Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Morbidni plakati po gradu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2006. 17:47 
Naslov:  Re: Morbidni plakati po gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da me niste shvatili.

vezano za oprost ili kategorizaciju zločina:

nije se esmjela dopustiti situacija da je agresor aboliran za sva sranja koja je napravio, dok se braniteljska populacija osuđuje za slična djela.
nepravda.
ali, kako rekoh, pravo i pravda su kod nas dva dijametralno suprotna pojma.


morbidni plakati? jesu. i trebaju biti.
da li im je mjesto na ulicama grada? da. neke stvari ne treba prepustiti zaboravu. neke ne treba ni oprostiti. da ih jebala abolicija.
da li su gore s dobrim razlogom? nisu. riječ je o manipulaciji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2006. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la: ›
ajde sad se napizdi...


Vidim da i pacifiste i moraliste jebe jedna stvar - klasifikacija zločina.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2006. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moral je kategorija za sebe.

kategorizacija zločina je nešto što je davno učinjeno, postoji sijaset kaznenih zakona koji su to regulirali.

da se sve mjerilo istim aršinom...ova rasprava bi bila suvišna.
ovako je samo...pucanju prazno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Volio bih vidjeti kako bi izgledalo da je 91´ u Vukovaru nas branitelj drzao priručnik Međunarodnog ratnog prava i govorio srbima da nije u redu od njih što bomarduju bolnicu jer osim ustaša u njoj ima i civila od kojih su neki i četnici. Te ako ne prestane, će gi sigurno nakon sukoba da ga se procesuira.HeHe.
Pa vi niste normalni, pa ni Švicarci nisu tako zabrijali na anti-militarizam ko vi.
Ovom prilikom bih se ispričao svima srbima kojima je neko poginuo u ratu, jer mi je žao sto su neki ipak preživjeli.


Moj kršteni kum je sa svojom obitelji morao pobjeći iz našeg mjesta u Francusku zato što su mu na početku kad se sve zakuhavalo dolazili kojekakvi lebivjetri i lezilebovići prijetiti obitelji. Ne zato što je bio Srbin (jer nije bio!), nego što je bio samo pravoslavac. Moji kumovi su otišli doslovce noseći gaće na štapu u Francusku zato što su najobičniji nikogovići s "pravom" bojom krvnih zrnaca rekli da je on (slušaj me: ON!) Srbin i agresor.
A ja nikad nisam upoznala bolju, mirniju i vrjedniju osobu od svog kuma. Danas, moj kum u Francuskoj ima novi život: moje kume studiraju i završavaju srednju školu. Mog kuma hvale kao dobrog majstora, jednog od najboljih u svom poslu, neprestano ga zovu. A ovi nikogovići danas sjede za šankom lokalnih birtija i nabrajaju koji qrac sve ne valja u ovoj zemlji. I zato, ako ikad i pomislim da bi trebalo isticati hrvatstvo u situaciji kad se govori o ratu, sjetim se da bih se tada spustila na nivo tih jebivjetara. Nikad. Nije bitna nacionalnost, bitno je jesi čovjek koji poštuje norme morala... Pa ko mora držat priručnik Međunarodnog ratnog prava, a ko se zna ravnat po svojoj savjesti - tome priručnik ne treba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2006. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netko drumom...netko šumom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2006. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
mislim da me niste shvatili.

vezano za oprost ili kategorizaciju zločina:

nije se esmjela dopustiti situacija da je agresor aboliran za sva sranja koja je napravio, dok se braniteljska populacija osuđuje za slična djela.
nepravda.
ali, kako rekoh, pravo i pravda su kod nas dva dijametralno suprotna pojma.


morbidni plakati? jesu. i trebaju biti.
da li im je mjesto na ulicama grada? da. neke stvari ne treba prepustiti zaboravu. neke ne treba ni oprostiti. da ih jebala abolicija.
da li su gore s dobrim razlogom? nisu. riječ je o manipulaciji.


Napokon nešto zaslužno kikirikija!

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2006. 8:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Moj kršteni kum je sa svojom obitelji morao pobjeći iz našeg mjesta u Francusku zato što su mu na početku kad se sve zakuhavalo dolazili kojekakvi lebivjetri i lezilebovići prijetiti obitelji. Ne zato što je bio Srbin (jer nije bio!), nego što je bio samo pravoslavac. Moji kumovi su otišli doslovce noseći gaće na štapu u Francusku zato što su najobičniji nikogovići s "pravom" bojom krvnih zrnaca rekli da je on (slušaj me: ON!) Srbin i agresor.


E vidiš, tu su presudnu ulogu odigrali upravo oni koji su nešto trebali napraviti, a nisu.

Oni koji su mu trebali držati liniju, a nisu. Znam nekoliko takvih priča, ali... u mojoj ulici imaju 3 srpske kuće, i danas su tamo.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2006. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
mislim da me niste shvatili.

vezano za oprost ili kategorizaciju zločina:

nije se esmjela dopustiti situacija da je agresor aboliran za sva sranja koja je napravio, dok se braniteljska populacija osuđuje za slična djela.
nepravda.
ali, kako rekoh, pravo i pravda su kod nas dva dijametralno suprotna pojma.


morbidni plakati? jesu. i trebaju biti.
da li im je mjesto na ulicama grada? da. neke stvari ne treba prepustiti zaboravu. neke ne treba ni oprostiti. da ih jebala abolicija.
da li su gore s dobrim razlogom? nisu. riječ je o manipulaciji.


Napokon nešto zaslužno kikirikija!

bio bih sretniji s kavom kao nagradom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2006. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Je, dušo, samo.... gledam ja svoje susjede, prijatelje, pa čak i poneke od rodbine, koji imaju malo dijete, a dijete kaže "četnik" ili "ustaša" (nebitno). Pa ja, onda (premda me svi gledaju kao da sam pala s Marsa) pitam dijete od 3-4 godine: "Maco, a što je to četnik ili ustaša?" A dijete ne zna odgovor!! Naravno, ne može ni znati. Nažalost, ne znaju ni mnogi odrasli, sve je to u nekom spletu misli, vjetrenjača u glavama.
Dakle, nažalost, to je budućnost.. svima nama, a i onim nekim drugim, mlađim generacijama. Rata je uvijek bilo i bit će ga. Izazivat će ga ljudi, njihove strasti, iživljene i neiživljene. Nemoguće ga je izbjeći. Valjda je to ono nešto ljudsko u čovjeku - dokazati nadmoć, veću čak i od Boga. Vječita borba čovjeka. Pogotovo kad pobijede male srasti.
I, nažalost, draga, bit će još mnogo djece koja će odlaziti plačući, bit će još mnogo lijesova prekrivenih zastavama u budućnosti koju će jednog dana zvati prošlost. Čovjek je nemoćan da bi to izbjegao. Valjda zbog slobode izbora koju uživa.
Samo, na nama je da si ovaj život koji imamo učinimo što ljepšim, boljim i podnošljivijim. Stoga smatram da bismo zaista trebali potrgati sve te plakate po gradu (SVAKA ČAST I HVALA SVIM BRANITELJIMA), treba se okrenuti životu i radosno ga živjeti.

SVAKA ČAST OZANA - KAPA DOLJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2006. 13:18 
Naslov:  Re: Morbidni plakati po gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije mi jasno zašto se te plakate naziva morbidnima...oni su činjenica, istina, stvarnost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2006. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda zato sto Morbus znači nešto kao smrt, a ljudi na plakatima ne djeluju baš živahno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2006. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roca je napisao/la: ›
nije mi jasno zašto se te plakate naziva morbidnima...oni su činjenica, istina, stvarnost.


A tko kreira našu stvarnost - mi ili netko drugi? Ja bih voljela kad bi to bio svatko za sebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2006. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Možda zato sto Morbus znači nešto kao smrt, a ljudi na plakatima ne djeluju baš živahno.


najpametnija stvar recena u raspravi Smile
ono, nema smisla da se vrijedjamo zbog misljenja...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2006. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
A tko kreira našu stvarnost - mi ili netko drugi? Ja bih voljela kad bi to bio svatko za sebe.


hm...i mi i drugi...dodje do problema oko usaglasavanja kakva bi trebala biti... Smile

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2006. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Možda zato sto Morbus znači nešto kao smrt, a ljudi na plakatima ne djeluju baš živahno.


bravo. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: