Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijedlog za izgled spomenika Crvenom fići [anketa]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Sviđa li vam se prijedlog izgleda spomenika "crvenom fići"?

Da, sviđa mi se!
31%
 31%  [ 73 ]
Ne, ne sviđa mi se!
58%
 58%  [ 138 ]
Ne znam/Ne zanima me!
9%
 9%  [ 23 ]
Ukupno glasova : 234


Autor Poruka
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.05.2011. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na tom mjestu ne treba ni tenk ni fićo. Sve će izgledati totalno nakaradno. Tenk mogu staviti u Drvenpark ili preko Drave

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.05.2011. 20:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ideje- neka crvenog fiću objese za zgradu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2011. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jos bolja ideja naprave projekciju kako ga gazi to je 2 in 1
stvaran i realan prikaz a ujedno i korištenje "zadnje tehnologije" ne zauzima mjestio i jeftinije za odrzavanje ljudima prihvatljivo za oko i upečatljivo

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2011. 0:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prcko001 je napisao/la (Pogledaj post): › jos bolja ideja naprave projekciju kako ga gazi to je 2 in 1
stvaran i realan prikaz a ujedno i korištenje "zadnje tehnologije" ne zauzima mjestio i jeftinije za odrzavanje ljudima prihvatljivo za oko i upečatljivo


Čestitam na prijedlogu, samo se bojim da će netko pomisliti da je vidio duhove, fiće i tenka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.05.2011. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prcko001 je napisao/la: ›
jos bolja ideja naprave projekciju kako ga gazi to je 2 in 1
stvaran i realan prikaz a ujedno i korištenje "zadnje tehnologije" ne zauzima mjestio i jeftinije za odrzavanje ljudima prihvatljivo za oko i upečatljivo

Kapa dolje za ovaj prijedlog ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2011. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cilj i je da se uplaše i mi smo se neka se malo vrate malo stara sjećanja
francika je napisao/la: ›
prcko001 je napisao/la (Pogledaj post): › jos bolja ideja naprave projekciju kako ga gazi to je 2 in 1
stvaran i realan prikaz a ujedno i korištenje "zadnje tehnologije" ne zauzima mjestio i jeftinije za odrzavanje ljudima prihvatljivo za oko i upečatljivo


Čestitam na prijedlogu, samo se bojim da će netko pomisliti da je vidio duhove, fiće i tenka.

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2011. 10:15 
Naslov:  Re: Prijedlog za izgled spomenika Crvenom fići [anketa]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uh, sva sreca da je doticni Miljenko Kolobarić prije rata bio (tek prosjecni) varioc pa može i sam održavati to ruglo od spomenika...jedino ako sad jednom bivšem variocu nije ispod čast to raditi jer ipak je njemu njegova "borba" omogučila lagodan život .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2011. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cuki
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2011. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolobaric je veliki covjek kao i svi branitelji koji su nam dali slobodnu zemlju.skidam kapu..ne zanima me njgova skola.on je bio kao covijek, kao domoljub na prvoj crti kad je trebalo...ali za ovaj spomenik sto reci vec da je djelo djece iz vrtica.prijedlog:ako doista bude fico neka cijeli projekt financira Fijat a ne grad.spomenik treba ali ovo,ovo je tako smijesno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 10:01 
Naslov:  Re: Prijedlog za izgled spomenika Crvenom fići [anketa]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 
protiv.

generalno, protiv svakog spomenika koji velica rat. staljinisticki odljev "nepokorenog fice" bio bi samo jos jedna laz u nizu domoljubnih lazi o nepokorenom gradu koje se iz ratnog zvjerinjaka valjaju osjeckim ulicama posljednjih 20 godina. grad su pokorili upravo tipovi koji bi dizali takve spomenike. mis'im, sam koncept je zesce bolestan / apsurdan do boli. tzv. spomen otporu gradjana koji ce to postati tek onda kada se na njega popisa, ili ga grafitom isara neki revoltirani klinac / slobodan gradjanin.

...

spomenik crvenom fici mogli bi eventualno podici Beogradjani i Novosadjani, da ih podsjeca na dane kad su bacali cvijece ispred tenkova koji su isli ravnat slavonske gradove sa zemljom. Osijeku takvi spomenici ne trebaju. 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2011. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sita sam spomenika palim borcima i ostalim tekovinama proizašlim iz rata. Nije mi jasno da je još uvijek jedino što radimo dizajniranje kojekakvih memorijalnih centara, podizanje spomenika, pokrštavanje mostova i trgova. Poštujem žrtve rata, ali nekad mi se čini da neki naprosto uživaju u tome što im je rat "omogućio" da desetljećima nakon njega uživaju u gore navedenim aktivnostima. Još se više začudim kad vidim koliko je mladih u svome pogledu na svijet zapelo negdje u vremenu rata i svu svoju kreativnu i drugu energiju usmjeravaju (samo) na rasplamsavanje balkanske vatre. Voljela bih kad bi mladi Osječani, prije svega razmišljanjem, a onda i djelovanjem okrenuli jedro ovog našeg jadnog broda na drugu stranu.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dobro nisam bas š siguran da si ti svjesna gluposti koju si upravo napisala. Pošto vidim da si jako loše upoznata s povješću (čaki i lošije od mene) moram ti samo par stvari natuknuti a to je da su ameri ratovali protiv vjetnamaci i dan danas se svi dobro sjećaju toga rata, zatim atomska bomba na Hirošimu i Nagasaki i toga događaja se svi dobro sjećaju, Hitlerove genocidne sposobnosti se sjeća cjeli svijt, a ovo su samo dijelovi prošlosti i ratovi koji su se dogodili prije našega pa što se mi ne bi sjećali genocida koji nam je učinjen, naravno još po ovim tvojim riječima zaključujem da rata nisi niti osjetila za razliku od nas nekih koji smo van svoga doma proveli oko 10 godina i dan danas se oporavljamo, no ako si i ti bila protjerana onda bi trebala samo pognuti glavu i uživati u sramoti koju si si upravo napravila.
josephine01 je napisao/la: ›
Sita sam spomenika palim borcima i ostalim tekovinama proizašlim iz rata. Nije mi jasno da je još uvijek jedino što radimo dizajniranje kojekakvih memorijalnih centara, podizanje spomenika, pokrštavanje mostova i trgova. Poštujem žrtve rata, ali nekad mi se čini da neki naprosto uživaju u tome što im je rat "omogućio" da desetljećima nakon njega uživaju u gore navedenim aktivnostima. Još se više začudim kad vidim koliko je mladih u svome pogledu na svijet zapelo negdje u vremenu rata i svu svoju kreativnu i drugu energiju usmjeravaju (samo) na rasplamsavanje balkanske vatre. Voljela bih kad bi mladi Osječani, prije svega razmišljanjem, a onda i djelovanjem okrenuli jedro ovog našeg jadnog broda na drugu stranu.

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P.S. a što se tiče jedra kojega si kao navela smatram da se recimo slažem sa tobom, ali jedro treba imati da bi se okrenulo, a nama je isti rat polomio ne samo jedra nego i ostatak broda koji je tek sada u fazi popravka (slikovito rečeno)

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2011. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prcko001 je napisao/la (Pogledaj post): › Pa dobro nisam bas š siguran da si ti svjesna gluposti koju si upravo napisala. Pošto vidim da si jako loše upoznata s povješću (čaki i lošije od mene) moram ti samo par stvari natuknuti a to je da su ameri ratovali protiv vjetnamaci i dan danas se svi dobro sjećaju toga rata, zatim atomska bomba na Hirošimu i Nagasaki i toga događaja se svi dobro sjećaju, Hitlerove genocidne sposobnosti se sjeća cjeli svijt, a ovo su samo dijelovi prošlosti i ratovi koji su se dogodili prije našega pa što se mi ne bi sjećali genocida koji nam je učinjen, naravno još po ovim tvojim riječima zaključujem da rata nisi niti osjetila za razliku od nas nekih koji smo van svoga doma proveli oko 10 godina i dan danas se oporavljamo, no ako si i ti bila protjerana onda bi trebala samo pognuti glavu i uživati u sramoti koju si si upravo napravila.
josephine01 je napisao/la: ›
Sita sam spomenika palim borcima i ostalim tekovinama proizašlim iz rata. Nije mi jasno da je još uvijek jedino što radimo dizajniranje kojekakvih memorijalnih centara, podizanje spomenika, pokrštavanje mostova i trgova. Poštujem žrtve rata, ali nekad mi se čini da neki naprosto uživaju u tome što im je rat "omogućio" da desetljećima nakon njega uživaju u gore navedenim aktivnostima. Još se više začudim kad vidim koliko je mladih u svome pogledu na svijet zapelo negdje u vremenu rata i svu svoju kreativnu i drugu energiju usmjeravaju (samo) na rasplamsavanje balkanske vatre. Voljela bih kad bi mladi Osječani, prije svega razmišljanjem, a onda i djelovanjem okrenuli jedro ovog našeg jadnog broda na drugu stranu.


Mogao bi ti pognuti glavu s obzirom na korištenje termina koje ne poznaješ (npr. genocid nad Hrvatima). Ne znaš na koji način sam povezana s Ovčarom, pa nema potrebe da se razmećeš sa svojih 10 godina progonstva. Bilo bi dobro da još jednom, a onda još jednom pročitaš što sam napisala, a ako i onda ne shvatiš da sam napisala da sam željna da mladi ljudi skinu ratnu koprenu s grada i od njega učine barem ono što je nekad bio, onda si upravo jedan od onih o kojima sam govorila.

Lijepi pozdrav.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DjSNOW
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Sita sam spomenika palim borcima i ostalim tekovinama proizašlim iz rata. Nije mi jasno da je još uvijek jedino što radimo dizajniranje kojekakvih memorijalnih centara, podizanje spomenika, pokrštavanje mostova i trgova. Poštujem žrtve rata, ali nekad mi se čini da neki naprosto uživaju u tome što im je rat "omogućio" da desetljećima nakon njega uživaju u gore navedenim aktivnostima. Još se više začudim kad vidim koliko je mladih u svome pogledu na svijet zapelo negdje u vremenu rata i svu svoju kreativnu i drugu energiju usmjeravaju (samo) na rasplamsavanje balkanske vatre. Voljela bih kad bi mladi Osječani, prije svega razmišljanjem, a onda i djelovanjem okrenuli jedro ovog našeg jadnog broda na drugu stranu.


Slažem se djelomično s tobom. Treba odat počast svim poginulima koji su branili Osijek i Hrvatsku, al u tome ne treba pretjerivati. Treba raditi nešto skromno. A ostale novce usmjeriti u razvoj Osijeka , poticanje mladih, otvaranje industrijskih pogona kako bi zaposlili mlade itd... Ja vjerujem da bi i svi oni poginuli željeli vidjeti sliku sretnog osijeka gdje su svi zadovoljni i svi od svoga rada žive. U današnje vrijeme se malo pretjeruje s tim spomenicima i odavanjima počasti. Pustite mrtve da počivaju u miru i okrenimo se budućnosti a njih nikad da zaboravimo ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: