Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Presuda generalima [Gotovina, Čermak, Markač] [Haag]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2011. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo i jedno kviz pitanje, onako usput...

Koliko vas zna za drzave u kojima vojni generali u 10tak godina stvore poslovna carstva vrijedna od nekoliko stotina, pa cak i milijardu kuna?

Koliko za takav pothvat treba obicnim civilima?

Cermak - Tifon prodan za milijardu kuna

M-San King ICT #1

M-San King ICT #2

M-San King ICT #3

I dodatno pitanje - kako se nazivaju drzave u kojima su generali ujedno i upravitelji znacajnih gospodarskih subjekata u drzavi? Ne morate listati po rjecnicima, evo odgovora - vojne hunte.

Cemu ta pitanja i linkovi?! Nista, nista, cisto da imate o cemu razmisljati dok se budete smrzavali po kisi gubeci zivce na ulici za "generale".

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.04.2011. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam poprilično indiferentan prema ratu i ratnim događanjima ali me sad ovo sve podsjetilo na citat jednog čovjeka za kojeg je Nostradamus goli K.

„... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?“

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2011. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
Ja sam poprilično indiferentan prema ratu i ratnim događanjima ali me sad ovo sve podsjetilo na citat jednog čovjeka za kojeg je Nostradamus goli K.

„... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?“

Navodno Bruno Bušić ... Klik

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2011. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerujem da Bruno Busic vjerojatno nije mislio na "prodaju generala" ili "nacionalnog ponosa", nego bas na ono na sto u Hrvatskoj nije bilo reakcije, a trebalo je biti - prodaju nacionalnog blaga. Mislio je na Glavase, Kutle, Gucice, Sanadere i bulumentu milijardera i milijunasa sto se obogatilo rasprodajom i lesinarenjem nad imovinom stvaranom desetljecima.

Ali, dok s otlara od onyxa klerikalne glave trube u hipnoticke frule, od nacije se ni ne moze ocekivati nista drugo do li masovnog haaskog tripanja.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2011. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Presuda je takva,
zbog nesposobnosti i pokvarenosti ljudi koji su obnašali vlast.
Ponajprije bivšeg predsjednka Mesića koji je zbog svog prijezira prema obitelji Tuđman
išao otvorit sef sa državnim tajnama i davat kome god stigne da pokupi ono materijala
nešto materijala koji se klasificira kao tajna.
I sam sud je rekao da je dobio ono što nikad nije ni očekivao....
Dakle zbog svoje mržnje prema određenoj familiji čovjek koji službeno predstavlja jedan narod ide odavati tajne i potkopavati taj isti narod. VELEIZDAJA.

Srbi kao takvi su isto davali svoje tajne samo što za razliku od nas oni sami sebe cjene pa su te listove predavali i više od pola pocrnjene. Odnosno (vidiš samo ono što smiješ)

Čudno je jedino to što za ovakve stvari tipa odavanje vojnih tajni i sl. nitko iz vlasti bivše/sadašnje neće odgovarati što je u svakoj iole normalnoj zemlji nemoguće izbjeći.

A glade samih zločina i sl. pojedinačnih zločina vjerujem da je bilo, ali nekih podhvata NE.
Također me zbunjuje to da se nekome može suditi RETROAKTIVNO ZA TERMIN KOJI JE IZMIŠLJEN PRIJE PAR GODINA, a vrijeme izvršenja tzv. kaznenog djela je prije petnaest godina?!
Nisam pravnik, ali onoliko koliko poznajem pravo to nije izvedivo. (IMPLICIRAM NA TERMIN UDRUŽENI ZLOČINAČKI PODUHVAT)

DRŽ'TE SE DEČKI, NAJLJEPŠA VAM HVALA VAM ŠTO STE NAS BRANILI!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2011. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
Ja sam poprilično indiferentan prema ratu i ratnim događanjima ali me sad ovo sve podsjetilo na citat jednog čovjeka za kojeg je Nostradamus goli K.

„... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?“
OVO JE ŽIVA ISTINA, AL DA DODAM KAKO JE SAMA PRESUDA I TAJ CIJELI PROCES ZAPRAVO ISTO POKAZATELJ KAKO MI NEZNAMO UPRAVLJATI DRŽAVOM, JEDNOSTAVNO SMO NESPOSOBNI.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2011. 16:31 
Naslov:  Ratni put Gotovine, Markača i Čermaka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/11/0501006.html

Životopis Ante Gotovine i ne govori o njemu kao o heroju

Neporecivo je da je Gotovina bio nemirna duha. Rodni kraj napustio je još kao maloljetnik i nakon plovidbe se odlučio priključiti kontroverznoj francuskoj Legiji stranaca, koja nosi moto da bez obzira na porijeklo i status dobrovoljcima nudi "šansu započeti novi život". Misije su ga odvele na sjever Afrike i u Aziju, i on kao legionar gubi kontakt s Hrvatskom. O njegovom životu tada malo se zna. U medijima je objavljeno da je u Parizu 1981. godine sudjelovao u oružanoj pljački obiteljskog nakita Henrija i Sare Solomon vrijednog dva milijuna franaka, što potvrđuje i presuda Porotnog suda u Parizu od 25. ožujka 1986. godine.

E moj heroj nije netko tko pljačka Razz

_________________
Tko tu koga ....?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 17:56 
Naslov:  Re: Ratni put Gotovine, Markača i Čermaka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lydi je napisao/la (Pogledaj post): › http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/11/0501006.html

Životopis Ante Gotovine i ne govori o njemu kao o heroju

Neporecivo je da je Gotovina bio nemirna duha. Rodni kraj napustio je još kao maloljetnik i nakon plovidbe se odlučio priključiti kontroverznoj francuskoj Legiji stranaca, koja nosi moto da bez obzira na porijeklo i status dobrovoljcima nudi "šansu započeti novi život". Misije su ga odvele na sjever Afrike i u Aziju, i on kao legionar gubi kontakt s Hrvatskom. O njegovom životu tada malo se zna. U medijima je objavljeno da je u Parizu 1981. godine sudjelovao u oružanoj pljački obiteljskog nakita Henrija i Sare Solomon vrijednog dva milijuna franaka, što potvrđuje i presuda Porotnog suda u Parizu od 25. ožujka 1986. godine.

E moj heroj nije netko tko pljačka Razz


On je jedan od onih koji su nas obranili, a to sto jednom davno sudjelovao u pljacki u nekoj drugoj drzavi uopce ne igra neku ulogu Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 20:06 
Naslov:  Re: Ratni put Gotovine, Markača i Čermaka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lydi je napisao/la (Pogledaj post): › http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/11/0501006.html

Životopis Ante Gotovine i ne govori o njemu kao o heroju

Neporecivo je da je Gotovina bio nemirna duha. Rodni kraj napustio je još kao maloljetnik i nakon plovidbe se odlučio priključiti kontroverznoj francuskoj Legiji stranaca, koja nosi moto da bez obzira na porijeklo i status dobrovoljcima nudi "šansu započeti novi život". Misije su ga odvele na sjever Afrike i u Aziju, i on kao legionar gubi kontakt s Hrvatskom. O njegovom životu tada malo se zna. U medijima je objavljeno da je u Parizu 1981. godine sudjelovao u oružanoj pljački obiteljskog nakita Henrija i Sare Solomon vrijednog dva milijuna franaka, što potvrđuje i presuda Porotnog suda u Parizu od 25. ožujka 1986. godine.

E moj heroj nije netko tko pljačka Razz
Da, također je bilo rečeno da mu je dosta toga namješteno od tih navoda jer je bio DeGualist.
A predpostavljam da ga nesmatraš svojim herojem i zato što je osuđen na MEĐUNARODNOM SUDU "PRAVDE" KAO RATNI ZLOČINAC. MENI TAJ SUD ZVUČI OPAKIJE OD NEKOG PIŠLJIVOG FRANCUSKOG OVAJ JE IPAK MEĐUNARODNI?! Very Happy
Branili su te zločinci, najgore je to što su te na kraju i obranili.
A heroj si sama sebi, JEBEŠ DRŽAVU, JEBEŠ NAROD, JEBEŠ SVE... Kad sam, sam sebi najbitniji.

A kad smo kod presuda suda onda također moram napomenuti da je čovjek koji je dao se vojne tajne drugima STJEPAN MESIĆ osuđen u Jugoslaviji zbog mutnih poslova sa francuzima, te zbog tog gulio u zatvoru i dan danas pripovjeda LAŽE da je tamo bio zbog "domovine" i sl. da ne kažem otađbine. JEL ON HEROJ?

Cijeli jebeni narod je optužen sa tom klasifikacijom, i još nam se smiju, A MI SMO I DALJE GOVNA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Cijeli jebeni narod je optužen sa tom klasifikacijom, i još nam se smiju, A MI SMO I DALJE GOVNA.

ja se nimalo ne osjećam optužen ili osuđen zbog toga, ali se zato osjećam kao osuđenik zbog idiota koji već godinama vode ovu zemlju ususret propasti.

ljudi očigledno ne znaju, ne mogu ili jednostavno ne žele razdvojiti neke stvari, kao npr. da se ovdje nije sudilo cijelom narodu, nije se dovodio u pitanje oslobodilački rat, niti se dovodio u sumnju integritet i suverenitet hrvatske. kao zločinačko udruživanje okarakteriziran je samo segment koji se tiče sustavnog progona srba s određenog prostora, a ne sama "oluja".

eto, sažeto o tome ima i ovdje, ali slobodno možete pročitati i više informacija, a ne zaključivati na temelju rekla-kazala:

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 21:01 
Naslov:  Re: Presuda generalima [Gotovina, Čermak, Markač] [Haag]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U famoznom transkriptu nema ništa, gotovo ništa inkriminirajuće, osim ako se krajnje tendenciozno i iz konteksta izvuku pojedine rečenice koje spominju koridore koje se sudionici sastanka predmnijevali ostaviti vojsci i pobunjenim srbima za izvlačenje. To se može tumačiti kao logičan dio operacije, s ciljem da se poštede životi. Sam ton sastanka nema negativan prizvuk, pa čak ni spominjanje provokacije za početak akcije. Mogu zaključiti da se ovaj sastanak ne razlikuje po ničem od svakodnevnog brifinga združenog stožera SAD-a. Stvar je u tome da se sve opcije moraju uzeti u obzir.
Činjenica je da ovaj sud provodi volju politike. Cilj svjetske politike je da naš sukob proglasi građanskim ratom bez pobjednika. Tu nema logike, prava ili poštenja, jednostavno mora biti neriješeno. To se mislilo postići uhićenjem Mladića i optužbom, za sve ukupno, pa svaliti na njega.
"Problem" se pojavio na našoj strani, tj. koga optužiti. Dogodio se čitav niz propusta u postupanju, ponajprije politike, koja nije pravovremeno znala, niti imala plan za "dan poslije". To se zapravo ne može ni zamjeriti, jer mi se čini da je, kao i sve što se kod nas radi, puno toga prepustilo slučaju i sreći. Imali smo sreće, pa je operacija protekla u rekordnom roku, bez golemih gubitaka, čisto, osim na sjevernom dijelu, ali se to u hodu ispravilo. Na neki način, možda je Čermak jedini i trebao biti osuđen, za sve ono što se dogodilo poslije akcije, ali nije, jer nije bio na Brijunima.
Vojnicima se inače ne treba suditi, osim onima koji su se direktno ogriješili o ratna pravila. To mogu neposredni zapovjednici na vojnom sudu. Vojnici rade po zapovjedi, ponajprije politike, pa stoga zapovjednu odgovornost treba tražiti u tom grmu. Lako je dokazati da Gotovina nije bio direktno odgovoran za ono što se dogodilo poslije, a ono što se dogodilo za vrijeme akcije se jednostavno proglašava kolateralnim žrtvama, koje opet treba istražiti i kazniti po kratkom postupku. Kontekst se ne smije zanemariti, jer to nije logično.
Mislim da je politici još kad je Gotovina uhićen, laknulo, jer su našli svoga Pedra, žrtvenog jarca, koji će preuzeti sve na sebe. Netko je morao, pa zašto ne on. Licemjerno je danas ljutiti se na presudu, s figom u džepu, i olakšanjem, jer nisu oni tamo gdje su trebali biti. Jedino što se sada mora napraviti je osporiti "udruženi poduhvat". Gotovina će tada dobiti "samo" ono što je odslužio i vuk sit, a koza cijela. Možemo samo žaliti za nizom prilika, koje su propuštene, uglavnom zbog nemara i nerada onih koji su znali gdje to vodi. Jedino čime ih se može kazniti su izbori. Nisam siguran da desnica ima kapaciteta osigurati ono što Hrvatskoj trenutno treba, ponajprije zato što je u klasičnom smislu nema.
Spominjanje odgovornosti onih koji su te dokaze dali, proglašenjem ništavosti istih, ne bi nam išlo u prilog, jer je to pirova pobjeda (možemo govoriti o vječnom problemu nas Hrvata, da smo govna sami sebi). Sve mora biti čisto, na žalost, sve se greške plaćaju, pogotovo one koje idu protiv volje svjetskih sila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u screeningu texta sam negdje pročitao "sramota što sam hrvat" ... pffff pa sramota me maltene od '95-'96-'97 godine kad je krenulo nizbrdo ... kad se počelo naslućivat gdje to sve ide ... da smo oslobodili državu ... mirno počeli reintegrirat ostatke ... kad su počela isplivavat govna ... umjesto da smo počeli gradit državu i dizat ju iz pepela, da smo počeli osnivat novu švicarsku, počeli su krast i uništavat sve što su naši preci stvarali stoljećima ... kad su se počele dijelit mirovine i invalidnine pijancima koji su padajući iz birtije razbijali glave o beton i na osnovu toga kupili invalidnine i masne mirovine, stanove, povlastice ... kad su počeli tajkunizirat sve redom i uništavat živote srednje klase ... prodavat mater rođenu za šaku jebenih ćevapa ... kad je sjevnula ideja o "europskoj" hrvatskoj ... eto nam sad na ... neko je moro pojest govno za sva sranja koja su skuhali s vrha ... krivim i uvijek ću krivit HDZ za sva jebena sranja koja su se dogodila ovoj jebenoj državi ... nek mi se napuše kurca, oni su krivi za sve ovo od samog starta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Cijeli jebeni narod je optužen sa tom klasifikacijom, i još nam se smiju, A MI SMO I DALJE GOVNA.

ja se nimalo ne osjećam optužen ili osuđen zbog toga, ali se zato osjećam kao osuđenik zbog idiota koji već godinama vode ovu zemlju ususret propasti.
To je tvoj osobni pogled. Koji ja kao takav nemogu dovoditi u pitanje. Pitanje je sada kako će te ostali gledati zbog toga. Jednako kao što gledaju na nas zbog Pavelića i sl. Jer kad pogledamo što bi moglo biti za cca 50godina ostat će PRESUDA koja je takva kakva je. I možda eventualno nečije izblijedjelo sjećanje. Na kraju ćeš imati to da će te gledati ko pripadnika naroda koji je kroz povijest čini zločine i to organizirane pod vodstvom vrh vlasti, odnosno kriv je narod jer ga vlast kao takva predstavlja.
DonQuijote je napisao/la: › kao npr. da se ovdje nije sudilo cijelom narodu, nije se dovodio u pitanje oslobodilački rat
Ovo je netočno, kada se tri generala osude da su zajedno sa ostakom državnog vrh provodili zločinački poduhvat radi istjerivanja i etničkog čišćenja, onda se optužuje narod, dovodi u pitanje akcija oslobođenja, a samim time kasnije je dobar polaz za tužbe i sl.
DonQuijote je napisao/la: › niti se dovodio u sumnju integritet i suverenitet hrvatske.
Nije još to tek može slijediti jer ako je nešto kao takvo oslobođeno na takav "prljav i zločinački organiziran" način onda je to super podloga da se politički i ostalim sredstvima natjeruje i dobije ustupak za eventualnu pokrajinu krajinu ili sl. Jer i u samoj presudi se kaže kako je to bio MEĐUNARODNI SUKOB odnosno mi smo navodno ratovali sa nekom fiktivnom "republikom srpskom br.2"
Također je sasvim normalno da poslije genocida u Srebrenici dušmani koji su pobili nekoliko tisuća ljudi tamo sebi naprave, sad več polupriznatu državu?! Very Happy

DonQuijote je napisao/la: › sažeto o tome ima i ovdje, ali slobodno možete pročitati i više informacija, a ne zaključivati na temelju rekla-kazala:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-nije-dio-udruzenog-zlocinackog-pothvata/547342.aspx
Ovo su gluposti da nemogu biti veće iz razloga što je i sam Swoboda reko slijedeće: NA HRVATSKU SE NEĆE GLEDATI KAO ZLOČINAČKU I SL. IZ RALOGA ŠTO PRESUDA NIJE JOŠ PRAVOMOĆNA!
Što znači kad postane pravomoćna će se gledati... Wink

I sad mi Quiote ovako kao pravnik reci još jednu stvar, a ta je:
Kako je moguće u PRAVU da se za "zločin" počinjen 1995e godine uopće sudi terminologijom donesenom poslije 2000e godine?!
Znači li to slijedeće: Da ako ja sada donesem zakon da je objavljivanje postova kriminalno djelo, mogu li te onda progoniti za post koji si ti izbacio prije donošenja ovog mog zakona?! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
u screeningu texta sam negdje pročitao "sramota što sam hrvat" ... pffff pa sramota me maltene od '95-'96-'97 godine kad je krenulo nizbrdo ... kad se počelo naslućivat gdje to sve ide ... da smo oslobodili državu ... mirno počeli reintegrirat ostatke ... kad su počela isplivavat govna ... umjesto da smo počeli gradit državu i dizat ju iz pepela, da smo počeli osnivat novu švicarsku, počeli su krast i uništavat sve što su naši preci stvarali stoljećima ... kad su se počele dijelit mirovine i invalidnine pijancima koji su padajući iz birtije razbijali glave o beton i na osnovu toga kupili invalidnine i masne mirovine, stanove, povlastice ... kad su počeli tajkunizirat sve redom i uništavat živote srednje klase ... prodavat mater rođenu za šaku jebenih ćevapa ... kad je sjevnula ideja o "europskoj" hrvatskoj ... eto nam sad na ... neko je moro pojest govno za sva sranja koja su skuhali s vrha ... krivim i uvijek ću krivit HDZ za sva jebena sranja koja su se dogodila ovoj jebenoj državi ... nek mi se napuše kurca, oni su krivi za sve ovo od samog starta
Ovdje se ne priča o recesiji i pljački nego o međunarodnoj osudi za ratne zločine, zbog pljačke je i mene sramota, ali zbog generala sam ponosan. I nesmatram ih kriminalcima, nego herojima. A te dokumente koje svaka država čuva po 50 i više godina (da podsjetim Britanci svoje za Bleiburg još nisu otvorili) otvorio ih je Mesić i zbog svog ego i ljutnje prema obitelji Tuđman išao upropaštavat time cijeli narod i njegovu borbu za oslobođenje. Ovo prethodno navedeno se zove VELEIZDAJA, i u večini normalnih zemalja se kažnjava visokom kaznom zatvora, negdej čak dobiješ uranij u čaj kao Litvianenko ili pak te pronađu kao slučajnu smrt gušenja ugljičnim monoksidom. A kod nas se šegačiš po Kini i trošiš državne pare. E TO JE SRAMOTA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2011. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › A te dokumente koje svaka država čuva po 50 i više godina (da podsjetim Britanci svoje za Bleiburg još nisu otvorili) otvorio ih je Mesić i zbog svog ego i ljutnje prema obitelji Tuđman išao upropaštavat time cijeli narod i njegovu borbu za oslobođenje.

dakle, nije problem inkriminirajući sadržaj (jer, da nije inkriminirajući ne bi mogao time upropaštavati cijeli narod, jelte), nego je problem što je netko taj inkriminirajući sadržaj dao?

Citat: › Kako je moguće u PRAVU da se za "zločin" počinjen 1995e godine uopće sudi terminologijom donesenom poslije 2000e godine?!
Znači li to slijedeće: Da ako ja sada donesem zakon da je objavljivanje postova kriminalno djelo, mogu li te onda progoniti za post koji si ti izbacio prije donošenja ovog mog zakona?! Very Happy

možda ovdje ima netko tko se razumije u međunarodno pravo i tko je pozvaniji od mene da na ovo odgovori, ali s obzirom da se obrana generala nije žalila na tehničke detalje presude, ne vjerujem da ikakav problem postoji. osim ako su i oni izdajnici i nisu željeli da generali budu oslobođeni.

što se drugog dijela pitanja tiče (a možda se o tome radi i u slučaju optužnice),: ne, ne može te se teretiti za djelo koje si počinio prije donošenja zakona kojim se to djelo inkriminira; no, ukoliko je to djelo već postojalo, samo mu se promijenio naziv, onda može.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: