Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrčak - problem s okom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
aurora_023
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2011. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

može li mi netko dati savjet, pomoć, uputiti me što da radim..?
imam malog hrčkića, starog 3 i pol mj. predivan je Smile <3
no, već malo više od mj dana ima problema s okom.. neiskusna i puna povjerenja odvela sam ga u ambulantu janković, dobio je bivacin kapi i dijagnozu konjuktivitis.. kapali smo mu tj dana, no nije bilo nešto bolje.. nakon 2tj (znam da sam predugo čekala) odvedem ga opet tamo i drugi veterinar ga pregleda i kaže da se radi o ozljedi oka, kao ogrebao se negdje i opet dobije bivacin da ga kapamo tj dana i da dođemo na kontrolu.. danas smo bili na kontroli, ništa se nije promjenilo, onaj što ga je prvi put pregledao potvrđuje svoju prvu dijagnozu - jaka upala, konjuktivitis, što ti ja znam, nema nikakve ozljede oka i dobijemo maxidex kapi.. hrčkić je u međuvremenu počeo gubiti osjećaj za orjentaciju i često se prevrne na leđa pri hodanju Sad( strašno mi ga je gledati Sad( danas pri trećem kapanju kapi mi se činilo kao da mu oko i područje oko oka natiču :O ne znam je li to moguća posljedica tih kapi?? imala sam osjećaj da će oko puknuti.. možda mi se samo pričinjavalo, ali ne bih rekla.. bilo je očigledno puno veće od onog zdravog.. znam da sam se sada raspisala i ne znam hoće li se ikome dati ovo čitati, ali očajna sam Sad Sad Sad molim za bilo kakav savjet...
btw - dlaka oko oba oka je skroz opala.. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2011. 1:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bivacin ti je antibiotski prašak ... problem je što zapravo ni jedna ni druga dijagnoza nisu točne (vjerovatno), a ovo je klasično muženje novca ... ako ti je tolko stalo do te životinje googlaj, nema ti druge ... svi naši veterinari su ti "stručnjaci" za pse i mačke, to je to, sve drugo njima je nepoznanica, a tvom hrčku može bit 100 stvari s okom ... da se razumijemo može bit i konjuktivitis i mehanička ozljeda oka, a može bit i ko zna šta sve ne ... preporuka ? googlaj, nađi šta mu je, odi u vet apoteku i kupi lijek, sama ga izlječi ... najgore što mu se može dogodit je da će crknit jebiga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2011. 2:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potraži informaciju ili savjet na forumu zeko i prijatelji ili tako nekom... tamo su ti ljubitelji takvih malih životinjica i ima puno ljudi upućenih u takve stvari Wink

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2011. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada započnem s liječenjem moje životinje, ako se stanje ne popravi ili barem ne ostane isto u 24 h-mijenjam terapiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aurora_023
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2011. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

googlam već mjesec dana, i na ovo što se njemu događa još nisam naišla.. prije odlaska veterinaru kupila sam Chloramphencol mast, no kada sam vidjela kakvih sve nuspojava ima (u sl.da šapicama unese u tijelo) odustala sam od primjene zbog straha... jesam jednom jako tanko namazala i kao da je bilo bolje, ali previše me strah igrati se s tim na svoju ruku.. malog miša ne da volim, nego obožavam, i dala bih sve samo da ozdravi, nisu bitni novci, ali ako već plaćam želim da mu se postavi točna dijagnoza i da lijek koji će mu pomoći..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2011. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aurora_023 je napisao/la (Pogledaj post): › , ali ako već plaćam želim da mu se postavi točna dijagnoza i da lijek koji će mu pomoći..


to neš kod nas nać ... jebiga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aurora_023
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2011. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ monstrum - Sad
@mother earth - raspisala sam se i na forumu zeko i prijatelji i sada čekam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2011. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 15:19; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2011. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aurora, odi kod Škulca on ima iskustava sa malim životinjama kao i sa gmazovima ako tko treba informaciju za svog hladnokrvnog ljubimca .Nedavno je liječio pitona od upale pluća ( uspješno).Sigurno će ti pomoći.Nemoj čekati da ti hrčak ugine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2011. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aurora, možda se radi o nekakvom tumoru, to je kod njih čest slučaj i to bi možda objasnilo prevrtanje na leđa i dezorjentiranost. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aurora_023
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2011. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ pegy - prestrašno! ne mogu vjerovati kakvih bezdušnih ljudi ima! Sad

Sutra miško ide kod dr. Škulca pa ćemo vidjeti.. danas je papao svježeg karfiola i mrkvice i sjemenke suncokreta Smile tako da je dobio snage Smile
zanima me smiju li povremeno liznuti koju kap meda? :p znam da je sladak, a oni slatko ne bi smjeli, ali med je najprirodnija stvar na svijetu Smile a mogli bi ga naći i u prirodi.. što vi kažete? malo za snagu i imunitet? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2011. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

misliš da bi miško u prirodi tražio med??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aurora_023
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2011. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ne znam.. mogao bi ga pronaći Wink
negdje sam još prije čitala da kada dohranjuju hrčke koji su bolesni ili operirani stavljaju voće, mixaju svašta fino i dodaju i med unutra.. pa mislim da im ne bi trebao škoditi..?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2011. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a da ti miška malo pustiš na miru? da odspava i ozdravi!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aurora_023
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2011. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

?! da, bolestan je jer ga satima gnjavim i ne dam mu spavati.. uzmem ga 3x dnevno na 2min da mu ukapam kapi, nahranim ga i dam mu vode jer sam više ni ne jede ni ne pije. ostatak vremena spava. po slobodnoj procjeni spava bar 20 od 24h..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: