Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Profil Foruma 031

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.05.2011. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › DANAS VOLJET SVOJU ZEMLJU

ah, danas ćemo pisati zadaćnicu na temu "Voljeti svoju zemlju - danas". hajde mali Ivice, pročitaj nam svoj nagrađeni esej o drugu Titu, čisto kao uvod u današnju temu. molim, tišina u razredu! Vilenjak, m'rš kod ravnatelja! izvoli Ivice...

...

ne voliš ti svoju zemlju, Ivice. prvo, zato što ti "svoju zemlju Hrvatsku" nemaš / ne posjeduješ. vjerojatno još nemaš ni vlastiti stan (već si na grbači roditelja poput većine Balkanaca), a kamoli zemlju. pa ti ne posjeduješ ni sam sebe / vlastito Ja (Der Einzige und sein Eigentum*), a kamoli nešto više, tipa "zemlje". drugo, zato što je tzv. patriotizam, iliti domoljublje kojim se toliko kurčiš, posljednje utočište hulja (kako je još u 18. stoljeću lijepo primjetio britanski pisac Samuel Johnson). dakle, ti samo voliš biti dijelom metafizičkog kolektiva zvanog hrvatstvo, bez ikakvih individualnih odgovornosti - ni prema sebi, ni prema drugima. a kamo vodi takva "ljubav prema zemlji" vidimo na primjeru današnje Republike Hrvatske, posebice & poglavito na primjeru današnje Slavonije i Baranje, odnosno Osijeka. zato ovaj forum, koji pretendira biti gradskim / urbanim, ne smije biti -> the last refuge of a scoundrel.

...

nego, kako bi bilo da malo smanjis deračinu (caps lock) i bojanje (font color) postova? kako bi bilo da te u tvojim postovima malo manje vode emocije (pročitaj još jednom tekst profesora Kangrge), a više proces razmišljanja? bojiš se, ako smanjiš font size, bit ćeš time manji Hrvat? tja, što jest jest, tu si u pravu, strah ti je sasvim opravdan. što nas opet vraća na raspru o profilu Foruma 031, tj. na temu -> mišljenje vs. "mišljenje".

...

* bu!



the ego and its own (max stirner).pdf
 Opis:

Skini
 Datoteka:  the ego and its own (max stirner).pdf
 Veličina:  790.39 KB
 Skinuto:  138 put(a)


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2011. 22:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › DANAS VOLJET SVOJU ZEMLJU

ah, danas ćemo pisati zadaćnicu na temu "Voljeti svoju zemlju - danas". hajde mali Ivice, pročitaj nam svoj nagrađeni esej o drugu Titu, čisto kao uvod u današnju temu. molim, tišina u razredu! Vilenjak, m'rš kod ravnatelja! izvoli Ivice...

...

ne voliš ti svoju zemlju, Ivice. prvo, zato što ti "svoju zemlju Hrvatsku" nemaš / ne posjeduješ. vjerojatno još nemaš ni vlastiti stan (već si na grbači roditelja poput većine Balkanaca), a kamoli zemlju. pa ti ne posjeduješ ni sam sebe / vlastito Ja (Der Einzige und sein Eigentum*), a kamoli nešto više, tipa "zemlje". drugo, zato što je tzv. patriotizam, iliti domoljublje kojim se toliko kurčiš, posljednje utočište hulja (kako je još u 18. stoljeću lijepo primjetio britanski pisac Samuel Johnson). dakle, ti samo voliš biti dijelom metafizičkog kolektiva zvanog hrvatstvo, bez ikakvih individualnih odgovornosti - ni prema sebi, ni prema drugima. a kamo vodi takva "ljubav prema zemlji" vidimo na primjeru današnje Republike Hrvatske, posebice & poglavito na primjeru današnje Slavonije i Baranje, odnosno Osijeka. zato ovaj forum, koji pretendira biti gradskim / urbanim, ne smije biti -> the last refuge of a scoundrel.

...

nego, kako bi bilo da malo smanjis deračinu (caps lock) i bojanje (font color) postova? kako bi bilo da te u tvojim postovima malo manje vode emocije (pročitaj još jednom tekst profesora Kangrge), a više proces razmišljanja? bojiš se, ako smanjiš font size, bit ćeš time manji Hrvat? tja, što jest jest, tu si u pravu, strah ti je sasvim opravdan. što nas opet vraća na raspru o profilu Foruma 031, tj. na temu -> mišljenje vs. "mišljenje".
VELIKA ŠTAMPANA, PODEBLJANA, TE OBOJENA SLOVA NE KORISTIM ZA VIKANJE, NEGO NAGLAŠAVANJE ODNOSNO ISTICANJE ODREĐENIH DIJELOVA REČENICE KOJE SMATRAM DA TREBA NEKIM DJELOM VIŠE NAGLASITI.
Ako sam možda time povrijedio tvoje osjećaje, ja ti se ispričavam. Wink

Da krenemo dalje:
1) Voljet svoju zemlju, biti domoljub ili što več smatram odgovornim unapređivanjem društva, materijalnih i duhovnih dobara radi probitka cijele zajednice, države, stanovništa.. iste i dakako ponosit se urađenim.

2)Pod voljet svoju zemlju nesmatram optuživanje drugih koji nedjele moje mišljenje da su nacisti, nacionalisti, ustaše i sl.
Ja pod terminom "SVOJA ZEMLJA" nesmatram poljoprivredno dobro na kojem sadim rajčice i sanjarim o probitku nacije u smislu dosezanja europskih civilizacijskih normi svekolikog građanstva.
Citiranje filozofa i sl. ti nepali ukoliko si u startu promašio sa izrečenim pogotovo ako je to krivo predviđanje eventualnog mog mišljenja glede određene terminologije tipa domoljublje i sl.

3)Ovaj tvoj tekst koji ima uvod sa odnosom UČITELJ - UČENIK, PRIČOM O ESEJU, TE NAKNADNO IZNOŠENJE EVNTUALNE VERZIJE MOGA MIŠLJENJA, smatram običnim lošim pokušajem uzdizanja sebe na temelju toga što ćeš osobu kontra pokušat omalovažavat svojim tekstom. Ništa drugo.
To rade i naši LOŠI političari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2011. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nacionalistički sustav u kojem lopovi prolaze nekažnjeno i to dobrano koriste, a sve druge proglašavaju nesposobnim da bi se riješili onih koji nešto misle i oslabili njihovu moć u društvu, stvara atmosferu u kojoj se ne mogu odgojiti kreativni intelektualci nego samo podobni zbog prisile okoline.
U nacionalističkom društvu i obrazovne ustanove vode nacionalisti i kao i sve druge firme preko njih pljačkaju proračun. Zato se u Hrvatskoj i gomilaju fakulteti zbog nečije zarade. Današnja diploma je skupo plaćena, ali s njom se može samo guzica obrisati poslije sranja jer samo toliko vrijedi jer nije zasnovana na sposobnostima studenata već na obrtu kapitala nacionalista preko fakulteta. Isti ti nacionalisti na fakultetima su sada postali toliko pohlepni, da pored toga što su se nakrali kroz javnu nabavu, sada te iste velebne ustanove koje su izgrađene od državnog novca fakultetski nacionalisti žele privatizirati za kunu kako bi i dalje trpali državnu lovu u svoj džep.
Dakle, u nacionalističkom sustavu nema dobrog odgoja i obrazovanja.

Kad nam profunkcionira pravosuđe, tek tada će na sudbinska mjesta u državi moći doći intelektualci koji misle na druge ljude, a ne na ganjanje svojih nacionalističkih diploma.
Ovo gore navedeno kao neki "NACIONALISTIČKI SUSTAV", nemožemo reči da je nacionalistički jer takav sustav niti ne postoji. Gore navedeni sustav je LOPOVSKI SUSTAV, taj postoji., te kao takav smeta i meni.
Sve to gore navedeno je proizvod dugogodišnjeg hedonističkog načina razmišljanja u kojem odgovornost kao takva ne postoji!
Ovo je čisti primjer iz kojeg vidimo kako osobe za jedan pojam imaju dvije, tri ili više različitih definicija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2011. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Nacionalistički sustav u kojem lopovi prolaze nekažnjeno i to dobrano koriste, a sve druge proglašavaju nesposobnim da bi se riješili onih koji nešto misle i oslabili njihovu moć u društvu, stvara atmosferu u kojoj se ne mogu odgojiti kreativni intelektualci nego samo podobni zbog prisile okoline.
U nacionalističkom društvu i obrazovne ustanove vode nacionalisti i kao i sve druge firme preko njih pljačkaju proračun. Zato se u Hrvatskoj i gomilaju fakulteti zbog nečije zarade. Današnja diploma je skupo plaćena, ali s njom se može samo guzica obrisati poslije sranja jer samo toliko vrijedi jer nije zasnovana na sposobnostima studenata već na obrtu kapitala nacionalista preko fakulteta. Isti ti nacionalisti na fakultetima su sada postali toliko pohlepni, da pored toga što su se nakrali kroz javnu nabavu, sada te iste velebne ustanove koje su izgrađene od državnog novca fakultetski nacionalisti žele privatizirati za kunu kako bi i dalje trpali državnu lovu u svoj džep.
Dakle, u nacionalističkom sustavu nema dobrog odgoja i obrazovanja.

Kad nam profunkcionira pravosuđe, tek tada će na sudbinska mjesta u državi moći doći intelektualci koji misle na druge ljude, a ne na ganjanje svojih nacionalističkih diploma.
Ovo gore navedeno kao neki "NACIONALISTIČKI SUSTAV", nemožemo reči da je nacionalistički jer takav sustav niti ne postoji. Gore navedeni sustav je LOPOVSKI SUSTAV, taj postoji., te kao takav smeta i meni.
Sve to gore navedeno je proizvod dugogodišnjeg hedonističkog načina razmišljanja u kojem odgovornost kao takva ne postoji!
Ovo je čisti primjer iz kojeg vidimo kako osobe za jedan pojam imaju dvije, tri ili više različitih definicija.


Sve je to isto! Wink

Postoji samo minus i plus a sve ostalo su nijanse. Crno i bijelo i sve nijanse sivih boja. Dugine boje su odavno nestale, ima ih samo kada kiša pada i kad se pojavi neki Milošević! Ne bi me čudilo da Jaca svoje crne i crvene kostime zamjeni sa kostimima duginih boja.

Jaca je 'Duga hrvatska'. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.05.2011. 9:30 
Naslov:  Re: Profil Foruma 031
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

тестинг, тестинг...

edit: pazi bogati, moze cirilica! odlicno! ali zasto onda meni ovo izbacuje kod pregleda (preview) posta?




...

edit 2: ma jok, ne fercera, izbaci mi taj "method not implemented" klinc i kod post replyja. fakat, mozda fercera samo u limitiranom broju cirilicnih znakova? (umirem od smijeha)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
тестинг, тестинг...

edit: pazi bogati, moze cirilica! odlicno! ali zasto onda meni ovo izbacuje kod pregleda (preview) posta?




...

edit 2: ma jok, ne fercera, izbaci mi taj "method not implemented" klinc i kod post replyja. fakat, mozda fercera samo u limitiranom broju cirilicnih znakova? (umirem od smijeha) osijek031.com smile


Zanimljivo je sve ovo napisano, ali je meni kod ovakovih tipova (Wilenjak) koji se furaju na ljevičarsko-liberalno-komunistička sranja i ostalo, zanimljivo da rečenice započinju ili se u tekstu pozivaju na Boga, zanimljivo za čak jednu studiju. Mislim da znam i čovjeka koji bi je mogao napraviti i predlažem da to učini prof. Gruden.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2011. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je mungosov klon (ajmo moderatori, obrišite mi i ovaj post) Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2011. 1:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Vilenjak je mungosov klon (ajmo moderatori, obrišite mi i ovaj post) Wink


Slažem se. I dodajem (prethodnom postu). Netko je vilenjakovu studiju napravio a to nije bio prof Gruden. Čovjek se zove drugačije....ali to nije sve....ako pogodite kako se taj čovjek zove dobićete i set kuhinjskih noževa sa kompletom krpa za brisanje....?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.05.2011. 6:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › Wilenjak@ jel ti radiš za Weritas, Save Štrpca ili.....?
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljivo je sve ovo napisano, ali je meni kod ovakovih tipova (Wilenjak) koji se furaju na ljevičarsko-liberalno-komunistička sranja i ostalo, zanimljivo da rečenice započinju ili se u tekstu pozivaju na Boga, zanimljivo za čak jednu studiju. Mislim da znam i čovjeka koji bi je mogao napraviti i predlažem da to učini prof. Gruden.
Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Vilenjak je mungosov klon (ajmo moderatori, obrišite mi i ovaj post)
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se. I dodajem (prethodnom postu). Netko je vilenjakovu studiju napravio a to nije bio prof Gruden. Čovjek se zove drugačije....ali to nije sve....ako pogodite kako se taj čovjek zove dobićete i set kuhinjskih noževa sa kompletom krpa za brisanje....?

no, no, momci pučkoškolci, mir u sudnici. razumijem ja vašu paniku, ali ipak, dajte se malkic kontrolirati. tema je profil foruma, a ne kako odstraniti Vilenjaka. da se razumijemo, vaše učešće je i više nego dragocjeno, obzirom da ste nesvjesno, kao i uvijek (nacionalizam je stanje nesvijesti), zorno prikazali suštinu problema koji sam naveo u uvodnom postu; palanačko jednoumlje ustašoidnih glavašoida koje je poharalo ovaj forum (i moj grad Osijek). ipak, set noževa / krpa za brisanje malkic je previše. umiješat će se neki drugi igrači (MUP npr.) i ode topic u tri materine. a to ne bih želio da se dogodi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2011. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): › umiješat će se neki drugi igrači (MUP npr.)

Haha, kako rekoh, puko si ko kokica Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.05.2011. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): › umiješat će se neki drugi igrači (MUP npr.)

Haha, kako rekoh, puko si ko kokica Smile

jest, jest, meni su se počeli priviđati klonovi. nego, da provjerimo mi onda tko je tu uistinu pukao, odnosno tko živi u fatamorgani, a tko u realnosti. sljedeće su presude sudova Republike Hrvatske, na tebi je samo da odgovoriš na pitanja.

da li je Branimir Glavaš ratni zločinac?
da li je Mirko Norac ratni zločinac?
da li je Ante Gotovina ratni zločinac?
da li je Gojko Šušak ratni zločinac?
da li je Franjo Tuđman ratni zločinac?

5 da = welcome to reality, 4 i manje = puknuta fatamorgana zvana uznosito hrvatstvo


...


fakat, ovakvu bi pitalicu trebalo okačiti na vrata PTF-a Politika, kao civilizacijski filter; ljudi bi ušli unutra, a ljudski šljam bi ostao vanka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2011. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čini mi se da ste zaboravili da je ovo balkan, ne misilm samo geografski.
Proučite povjest.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2011. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): › umiješat će se neki drugi igrači (MUP npr.)

Haha, kako rekoh, puko si ko kokica Smile

jest, jest, meni su se počeli priviđati klonovi. nego, da provjerimo mi onda tko je tu uistinu pukao, odnosno tko živi u fatamorgani, a tko u realnosti. sljedeće su presude sudova Republike Hrvatske, na tebi je samo da odgovoriš na pitanja.

da li je Branimir Glavaš ratni zločinac?
da li je Mirko Norac ratni zločinac?
da li je Ante Gotovina ratni zločinac?
da li je Gojko Šušak ratni zločinac?
da li je Franjo Tuđman ratni zločinac?

5 da = welcome to reality, 4 i manje = puknuta fatamorgana zvana uznosito hrvatstvo


...


fakat, ovakvu bi pitalicu trebalo okačiti na vrata PTF-a Politika, kao civilizacijski filter; ljudi bi ušli unutra, a ljudski šljam bi ostao vanka.
A gdje su to Šušak i Tuđman osuđeni za ratni zločin? Very Happy Sad ide i spika sa mrtvacima kad neide sa filozofima, jelda Very Happy
Vilenjak je napisao/la: › umiješat će se neki drugi igrači (MUP npr.) i ode topic u tri materine. a to ne bih želio da se dogodi.
I doktor Mandić bi mogao po svoj prilici Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.05.2011. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › A gdje su to Šušak i Tuđman osuđeni za ratni zločin? Very Happy

na Haskom tribunalu, koji je sastavni dio pravosudja Republike Hrvatske. a sad sunce moje "nasmijeseno", odgovore na sunce.

Skriveno: 
da li je Branimir Glavaš ratni zločinac?
da li je Mirko Norac ratni zločinac?
da li je Ante Gotovina ratni zločinac?
da li je Gojko Šušak ratni zločinac?
da li je Franjo Tuđman ratni zločinac
?


si dobacio barem do jednog DA? pazi, prolaz imaju samo odlicni djaci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2011. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › A gdje su to Šušak i Tuđman osuđeni za ratni zločin? Very Happy

na Haskom tribunalu, koji je sastavni dio pravosudja Republike Hrvatske. a sad sunce moje "nasmijeseno", odgovore na sunce.

Skriveno: 
da li je Branimir Glavaš ratni zločinac?
da li je Mirko Norac ratni zločinac?
da li je Ante Gotovina ratni zločinac?
da li je Gojko Šušak ratni zločinac?
da li je Franjo Tuđman ratni zločinac
?


si dobacio barem do jednog DA? pazi, prolaz imaju samo odlicni djaci.

Oni osobno nisu osuđeni, kao što ni Gotovinina presuda također još nije pravomoćna.
A da povučem paralelu gdje je jednom Šljivančaninu spuštena presuda na 10godina pod navodima kako "nije znao i bio odgovoran" za ORGANIZIRANI PRIJEVOZ I KLANJE LJUDI NA OVČARI. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: