Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Inicijativa za REKOM

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2011. 10:05 
Naslov:  Re: Inicijativa za REKOM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): › nekako mi je promakla vijest u lokalnim medijima da je na glavnom osječkom trgu bila akcija za skupljanje potpisa, ali nema veze, zato postoji internet. hajde Osječanke i Osječani, pokažite da je Grad na Dravi još uvijek -> grad!

klik!


...


Skriveno: 
Započela kampanja "Milijun potpisa za REKOM"
Utorak, 26. travanj 2011.

Danas, 26. travnja 2011. na zagrebačkom Trgu bana Josipa Jelačića, kao i u Sarajevu, Ljubljani, Beogradu, Banja Luci, Prištini, Skopju i Podgorici, započela je do sada najveća regionalna kampanja, tijekom koje će se prikupljati milijun potpisa podrške za osnivanje REKOM-a, Regionalne komisije za utvrđivanje činjenica o ratnim zločinima i drugim teškim kršenjima ljudskih prava počinjenim od 1991. do 2001. na prostoru nekadašnje SFRJ.

U istovremenoj akciji u osam gradova regije sudjelovao je veliki broj volontera i volonterki, dok će tisuće mladih biti nositelji kampanje prikupljanja potpisa koju će koordinirati Inicijativa mladih za ljudska prava, a koja će u svim zemljama nasljednicama SFRJ trajati do 6. lipnja.

Kampanju i samu Inicijativu za REKOM neposredno pred sam početak događaja na Trgu bana Josipa Jelačića novinarima su predstavili Mario Mažić i Ivan Novosel iz Inicijative mladih za ljudska prava Hrvatska dok je o tijeku konzultacijskog procesa Inicijative za REKOM govorila Darija Marić iz Documente – Centra za suočavanje s prošlošću.

Potpisi će se u Hrvatskoj skupljati na štandovima u više od 80 gradova, ali i u okviru kampanje „od vrata do vrata“.

Osječki koordinator kampanje prikupljanja potpisa Miren Špek istaknuo je da su kampanji prethodila višegodišnja istraživanja i konzultacije u svim državama sa žrtvama i sudionicima sukoba. 'Komisija čije osnivanje tražimo imat će jasna pravila rada, postupak odabira članova, a izvještaj će podnijeti u roku tri godine od početka rada', rekao je Špek povodom otvorenja štanda za prikupljanje potpisa u Osijeku.

"Brojne su udruge i organizacije već dosad prikupile obimnu građu o žrtvama rata, tako da se ne kreće iz početka, ali želimo sve te podatke i ispovijesti žrtava prikupiti na jedno mjesto i dobiti nešto oko čega se svi slažu, kako bi se zaustavilo manipuliranje brojem žrtava rata u političke svrhe, istaknuo je Ivan Novosel, nacionalni koordinator kampanje za Hrvatsku.

Činjenice su temelj održivog mira jer se njima smanjuje mogućnost manipuliranja, izjavila je Vesna Teršelič, voditeljica Documente na početku kampanje prikupljanja milijun potpisa ističući još jednom da bi takva komisija bila dodatni mehanizam, uz suđenja za ratne zločine, za utvrđivanje činjenica. Navela je da u Hrvatskoj još 1.800 obitelji traga za nestalima, a u regiji više od 15.000 obitelji.

I tijekom današnjeg dana volonteri i volonterke Inicijative mladih za ljudska prava istaknuli su kako se nadaju da će svi dobronamjerni ljudi potpisom podržati inicijativu koja može pomoći da se vrati dostojanstvo žrtvama i njihovim obiteljima, utvrdi sudbina nestalih i konačno, činjenice o ratnim zločinima.

REGIJA

"REKOM je možda i posljednja prilika koja se ne bi smjela propustiti, da se naša društva suoče sa prošlošću na osnovu činjenica a ne pretpostavki, na osnovu dokaza a ne manipulacija, i prilika da se započne izgradnja kulture suosjećanja i solidarnosti koja je neophodna postjugoslavenskim društvima" poručeno je iz Podgorice na početku kampanje prikupljanja milijun potpisa.

Tom prilikom istraživač ljudskih prava u Crnoj Gori, Aleksandar Saša Zeković je kazao da je u proteklih 20 godina urađeno jako puno, ali da je značaj toga manji ako se sve gleda sa aspekta šta je i i koliko urađeno za žrtve ratova. "Ustanovljenje ovakve vrste komisije kao i mehanizam je veoma važan korak koji kompletan proces oslobađa emocija i politizacije" kazao je on.

Bez suočavanja s prošlošću nema zdrave budućnosti i zbog toga je Inicijativa za REKOM neophodna ukoliko ne želimo da živimo u laži, poručili su brojni političari i javne osobe koji su došli ispred sarajevske Katedrale podržati kampanju "Milijun potpisa za REKOM".

Književnik i politički analitičar Ivan Lovrenović istaknuo je da Inicijativaza REKOM predstavlja jedini način da se i žrtvama i zločinima vrati pravo lice.

„Ako ova Inicijativa ne uspije nemamo šansu za sretniju budućnost“, kazao je Lovrenović.

Ovu inicijativu dosad su podržali predsjednici Hrvatske i Srbije Ivo Josipović i Boris Tadić, Skupština Crne Gore, Europska komisija i Europski parlament, kao i brojne javne osobe u regiji.

Simbolični potpisi podrške će tijekom lipnja ove godine zajedno s Prijedlogom Statuta REKOM-a biti predani svim parlamentima u regiji, od kojih će se tražiti osnivanje komisije. Potpis možete dati i na službenim internet stranicama www.zarekom.org, na kojima su detaljne informacije o Inicijativi za REKOM.

documenta.hr


Jebeš REKOM! Dobro kaže čovjek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.05.2011. 17:05 
Naslov:  Re: Inicijativa za REKOM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 
Ivice, zašto lažeš? taj čovjek to nije rekao, nije uopće spominjao REKOM.


...


postoji li na ovom forumu pismen desničar koji može suvislo pojasniti zašto je protiv osnivanja REKOM-a?
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2011. 19:11 
Naslov:  Re: Inicijativa za REKOM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›  
Ivice, zašto lažeš? taj čovjek to nije rekao, nije uopće spominjao REKOM.
NELAŽEM! Ja uopće nisam rekao da je čovjek spomenuo REKOM. Ja sam reko: Jebeš REKOM i da je čovjek dobro rekao ovo za Mladića gore u tekstu, REKOM ne spominje. Nisam ništa lagao.
Zašto me lažno optužuješ da lažem? Čovjek je rekao da je Mladiću trebalo opalit metak u glavu jer kako kaže za jedno ljeto je pobio više ljudi nego Bin Laden u cijelom životu.
I to je točno i to je trebalo napravit.
Kao što je trebalo likvidirat sve veče zločince koji su nas kasapili po Hrvatskoj za vrijeme agresije - PO IZRAELSKOM PRINCIPU. I zdrao kakvi REKOMI i sl. Samo još jedna prilika da priče tipa Savo Štrbac dobiju na važnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2011. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: › postoji li na ovom forumu pismen desničar koji može suvislo pojasniti zašto je protiv osnivanja REKOM-a?
 
Pa ako desničare po defaultu smatraš glupom masom kako si ranije napominjao zašto onda pitaš jel ima koji pismeni? Ako nije retoričko pitanje, onda je definitivno paradoks.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.05.2011. 9:52 
Naslov:  Re: Inicijativa za REKOM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›  
postoji li na ovom forumu pismen desničar koji može suvislo pojasniti zašto je protiv osnivanja REKOM-a?
 


 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.05.2011. 11:26 
Naslov:  Re: Inicijativa za REKOM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 0:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
 
Ivice, zašto lažeš? taj čovjek to nije rekao, nije uopće spominjao REKOM.


...


postoji li na ovom forumu pismen desničar koji može suvislo pojasniti zašto je protiv osnivanja REKOM-a?
 

Zakoju ono udrugu ti radiš.....hahahhaha..Sve je izišlo na vidjelo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.05.2011. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › Zakoju ono udrugu ti radiš.....hahahhaha..Sve je izišlo na vidjelo.

jedino sto je ovdje izaslo na vidjelo je stranacki obrazac po kojem tvoj mozgic funkcionira, i po kojem sudis druge. ja sam vec jednom napisao, no ponovit cu - Vilenjak zastupa samo sebe i radi samo za svoje Ja. kako na ovom virtualnom boardu, tako i u stvarnom zivotu.


...


dakle, da ponovim pitanje:

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›  
postoji li na ovom forumu pismen desničar koji može suvislo pojasniti zašto je protiv osnivanja REKOM-a?
 


 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naime, teško da ćeš pronaći pismenog desničara. Ovdje, a i na drugim forumima, samoprozvani desničari ne vladaju svojim jezikom. Probleme im stvara č i ć. Meni nikada neće biti jasno, kako desničar a ne poznaje elementarna gramatička pravila svog jezika. No Ivo Andrić je dao jako dobar opis prosječnog forumskog desničara:
"Kad god sam i gde god sam naišao na ljude koji su pokazivali suviše razvijenu brigu za nacionalni ponos i opšti interes ili pretjeranu osjetljivost za ličnu čast i dostojanstvo, uvijek sam, gotovo po pravilu, nailazio i na ograničen um, nerazvijene sposobnosti, tvrdo srce i grubu, kratkovidu sebičnost."
Dodao bih, na Andrića i jednu karaktristiku forumskih tzv. desničara. U stvarnom životu su prave vaginice. Jer ti isti desničari bi vrlo rado koristili fašističke metode prema neistomišljenicima, ali znaju jako dobro da zbog takvih metoda mogu odgovarati na sudu. Tako da su samo na forumima onako riječiti i oštri. U živo su plačivagine.
I da, podržavam REKOM.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.05.2011. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa čovjek iznad tebe (Vilenjak), kao klon Leteceg Mungosa isto ne pišu ć i č nego sve sa c, s, a gle čuda oni su zakleti ljevičari ili je to sve varka jednog čovjeka sa više nickova. Mudri su ti ljevičari!

btw. ni ja ne znam gramtiku za 5 al znam kad treba stavit zarez..t ise busaš u prsa kako rasturaš gramatiku pa nemaš zareza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › Pa čovjek iznad tebe (Vilenjak), kao klon Leteceg Mungosa isto ne pišu ć i č nego sve sa c, s, a gle čuda oni su zakleti ljevičari ili je to sve varka jednog čovjeka sa više nickova. Mudri su ti ljevičari!

btw. ni ja ne znam gramtiku za 5 al znam kad treba stavit zarez..t ise busaš u prsa kako rasturaš gramatiku pa nemaš zareza.


Vaginice, osjetio si se prozvanim? Smile
No dobro, vidim da ti zamjena teza ide jako dobro. Inače, zajebi me sa diskusijom a koja se u vašim klasičnim domoljubnim odgovorima svodi na zamjenu teza iz mojih postova. Ako imaš nešto pametno za napisati, napiši. U protivnom, naša možebitna i/ili potencijalna diskusija nema smisla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.05.2011. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo moram i ovdje - Vilenjače ne! Ne postoji pismenija osoba od tebe na ovom portalu, jer ipak ovdje pišemo kako hrvatski pravopis zahtijeva.

Tvoje da li je dovoljan pokazatelj tvoje pismenosti Very Happy

Živ ti nama bio, a kada naučiš ponešto i hrvatske gramatike nastavit ćemo raspravu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2011. 21:51 
Naslov:  Re: Inicijativa za REKOM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›  
postoji li na ovom forumu pismen desničar koji može suvislo pojasniti zašto je protiv osnivanja REKOM-a?

Evo probat ću ja s dva linka. U prvom se javila osoba koja je daleko kompetentnija po ovom pitanju od mene i od tebe, a i lijepo je argumentirao svoje stavove i mišljenje. Uživaj u čitanju.
Na drugom se pak linku slobodno ubaci u raspravu, nema potrebe da se ponavljamo kao papige i tu.

A ako ti je kojim slučajem sve ovo previše štiva i materijala za obradu, mogu ti rezimirat svoje mišljenje vrlo ukratko: načelno nema ništa loše u ideji da se utvrdi konkretan broj žrtava u ratovima vođenim na prostoru Hrvatske i BiH (iako je taj posao što se nas tiče već 90% gotov). I ja ću se prvi poklopiti po ušima ako će to zaista i jedino biti zadatak REKOM-a. No međutim, dopusti da budem skeptičan o cijelom ovom projektu kada vidim koji ljudi ga vode, koje organizacije i koji sponzori ga financiraju.

link 1

link 2

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2011. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › Zakoju ono udrugu ti radiš.....hahahhaha..Sve je izišlo na vidjelo.

jedino sto je ovdje izaslo na vidjelo je stranacki obrazac po kojem tvoj mozgic funkcionira, i po kojem sudis druge. ja sam vec jednom napisao, no ponovit cu - Vilenjak zastupa samo sebe i radi samo za svoje Ja. kako na ovom virtualnom boardu, tako i u stvarnom zivotu.


...


dakle, da ponovim pitanje:

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›  
postoji li na ovom forumu pismen desničar koji može suvislo pojasniti zašto je protiv osnivanja REKOM-a?
 


 

Kako se ono zove ona udrugica...vile..njak...?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2011. 0:00 
Naslov:  Re: Inicijativa za REKOM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Evo probat ću ja s dva linka.

hic Rhodus, hic salta.


Citat: › kada vidim koji ljudi ga vode

vode ga zene / dokazane aktivistice za ljudska prava. i taj podatak ohrabruje.


Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › načelno nema ništa loše u ideji da se utvrdi konkretan broj žrtava u ratovima vođenim na prostoru Hrvatske i BiH (iako je taj posao što se nas tiče već 90% gotov). I ja ću se prvi poklopiti po ušima ako će to zaista i jedino biti zadatak REKOM-a. No međutim, dopusti da budem skeptičan o cijelom ovom projektu kada vidim koji ljudi ga vode, koje organizacije i koji sponzori ga financiraju.

u redu je biti skeptican (recimo, ja sam skeptican cim vidim da su se vjerske zajednice ukljucile u projekt), no jos je bolje baratati cinjenicama. recimo, ako je "posao kod nas 90% gotov", kako to da jos uvijek ne znamo koliko je ljudi stradalo u Osijeku? valjda bi to vec odavno morali znati (proslo je 20 godina od 1991.), pa onda ici u realizaciju onih preostalih 10%, sto bi podrazumijevalo javno dostupan / provjerljiv pojedinacni popis svih zrtava (ime i prezime, mjesto i godina rodjenja, nacin smrti, lokacija stradanja). ili pak, ako je "posao kod nas 90% gotov", kako to da jos toliko ratnih zlocinaca i ratnih profitera slobodno sece Hrvatskom? fakat, ne da secu, vec su na vlasti.

ako je "posao kod nas 90% gotov", kako je moguce da se na ovom gradskom forumu dopusta ustastvo? dovoljno je prelistati topic HSP mladezi i uvidjeti da kod nas posao nije ni poceo.


...


Hrvatska sama, sa svojim institucijama, nikada posao utvrdjivanja cinjenica o proslom ratu i suocavanja sa tim cinjenicama nece zavrsiti. to jednostavno nije posao institucija RH. stvaranje / odrzavanje drzavotvornog mita o Domovinskom ratu pak jeste. zamisli samo strave - da netko Hrvatima dirne u Kosovski mit o Vukovaru, recimo, pojedinacnim popisom Vukovaraca koje su potamanili Mercepovci prije nego ih je Tudjman povukao (i da to udje u skolske udzbenike u sklopu potpune istine o vukovarskoj tragediji). uh!

ali nije nemoguce. Francuska i Njemacka su to primjerom dokazale.
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: