Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi pokušaj prodaje sablasno praznog Supera

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2011. 20:06 
Naslov:  Novi pokušaj prodaje sablasno praznog Supera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Može li angažiranje osječke agencija za nekretnine "Ljubek" potaknuti prodaju Supermarketa, prve moderne robne kuće u Slavoniji, kako stoji u jučer objavljenom oglasu u našem listu? Goran Čulić, član Uprave tvrtke Corrodo, vlasnika Supera, nada se tomu jer, priznaje, agencija je ipak lokalnog karaktera i dobar poznavatelj prilika na tržištu. Upravo zbog toga su se posredovanja u prodaji nekadašnjeg simbola osječke trgovine, koji je sa svojih deset tisuća "kvadrata" poslovnog prostora u posve podčinjenom položaju prema novootvorenim robnim centarima (koji su, istina, na periferiji grada), prihvatili u toj renomiranoj osječkoj agenciji.

U međuvremenu kupci imaju sve manje razloga za ulazak u Super. U prizemlju je prazno bezbroj "kvadrata", podrum popunjava Konzum, cijeli prvi kat potpuno je prazan, a na drugom katu posluje salon namještaja i trgovina obuće. Iako je sam objekt još uvijek u solidnom stanju, zapuštenost i neulaganje vide se na svakom koraku. Tako pokretne stepenice, uz cviljenje i škripu, rade samo za one koji se penju, a stepenice za spuštanje su isključene. Nastavak je to priče o odumiranju središta grada i preseljenju butika, poslovanja i urbane vreve s gradskih ulica u trgovačke centre na periferiji grada.

- Žao mi je što se grad tako devastira, što je u središtu sve manje ljudi i što se za gotovo svaku kupnju mora ići u velike trgovačke centre na periferiji grada. U središtu se sve zatvara, propada i odumire. Nedavno sam htjela kupiti jednu knjigu i igračku za poklon, ali potraga po trgovinama u središtu grada bila je uzaludna. Radim u strogom centru, u Županijskoj ulici, i kupnju ne mogu obaviti usput, nego moram krenuti na obilaznicu. Još nigdje nisam vidjela da poslovni subjekti, ali i građani, imaju takav odnos prema središtu grada, kaže Osječanka Ljerka Šarić. Iako u oglasu stoji da je kupoprodajna cijena na upit, saznajemo da je riječ o iznosu od šest milijuna eura, a Super se prodaje u cijelosti.

10 milijuna eura - nerealno

Tvrtka Corrodo je do sada u nekoliko navrata samostalno oglašavala prodaju Supera, i to po prvotnoj cijeni od deset milijuna eura. No vrijeme je, a još više i nezainteresiranost potencijalnih kupaca, pokazalo da je riječ o nerealno visokom iznosu te je on u ovom pokušaju prodaje smanjen za čak četrdeset posto.

Tekst: I. Sekol/D. Kuštro/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.05.2011. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vratit će se to sve na staro, šta se brinete, pa Portanova i Avenu Mall nemogu opstat ni 2 godine, a i to sam puno rekao

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.05.2011. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super je doslovno sablasan...izgleda mi kao brod koji tone...bila neki dan do Supera da odem do Planet obuće iliti Elvitona...došla tamo i ne rade, pakirala se obuća za preseljenje. Kaže mi prodavačica da se sele na 1. kat, ako se ne varam, jer je Centra preselila u Portanovu.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2011. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da nema tolko radnika u AM-u i njegov oraking bi bio prazan.

eo ja ću kupit super za kunu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2011. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam u utorak prijepodne u AM i Portanovi. Mogu vam reći da su sablasno prazni. U buticima nema žive duše, tu i tamo koji slučajan kupac (kao ja). U Portanovi na Bowlingu nije bilo doslovno nikoga, pa je djelatnik Bowlinga okušao vlastite mogućnosti. U restoranima prekoputa nije bilo nikoga osim djelatnika, a bilo je 11 sati...
Bojim se da i veliki dio butika u AM i Portanovi neće moći preživjeti na dulje razdoblje, osobito ne samo od 'vikend' kupaca. Obzirom da je vlasnik AM velika međunarodna korporacija, oni si vjerojatno mogu priuštiti gubitke izvjesno vrijeme, dok za Portanovu baš i nisam siguran. Kad im počnu stizati krediti na naplatu bit će svega...
Što se tiče Supera, u sadašnjoj situaciji ga ne treba kupiti ni da je džabe. Tko će uopće napuniti taj prostor i sa čime?

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.05.2011. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super bi bio fenomenalan cajka klub Laughing

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2011. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Bio sam u utorak prijepodne u AM i Portanovi. Mogu vam reći da su sablasno prazni. U buticima nema žive duše, tu i tamo koji slučajan kupac (kao ja). U Portanovi na Bowlingu nije bilo doslovno nikoga, pa je djelatnik Bowlinga okušao vlastite mogućnosti. U restoranima prekoputa nije bilo nikoga osim djelatnika, a bilo je 11 sati...
Bojim se da i veliki dio butika u AM i Portanovi neće moći preživjeti na dulje razdoblje, osobito ne samo od 'vikend' kupaca. Obzirom da je vlasnik AM velika međunarodna korporacija, oni si vjerojatno mogu priuštiti gubitke izvjesno vrijeme, dok za Portanovu baš i nisam siguran. Kad im počnu stizati krediti na naplatu bit će svega...
Što se tiče Supera, u sadašnjoj situaciji ga ne treba kupiti ni da je džabe. Tko će uopće napuniti taj prostor i sa čime?

pa ajd kako mozes ocekivat da bude ljudi u utorak prijepodne? Very Happy

ja sam jednom bio sa legama u zgb kad je jednom od njih stara isla na sastanak. isli smo tako bezveze dabalebarit, zujit, u pola 9 vec smo sjedili i pili karlovacko na terasi. Laughing oko 11 smo otisli zujit po centrima i bili do nekih 3, doslovno nije kera bilo. a deset puta je veci od osijeka. jedino pozitivno tad sto smo vidjeli lanu banely. Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Visitor
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2011. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Super bi bio fenomenalan cajka klub Laughing


Al stvarno mislim da bi ovo bila jedina isplativa investicija... disco na par katova sa razlicitom glazbom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2011. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ko je lana banely Very Happy

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hrvojeeee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2011. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi super sravnio sa zemljom i napravio zeleni park....Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gangula brate
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2011. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Bio sam u utorak prijepodne u AM i Portanovi. Mogu vam reći da su sablasno prazni. U buticima nema žive duše, tu i tamo koji slučajan kupac (kao ja). U Portanovi na Bowlingu nije bilo doslovno nikoga, pa je djelatnik Bowlinga okušao vlastite mogućnosti. U restoranima prekoputa nije bilo nikoga osim djelatnika, a bilo je 11 sati...
Bojim se da i veliki dio butika u AM i Portanovi neće moći preživjeti na dulje razdoblje, osobito ne samo od 'vikend' kupaca. Obzirom da je vlasnik AM velika međunarodna korporacija, oni si vjerojatno mogu priuštiti gubitke izvjesno vrijeme, dok za Portanovu baš i nisam siguran. Kad im počnu stizati krediti na naplatu bit će svega...
Što se tiče Supera, u sadašnjoj situaciji ga ne treba kupiti ni da je džabe. Tko će uopće napuniti taj prostor i sa čime?


Avenue Mall je vec poceo snižavati cijenu najma zakupcima, pa su i donjeli odluku da ce placati najam prema ostvarenom prometu + neki fiksni dio. A GTC koji je vlasnik centra je managmentu dopustio da 6 godina posluju u minusu, a poslije toga moraju donositi dobit. U Portanovi jos nisu snizili najam, ali ako su i malo pametni to ce napraviti doslovno preko noci jel velik broj zakupaca vec grca u dugovima i sve više priča o izlasku van.

A sto se tice Supera, o njemu necu trosit rijeći, taj objekt je gotov.....doslovno ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2011. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nabijem ja njih sve na neku stvar! Za par cipela se moram voziti u neku zapizdinu iza bolnice na kraju grada.
Mislim, jebeni Peko su preselili iz centra grada u jedno od tih sranja! Za popizdit!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malios
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2011. 1:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam bio u AM u nedjelju oko 11 sati,na hodniku malo ljudi a u lokalima nikog.Arkad u Pečuhu je recimo nedjeljom prijepodne prepun!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2011. 1:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malios je napisao/la: ›
Ja sam bio u AM u nedjelju oko 11 sati,na hodniku malo ljudi a u lokalima nikog.Arkad u Pečuhu je recimo nedjeljom prijepodne prepun!


Možda su se ljudi zajebali pa čekali papu? Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.05.2011. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malios je napisao/la: ›
Ja sam bio u AM u nedjelju oko 11 sati,na hodniku malo ljudi a u lokalima nikog.Arkad u Pečuhu je recimo nedjeljom prijepodne prepun!


Pa sorry ali nedjelja prijepodne je prime time,normalno da će biti pun. Teško je očekivati da će u tim centrima radnim danom prijepodne biti ljudi,pa ipak treba biti na poslu zar ne? Ali bez obzira na to ti su centri prazni,isto kao i recimo Westgate u Zagrebu što je stalno prazan osim kada stave onaj noćni shopping sa 50 i više posto popusta.

Što se tiče Supera...previše je devastiran izvana i zastario,sve trgovine su se ionako iselile iz centra tako da nije ni čudo što ga nitko neće. Najisplativije bi bilo srušiti ga i napraviti stambenu zgradu ili nešto drugo,bolje i to nego da se svakih par godina prodaje za kunu i sve više i više propada.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: