Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Iskustva iz inozemstva!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
baba jo
Post Postano: 22.04.2005. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hi kris

tocno znam korz sve sta prolazis , ali vjeruj mi kao sto su i meni govorili da ce to jako brzo proci. I tako je kada nakog 4 godine gledam unazad ali je bilo tesko biti tako odvojen.

ja sam u George Brown college u torontu. jako ga volim. Nije veliki college i nema toliko puno studenata da ne mozes one on one biti sa profesorom.

ja sam engleski ucila od moje 9 godine - 19 godine, ali nikada tako detaljno kao sada od kada sam ovdje.
Za sada samo idem na upgrading jer mi treba 12 grade of english da se upisem u college.
i bas idem u osijek iduci mjesec nakon 3 godine sto sam ovdje , pa sam dosta uzbudena. Smile

znas sta bit ce to sve uredu sa vizom za tvojeg supruga i mislim da ga nece niti zvati na interw jer imate dosta dobre dokaze da se niste vjencali samo da bi on dosao tu i radio na crno.
sve najbolje
baba jo !

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2005. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam sestricnu koja je otisla u USA na zarucnicku vizu i udala se za internet poznanika&ljubav, prije skoro dvije godine. Sve dobro joj zelim, jer imala je velike ambicije i potencijal, a u Osijeku nije imala mogucnosti sve to realizirati...
Jos je rano da se pozali, ali nije joj lako...vrijeme ce reci svoje.

S druge strane imam frendicu koja je otisla takodjer u USA, udala se za "naseg Amera" kojeg je upoznala na razmjeni folklorasa i zivjela s njim tamo 8 godina.Malo radila, malo nije, rodila mu dijete i na kraju POBJEGLA, jer taj nacin zivota nije mogla podnijeti, taj "koridorski" mentalitet kako ona kaze. Nostalgija je bila jaca od svega - i ljubavi i materijalne koristi.

A mi svi mislimo kak je to lako...spakujes stvari i ...adio...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
baba jo
Post Postano: 25.04.2005. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi , nigdje nije lako. Sto je covjek po prirodi flexibilniji to mu je lakse prihvatiti novu situaciju i uklopiti se u nju i izvuci prednosti a ne nedostatke.
Zao mi je za tvoju prijateljicu sto se nije mogla uklopiti i nadam se da ce ili vec je nasla nesto u cemu ce moci uzivati vise.
mislim da je inozemstvo za ljude koji mogu biti flexibilni jer je potpuno drugacije nego nasa zemlja. I svugdje gde odes u inozemstvo statistike pokazuju da treba 2 do 3 godine da se covjek privikne na sredinu. Ali ima ljudi koji se nikada ne priviknu. Na moju srecu ja sam se brzo privikla i tu mi je ljepo.
eto toliko od mene za sada
Baba Jo

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: