Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Presuda generalima [Gotovina, Čermak, Markač] [Haag]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2011. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zatim NEKA MI NETKO OBJASNI KAKO JE MOGUĆE U ROKU OD JEDNOG DANA NA JEDNOM SASTANKU ODLUČITI I DOGOVORITI JEDAN "UDRUŽENI ZLOČINAČKI PODHVAT"?!

Ako sam dobro skužio transkripte, cijeli sastanak je trajao oko sat i pol. Dakle, ne radi se ni o jednom danu.

To ti je zato što smo mi prepametni i preorganizirani pa znamo u sat vremena dogovorit zločin koji je jači i od jedne Srebrenice, onda na kraju reči pa dobro ajmo ih ipak sve abolirat Very Happy Anblivbl.
Po tom načinu razmišljanja, da smo mi sposobni organizirati nešto takvo za sat i pol, kao takvi mi nebi trebali ulaziti u NATO, nego bi NATO trebao ulaziti u HV Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2011. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije rijeci ni o sat i pol vec o par dvosmislenih recenica,ostatak je naravno obavljen telepatski, Knin je takodjer prekomjerno granatiran specijalnim nevidljivim granatama koje ne ostavljaju stetu niti civilne zrtve , no unatoc svoj nasoj zlocinackoj prepredenosti iz nevidljivih topnickih dnevnika utvrdili su da smo doticne nevidljive granate ipak koristili,

ma jasno je 90% ljudi u HR da osuda ne drzi vodu, da je tragikomicna , naravno ovima koje sam spomenuo je vec preraslo u profesiju to nijekati, a krenuo je vec i zestoki medijski pritisak da ovih 90% ljudi razuvjeri/skrene pozornost sa presuda, prvo pompozne objave srpskog pravnog strucnjaka koji brani optuzbu, sada se pokusava i ocrniti cjelokupnu obranu generala sa optuzbama o basnoslovnim iznosima koje su pokrali (naravno nema veze sto iste optuzbe nisu utemeljene na ikakvim dokazima) sutra ce biti nesto trece...

treba smiriti tenzije u narodu i nastaviti sa dosadasnjom sluganskom politikom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2011. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
par dvosmislenih recenica,


Izgleda da se ipak ne radi o par dvosmislenih rečenica. Pobrinuo se za to Jure Radić:
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/123258/Nobilo-Treba-ispitati-odgovornost-Jure-Radica.html

Izgleda da nije riječ samo o nekakvim transkriptima, nego i o nekim našim generalima, koji su spašavali glavu na sudu:
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/123069/Lausic-je-podmetao-generalima-kako-bi-zastitio-sebe.html

Izgleda da postoje i oni koji drugačije interpretiraju ovu presudu:
http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/123006/Zasto-bezocno-lazu-da-presuda-osporava-legitimitet-Oluje.html

Trebalo bi se pokušati odmaknuti od floskula hrvatskih političara, i stvar sagledati realno. Čudno je npr. da nitko Tuđmana ne smatra glavnim krivcem za haške procese i ovu presudu - pa on je osnovao taj sud, on je vodio sve vojne akcije, on je bio dovoljno glup da snima svoje sastanke i onda to prepisuje u transkripte. On je izabrao ergelu glupana kao svoje najbliže suradnike (recimo, Laušića ili Radića, a da ne spominjemo Šuška i takve), on je otjerao školovane generale profesionalce, koji su iznijeli veći dio rata (Tusa, Stipetića, Agotića) i instalirao neobrazovane poslušnike, koji su radili sranja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2011. 11:13 
Naslov:  Re: Presuda generalima [Gotovina, Čermak, Markač] [Haag]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan dio, veliki, javnosti pokušava pronaći rupe u obrazloženju suda, poglavito onog što se naziva udruženim zločinačkim poduhvatom. Po raznim forumima i portalima objavljena je teza i objašnjenje o zločinačkom poduhvatu, na primjeru pljačke banke. Mi smo kao narod malo ograničeni, pa nam treba, kao, prispodobiti. Nije mi jasno čiji je interes opravdavati presudu (mislim onih koji se vesele jer sami nisu tamo), ali je tako kako je. Sigurno će se ova tema provlačiti do izbora, i da će ovaj slučaj biti zanimljiv materijal za prikupljanje bodova. Nisam pristalica radikalnih i jasnih teza generala Domazeta, ali nije on glup, a niti je daleko od istine, samo to za moj ukus previše idealno izgleda.
Vratimo se na usporedbu oluje s pljačkom banke. Zločinački poduhvat je, po tvrdnji autora, kad se nekoliko ljudi udruži, radi počinjenja zločina. Obrazlaže on da nije nužno da se i vozaču koji čeka vani pripiše sudjelovanje u projektu, ali ako se dogodi ubojstvo tijekom pljačke, može ga se goniti za zločin, jer je bilo logično za pretpostaviti da se nešto takvo može dogoditi. Koliko je to nategnuto!
Protu primjer bi mogao biti slučaj prisvajanja stana i zakonito stjecanje stanarskog prava naše premijerke. Ako netko ne vidi poveznicu, pojasniti ću.
Udružila se politika, da jednoj svojoj istaknutoj članici priskrbi i riješi stan. Legitimno, svi će reći da na to ima pravo. Nije ona sama to radila, radili su drugi. Dobila stan, iz kojeg su istjerani nositelji stanarskog prava. Nakon nekog vremena, član obitelji počini samoubojstvo. Pitanje: jeli i to zločinački poduhvat, ako se moglo pretpostaviti da će netko reagirati nepromišljeno i napraviti glupost, pa dići ruku na sebe. Logična posljedica koja proizlazi iz prirode djela. Znači li to da premijerka treba snositi posljedice, iako nije bila neposredni izvršitelj? Nategnuto, zar ne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2011. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mali_ivica: koliko sam skužio po pričanju nekih pravnika (iako ih treba uzeti s rezervom), ne radi se o prekomjernom granatiranju Knina (kako to svi mediji i političari prenose), nego o neselektivnom. Kažu ti isti pravnici kako su to dva različita pojma (iako opet ostaje pitanje kako je to sudsko vijeće uspjelo zaključiti da se radi o neselektivnom kad je možda svega desetak granata palo van planiranog radijusa, a svjedoci smo i da najmodernija vojna tehnologija koja je miljama naprednija od tadašnje naše, može fulati cilj). Isto tako, u tom "neselektivnom" granatiranju je poginula jedna (brojkom: 1) osoba i to u blizini vojnog cilja, ali eto očito da je to bio povod srpske traktorijade (po mišljenju sudskog vijeća) Rolling Eyes

@W.M.Felt: vidim kad si već spomenio generala profesionalca Stipetića pa da te pitam, kako objašnjavaš to da njega nitko nije optužio, a bio je zapovijednih sektora Sjever u Oluji, dakle po svemu (i po počinjenim zločinima nakon Oluje), ekvivalent Gotovini?

I da, po toj logici koju navodiš, Tuđmana bi se zaista moglo kriviti što je suosnivač haškog suda, ali opet da to nije napravio, danas bi ga levičari razapinjali upravo zbog toga s argumentom da je do osnutka došlo tek kad je "diktator" ošao... a i valjda ga je čovjek osnovao s najboljom mogućom namjerom, ipak po tom pitanju nije mogao biti toliko dalekovidan. Isto tako, ne znam baš da se radi o gluposti (kako ti to kažeš), što je snimao i dao izraditi transkripte. Možda se baš radi o onoj, ako nisi kriv, onda nemaš što skrivati Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2011. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo da i ja krenem s linkovima Very Happy
Naravno da su naslov teksta stavili KUHNER - veči katolik od pape.
Što će reči, kako nije lijepo na tom istom net.hr imati drugačije mišljenje od srpskih tumaća zakona i događaja na ovim prostorima. Very Happy
KUHNER washington post

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2011. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
@W.M.Felt: vidim kad si već spomenio generala profesionalca Stipetića pa da te pitam, kako objašnjavaš to da njega nitko nije optužio, a bio je zapovijednih sektora Sjever u Oluji, dakle po svemu (i po počinjenim zločinima nakon Oluje), ekvivalent Gotovini?


To zna valjda samo Carla del Ponte, ili netko iz njene okoline. Stipetić je bio na tim saslušanjima, jer mu Račan nije zabranio razgovor sa istražiteljima, za razliku od Gotovine kojemu Pašalić i Rebić (tj. Tuđman) jesu. Zašto mu nisu dali, tko zna, možda bi čovjek rekao da nije zapovijedao on, nego Laušić, a Laušić je bio Tuđmanov miljenik i osobni čuvar. Ovih dana se može pročitati da Stipetić, Tus i ostali nisu bili na sastancima na Brijunima, jer ih je Tuđman otjerao, i mijenjao planove napada sa već poznatim sudionicima.

Brick Top je napisao/la: ›
I da, po toj logici koju navodiš, Tuđmana bi se zaista moglo kriviti što je suosnivač haškog suda, ali opet da to nije napravio, danas bi ga levičari razapinjali upravo zbog toga s argumentom da je do osnutka došlo tek kad je "diktator" ošao... a i valjda ga je čovjek osnovao s najboljom mogućom namjerom, ipak po tom pitanju nije mogao biti toliko dalekovidan. Isto tako, ne znam baš da se radi o gluposti (kako ti to kažeš), što je snimao i dao izraditi transkripte. Možda se baš radi o onoj, ako nisi kriv, onda nemaš što skrivati Wink


Tuđmana se zaista mora kriviti, i krivi ga svatko sa trunkom mozga. Kao što ga se i zbog mnogih stvari hvali. No oni bez mozga traže druge žrtve. Sada su Mesić i Sanader krivi zbog suradnje sa Haškim sudom, jer su dostavljali dokumente, a Tuđman je imao dobre namjere? Nije mogao biti dalekovidan? Zvuči kao da govorimo o glupavom čovjeku. Od dostavljanja dokumenata sudu puno je veća suradnja osnivanje samog suda.

Ako snimanje razgovora i izrada transkripata nije katastrofalna glupost blesavog čovjeka, ne znam što jest. Čemu su te snimke trebale služiti? Ako nisi kriv, zaista nemaš što skrivati, ali onda Mesiću i Sanaderu zaista nemamo što zamjeriti - ako Tuđman nije imao što skrivati, što bi onda trebali skrivati Mesić i Sanader.

Kaže Jure Radić, ne bismo trebali dozvoliti više od 10% Srba u Hrvatskoj, a Tuđman dodaje, ni toliko. Dvosmisleno. Da je tako nešto izjavio Milošević, kladim se da niti jedan čovjek ne našao ništa dvosmisleno u tome, samo je Milošević bio toliko mudar da svoje sastanke ne snima i ne izrađuje transkripte.

Sve je to još obavijeno velom tajne. Naši mediji nas nisu informirali kako treba, inače bismo znali i što je pričao Jure Radić, a pogotovo što je pričao Mate Laušić. Ako je Gotovina nevin, što je svakako moguće, ako nije on zapovijedao specijalnom policijom, onda se prave krivce sakrilo, a čovjeka su žrtvovali.

Prosvjede valja usmjeriti u drugom smjeru - u mračne kutke Hdz-a, Tuđmana, Pašalića, Rebića, Laušića, Radića, Jarnjaka i druge. No to ne možemo očekivati u državi u kojoj je Jadranka Kosor kupila braniteljske duše, okupivši ih par dana prije presude, i obećavši im betoniranje povlastica. Ako je netko prodao Gotovinu, to su njegove kolege, koji su ostali sakriveni pod plahtom Hdz-a, radi novaca. Jasno, lakše je konstruirati teorije međunarodne zavjere, centara moći, starih hrvatskih neprijatelja, pljuvati EU kao da EU ima veze sa sudom, nego realno sagledati stvar. Za mirovinicu sve, mirovinicu nizašto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2011. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srećom pa pstoje i ljudi koji pišu jer im je to profesija, a nekad se možemo složiti s napisanim nekad ne. U ovom slučaju, s napisanim se slažem od prvog do posljednjeg slova, i nemam tu više što dodati, pa je ova tema za mene završena.

http://www.jutarnji.hr/ante-tomic--nisu-krivi-stjepan-mesic-i-ivica-racan--hdz-je-omogucio-kazneni-progon/940264/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2011. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tuđmana se zaista mora kriviti, i krivi ga svatko sa trunkom mozga. Kao što ga se i zbog mnogih stvari hvali. No oni bez mozga traže druge žrtve. Sada su Mesić i Sanader krivi zbog suradnje sa Haškim sudom
Pazi, ja ih ne krivim zbog suradnje s haškim sudom. To bi bilo glupo pošto smo mi ti koji smo potpisali da će haag biti nadležan za zločine na ovim prostorima.
Ja sam spominjao MESIĆA kao KRIVCA, iz vrlo jednog jednostavnog razloga.
Što je otvorio sef i dokumente SA OZNAKOM VOJNE TAJNE predao HAAGU bez da se s ikim konzultirao, htjedeći time potkopati Tuđmana iz neke svoje vlastite osvete i mržnje.

Znači da rezimiram, prvo je PREKRŠIO ZAKON, DRŽAVE KOJU PREDSTAVLJA, djelo koje je učinio možemo nazvati i ŠPIJUNAŽOM, pošto je MATERIJALE NAZNAČENOG SA VOJNA TAJNA OSJETLJIVOG SADRŽAJA predao stranim zemljama bez da ih je itko pregledao i pocrnio djelove koji su osjetljivog sadržaja.
ZATIM TAKOĐER SVJEDOČIO PROTIV DRŽAVE, DRŽAVNOG VODSTVA I SL. NA STRANOM SUDU, A ON KAO TAKAV TREBA ZASTUPAT INTERESE ISTE.

Pazi koliko god se meni netko iz vlasti nesviđao i sl. ako ja kao takav predstavljam taj narod, onda ja nemam što ići protiv tog istog naroda i sl. a pogotovo ne iz neke osvetoljubivosti prema čovjeku koji me izbacio iz stranke samo da bi zadovoljio niske pobude svog ega.

A SAD ONO ŠTO NEMA VEZE S OVOM TEMOM, ZNAČI GOVORIMO O ČOVJEKU (MESIĆU) KOJI JE ZBOG MUTNIH POSLOVA SA JEDNOM FRANCUSKOM FIRMOM ZAVRŠIO U ZATVORU ZA VRIJEME JUGOSLAVIJE, A NAKON RATA POČEO PRIČAT I OKRENUO PRIČU KAO DA JE BIO U ZATVORU ZBOG HRVATSKE I SL. To je takav lažov, kriminalac i dvoličnjak da je GLUPO braniti ga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2011. 1:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › To je takav lažov, kriminalac i dvoličnjak da je GLUPO braniti ga.

Da nastavimo o Mesiću: http://www.youtube.com/results?search_query=mesi%C4%87+usta%C5%A1a&aq=f
o tom ljigavcu ima dosta materijala (što nije tema ovog topica), ali je isto tako poražavajuće što je unatoč svemu tome on dva puta izabran za predsjednika i vjerojatno bi i treći put da mu zakon to dozvoljava (jer je po anketama uživao veliku potporu građana, tj. često bio označavan kao najomiljeniji političar). Isti klinac je i s Josipovićem. I to je ono što u neku ruku i spada pod ovu temu: politička nepismenost (ili neinformiranost), inertnost, zaboravnost (..) hrvatskog naroda s kojim je prelako manipulirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2011. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
politička nepismenost (ili neinformiranost), inertnost, zaboravnost (..) hrvatskog naroda s kojim je prelako manipulirati.


Zaboravljaš temeljnu karakteristiku Hrvatskog naroda: potkupljivost. Nitko se neće prodati kao Hrvat.

W.M. Felt je napisao/la: ›
No to ne možemo očekivati u državi u kojoj je Jadranka Kosor kupila braniteljske duše, okupivši ih par dana prije presude, i obećavši im betoniranje povlastica. Ako je netko prodao Gotovinu, to su njegove kolege, koji su ostali sakriveni pod plahtom Hdz-a, radi novaca. Jasno, lakše je konstruirati teorije međunarodne zavjere, centara moći, starih hrvatskih neprijatelja, pljuvati EU kao da EU ima veze sa sudom, nego realno sagledati stvar. Za mirovinicu sve, mirovinicu nizašto.


Kosorači i Hdz-ovskom šljamu nije dugo trebalo. Najavljeno, učinjeno. Branitelji su se prodali za sitne pare, koga briga za nekog Gotovinu ako 6-7 tisućica sigurno sjeda na tekući račun.

Sramota. Toliko o brizi za generale i heroje. Namjera im je zabetonirati povlastice, a ako se još malo time i napadne oporba, još bolje. Pa neka drugi misle u budućnosti kako će to plaćati. 505 tisuća ljudi reketari Hrvatsku. Ako ima pravih branitelja kojima nije stalo do povlastica, a moralo bi ih biti, ne znam gdje su nestali, možda im je maca popapala jezik.

http://www.jutarnji.hr/prava-branitelja-bit-ce-zapisana-u-ustavu/940592/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2011. 23:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › koga briga za nekog Gotovinu ako 6-7 tisućica sigurno sjeda na tekući račun.

Sramota. Toliko o brizi za generale i heroje. Namjera im je zabetonirati povlastice, a ako se još malo time i napadne oporba, još bolje. Pa neka drugi misle u budućnosti kako će to plaćati. 505 tisuća ljudi reketari Hrvatsku. Ako ima pravih branitelja kojima nije stalo do povlastica, a moralo bi ih biti, ne znam gdje su nestali, možda im je maca popapala jezik.
Dobro ovo ti moram priznat da stoji! Ali nebi ovdje uzimao branitelje kao neki izdvojeni slučaj, jer smo kompletno dosta u biti pokvareni i to kolektivno bez obzira na stranku ili pak organizaciju.
U večini slučajeva smo sami sebi bitni, od države svašta očekujemo, a nismo spremni dati. Ali i ne samo kad je država u pitanju, nego općenito.

VOLIM PRIMIT, AL' NE VOLIMO DAT! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2011. 22:47 
Naslov:  Re: Presuda generalima [Gotovina, Čermak, Markač] [Haag]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2011. 19:51 
Naslov:  Re: Presuda generalima [Gotovina, Čermak, Markač] [Haag]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.e-novine.com/region/region-hrvatska/46816-okantna-okiranost-Hrvata.html
Daj ajde pa nitko ne govori da u Oluji nije bilo sranja, ali nije bilo nikakvog PODHVATA. I činjenica je da je sama optužnica drek koji je prošao na neviđeno. Iz razloga što sm nesposobni vodit državu, neku svoju politiku i dopuštamo svima da nas guze jer uživamo u ulozi patnika.

ZLOČINAČKI PODHVAT U SAT I POL je ekvivalentno video kazeti TRBUŠNJACI ZA 5 MINUTA Very Happy
Da nepričam o "prekomjernom granatiranju"
Najžalosnije je što onda kojekavi drkafuzeri koji su jučer dobili posao u novinskoj agenciji onako puni sebe izbacuju prosvjetiteljske kolumne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2011. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako možeš biti siguran da nije bilo dogovora? zdrav razum ti nalaže da svemu prilaziš s kritičkim stavom i promišljanjem.misliš da se u sat i pol ne mogu dogovoriti aktivnosti koje vode krajnjem cilju? misliš da ovaj rat nije bio dogovoren da se promijeni demografska slika bivše države i homogeniziraju novonastale sa podijelom Bosne? Tuđman je bio naivan pa je Milošević to iskoristio i za preotimanje teritorija.uzgred, Čilić nije jučer dobio posao već piše jako dugo, između ostalog i za tebi omraženi Feral.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: