Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[Popis 2011.] Kutak za popisivače

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2011. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije mi jasno zašto moram navesti adresu poslodavca, adresu škole, adresu faksa.. zar nije dovoljno ako kažem "osnovna škola XY" poslodavac AB i gotovo-što će im adrese i općina i mjesto i naselje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2011. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne moraš navesti ime i adresu poslodavca, već samo adresu na kojoj radiš. da se razumijemo, ni meni nije jasno zašto je to bitno.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2011. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › ne moraš navesti ime i adresu poslodavca, već samo adresu na kojoj radiš. da se razumijemo, ni meni nije jasno zašto je to bitno.

Korupcija brate, korupcija. Mlad si mladjo, ima vremena da naučiš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2011. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni nije jasno zašto postoji pitanje "Na koji način dolazim do faksa?" (pješice, biciklom, autom, javnim prijevozom..)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kontam da se vidi otprilike koliko se ljudi u hrvatskoj služi osobnim, a koliko gradskim prijevozom. mada bi bilo jednostavnije da je postavljeno pitanje ima li kućanstvo automobil.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kugla je napisao/la (Pogledaj post): › Meni nije jasno zašto postoji pitanje "Na koji način dolazim do faksa?" (pješice, biciklom, autom, javnim prijevozom..)

Zbog poreza! Onih kojih ima najviše njima će udariti najveći porez a da pritom oni neće ni osjetiti kao što ne osjete ni logiku tog pitanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 22:28; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2011. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanja u upitniku su usklađena sa standardima u EU, tako su rekli, a kako mi kao svi želimo u EU, moraju postojati ti podaci. Jedno od takvih pitanja je i pitanje o računalu i internetu, što je po meni opet dobro.
Ja mislim da je najdebilnije ono pitanje je li osoba u tjednu od 25. - 31.03. radila barem jedan sat i za to bila plaćena ili u novcu ili naturi. Znači ako je susjed orezivao nekome voćku 1 sat i ovaj mu dao tablu slanine, ispada da je "radio", makar bio i umirovljenik. Svašta.
A što je još bolje, svi popisivači i kontrolori će se voditi kao zaposlene osobe jer su u tom razdoblju "radile" (bile ne obuci) i svi se brišu sa Zavoda za zapošljavanje pa će tako fino u ožujku (ali i travnju) 2011. biti barem 15 000 ljudi manje prijavljeno. Manipulacija teška. Debilno je i pitanje je li osoba tražila posao u mjesecu ožujku i je li spremna početi raditi u sljedeća dva tjedna! Kao da će netko tim ljudima ponuditi nekakv posao u prva dva tjedna travnja, a ti podaci neće ni biti skupljeni, a kamoli "pročitani" prije svibnja.
Glupost teška.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
Pitanja u upitniku su usklađena sa standardima u EU, tako su rekli

danas se sve, a pogotovo nečije gluposti, opravdava "standardima u eu".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › ma ti mladjo za svako pitanje pronalaziš neko opravdanje, ali ajd priznaj da stvarno ima glupih pitanja i da se moglo staviti i neka puno svrsishodnija pitanja u taj upitnik!
npr. koliko nekretnina imate, koliko automobila, primanja su vam od--do (uvesti neke kategorije). Jbt. njih zanima koliko netko ima kokoški, a ne zanima ih imali netko jahtu.
pa i napisao sam ti gore u odgovoru na pitanje zašto se mora navoditi adresa mjesta rada da ni meni nije jasno čemu to pitanje. dosad mi se nekako čini da najmanje smisla ima pitanje "mjesto stanovanja majke u vrijeme rođenja osobe". to stvarno ne znam čemu služi. jedina stvar koja se iz toga može izvući je koliko je ljudi rođeno kod kuće, a koliko u bolnici. mada se ni to ne može precizno saznati.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › ma ti mladjo za svako pitanje pronalaziš neko opravdanje, ali ajd priznaj da stvarno ima glupih pitanja i da se moglo staviti i neka puno svrsishodnija pitanja u taj upitnik!
npr. koliko nekretnina imate, koliko automobila, primanja su vam od--do (uvesti neke kategorije). Jbt. njih zanima koliko netko ima kokoški, a ne zanima ih imali netko jahtu.
pa i napisao sam ti gore u odgovoru na pitanje zašto se mora navoditi adresa mjesta rada da ni meni nije jasno čemu to pitanje. dosad mi se nekako čini da najmanje smisla ima pitanje "mjesto stanovanja majke u vrijeme rođenja osobe". to stvarno ne znam čemu služi. jedina stvar koja se iz toga može izvući je koliko je ljudi rođeno kod kuće, a koliko u bolnici. mada se ni to ne može precizno saznati.

Joj mladiću, pa kako bi se drugačije znalo jel se udala iz koristi ili iz ljubavi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
dosad mi se nekako čini da najmanje smisla ima pitanje "mjesto stanovanja majke u vrijeme rođenja osobe". to stvarno ne znam čemu služi. jedina stvar koja se iz toga može izvući je koliko je ljudi rođeno kod kuće, a koliko u bolnici. mada se ni to ne može precizno saznati.


nemožeš iz odgovora na to pitanje saznati jeli netko rođen kod kuće! Što ako je majka bila u Os i rodila u Os ali ne u KBO nego ukući. Tome pitanju ne nalazim smisao, možda jedino da se vidi koliko je žena išlo roditi u Graz,Rim...(nabrajam tek tako) ili ih je porod zatekao negdje na putu....ali što to znači da bi bilo toliko bitno u statistici HR? I tako se državljanstvo ne dodjeljuje po mjestu rođenja, osim mislim u Izraelu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda je Big Brother umješao svoje prste u popis stanovništva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2011. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidio sam primjerak obrazca koji treba popunit, božesačuvaj koliko debilnih pitanja. na većinu nebudem odgovorio.
sve što budem u domeni zadiranja u privatnost, budem rekao NEZNAM Very Happy

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: