Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nakon šetnice u čast branitelja Osijek dobiva Tuđmanov trg

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2011. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kruha i igara Smile Pa nek se narod veseli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2011. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la: ›





 To je klasik velikih sila. Postoje dva plemena (jer mi za njih i nismo ništa drugo, niti im je to uopće bitno), baci kost sa nacionalnim ili etničkim predznakom među njih, i sačekaj da se pokolju. Infiltriraj se među njih (po mogućnosti kao njihov spasitelj), što skuplje im utopi svoje zastarjelo oružje (jer ipak je na snazi embargo na uvoz oružja koji si im ti nametnuo) i ratne rezerve, izvuci rudna i druga bogatstva, i iza leđa im uvali svoj opasni otpad. U međuvremenu kad rat i psi rata učine svoje, a plemena i njihova "sela" ekonomski propadnu (tvornice su zatvorene i pokradene, poljoprivreda u kolapsu), tada im velikodušno uvali svoj "vrlo povoljan" kapital u vidu kredita za ovo i ono. I na kraju osnuješ sud, proglasiš ga nadležnim za taj slučaj, i svima im lijepo sudiš. Jedini preduvjet da bi sve to napravio su ljudska pohlepa i nacionalistička ili neka druga zatupljenost, a svijetu toga nažalost ne nedostaje.


Dalo bi se predpostaviti , da isto vrijedi i za Arkana ...


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro jutro Hrvatska, jel vrijeme za buđenje? Wink

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2011. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la: ›
Dobro jutro Hrvatska, jel vrijeme za buđenje? Wink

Postavi to pitanje @Vilenjaku ...
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=32303

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
beziljy je napisao/la: ›
Dobro jutro Hrvatska, jel vrijeme za buđenje? Wink

Postavi to pitanje @Vilenjaku ...
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=32303

ma znao on to dobro, al si kao i mnogi ne želi još to sam sebi priznat

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2011. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratimo se malo na temu - Tuđman i trgovi.

Nadam se da su forumaši uspjeli pročitati razgovor sa 4 hrvatska generala u subotnjem Jutarnjem listu. Tus, Stipetić, Agotić i Špegelj školovani su JNA generali, koji su svoje znanje i činove stekli sposobnošću (svi odreda Hrvati, a zna se koliko su Hrvati teško napredovali u JNA), za razliku od generala u Hrvatskoj (recimo Glavaš, Korade, Čermak, Zagorac, Norac i slični). Ta su četiri generala osnovala Hrvatsku vojsku, i njome upravljala u najtežem razdoblju, kada je i Tuđman bio svjestan da u vremenu ozbiljne ugroze vojskom trebaju rukovoditi ljudi koji znaju vojnički posao, a ne ugostitelji, šoferi, prodavači klimatskih uređaja, školski tajnici i kriminalci regrutirani u inozemnim postojbama. Jasno, kada je ugroza stala, a Hrvatska obranjena, vojska uređena, stvar su u svoje ruke preuzeli Gojko & company.

Dakle, tko je pročitao navedeni članak, taj se morao zapitati kakav je to čovjek (Tuđman) vodio Hrvatsku. Neka je i samo dio iznesenih tvrdnji točan (recimo, da je Tuđman uvjeravao svoje suradnike da rata neće biti još dan prije okruženja Vukovara, da je odbijao preuzeti JNA kasarne i naoružati se pa su to generali učinili na svoju ruku, i slične stvari), to je već dovoljno ne samo da se trg ne nazove po Tuđmanu, nego da se razmisli i o preimenovanju ovog mosta. Loše je za državu da joj se trgovi i mostovi nazivaju po tako nesposobnom i blesavom čovjeku, kakav je po svemu sudeći bio Tuđman, taman da i zaboravimo tragediju njegova upravljanja Hrvatskom nakon rata.

Dio članka objavljen je na internetu:
http://www.jutarnji.hr/antun-tus--petar-stipetic--martin-spegelj-i-imra-agotic--ljudi-koji-su-stvorili-hrvatsku-vojsku/949293/

Opet, možda svi sve lažu, a Tuđman, Šušak, Radić Domazet i slični sjajni su ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.05.2011. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
beziljy je napisao/la: ›
Dobro jutro Hrvatska, jel vrijeme za buđenje? Wink

Postavi to pitanje @Vilenjaku ...
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=32303

sta ima gore od nacionaliste? pa glupi nacionalist. e sad, sto sam ja konkretno Bogu skrivio pa da se od tolikog interneta upravo na forumu moga grada skupljaju oni najtupaviji, stvarno, ne bih znao. al da je gadno, gadno je.

dakle, Simo, lipoto moja - to sto je tebi uspjelo u isti post strpati svjedocenje Josipa Boljkovca o MUP-ovom pustanju Gorana Hadzica '91., i vlastitu tezu o bjelosvjetskoj zavjeri / uroti mocnih stranih sila "krivih za izbijanje rata", to samo znaci da ovaj board svasta trpi. i nista vise.

meni je stvarno neugodno da ti to priopcim, ali Josip Boljkovac nije bio ministar unutarnjih poslova USA, ili Rusije, ili Vel. Britanije. vec Hrvatske.

...

no nacionalisticki obrazac suverenih balkanskih romboida jasan je -> odgovornost uvijek mora biti na nekom drugom (sam pojam odgovornosti stran je tim metafizickim tijelima). i eto nam konacne (nakon Haskih presuda) zajednicke srpsko-hrvatske rezolucije o sranjima devedesetih -> belosvetska zavjera!
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.05.2011. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Vratimo se malo na temu - Tuđman i trgovi.

Nadam se da su forumaši uspjeli pročitati razgovor sa 4 hrvatska generala u subotnjem Jutarnjem listu. Tus, Stipetić, Agotić i Špegelj školovani su JNA generali, koji su svoje znanje i činove stekli sposobnošću (svi odreda Hrvati, a zna se koliko su Hrvati teško napredovali u JNA), za razliku od generala u Hrvatskoj (recimo Glavaš, Korade, Čermak, Zagorac, Norac i slični). Ta su četiri generala osnovala Hrvatsku vojsku, i njome upravljala u najtežem razdoblju, kada je i Tuđman bio svjestan da u vremenu ozbiljne ugroze vojskom trebaju rukovoditi ljudi koji znaju vojnički posao, a ne ugostitelji, šoferi, prodavači klimatskih uređaja, školski tajnici i kriminalci regrutirani u inozemnim postojbama. Jasno, kada je ugroza stala, a Hrvatska obranjena, vojska uređena, stvar su u svoje ruke preuzeli Gojko & company.

Dakle, tko je pročitao navedeni članak, taj se morao zapitati kakav je to čovjek (Tuđman) vodio Hrvatsku. Neka je i samo dio iznesenih tvrdnji točan (recimo, da je Tuđman uvjeravao svoje suradnike da rata neće biti još dan prije okruženja Vukovara, da je odbijao preuzeti JNA kasarne i naoružati se pa su to generali učinili na svoju ruku, i slične stvari), to je već dovoljno ne samo da se trg ne nazove po Tuđmanu, nego da se razmisli i o preimenovanju ovog mosta. Loše je za državu da joj se trgovi i mostovi nazivaju po tako nesposobnom i blesavom čovjeku, kakav je po svemu sudeći bio Tuđman, taman da i zaboravimo tragediju njegova upravljanja Hrvatskom nakon rata.

Dio članka objavljen je na internetu:
http://www.jutarnji.hr/antun-tus--petar-stipetic--martin-spegelj-i-imra-agotic--ljudi-koji-su-stvorili-hrvatsku-vojsku/949293/

Opet, možda svi sve lažu, a Tuđman, Šušak, Radić Domazet i slični sjajni su ljudi.

mislim da si malkic fulao poentu. pa ne treba njima Tudjman zbog toga sto cijene Tudjmana, ili ne znaju istinu o Tudjmanu. Tudjman njima treba, kao sto je i komunistima trebao Broz, iz nekoliko razloga - ali niti jedan od tih razloga ne ukljucuje njihovo postovanje prema Tudjmanu kao osobi.

evo samo nekoliko razloga:

- politicka vlast bez politickog programa (tzv. domoljublje na sokacki nacin)
- mirovine / place / povlastice / brca buraz carstvo ratnih profitera
- patrijahalni sistem Oca nacije u kojem mogu raditi to sto rade uz blagoslov Crkve
- utapanje svojeg nepostojeceg Ja u kolektivnu mantru / ispucavanje dnevnih frustracija (to je za one gluplje nacionaliste)

a zasigurno je jedan od razloga i klasican palanacki sindrom - uvijek se na periferiji furaju sesiri koji su odavno izasli iz mode u glavnom gradu / centru prema kojem provincija gravitira. samo s puno vecom zestinom. ta zestina dolazi iz (nesvjesne) potrebe da se dokazu svojoj matici / iskazu idolopoklonstvo. moram li reci, to je u ovom slucaju -> Zagreb?
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2011. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
beziljy je napisao/la: ›
Dobro jutro Hrvatska, jel vrijeme za buđenje? Wink

Postavi to pitanje @Vilenjaku ...
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=32303

sta ima gore od nacionaliste? pa glupi nacionalist. e sad, sto sam ja konkretno Bogu skrivio pa da se od tolikog interneta upravo na forumu moga grada skupljaju oni najtupaviji, stvarno, ne bih znao. al da je gadno, gadno je.

dakle, Simo, lipoto moja - to sto je tebi uspjelo u isti post strpati svjedocenje Josipa Boljkovca o MUP-ovom pustanju Gorana Hadzica '91., i vlastitu tezu o bjelosvjetskoj zavjeri / uroti mocnih stranih sila "krivih za izbijanje rata", to samo znaci da ovaj board svasta trpi. i nista vise.

meni je stvarno neugodno da ti to priopcim, ali Josip Boljkovac nije bio ministar unutarnjih poslova USA, ili Rusije, ili Vel. Britanije. vec Hrvatske.

...

no nacionalisticki obrazac suverenih balkanskih romboida jasan je -> odgovornost uvijek mora biti na nekom drugom (sam pojam odgovornosti stran je tim metafizickim tijelima). i eto nam konacne (nakon Haskih presuda) zajednicke srpsko-hrvatske rezolucije o sranjima devedesetih -> belosvetska zavjera!
 

Duboko se zamisli (iako mi se čini da ti možeš samo plitko), maximalno napni tu suhoparnu materiju u svojoj glavi, i pokušaj dokučiti da za tvoje ponašanje mora postojati neko razumno objašnjenje. Treba li ga tražiti u medicini, ili si samo običan troll, koji se odlučio zabavljati na ovom forumu (moguće i pod više nickova) odluči sam, jer ta tvoja sranja koja pišeš, su više za psihijatriju nego za kritiku.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.05.2011. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › (moguće i pod više nickova)

vidis kako ti ne mozes van tog zadanog obrasca. dakle, opet zavjera. let me guess - Ameri nisu sletili na Mjesec, radi se o triku snimljenom u pustinji Nevade. el tako?


Citat: › ta tvoja sranja koja pišeš, su više za psihijatriju nego za kritiku.

pa naravno da su za psihijatriju. vidis kako se bjesomucno trzate po cijelom forumu / pokusavate doznati identitet Vilenjaka / rjesiti se penicilina. Osijek je odavno postao odjel socijalne psihijatrije.
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2011. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › (moguće i pod više nickova)

vidis kako ti ne mozes van tog zadanog obrasca. dakle, opet zavjera. let me guess - Ameri nisu sletili na Mjesec, radi se o triku snimljenom u pustinji Nevade. el tako?


Citat: › ta tvoja sranja koja pišeš, su više za psihijatriju nego za kritiku.

pa naravno da su za psihijatriju. vidis kako se bjesomucno trzate po cijelom forumu / pokusavate doznati identitet Vilenjaka / rjesiti se penicilina. Osijek je odavno postao odjel socijalne psihijatrije.
 

Ni u dupe ni u glavu. Bolest je uzela maha. U toj glavi je stanje kao na hodniku psihijatrije.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2011. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije posve jasno da li uopće još postoji osoba koja o tuđmanu ima pozitivno mišljenje. Postoje oni koji se u tuđmana kunu u javnosti, ali i oni vjerojatno shvaćaju kakva katastrofa nas je u liku Tuđmana zadesila (ako još ne shvaćaju, vrlo brzo će shvatiti). No, opet, postoje ljudi koji to puno bolje opisuju od običnih internetskih forumaša:
http://www.jutarnji.hr/pise-ante-tomic--franjo-tudman-bio-je-politicki-glupak--rekao-je-to-ratko-mladic/950331/

Most valja hitno preimenovati. Valjda će i Kolobarić shvatiti, osim ako mu ne smeta Tuđmanovo poslovanje sa Ratkom Mladićem, ili tek nedavno otkrivene katastrofalne procjene i odluke tijekom Domovinskog rata. Ili će ipak prevagnuti mirovinica od kakvi 6-7, ako ne i više, tisućica kuna. Na grbu Hrvatske!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2011. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Nije posve jasno da li uopće još postoji osoba koja o tuđmanu ima pozitivno mišljenje. Postoje oni koji se u tuđmana kunu u javnosti, ali i oni vjerojatno shvaćaju kakva katastrofa nas je u liku Tuđmana zadesila (ako još ne shvaćaju, vrlo brzo će shvatiti). No, opet, postoje ljudi koji to puno bolje opisuju od običnih internetskih forumaša:
http://www.jutarnji.hr/pise-ante-tomic--franjo-tudman-bio-je-politicki-glupak--rekao-je-to-ratko-mladic/950331/

Most valja hitno preimenovati. Valjda će i Kolobarić shvatiti, osim ako mu ne smeta Tuđmanovo poslovanje sa Ratkom Mladićem, ili tek nedavno otkrivene katastrofalne procjene i odluke tijekom Domovinskog rata. Ili će ipak prevagnuti mirovinica od kakvi 6-7, ako ne i više, tisućica kuna. Na grbu Hrvatske!


Uzalud vam trud Đenerali

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2011. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Uzalud vam trud Đenerali

kakav treš od teksta! i još k tome netočno napisana imena generala o kojima piše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2011. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uzalud vam trud Đenerali


osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: