Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što voze osječki svećenici?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2006. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, naš svećenik vozi, ako se ne varam, stari Fiat Uno. Došao je u našu župu prije oko 2 god, a prije njega je došao trač da je strašno pedantan i da je posljednju župu u kojoj je bio ostavio u suficitu od oko 200 000 kn. Tako da mu osobno nemam što zamjeriti. I crkva je u obnovi, što stari svećenik nije uspio za 15-ak god koliko je ovdje (a on je vozio za ono vrijeme vrlo vrijednu Mazdu 323)...

Međutim, ni sama ne sumnjam da mnogi svećenici voze automobil iznad hrvatskih mogućnosti. To je činjenica, i radi se o licemjerju, dakako...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2006. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dojma sam da je ustvari svima vama jako bitno kakav auto tko vozi. ako kažete da prosječan svećenik ima paru od 6 do 8 iljada mjesečno, posve je logično da će čovjek s tom lovom nešto i kupiti. i ova enigma da svećenici voze najbolja kola je čista glupost. to je jedino što široke mase mogu primijetiti. štajaznam, možda ćikuriku imaju super kompove, maxadsl spike, mobitele po 5-6 iljada kuna ili nove vešmašine i mikrovalne. hespo madrace i lacoste majice. ionako ih pola iz teksta fura neki prosječni autić. jebiga, ja da živim u celibatu i da mi je sav posao dnevno održat tri mise i tu i tamo koju ispovjed, vjerojatno ni sam ne bi znao što raditi s tom silnom lovom. i onda, ak mi je svejedno oću vozit polovnjaka za 10 iljada eura ili novi terenac za 30 normalno da bi izabrao novi. recimo da mi na mjesečnu ratu ode četvrtina plaće, ostane mi taman da kupim i neki kabriolet za ić svetit kuće. uglavnom, ostavite te popove na miru - ne sviđaju se ni meni pa ih zato ni ne gledam. oni ionako u zadnje vrijeme propovijedaju samo klincima, bakicama i onima koji voze slične aute kao i oni. ostali su ionako ogorčeni i svojim plaćama a bogami i autima. živili!

_________________
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2006. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako me moja moć zamjećivanja u ovim poznim godinama još uvijek dobro služi, uočila sam da se na ovom portalu često govori o tomu kako bi svetu majku crkvu trebalo osuvremeniti, al neš ti jače suvremenosti od one na portalu na kojemu se objavljuju članci sa svega sitnih godinu dana zakašnjenja... stoga momci, (oder djevojke, ne znam!)-pri tomu mislim na circu i gaapa-uložite koju minuticu svoga dragocjenoga vremena pa osvježite ovaj (najblaže rečeno) stari članak. već se patina pohvatala na njemu... eto stvarno ne bih htjela biti brezobrezna, samo dobronamjerna sugestijica...
P.S. baš se veselim SVJEŽIM i sočnim informacijama o limenim ljubimcima naših dušebrižnika....

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2006. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nešto vas gadno muči kad iz dana u dana nalazite motiv za mržnju spram crkve i njenih sljedbenika. Da, mržnju, jer to što se vi tobož igrate novinara (kad već niste za novinare završili škole) nije kritika nego ocrnjivanje ocrnjivanja radi.
Trebalo bi vas poučiti onoj pripovjetci koja završava sa "Tko je bez grijeha neka prvi baci kamen"...

paperje je napisao/la: ›
...uočila sam da se na ovom portalu često govori o tomu kako bi svetu majku crkvu trebalo osuvremeniti, al neš ti jače suvremenosti od one na portalu na kojemu se objavljuju članci sa svega sitnih godinu dana zakašnjenja...

Eto vam u glavu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2006. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domagoj je napisao/la: ›
Nešto vas gadno muči kad iz dana u dana nalazite motiv za mržnju spram crkve i njenih sljedbenika. Da, mržnju, jer to što se vi tobož igrate novinara (kad već niste za novinare završili škole) nije kritika nego ocrnjivanje ocrnjivanja radi.
Trebalo bi vas poučiti onoj pripovjetci koja završava sa "Tko je bez grijeha neka prvi baci kamen"...

Eto vam u glavu!

Crkva je sposobna sebe ocrniti i bez nase pomoci. "Tko tebe kamenom, ti njega kruhom (ali onim tvrdim od prekjucer)"

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2006. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domagoj je napisao/la: › Nešto vas gadno muči kad iz dana u dana nalazite motiv za mržnju spram crkve i njenih sljedbenika.

Mislim da bi jedan globalni reality check bio dobar. Ljude treba shvacati kao jedinke, stoga bi bilo pozeljno smanjiti upotrebu "mi", "vi", "oni" samo na slucajeve gdje je to zaista nuzno. Ukoliko nisi govorio u mnozini, nego si persirao Gaapu, ispricavam se. ;-)

domagoj je napisao/la: › Trebalo bi vas poučiti onoj pripovjetci koja završava sa "Tko je bez grijeha neka prvi baci kamen"...


Mislim da u Bibliji ima podosta poucnih tekstova. Patche, to je knjiga sacinjena od mnogih prica tog doba koje velicaju ljudsku dobrotu i potice na razmisljanje o sustavu vrijednosti. Doduse, ima odredjenih nepodudarnosti, ali dobro. Za to postoje strucniji ljudi, oni koji detaljnije analiziraju i to im je jedini posao. ;-)

Sto se tice zastarjelosti clanka - radi se clanku pisanom u formi kolumne, stoga je razumljivo da se napisano tumaci kao misljenje autora - bilo ono temeljeno i na starijim informacijama (sto je posebno naznaceno).

Dijelim misljenje da bi ova kolumna bila uvjerljivija da su podaci svjeziji. ;-)

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2006. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako neće nitko drugi, ja sam voljan bacati kamenje...samo mi imenujte mete i platite kavu po glavi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2006. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domagoj je napisao/la: › Nešto vas gadno muči kad iz dana u dana nalazite motiv za mržnju spram crkve i njenih sljedbenika.

[
...mislim da se ovdje ne radi o mržnji spram crkve i njezinih sljedbenika, već se radi o nepodnošenju institucije crkve, bar što se mene tiče...vjera je vrlo osobna stvar i u nju neću dirati...ali volim se usprotiviti svemu što je nepravedno, pa tako i svecenicima u skupim autima...naravno, nisu svi takvi i svaka čast onima koji zaista se trude učiniti svoju župu što pristupačnijom župljanima u svim pogledima...ali takvih je sve manje...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2006. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="domagoj";p="18506"]Nešto vas gadno muči kad iz dana u dana nalazite motiv za mržnju spram crkve i njenih sljedbenika. Da, mržnju, jer to što se vi tobož igrate novinara (kad već niste za novinare završili škole) nije kritika nego ocrnjivanje ocrnjivanja radi.
Trebalo bi vas poučiti onoj pripovjetci koja završava sa "Tko je bez grijeha neka prvi baci kamen"...

nije u pitanju mržnja; (financijska i politička) institucija zvana crkva me živcira zbog licemjerja; kad bi započela s primjerima samo iz mojeg osobnog iskustva trebalo bi mi pola dana. A da ne kažem da me svakodnevno kod Supera zaustavi bar pet "nasmijanih" mladića ili djevojaka propovjedajući vjeru bilo koje vrste. Čemu to maltretiranje građana?
Što se tiče sljedbenika crkve (koje crkva naziva stadom, kao što je netko već komentirao), stvarno ih ne mrzim jer je, kao što sam rekla, vejra osobna stvar pojedinca, ali me stvarno živcira kad me zaustavljaju kojekakvi "vjesnici vjere", i kad ih ne želim slušati ponekad i dobace nešto ne baš ugodno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2006. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Global reality - check in:
U svijetu ("global") u stvarnim novinama ("reality") i njihovim internet izdanjima postoji nešto što se zove uređivačka politika. Tako se lijepo zna kakva je uređivačka politika i kakvi su stavovi uredništva u Frankfurter Allgemeine Zeitungu, a kakvi u Wall Street Journalu (ili ako ćeš bliže - u Hrvatskom slovu i u Večernjaku) - jesu li liberalno ili konzervativno orijentirani, itd.

E sad, ti Leone bi kao "site admin" trebao biti onaj koje određuje uređivačku politiku, koji provjerava tekstove ("check") i kaže ovo ide, ovo ne ide.
Site je čoporativni posao, a ako ti dižeš rampu na svaku žvrljotinu - to je tvoj problem. U nedostatku sadržaja tebi je sve dobro. Stoga ja ne izdvajam Gaapa kao poznatog i priznatog glede vjere ozlojeđenog čovjeka. On jest potpisan kao autor, ali ti si to dopustio objaviti.

Global reality - check out.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2006. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domagoj je napisao/la: ›
Global reality - check in:
U svijetu ("global") u stvarnim novinama ("reality") i njihovim internet izdanjima postoji nešto što se zove uređivačka politika. Tako se lijepo zna kakva je uređivačka politika i kakvi su stavovi uredništva u Frankfurter Allgemeine Zeitungu, a kakvi u Wall Street Journalu (ili ako ćeš bliže - u Hrvatskom slovu i u Večernjaku) - jesu li liberalno ili konzervativno orijentirani, itd.

E sad, ti Leone bi kao "site admin" trebao biti onaj koje određuje uređivačku politiku, koji provjerava tekstove ("check") i kaže ovo ide, ovo ne ide.
Site je čoporativni posao, a ako ti dižeš rampu na svaku žvrljotinu - to je tvoj problem. U nedostatku sadržaja tebi je sve dobro. Stoga ja ne izdvajam Gaapa kao poznatog i priznatog glede vjere ozlojeđenog čovjeka. On jest potpisan kao autor, ali ti si to dopustio objaviti.

Global reality - check out.


dakle, predlažeš li cenzuru ili autocenzuru?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2006. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očigledno nikad nisi radio kao novinar, čim misliš da je svaka intervencija od strane urednika u tvoj rad cenzura.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2006. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...sori na upadu sa strane, znači li to da svi koji smo na forumu moramo biti novinari pa znati nešto o cenzuri i autocenzuri...?...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2006. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domagoj je napisao/la: ›
Očigledno nikad nisi radio kao novinar, čim misliš da je svaka intervencija od strane urednika u tvoj rad cenzura.


a ti si novinar? mislim da o zanatu ipak znam više od tebe!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2006. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vaše je prepucavanje još jedan dokaz kud sve crkva i popovi vode. čini mi se da se domagoj kao fura na ponovljeni tekst a u stvari ga smeta tema.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: