Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kakav TV kupiti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2011. 14:37 
Naslov:  Kakav TV kupiti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molim pomoć onih koji se u to razumiju više od mene. Naime, želim kupiti novi tv, no ne znam na što je sve bitno obratiti pažnju, npr. koje bi dimenzije bile optimalne s obzirom da između kauča i mjesta za tv ima oko 2 m, je li bolje kupiti plazmu, lcd ili led i sl. Nemam namjeru davati baš previše novaca za to, možda nekih 3000-4000 kn.

Nekidan me je jedan prodavač uvjeravao da je neki tv A bolji od nekog tv-a B, iako je tv-u A zapinjala slika i bila mutnija, a tv-u B nije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.04.2011. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma priča se po gradu da tu si B dobri, da A ništa ne valjaju Very Happy
A sad da krenem ozbiljno, mogu samo reći da i mene zanima sve što je on pitao. Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
keller
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Slavonski Brod
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2011. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slusaj sve je to pitanje, znas onu staru koliko para toliko muzike...evo ja recimo imam LCD LG 82cm Full HD i prije mislim dvije godine kostao je oko 600 eura u njemackoj....apsolutno nemam nikakve zamjerke na taj TV, ujedno starci imaju samsunga HD ready i tocno se vidi razlika u kompletnoj kvaliteti slike...i ovaj LG ima apsolutno sve prikljucke sto danas jedan tv ima..... i moj savijet ti je da kupis nije bitno koje marke FULL HD za taj tvoj prostor ti je dovoljno 82 cm i mislim da do 4000 kn mozes nesto pronaci...nemoj ni gledati HD READY znaci samo FULL HD neces trebati ni dvb tuner sve on to ima...pozzz nadam se da sam barem malo pomogao Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2011. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

primjetila sam da neki Tv uređaji nemaju dvb-t prijemnik, iako imaju hd i ostale picaboce pobrojane u dva reda teksta, ali na moj upit ispalo je da baš taj DVB-t nedostaje u samom TVu-dakle opet ti treba ona kutija pored njega, pa onda pazi na to da ti tvoj novi TV pored ostalih stvari ima i dvb-t

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2011. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://hdtelevizija.com/2010/12/17/najbolji-hd-televizori-u-2010-toj-godini/

Evo ti mali pregled, al na istoj stranici imaš još puno korisnih informacija.

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Seba
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2011. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče hd ready, full hd priče... Da bi iskoristio rezoluciju koju nudi full hd tv ( znači 1920x1080 ) trebaš nešto što se emitira u toj rezoluciji.

Nijedan program za koji ne moraš dodatno platit trenutačno nije full hd, niti hd ready čisto da znaš. Što se tiče filmova, ima ih sa 1080p al kolko znam moraju bit bluray tak da ti treba i bluray player (nek me ispravi neko ak sam u krivu). Možeš skidat s neta blu ray ripove, koji opet nisu prava stvar, al bar stanu na obični dvd.

Tak da ti je to sve više manje nategnuto, al ako kupuješ za narednih dosta godina, gledaj full hd, dvb-t tuner i lcd ako želiš življu sliku ili plazmu ako želiš prirodniju i to je to. LED mislim da nećeš nać do 4000 Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2011. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

full hd, lcd ... to je to ... cijena od 2500 - 3500 (82cm) ne treba ti ništ više, a za manje neb pristao nikako

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2011. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LCD 'HD ready' 82 cm sa DVB-T prijemnikom je za obične gledatelje (da ti je soba veća moja preporuka je 100+ cm).
Ako obožavaš gledati nogomet 'plazma' omogućava bolju sliku kretanja igrača, a ako obožavaš gledati filmove onda LCD 'Full HD'.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
the_spirit08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 57
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.04.2011. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

82 cm, full HD, DVB-T, HDMI priključak, Dolby surround 5.1, te po mogućnosti da je frekvencija od 600 MHz da ti slika ne steka
nema veze koja marka

_________________
Yo, Peace Man !!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.04.2011. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledaj da je Full HD (1080p) ako ikako može prije HD Ready (720p), naravno, da ima DVB-T MPEG4 prijemnik, HDMI priključak ili dva, a sad, veličina... ako nemaš ogromnu sobu (a vidim da nemaš), sve preko 82cm je totalni overkill.


Osobno, imam Panasonic TX-L32U10E kojeg više, kako vidim, ni nema u ponudi, ali ako ga negdje nađeš na nekom popustu, TV je pun pogodak. Izvrsna slika, Full HD, 2 HDMI ulaza, DVB-T, i super slika... vrti Avatar u 1080p da se usereš kako super ide Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2011. 20:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta će ti TV brate evo ti 6D,3D ,193D kina u Osijeku, navali dok se nije zatvorilo Very Happy

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2011. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

full HD ima nešto bolju sliku ali ne pretjerano od HD ready 82 cm maksimalno i obavezno pitaj dali vrti filmove na USB priključku jer nevrte svi evo majka mi ima samsung HD ready i izvrstan je vrti i bluray filmove košta oko 2.800 kn ja imam LG full HD košta oko 3.200 oba tv-a su dobra i nema zamjerke LED tv osobno nebih uzeo jer je kuma ga kupila i neke programe pokazuje u manjem formatu tj. nema potpunu sliku na ekranu dok neke previše razvuče

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2011. 2:11 
Naslov:  Re: Kakav TV kupiti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
koje bi dimenzije bile optimalne s obzirom da između kauča i mjesta za tv ima oko 2 m


Optimalna udaljenost ti je 3 visine ekrana, pa racunaj, preko 82 cm ti je definitivno nepotrebno. Ako uzmeš nešto veće bacit ćeš lovu na ispikseliziranu sliku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2011. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala svima, mislim da sam našao nešto što mi se sviđa...

LCD Philips 32PFL5405H
32" (81 cm) 1920x1080p Full HD, 100Hz Clear LCD, USB, HDMI i DigitalTuner (DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4*,DVB-C MPEG4)

Specifikacije(EN):
Picture/Display
Aspect ratio Widescreen
Brightness 450 cd/m²
Response time (typical) 2 ms
Viewing angle 178º (H) / 178º (V)
Diagonal screen size 32 inch / 81 cm
Display screen type LCD Full HD W-UXGA Act. matrix
Panel resolution 1920x1080p





Zadnja promjena: DonQuijote; 10.04.2011. 9:48; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2011. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › hvala svima, mislim da sam našao nešto što mi se sviđa...





Ne isplati ti se kupovati Full HD jer nema skoro nikakve razlike od HD Ready, a za 1-2 godine će biti neki novi standard i Full HD će biti zastarjela tehnologija pa ti je bezveze baciti 100 eura.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: