\&lt;korisničko ime&gt;;
Da se svi drže toga - backup i restore bio bi brz i bez gubitaka.
Ali, hej, tko su tih 11000 inženjera koji rade na Windowsima da nama nešto govore? Smile

System restore sam isključio i uopće ga ne koristim. Za mene je to samo nepotrebno gubljenje prostora na disku. Manipulaciju podacima unutar računala radim isključivo windows explorerom i sve što mi treba na duže staze trpam na D: disk, a instalaciju na C:/Program Files. Nikad nisam "izgubio" ništa od podataka, a tako radim od Win '98 pa do današnjeg dana. Kod korisnika kojima sam administrirao računalo Beck Up sam u pravilu radio sa Norton Ghostom i spremao "sliku" ga na D: disk. Ako su korisnici podatke spremali na D: , a instalaciju na C: u slučaju bilo kakvog sranja za nekoliko minuta se vrlo lako sve vraćalo sve na početak. I korisnik zadovoljan ...

Evo mala pomoć za sve korisnike Windowsa 7:

Napravite novu mapu na desktopu računala, i nazovite ju slijedećim imenom :
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
Kad promijenite ime mape, ona će promijeniti izgled i izgledat će ovako:

Dvoklik na sličicu i sve opcije vaših Windozera će vam biti na dohvat ruke.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
...


Svaka cast,i ja se trudim tako raditi gdje ide, a ovo za god mode nisam ni sam pokusavao

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2011. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
...


... a ovo za god mode nisam ni sam pokusavao

Kad pokušaš dobit ćeš otprilike ovo,samo puno, puno više nego vidiš na slici ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Enigma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2011. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la: › Problem je sto PC nije moj, nego prijatelj koji se malo prilicno sabije razumije u PC-e, te drugi problem, laptop je DELL-ov, te nema svih drivera na njihovim stranicama jer su neki puni virusa (barem su bili zadnji i prvi put kad sam instalirao win7.
A kod prvog dizanja win-a su obje particije formatirane pa tek na novo instalirani win7.
Javi se na pm besplatno cu ti rjesiti taj problem..

_________________
Enigma
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: