Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijedlog za izgled spomenika Crvenom fići [anketa]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Sviđa li vam se prijedlog izgleda spomenika "crvenom fići"?

Da, sviđa mi se!
31%
 31%  [ 73 ]
Ne, ne sviđa mi se!
58%
 58%  [ 138 ]
Ne znam/Ne zanima me!
9%
 9%  [ 23 ]
Ukupno glasova : 234


Autor Poruka
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa upravo o tome pričam mi više nismo oni ljudi koji smo davno prije bili mi nismo samo mladi željni ljubavi neki trag je taj rat ostavio na nama i ti bi bar onda trebala shvatiti da isti taj grad nema bas neku idealnu budućnost rat je uzeo svoj danak neki su ratovali i na žalost poginuli neki su se obogatili, a ja jednostavno ne mogu niti jednima niti drugima okrenuti leđa u znak poštovanja što sam živ što je neki čovjek poginuo za mene da bih se ja mogao vratiti doma, nažalost ne mogu sve to zaboraviti , svim tim uslugama okrenuti leđa i reć ma ko ga jebe učinimo svijet ljepšim. Zato sam definitivno za izgradnju spomenika ili sl. pa da im tako odam svoje poštovanje.
josephine01 je napisao/la: ›
prcko001 je napisao/la (Pogledaj post): › Pa dobro nisam bas š siguran da si ti svjesna gluposti koju si upravo napisala. Pošto vidim da si jako loše upoznata s povješću (čaki i lošije od mene) moram ti samo par stvari natuknuti a to je da su ameri ratovali protiv vjetnamaci i dan danas se svi dobro sjećaju toga rata, zatim atomska bomba na Hirošimu i Nagasaki i toga događaja se svi dobro sjećaju, Hitlerove genocidne sposobnosti se sjeća cjeli svijt, a ovo su samo dijelovi prošlosti i ratovi koji su se dogodili prije našega pa što se mi ne bi sjećali genocida koji nam je učinjen, naravno još po ovim tvojim riječima zaključujem da rata nisi niti osjetila za razliku od nas nekih koji smo van svoga doma proveli oko 10 godina i dan danas se oporavljamo, no ako si i ti bila protjerana onda bi trebala samo pognuti glavu i uživati u sramoti koju si si upravo napravila.
josephine01 je napisao/la: ›
Sita sam spomenika palim borcima i ostalim tekovinama proizašlim iz rata. Nije mi jasno da je još uvijek jedino što radimo dizajniranje kojekakvih memorijalnih centara, podizanje spomenika, pokrštavanje mostova i trgova. Poštujem žrtve rata, ali nekad mi se čini da neki naprosto uživaju u tome što im je rat "omogućio" da desetljećima nakon njega uživaju u gore navedenim aktivnostima. Još se više začudim kad vidim koliko je mladih u svome pogledu na svijet zapelo negdje u vremenu rata i svu svoju kreativnu i drugu energiju usmjeravaju (samo) na rasplamsavanje balkanske vatre. Voljela bih kad bi mladi Osječani, prije svega razmišljanjem, a onda i djelovanjem okrenuli jedro ovog našeg jadnog broda na drugu stranu.


Mogao bi ti pognuti glavu s obzirom na korištenje termina koje ne poznaješ (npr. genocid nad Hrvatima). Ne znaš na koji način sam povezana s Ovčarom, pa nema potrebe da se razmećeš sa svojih 10 godina progonstva. Bilo bi dobro da još jednom, a onda još jednom pročitaš što sam napisala, a ako i onda ne shvatiš da sam napisala da sam željna da mladi ljudi skinu ratnu koprenu s grada i od njega učine barem ono što je nekad bio, onda si upravo jedan od onih o kojima sam govorila.

Lijepi pozdrav.

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2011. 1:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prcko001 je napisao/la (Pogledaj post): › Pa upravo o tome pričam mi više nismo oni ljudi koji smo davno prije bili mi nismo samo mladi željni ljubavi neki trag je taj rat ostavio na nama i ti bi bar onda trebala shvatiti da isti taj grad nema bas neku idealnu budućnost rat je uzeo svoj danak neki su ratovali i na žalost poginuli neki su se obogatili, a ja jednostavno ne mogu niti jednima niti drugima okrenuti leđa u znak poštovanja što sam živ što je neki čovjek poginuo za mene da bih se ja mogao vratiti doma, nažalost ne mogu sve to zaboraviti , svim tim uslugama okrenuti leđa i reć ma ko ga jebe učinimo svijet ljepšim. Zato sam definitivno za izgradnju spomenika ili sl. pa da im tako odam svoje poštovanje.

zasto se za trenutak ne zaustavis / ne razmislis? evidentno je da ti ovdje pricas o spomeniku poginulim vojnicima, a ne o spomeniku nepokorenom gradu. crveni fico bi trebao biti simbol grada / gradskog zivota, a ne simbol rova / vojnicke pozrtvovnosti. zar ne?


...


ako bi netko sa strane sudio po komentarima na ovom topicu, zakljucio bi da je Osijek grad bez mladosti. proslo je 16 godina od zavrsetka rata, i kad bi taj podatak prebacili u razdoblje nakon II. svj. rata (koji je bio puno, puno razorniji / uzasniji), dobili bi godinu 1961. pa sad, usporedite mlade Osijeka 1961. / njihova razmisljanja / njihove zelje / njihove slobode sa ovim uistinu poraznim drzavotvornim fetisizmom u mladih osjeckih orjunasa.

spomenik crvenom fici?
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.06.2011. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm ja sam rođen daleko nakon 1961. ali po svjedočanstvima ljudi iz tog vremena, tj onih koji su bili mladi tada, a i oni koji nisu bili mladi, ajde ti nama vilenjače objasni kakve su to slobode imali ? Jesu li smjeli reći da su Hrvati javno ? Nisu, jesu li smjeli reći javno nešto protiv Tita? Nisu. Jesu li smjeli javno reći da su kršćani ? Nisu. Jesu li smjeli javno otpjevati Vilu Velebitu a da se nisu susreli s represivnim aparatom milicije i udbe? Nisu.

Ja sam recimo kršten u tajnosti jer se drugačije nije smjelo, moj otac završio u zatvoru jer nije dopustio da mi sestra bude pionir.

Dakle slobode o kojima ti pričaš se svode na onu poznatu izjavu nitko ne sme da vas bije sem naše milicije. Živiš i radiš samo ono što ti partija dopusti, a svoje mišljenje ne smiješ reći.

Ako tebi uistinu nedostaju takve "slobode" slobodno se presli tamo gdje još to vlada. Srbija recimo, Sjeverna Koreja, Kina, Kuba...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2011. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 
problem s mladorvackim orjunasima je sto ne citaju napisano. pa i ako procitaju, ne shvate. dakle, bilo je rijeci o mladima, a ne o starima, tj. o tadasnjoj vlasti / rezimu. poredba se, ponavljam (dvaput bi trebalo biti dovoljno i magarcima), odnosi na razmisljanja / zelje / slobode


Skriveno: 

ondasnje

i

Skriveno: 

razmisljanja / zelje / slobode danasnje mladosti.


...


Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Jesu li smjeli reći da su Hrvati javno ? Nisu

naravno da jesu. samo, biti Hrvatom i biti slobodan ne ide u istu recenicu, osim ako ju ne tretiras sredstvima za suzbijanje zdrave pameti.


Citat: › Jesu li smjeli javno reći da su kršćani ? Nisu.

naravno da jesu. samo, biti krscaninom i biti slobodan ne stane u istu recenicu, osim ako ju...


Citat: › Jesu li smjeli javno otpjevati Vilu Velebitu a da se nisu susreli s represivnim aparatom milicije i udbe? Nisu.

naravno da jesu. pjevao ja tu pjesmu svaki put kad sam planinario po Velebitu.


Citat: › Ja sam recimo kršten u tajnosti jer se drugačije nije smjelo,

„Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.” (Dobrica Ćosić)


Citat: › moj otac završio u zatvoru jer nije dopustio da mi sestra bude pionir.

nesto ne vjerujem u tu pricu, ali ajde de. zato je tebi dopustio da budes clan ustaske mladezi. a to je prica o Krunoslavu Fehiru i njegovom ocu. steta sto za takvu "ljubav" prema djeci roditelji ne zavrsavaju na dozivotnoj robiji.


Citat: › Živiš i radiš samo ono što ti partija dopusti, a svoje mišljenje ne smiješ reći.

cak ni anonimno ga ne smijes reci, sto je uistinu porazno - zar ne? dakle, javi mi kad napises nesto na Forumu 031 sto se ne slaze sa sluzbenim stavom Partije. mozes i na PM. tko zna, mozda tada dobijes priliku i upoznati Vilenjaka uzivo? malo ko u Osijeku poznaje Velebit kao ja - mozda te povedem sa sobom u razgledanje runolista? no prvo izgradi svoje vlastito JA / zasluzi ljudski odnos.


...


Citat: › slobodno se preseli

i tako zavrsava prica o spomeniku crvenom fici. to mu je i osnovna funkcija -> prepoznavanje unutrasnjih neprijatelja / zgusnjavanje ksenofobicnih redova / palanacka idolatrija. a to je upravo dijametralno suprotno svemu onome sto predstavlja rijec -> grad.
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Hm ja sam rođen daleko nakon 1961. ali po svjedočanstvima ljudi iz tog vremena, tj onih koji su bili mladi tada, a i oni koji nisu bili mladi, ajde ti nama vilenjače objasni kakve su to slobode imali ? Jesu li smjeli reći da su Hrvati javno ? Nisu, jesu li smjeli reći javno nešto protiv Tita? Nisu. Jesu li smjeli javno reći da su kršćani ? Nisu. Jesu li smjeli javno otpjevati Vilu Velebitu a da se nisu susreli s represivnim aparatom milicije i udbe? Nisu.

Ja sam recimo kršten u tajnosti jer se drugačije nije smjelo, moj otac završio u zatvoru jer nije dopustio da mi sestra bude pionir.

ja sam, npr., rođen 1978. i iste sam godine kršten. javno. nikada nisam imao problema zbog toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 @Vilenjak, molim te pokušaj razmisliti o mogućnosti da te možda ne sputava to tvoje uvjerenje da sve najbolje znaš (barem se tako ponašaš), pa zbog toga ne možeš čuti i razumjeti razmišljanja i ideje drugih ljudi?

P.S. Ovo nije provokacija.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2011. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›  
problem s mladorvackim orjunasima je sto ne citaju napisano. pa i ako procitaju, ne shvate. dakle, bilo je rijeci o mladima, a ne o starima, tj. o tadasnjoj vlasti / rezimu. poredba se, ponavljam (dvaput bi trebalo biti dovoljno i magarcima), odnosi na razmisljanja / zelje / slobode


Skriveno: 

ondasnje

i

Skriveno: 

razmisljanja / zelje / slobode danasnje mladosti.


...


Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Jesu li smjeli reći da su Hrvati javno ? Nisu

naravno da jesu. samo, biti Hrvatom i biti slobodan ne ide u istu recenicu, osim ako ju ne tretiras sredstvima za suzbijanje zdrave pameti.


Citat: › Jesu li smjeli javno reći da su kršćani ? Nisu.

naravno da jesu. samo, biti krscaninom i biti slobodan ne stane u istu recenicu, osim ako ju...


Citat: › Jesu li smjeli javno otpjevati Vilu Velebitu a da se nisu susreli s represivnim aparatom milicije i udbe? Nisu.

naravno da jesu. pjevao ja tu pjesmu svaki put kad sam planinario po Velebitu.


Citat: › Ja sam recimo kršten u tajnosti jer se drugačije nije smjelo,

„Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.” (Dobrica Ćosić)


Citat: › moj otac završio u zatvoru jer nije dopustio da mi sestra bude pionir.

nesto ne vjerujem u tu pricu, ali ajde de. zato je tebi dopustio da budes clan ustaske mladezi. a to je prica o Krunoslavu Fehiru i njegovom ocu. steta sto za takvu "ljubav" prema djeci roditelji ne zavrsavaju na dozivotnoj robiji.


Citat: › Živiš i radiš samo ono što ti partija dopusti, a svoje mišljenje ne smiješ reći.

cak ni anonimno ga ne smijes reci, sto je uistinu porazno - zar ne? dakle, javi mi kad napises nesto na Forumu 031 sto se ne slaze sa sluzbenim stavom Partije. mozes i na PM. tko zna, mozda tada dobijes priliku i upoznati Vilenjaka uzivo? malo ko u Osijeku poznaje Velebit kao ja - mozda te povedem sa sobom u razgledanje runolista? no prvo izgradi svoje vlastito JA / zasluzi ljudski odnos.


...


Citat: › slobodno se preseli

i tako zavrsava prica o spomeniku crvenom fici. to mu je i osnovna funkcija -> prepoznavanje unutrasnjih neprijatelja / zgusnjavanje ksenofobicnih redova / palanacka idolatrija. a to je upravo dijametralno suprotno svemu onome sto predstavlja rijec -> grad.
 



Ja sam i dalje za upoznavanje, no moramo se opet vratiti na onu činjenicu da ti jednostavno nemaš hrabrosti za ništa osim piskarati na forumu Very Happy - što ćeš partija više ne štiti pa se ne može. Shvaćam te.

Jednog dana ćeš možda i snaći hrabrosti za neki odvažniji potez, ali iapk sumnjam u to. No moram ti se zahvaliti. Sve ovo što pokušavaš pljuvanjem po HSP-u ti u biti radi kontraefekt. Jer vidiš, dok god je takvih kao ti koji mrze sve što je hrvatsko, HSP i ostale desne stranke će rasti i rasti i rasti i rasti.... Very Happy Tako da ti se iskreno zahvaljujem na svim idiotarijama koje pišeš. Ipak nisi toliko beskoristan Very Happy

Da ne bude bačeno u off - što se tiće spomenika - spomenik da ali ova verzija mi se ne sviđa. Verzija spomenika bi trebala biti realna kako se zapravo dogodilo, ovo mi vuče na iskrivljavanje činjenica iako mislim da autori nisu to imali na pameti. Ovo je ipak moje subjektivno mišljenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2011. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da će nakon crvenog fiće i plavi golf, mislim da je plavi, dobiti svoj spomenik, jer je fićo išao staro za novo.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2011. 10:45 
Naslov:  Re: Prijedlog za izgled spomenika Crvenom fići [anketa]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zvonimir Boban se naljutio na grad Zagreb zbog ljubomore na crvenog fiću jer je fići podignut spomenik a njemu koji je zaista gazio milicajca na utakmici sa Crvenom zvezdom nije podignut spomenik kako goloruk i golonog gazi milicijsku maricu. Wink

Zanimljivo je samo kako su i vozač tenka i milicajac bili Hrvati!

Zvonimir Boban - Čovjek koji je zgazio maricu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.09.2011. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel to onaj isti Boban koji je nakon tog incidenta i dalje branio boje Jugoslavije?

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: