Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Do Zagreba magistralom, ušteda najmanje 100 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Za put automobilom u Zagreb, preferiram:

Autocestu
37%
 37%  [ 19 ]
Podravsku magistralu
35%
 35%  [ 18 ]
Ne putujem automobilom, zalutah u ovu anketu...;-)
27%
 27%  [ 14 ]
Ukupno glasova : 51


Autor Poruka
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.05.2006. 13:31 
Naslov:  Do Zagreba magistralom, ušteda najmanje 100 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječani sve češće izbjegavaju plaćanje (pre)skupe cestarine i do Zagreba, umjesto autocestom, kreću magistralnim putovima. Ušteda je poprilična jer osim izbjegavanja plaćanja 83 kune cestarine od Kopanice do Zagreba (u jednom smjeru) uštedjeti će se i na gorivu jer će automobil pri vožnji magistralom trošiti 10 do 40 posto manje goriva nego pri velikim brzinama na autocesti (ovisno o modelu automobila i stilu vožnje).

Put magistralom će potrajati nekih četiri sata ili nešto manje što je, otprilike, sat vremena duže nego autocestom. Stoga poslovni ljudi i oni koji su u vremenskoj stisci i dalje koriste autocestu, najčešće baš zato što će i gorivo i cestarinu platiti firma u kojoj su zaposleni. Inače, ne treba vjerovati u priče kako je cesta na magistrali loša i kako ćete se "gambati" kilometrima iza traktora i motokultivatora. Cesta je dobra, na mjestima čak i iznenađujuće dobra, a osim radova na obnovi kolnika u Pitomači nema problematičnih mjesta. Traktore i ostala spora vozila pretiče se bez poteškoća zahvaljujući čestim ravnim i preglednim dionicama.

Za kraj valja napomenuti kako je put magistralom, ovisno o automobilu s kojim se ide na put, jeftiniji najmanje 100 kuna u jednom smjeru.

Circa031


Zadnja promjena: Circa; 17.05.2006. 23:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2006. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno je za poludit otići do ZGa autom. Recimo da trebaš otići na 1 dan.
Autoput = Rezervoar goriva + Cestarina = 630,00 kn Sad

Sljedeći put idem magistralom, pa ću usporediti Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2006. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeftinije avionom ZG-London i nazad.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prijatelj_slon
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2006. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super vam je priča, ako imate vremena na bacanje i ne razumijete rizike...

recimo da se spićkaš u banderu u nekom selu. dok ti dođe hitna, treba ti ajme i još te usput pokupe neki bugari ili rumunji šleperom... a na autocesti ipak je komfor, možeš pretjecat, pregledno, ravno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2006. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jeje, može ti i ovca izletit na cestu i dijete nedajbože pa da vidiš štete na autu...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2006. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ovo ovisi: osobama koje u zg idu poslovnim putem je korisnija autocesta (ionako su im putni troškovi pokriveni), brže stignu i više stignu obaviti, a ljudima koji idu na odmor ili rekreativno putuju je možda isplativije ići magistralom, ionako im se nigdje ne žuri, a ima mjesta uz magistralu koja se isplati stati i vidjeti, ili popiti kavu u njima (meni se izgled Virovitice uvijek sviđao!)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.05.2006. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prijatelj_slon je napisao/la (Pogledaj post): › super vam je priča, ako imate vremena na bacanje i ne razumijete rizike...

recimo da se spićkaš u banderu u nekom selu. dok ti dođe hitna, treba ti ajme i još te usput pokupe neki bugari ili rumunji šleperom... a na autocesti ipak je komfor, možeš pretjecat, pregledno, ravno...


Mislim da nema potrebe sprdati po principu "super vam je priča" jer se radi o ukusima. Činjenica je da je vožnja magistralom jeftinija, a gine se i tu i tamo. Misliš da negdje bogu iza nogu na autocesti brzo dođe hitna?
Recimo meni se od vožnje autocestom brzo spava i otupljuje me. Kamioni, nema ih puno, a ima dosta mjesta za pretjecanje.
Ušteda? Moj primjer je vožnja renault Cliom 1.5 dci, treba mi malo manje od 4 sata s jednim stajanjem za kavicu i WC. Potrošim 200 kuna goriva za otići do Zagreba i vratiti se kući i malo vozikanja po Zagrebu... Kako je povratna karta za bus ili vlak oko 150 kuna, dvije osobe u automobilu koji malo troši će isplatiti gorivo i još i uštedjeti, a o komforu ne treba ni pričati...


Zadnja promjena: Circa; 17.05.2006. 18:04; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2006. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jeftina ti ta karta do zg i nazad za samo 15 kn. pa de uloži taj iznos pa navrati ponekad Smile

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2006. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvijek autoput, na magistralu više i ne pomišljam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prijatelj_slon
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2006. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mislim da nema potrebe sprdati

Nikaki sprd lego, ja sam kažem...

Circa je napisao/la: › Činjenica je da je vožnja magistralom jeftinija, a gine se i tu i tamo.

pa da. tu i tamo, svatko nekad pogine... Laughing

Jeftinija? a jeftinije je zapalit vatru na ognjištu i tak se grijati neg centralno kupit, ali nije baš pametnije. Laughing


Circa je napisao/la: › Ušteda? Moj primjer je vožnja renault Cliom 1.5 dci, treba mi malo manje od 4 sata s jednim stajanjem za kavicu i WC. Potrošim 200 kuna goriva za otići do Zagreba i vratiti se kući i malo vozikanja po Zagrebu...


nije ti to ništ. moj tetak je lovac pa mi je prićo prije neki dan da njegova Lada Niva troši 3,5 litre kad je ljep dan. Laughing

predlažem ti da proučiš zempljopis, do Zagreba je 300 km. X2 ti je 600 km.
pa ak ti auto troši 5,5 litara na sto mm, to ti je 5L X 7,18 = 39,49 kn.
znaći, 40 kn / 100 km. da ne duljim, 240 samo dok dođeš i bok.
a ak ti usput daju neku kaznu, pa ak stvarno popiješ tu kavu koja isto košta i uraćunaš da si se osam sati vozio i pri tome popio neku tekućinu...

jebi ga. ja svoju ženu i djecu ne bi drndao i reskirao najgore zbog 80,00 kn.
tko vozi, zna oćem govorim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.05.2006. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, kod potrošnje si se prevario...
Svaka čast tvom tetku i njegovoj Nivi (najboljem terencu), ali moj Clio na otovrenoj cesti (5. brzina, 80-90 km/h) troši oko 4 litre eurodiesela na 100 kilometara (ne moraš vjerovat, ali tvrdim da je tako) dok na autocesti (5. brzina, 130-140 km/h) troši oko 9 litara na 100 km/h... Pa ti računaj
Plačanje kazni?! Vozim po ograničenjima.
Da ne bi bilo kako ja to pričam bez veze reci cu i kako sam došao do te racunice...
Napunim pun rezervar prije kretanja (benzinska mi je 20 metara od stana) odem do Zagreba i nazad, opet napunim pun rezervar i platim 207 kuna. O tome ti ja pričam, nikakvo putno računalo, nagađanja, predviđanja ili gatare... Živa istina, moj osobni primjer, a pričao sam i s ljudima na poslu koji se slažu s mojom računicom.
Istim autom sam išao i na more, kombinirana vožnja, autocesta, plitvička cesta, nešto gradske vožnje, stalno upaljena klima i na prvi pun rezervar goriva sam izračunao potrošnju od 5,1 litre na 100 kilometara.
Nadalje, kako se o ukusima ne raspravlja, uvijek će biti onih koji će ići isključivo autocestom, ali i onih koji će ju izbjegavati kada god mogu.


Zadnja promjena: Circa; 17.05.2006. 20:17; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.05.2006. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, da!
Zaboravio sam napomenuti da jako volim voziti auto tako da je meni voznja i gust. Oni kojima je to tlaka ce sigurno ici najbrzim putem kako god......
Dakle, mozda sam malo subjektivan....

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prijatelj_slon
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2006. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › moj Clio na otovrenoj cesti (5. brzina, 80-90 km/h) troši oko 4 litre eurodiesela na 100 kilometara (ne moraš vjerovat, ali tvrdim da je tako)


da si vozio još sporije u petoj, još bi ti manje trošio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.05.2006. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prijatelj_slon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Circa je napisao/la (Pogledaj post): › moj Clio na otovrenoj cesti (5. brzina, 80-90 km/h) troši oko 4 litre eurodiesela na 100 kilometara (ne moraš vjerovat, ali tvrdim da je tako)


da si vozio još sporije u petoj, još bi ti manje trošio.

Jak argument, nema šta...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2006. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji od vas dvojice moze dulje zavezanih ociju...kao Misko?

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: