Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Inicijativa za REKOM

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2011. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram se složiti s tobom Very Happy - ali samo djelomično.

Istina Hrvatska se nije suočila s ustaškom prošlošću onako kako bi trebala. Danas imamo političke elite koje to ustaštvo kao osuđuju, no nekako sam dojma da je to samo sistem eto da se kaže.

No isto tako ova Hrvatska se nije ni počela suočavati s komunističkim zločinima. Moje je mišljenje da je to zbog činjenice da bi u tom slučaju pola HDZ-a iveliki dio SDP-a završio pod istragama ili u zatvoru. Pa i HNS-ovci.

A da se u to krene onda vilenjače bi i ti vjerojatno bio pod povećalom, jer budimo realni, dok druge optužuješ za ustaštvo, ti si ovdje postao slike četničkih grobova i tražio pravdu za njih. Kakvu pravdu možeš očekivati u Hrvatskoj, Bih, Kosovu pa i Sloveniji za njih ? Tak da drž' se one - prvo pometi u vlastitom dvorištu.

No ono što je evidentno kod nazovi liberala i ljevičara je to da ste gori od velike večine desničara koje prozivate. Dok su oni barem iskreni po pitanju zatvorenosti, vi koji bi trebali biti otvoreni, barem za poslušati, sve ideje i stavove ste najbrži kada treba nekoga prozvati za linč.

To su činjenice, od toga ne možeš pobjeći.

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2011. 2:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › Istina Hrvatska se nije suočila s ustaškom prošlošću onako kako bi trebala.

to se lijepo vidi iz tvog primjera. na topicu HSP mladezi si negirao ustaski genocid 1941.-1945., navodeci izmisljotine o nekakvoj Franceticevoj zabrani osnivanja logora. i sto se dogodilo? nista. ni virtualni zuti karton nisi dobio. drugi su pak navodili da je ustaski genocid posljedica (forumas Jaguar), a treci pak (tajnik i predsjednik mladezi) zele o genocidu nasiroko raspredati / politicku platformu graditi samo ako ga je pocinila Lepa Brena , dok o onom koji je pocinila Hrvatska stranka prava -> ni rijeci.

dakle, vecu sprdacinu sa stvarnim zrtvama i stvarnim opasnostima koje pojam genocida sobom nosi u buducnost, tesko je pronaci.


Citat: › A da se u to krene onda vilenjače bi i ti vjerojatno bio pod povećalom, jer budimo realni, dok druge optužuješ za ustaštvo, ti si ovdje postao slike četničkih grobova i tražio pravdu za njih.

molim? * taman onoliko koliko sam ja (ikada igdje) stavljao slike cetnickih grobova i trazio pravdu za cetnike. * i sta cemo sad?


Citat: › Tak da drž' se one - prvo pometi u vlastitom dvorištu.

moje dvoriste je grad Osijek.


Citat: › To su činjenice, od toga ne možeš pobjeći.

mladicu, tebe projekcija zestoko drma. pa nisam ja, vec si upravo ti pobjegao od cinjenica, i to glavom bez obzira -> click.
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2011. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E vidiš tu je upravo stvar ono što sam ti napisao i u startu na topic-u o HSP-u, samo ti nikako ne uspijevaš procesuirati informacije. Ili ih nisi sposoban, neznam.

Uglavnom činjenice o Jugoslaviji neće se nikada ni saznati prvenstveno jer Hrvatska ima svoj udžbenik povijesti sa svojim tvrdnjama, Srbija ima svoj sa svojim, tvoja partija svoj sa svojim tvrdnjama itd.

A kad si već zapeo za tog Francetića, ne znam je li ti poznato ali čak je i tvoj drug Mesić izgubio spor protiv obitelji Francetić. Naime obitelj ga je tužila jer je konstantno ponavljao kako je Jure Francetić zločinac, a kad ono opa - sud kaže ne moš mu dokazat Very Happy - i što sad ? Ti kažeš da je, sud da nije, kome vjerovati i čije se "istine" držati ?

Žao mi je samo što je ta vijest o suđenju ekspresno bila maknuta iz javnosti, no potrudit ću se naći ju na netu pa ti je zaljepim.

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2011. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema ništa loše u ovoj inicijativi. Pokazuje to i ova rasprava. Forumaš Vilenjak je tu u pravu, dajte nekakav razlog zašto se baš svi ne bi potpisali i podržali stvar. Nije li zločin zločin, nije li žrtva kiseline iz akumulatora jednaka žrtvi noža u logoru?

S druge strane, nema nikakvih prepreka da se mladež mnogih od više stotina marginalnih kvazi-desnih stranaka ujedini, pod jednim barjakom i simbolom, i pokrene inicijativu za utvrđivanje činjenica o zločinima u 2. sv. ratu i Jugoslaviji. Ne znam zašto to nisu napravili. Imaju preća posla. Prošlo je 20 godina, ako to već nisu mogli u bivšoj nam Jugi. Valjda im nije Tuđman dao, da se ne bi kopalo i po njegovoj biografiji. No treba pit', pjevat' Tompsona, bunit' se protiv Brene, navijat' pokraj terena na kojemu se šuta lopta, šarat' grafite i uništavati ionako propali grad, i baviti se ostalim slilčnim inteligentnim poslovima na dobrobit svih nas, osiromašenih i jadnih građana Hrvatske. I bavit' se Haškim tribunalom, dakako, tim ključnim pitanjem za opstanak Hrvatske, Hrvatina, Hrvata, Balkana, regije i zapravo cijelog svijeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2011. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 
hmmm...

inicijativa za REKOM = inicijativa za utvrdjivanje istine. koje istine? istine o ratnim zlocinima i drugim teskim krsenjima ljudskih prava na podrucju bivse Jugoslavije u razdoblju 1990.-1999. ta inicijativa, kako vidimo, ne prolazi bas najbolje. ni medju politicarima, ni u drzavnim institucijama, ni u hrvatskoj javnosti. zasto?

hajdemo vidjeti nesto drugo, cisto eksperimenta radi. kako stojimo npr. s utvrdjivanjem istine o dogadjajima na ovom forumu? i to ne dogadjajima od prije 20 godina, vec od prije nekoliko dana. u biti, od jucer.


...


no, prije toga, nekoliko opaski / zapazanja, takodjer vezanih uz temu.

Skriveno: 
tempus031 je napisao/la (Pogledaj post): › ljevičar

Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › čitati ljevičare

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › staljinističko - ljevičarskog

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): › zadrti ljevičari

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › ljevičarsko-liberalno-komunistička sranja

chager je napisao/la (Pogledaj post): › osmi sekretar SKOJ-a

chager je napisao/la (Pogledaj post): › otkriva da si bila PD-ovac, pa brinula nad tekovinama NOB-a

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Možda je ovo dio kampanje koja nam predstoji? Pokazalo se da SDP nema neko rješenje, a Milanovića nema u javnosti. Sigurno vrijeme krati na ovom forumu u kasne sate. Kad ga ona šugava Kosorica ubija u pojam, ne bi me čudilo da je politički transić

Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › zakleti ljevičari

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › I ja bih se osječao tako kad ti propadne država u kojoj si smio misliti samo kao partija

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › "učitelj" i "propovjednik" anarhističko -liberalno-staljinističko-komunističke doktrine

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › učenik svojeg uzora staljinova tužitelja Berrije.

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › čln orjunaške ekipe

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › prošao izobrazbu medijskog djelovanja organiziranu od strane Soroša i njegovih eksponenata.

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › orjunaške gamadi i nikoristi i sinova jugokomunističkih oficira

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › pravi orjunaš

mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › tvoja partija

ljevicar, jugonostalgicar, komunist, clan Partije, itd., na to obicno ne reagiram. zato sto me silno zabavlja. naime, mladi glavasoidni mozgici formirani u domoljubnom jednoumlju tesko mogu shvatiti da je bilo ljudi (nemali broj) koji su sasvim lijepo zivjeli u SR Hrvatskoj, a da nisu bili ni clanovi Partije, ni ljevicari. za pretpostaviti je da svako jutro ta "mladez" roditeljima pljune u lice?! pa, vjerojatno ne. u pitanju je nesto drugo / bitnije -> u pitanju je totalitaristicki obrazac po kojem se svakih nekoliko desetljeca, prilikom promjene rezima / drzave, brise stara i pise sasvim nova povijest. ali iz temelja! dakle, ne radi se tu samo o rusenju spomenika (HDZ je taj posao u Osijeku temeljito napravio), sto je vise stvar simbolike, vec se radi i o rusenju sjecanja / brisanju podataka na hard disku. taj fenomen tragikomicno je uocljiv kod penzica sto se skupljaju na osjeckoj pijaci. dovoljno je lagano se pribliziti i slusati sto ti ljudi, o vlastitoj proslosti, pricaju / izmisljaju. sasvim je opravdano pretpostaviti da ce se i ova glavasoidna mladez tako ponasati za 50-ak godina. profesor Kangrga takve je (polu)ljude okarakterizirao kao -> svercere vlastitih zivota. no postoje i ljudi koji se vlastite proslosti ne stide. zato sto sebe i svoje Ja nikada nisu vezali ni uz drzavu, ni uz sistem, ni uz neku politicku partiju.

optuzba za ljevicarstvo posebice je interesantna / zabavna. zasto? pa zato sto se antifasisticki stavovi pojedinca automatski pripisuju ljevici. naravno da je antifasizam u svijetu nastao kao reakcija na fasizam / nacizam, i da ga se u kulturnim / gradskim sredinama Zapada ne poistovjecuje sa komunistickom ideologijom, vec sa gradjanskom borbom za temeljne ljudske slobode. dakle, mladi se Hrvati tu uistinu bjesomucno samosamaraju nanoseci pritom ozbiljne udarce i hrvatstvu kao nacionalnoj ideologiji. naime, kakav je to narod koji nema antifasizam unutar svoje gradjanske opcije? kakav je to narod u kojem se pojedinac koji ukaze / upozori na post u kojem se poziva na genocid -> proglasi komunistom ili ljevicarem? uistinu, ako je suditi po mladohrvatima i njihovim prozivkama, covjek bi mogao pomisliti da je nacija s kojom se identificiraju -> fasisticka. fakat, ne samo pomisliti, vec i jasno dokazati, obzirom da se radi o cistoj, elementarnoj logici.


mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › Uglavnom činjenice o Jugoslaviji neće se nikada ni saznati prvenstveno jer Hrvatska ima svoj udžbenik povijesti sa svojim tvrdnjama, Srbija ima svoj sa svojim, tvoja partija svoj sa svojim tvrdnjama itd.

cinjenice o Jugoslaviji se uglavnom -> znaju. istina, ne kod onih koji su te cinjenice namjerno izbrisali sa vlastitog hard diska. sto se pak razlicitog pristupa povijesti tice, taj se problem da prevladati. spomenio sam vec francusko-njemacki slucaj (tu treba primjetiti da se radi o inicijativi mladih). no, i u jugoistocnoj Europi postoje slicna nastojanja. prouci radove koje cu okaciti na kraju posta.


...


da se sad vratim na utvrdjivanje istine o dogadjajima na ovom virtualnom forumu.

mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › A kad si već zapeo za tog Francetića

nece biti da sam ja zapeo oko Francetica. jednom (brojkom 1) sam ga spomenio, i to jucer. vidim, i dalje se pravis blesav, i dalje nista od tvoje isprike za umanjivanje / negiranje genocida. premda ti je ukazano na cinjenice o masovnim ustaskim pogubljenjima vec u lipnju 1941. godine u logorima Jadovno, Metajna i Slana; premda ti je dan na uvid poimenicni popis stradalih (djece, zena, staraca) u jasenovackim logorima 1941. i 1942. godine, ti i dalje ne povlacis ovu svoju tvrdnju:
Skriveno: 
mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › Prvi koncentracijski logor u tadašnjoj NDH je otovren tek krajem 1942, ponajviše jer je žestoki protivnik logora bio Jure Francetić. Tek poslije njegove smrti je otvoren prvi logor. Istina je i to da su izgradnje logora počela već u 7-om mjesecu 41., ali nisu funkcionirali dok Francetić nije poginuo. Iako kažem velike pripreme za otvaranje istih su bile u tijeku i otvorili bi se svakako, bio Francetić za ili protiv, no on ih nije želio. Ono što želim reći, ako je prvi logor otvoren krajem 1942 (a je) a ndh je postojala do svibnja 1945 to je dvije godine i 6 mjeseci dakle nekih 900 dana.



mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam samo osoba koja voli povijest

toliko o tvojoj "ljubavi prema povijesti". dosad si pokazao samo pasioniranu ljubav prema laganju i umanjivanju ustaskog genocida.


mapatil je napisao/la (Pogledaj post): › ti si ovdje postao slike četničkih grobova i tražio pravdu za njih. Kakvu pravdu možeš očekivati u Hrvatskoj, Bih, Kosovu pa i Sloveniji za njih ? Tak da drž' se one - prvo pometi u vlastitom dvorištu.

bojim se da cu ovdje biti uporan u dokazivanju istine. dakle, po drugi put zahtjevam da navedes gdje sam ja to kacio slike cetnickih grobova i trazio pravdu za cetnike. ili pruzi dokaze ili se ispricaj za podmetanje / laz. evo, neka administracija ovog foruma preuzme ulogu buduceg REKOM-a, i utvrdi istinu.

da zakljucim -> naravno, ne postoji taj REKOM koji ce onim pojedincima ili grupama koje ne zele saznati istinu ista moci dokazati. bojim se da je takvih (kao sto je ovdje prisutni forumas Mapatil) u nasoj pretpolitickoj regiji ogromna vecina. vole ljudi zivjeti u vlastitim (ili od drzave nametnutim) lazima, pa to ti je.


...



WorkBook4_cro.pdf
 Opis:
Drugi svjetski rat

Skini
 Datoteka:  WorkBook4_cro.pdf
 Veličina:  4.72 MB
 Skinuto:  113 put(a)


WorkBook3_cro.pdf
 Opis:
Balkanski ratovi

Skini
 Datoteka:  WorkBook3_cro.pdf
 Veličina:  5.2 MB
 Skinuto:  124 put(a)


WorkBook2_cro.pdf
 Opis:
Nacije i države u jugoistočnoj Europi

Skini
 Datoteka:  WorkBook2_cro.pdf
 Veličina:  3.44 MB
 Skinuto:  366 put(a)


WorkBook1_cro.pdf
 Opis:
Osmansko Carstvo

Skini
 Datoteka:  WorkBook1_cro.pdf
 Veličina:  4.86 MB
 Skinuto:  124 put(a)


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.06.2011. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prolazim danas trgom, oko otprilike 13 sati. Ispred name djevojčica - jedva punoljetna po mojoj šrocjeni, plave kose zavezane u rep zaustavlja me i nudi papirnatu ruku. Pitam što je to - ona meni to vam je potpisivanje Rekom inicijative, čuli ste u medijima?
Praveći se da nemam pojma što je to dopustim da ona meni objasni o čemu se tu radi. I tako ona štreberski naučeno ispriča gotovo u jednom dahu kako je to inicijativa koja traži istraživanje svih zločina na području SFRJ i sve ostalo što ide uz to.

Pitam ja nju na kraju, ali ne znači li to da će se tim postupkom izjednačiti žrtva i agresor e tu nastaju problemi. Naravno djevojka nema pojma što bi mi odgovorila, iskreno ne bih ni očekivao da zna, na kraju krajeva ona je samo tu došla tko zna kako. Nakon 5 minuta razgovora pitam ja nju a kako mislite privući ljude ako ni vi sami ne znate što tražite?

Odgovor: Ma nas su platili da tu stojimo i skupljamo potpise, hrpa ljudi ni ne pita za što je čim čuju ono istražiti zločine Very Happy

Eto Vilenjače pa daj si porazgovaraj malo s drugovima da se baš ne sramotite javno Very Happy

I kud baš na mene nalete za potpis Very Happy

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2011. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la: › I tako ona štreberski naučeno ispriča gotovo u jednom dahu kako je to inicijativa koja traži istraživanje svih zločina na području SFRJ i sve ostalo što ide uz to.
Dakle, ti si protiv toga da se istraze svi zlocini? Jesi i sam osobno pocinio zlocin, ili su te natjerali da se osjecas kao da jesi?!

Kako gledas na osobe koje ne zele da se rijese zlocini i kazne zlocinci, generalno? Zlocinci i zlocini bilo kojeg rata.

Citat: › Pitam ja nju na kraju, ali ne znači li to da će se tim postupkom izjednačiti žrtva i agresor e tu nastaju problemi. Naravno djevojka nema pojma što bi mi odgovorila,
Ne zna sto bi odgovorila, kao sto niti jedna racionalna osoba nema odgovor na takvu ispraznu demagosku tezu. Zapravo to i nije teza, nego parola/floskula.

Ne postoji pojam, niti proces izjednacavanja "zrtve" i "agresora", pogotovo ne u nekom skupnom kontekstu. Moze postojati zrtva, mogu postojati zlocinac i zlocin, ali kao pojedinacni [partikularni] entiteti. Odnos medju entitetima je zlocinac -> [zlocin] -> zrtva. Kad su entiteti jasno definirani, onda ne postoji mogucnost izjednacavanja, a to je upravo ono sto se zeli postici otkrivanjem i kaznjavanjem zlocinaca.

Dakle, ona ti vjerojatno nije odgovorila jer mentalni sklop koji funcionira u racionalnom rezimu ne moze obraditi paradoks, odnosno parolu/floskulu.

Zrtva i zlocinac se mogu izjednaciti jedino u apstraktnom mentalnom sklopovlju, odnosno u situaciji kada nije jasno definirano tko je zlocinac, tko zrtva, a sto zlocin. S obzirom da ne zelis potpisati za otkrivanje zlocinaca, mozemo zakljuciti da si upravo ti onaj koji omogucava odrzavanje stanja u kojem se demagogijom mogu izjednaciti zlocinac i zrtva.

Citat: › Nakon 5 minuta razgovora pitam ja nju a kako mislite privući ljude ako ni vi sami ne znate što tražite?
Kako ne zna, kad ti je rekla. Traze da se osnuje povjerenstvo koje bi istrazilo zlocine i definiralo zlocince i zrtve.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.06.2011. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme što gad ti ovdje sad svašta nadrobi a malo toga ima veze sa zdravim razumom. No ajmo redom

1. Gdje sam to napisao da sam protiv istraživanja zločina ? Za start molim tu moju izjavu

2. Ne to nije teza niti floskula, to je pitanje koje može postaviti bilo tko tko nije čuo za tu inicijativu (a budimo realni malo tko je )
Dakle zaključak nije da nije odgovorila zbog više inteligencije kako ti pokušavaš opravdati nego nije odgovorila zato što vam plačenici nemaju pojma zašto to se skuplja. Što dovoljno govori o inicijativi.

3. Ne nije rekla, rekla je štreberski naučeno štivo koje piše na tom prospektu koji mi je pokušala uvaliti, sve što pitaš mimo toga - šutnja, a svi znamo da je šutnja znak odobravanja Very Happy - u ovom slučaju odobravanja činjenice da nemaju ni oni koji skupljaju potpise pojma što zapravo skupljaju.

Ali mungose ima nade - odi ti na štand sljedećih par dana i dežuraj. Kada naiđe opet netko tko ima mozga a ne potpiše na prve dvije rečenice uskoči u razgovor - nemoj dopustiti još jednu blamažu kao ovu današnju Very Happy

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.06.2011. 12:46 
Naslov:  Re: Inicijativa za REKOM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 
24. lipnja 2011.

izvor
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 1:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Nije li zločin zločin, nije li žrtva kiseline iz akumulatora jednaka žrtvi noža u logoru?
Je istina je, ali ja ovo nemogu podržati iz razloga što smatram da će se izmanipulirati na isti način kao što se izmanipulirao i Heeg.
Dakle najbanalniji primjer je paralela prekomjernog granatiranja Vukovara te tzv. prekomjernog granatiranja Knina.
Nadalje drakonske kazne za navodni "organizirani progon" (samovoljni odlazak par dana ranije) iz Sao Krajne PARALELNO sa ORGANIZIRANIM PRIJEVOZOM PUTNIKA U AUTOBUSIMA PRED OČIMA VESELINA ŠLJIVANČANINA, TE UN-ovih PROMATRAĆA!

U neke pojedinačne slučajeve ubijanja nebih ulazio jer kao što to u ratu biva htjeli mi priznati ili ne uvijek bude budala na kraju sa svake strane, jedne više, druge manje.


Zadnja promjena: mali_ivica; 27.06.2011. 1:04; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 1:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
 
24. lipnja 2011.

izvor
 
Kao što sam napisao u ranijem postu, kad vidimo ove rezultate presuda zainteresiranost po zemljama koju si prikazao BOME I NE ČUDI?! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2011. 8:27 
Naslov:  Re: Inicijativa za REKOM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 
Skriveno: 
zasto, o pobogu, ali zasto ne otvorite poseban potforum za djecu? evo, ja predlazem da se taj dio portala nazove IPI 031 (Ivicino pretpoliticko igraliste). svecano obecavam da cu svaki krvavo zaradjeni kikiriki donirati za odrzavanje takvog azila!










...


zamislite sad istu ovakvu trazilicu, ali sa podacima o svim stradalim ili nestalim gradjanima Osijeka. ste zamislili? a sad zamislite istu ovakvu trazilicu, ali sa podacima o svim stradalim ili nestalim gradjanima kompletne Republike Hrvatske. znam da je tesko, ali hajde, pokusajte. konacno, zamislite istu ovakvu trazilicu, ali sa podacima o svim gradjanima bivse SFRJ koji su stradali ili nestali u ratovima 1991-1999. dakle jedinstvenu, znanstvenom metodom potvrdjenu, i svima dostupnu online bazu podataka u kojoj bi stajalo ime i prezime zrtve / ime oca / godina rodjenja / mjesto rodjenja / civilni ili vojni status zrtve / datum smrti (ili nestanka) / mjesto smrti (ili nestanka) / nacin smrti (ili nestanka).

ste uspjeli zamisliti?

Skriveno: 
and now folks, back to reality! -> cijena knjige 80 kuna.

 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›  
Skriveno: 
zasto, o pobogu, ali zasto ne otvorite poseban potforum za djecu? evo, ja predlazem da se taj dio portala nazove IPI 031 (Ivicino pretpoliticko igraliste). svecano obecavam da cu svaki krvavo zaradjeni kikiriki donirati za odrzavanje takvog azila!
Zbog čega dječiji?! Pa popis žrtava se može raditi ako nije več i napravljen bez rekoma. Problem je kad je popis dostupan svima pa se njime manipulira.
A slijedeći rezultati koje si izbacio kao vid tablice:
Vilenjak je napisao/la: ›
 
24. lipnja 2011.

izvor
 
Govore kako večina Hrvatskih građana djeli moje mišljenje, za sada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja komedija, BIH i Srbija su miljama daleko iza Hrvatske u svim stvarima gdje bi "REKOM" imao ovlasti, i onda bi se njihovim "strucnjacima" trebalo dopustiti da nama vode neka "istrazivanja i prekrajanja povijesti" ?

kao da su kod kuce napravili i 5% onoga sto je Hrvatska od okoncanja rata ?

a ti vile(debil)njak dobro znas da REKOM nece samo popisivati zrtve vec ce imati i masu drugih ovlasti, pa cak i utvrdjivanja nekih "regionalnih povijesnih istina" , opet u svrhu neke lazne "pomirbe" , tj zamucivanja jednostavnih istina o ratu devedesetih, gdje se sa Srbije i kroz Hag i kroz ovu novu inicijativu pokusava sprati sva odgovornost za okupatorski rat koji su vodili na prostoru HR i BIH...
to nece dovesti do nikakve pomirbe, nego ce imati/ima sasvim suprotne efekte

ali kao da tebi ista od ovoga vrijedi pisati ? svako malo ti izleti neobuzdani napad mrznje prema Hrvatima ili "rvatima" kako ih ti nazivas, pa tako pljujes i po Vukovarskim zrtvama, i po stradanju Osijeka, i po "ispraznim rvackim glavama" , mozes to tu po forumu gdje mislis da nesto mjenjas sa 24/7 spam dezurstvom , ali ajde faco istupi sa takvim fasistoidnim velikosrpskim floskulama negdje van sobe ti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la (Pogledaj post): › ... ali ajde faco istupi sa takvim fasistoidnim velikosrpskim floskulama negdje van sobe ti

Pa jel ne znaš da je to sada "in"? Neka istupi javno s imenom i prezimenom i postat će popularniji od Marijane iz "Velikog brata". Citirat će ga svi relevantniji mediji i njegova riječ će imati itekakvu težinu Rolling Eyes

Pogledaj malo što se događa oko nas, koje to spodobe najviše zaokupljaju medijski prostor pa će ti sve biti i više nego jasno. Nema se vilenjak čega bojati, bit će zaštićeniji od ličkog medvjeda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: