Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Morbidni plakati po gradu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2006. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dogovoreno! Smile eo ruke!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2006. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da svatko individualno proživljava ono što vidi, čuje, doživi....
Rata i žrtava rata se treba sjećati na primjereniji način.
Plakati su zaista bili morbidni.
Moje mišljenje.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2006. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa naravno da su morbidni-pa riječ je o ratu ne o vrtlarenju pa da stave slike cvijeća...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2006. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja imam sreću (ili prokletstvo?) da kao dječak nisam izgubio nikoga, na avione sam pucao drškom od metle...

Gore od strahota rata i jezivih slika jer beznađe i moralna provalija poraća.

Hajd ljudi, gradite neke pozitivne ideje o svemu, nije Glavaš nikakav heroj, on je zapravo medijski proizvod u vašim glavama.

Dva ga puta nacrtali kao Napoleona i eto sranja u Ruandi.

Puno bi se svi bolje osjećali kad bi se spomenici dizali Osječanima, a ne pojedincima. Jer smo svi nekako, ma tko i na koji način, bili povezani u jednom zlu koje smo prevladali.

Treba dići spomenik ljudima koji su glasili toplanu dok su je majstori raketirali. Ako se već prisjećamo, prisjetimo se ljudi koji su dočekivali prognanike... Nitko ne pamti ljude koji su Osijek onim drvenim dalekovodom povezali u E-E sustav dok su daždjele mine.

To je bilo događanje naroda grada, a ne vojne sile, vojskovođe i pizdarija u koje želite vjerovati jer sami ne znate razmišljati.

I tako ga treba pamtiti.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2006. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Puno bi se svi bolje osjećali kad bi se spomenici dizali Osječanima, a ne pojedincima. Jer smo svi nekako, ma tko i na koji način, bili povezani u jednom zlu koje smo prevladali.


To je za mene ideja vrijedna podrške!

Pun mi je klinac rata kojeg ne želim reprizu, baš kao što je pisala paperje.
Hoću reći da nakon svega ne želim sljedećih 40 godina živjeti u tom filmu, kao što su nas prethodnih godina trovali sa "Titovim naprijed partizanima".

Dobro je to uvrstiti u povijest za naraštaje, dobro je imati spomenik, dobro je izvući pouku, ali apsolutni sam protivnik militantnog razmišljanja i zadojavanja sranjima.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2006. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la: ›
Dobro je to uvrstiti u povijest za naraštaje, dobro je imati spomenik, dobro je izvući pouku, ali apsolutni sam protivnik militantnog razmišljanja i zadojavanja sranjima.


tako je!
al ja cu uvjek biti "srbocetnicka pizda i kreten" kad kazem ljudima da zajebu vise rat...
nemos vjerovat, al to sam dobio jednom
Smile

da ji jebo rat.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2006. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma mora postojati dostojanstven način da se obilježi to što je bilo, ionako sve nacije i nacionalni osjećaji počivaju na pre(o)življenim ratovima... Taj način samo mora biti prikladan. Jedan od načina je ovaj koji je predložio 8, ali nadam se da znate da uvijek postoje i druga rješenja.

Rata kao rata - nam je dosta, i to bez namjere da se omalovaži itko tko je u njemu sudjelovao, već samo da prestanemo kriviti rat za ovo što imamo danas, a čime nismo zadovoljni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2006. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iopet se moram sloziti...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2006. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alo pa nismo mi trazili taj rat, rat je bio i ne trazite da ga se zaboravi. U tom ratu se stvorila ova država kakva je da je al je naša, da je drugačije završilo sad bi ovaj post pisao na čirilici.
Opet moram reci ne skrivajte pogled kad vidite PTSP-ovca, pijanog invalida ili izgladnjelog branitelja,jer je i on u vašim godinama imao vizije o budućnosti, no i u najgoroj noćnoj mori nije mogao vidjeti da će se društvo koje je proizašlo iz povratka nakon rata ovako postavljati po pitanju domovinskog rata. Napominjem sva sreća da nas je bilo 14.000 hrabrih (čitaj glupih) da ostanemo braniti naš grad.No kada se vratio ostatak od preko 80.000 tzv. pacifista, bojim se spomenuti da sam bio u ratu kako ne bih završio na nekom informativnom razgovoru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poznato je da pobjednici u ratu pišu povijest, osim kod nas- mi smo ispali praktički krivci a samo smo se branili...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
Poznato je da pobjednici u ratu pišu povijest, osim kod nas- mi smo ispali praktički krivci a samo smo se branili...


To je krivo razmišljanje: samo zato što smo se branili imali smo pravo kršiti prava ljudi - ubijati civile, masakrirati ih, rušiti ljudima kuće, crkve i što sve ne...? Mislim da ne. To što je agresor kršio ljudska prava ne ovlašćuje one koji se brane da učine isto... Nitko ne smije ubijati, izazivati nepotrebnu bol i patnju nikome. Ako je takvih stvari i bilo, njih se treba sankcionirati i na srpskoj, bošnjačkoj i na hrvatskoj strani, bez milosti. I oni koji su ubijeni na srpskoj i oni koji su ubijeni na hrvatskoj strani imaju pravo na zadovoljštinu i na pravnu zaštitu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2006. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno, ali ne možeš baš uspoređivat ono što su činili Hrvati u ratu i ono što su činili četnici..Pod branili nisam mislila na to da mi činimo gora zvjerstva njima nego što su oni nama-to je osveta a ne obrana( prestanite se hvatati za pojedinu riječ i onda na temelju toga komentirati i stvarati krivi sud o tome što neko misli reći)
...ovo ostalo sve stoji...Mislim da je kod mentaliteta Hrvata krivo to što mi pljujemo po svome...držimo se te neke pravde i jednakosti svih ljudi ,a svi ostali narodi štite svoje bez obzira na sve. Ovo što mi radimo ne bi bilo loše da tako rade i ostale zemlje( u ovom slučaju Srbija)..


Zadnja promjena: Marigold; 02.07.2006. 14:40; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2006. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): ›
Marigold je napisao/la: ›
Poznato je da pobjednici u ratu pišu povijest, osim kod nas- mi smo ispali praktički krivci a samo smo se branili...


To je krivo razmišljanje: samo zato što smo se branili imali smo pravo kršiti prava ljudi - ubijati civile, masakrirati ih, rušiti ljudima kuće, crkve i što sve ne...? Mislim da ne. To što je agresor kršio ljudska prava ne ovlašćuje one koji se brane da učine isto... Nitko ne smije ubijati, izazivati nepotrebnu bol i patnju nikome. Ako je takvih stvari i bilo, njih se treba sankcionirati i na srpskoj, bošnjačkoj i na hrvatskoj strani, bez milosti. I oni koji su ubijeni na srpskoj i oni koji su ubijeni na hrvatskoj strani imaju pravo na zadovoljštinu i na pravnu zaštitu...


takvog, idealističkog, rata nije bilo. niti će ga biti.
kao što je i činjenica da su pravo i pravda često dva dijametralno suprotna pojma. posebno u ovoj državi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2006. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volio bih vidjeti kako bi izgledalo da je 91´ u Vukovaru nas branitelj drzao priručnik Međunarodnog ratnog prava i govorio srbima da nije u redu od njih što bomarduju bolnicu jer osim ustaša u njoj ima i civila od kojih su neki i četnici. Te ako ne prestane, će gi sigurno nakon sukoba da ga se procesuira.HeHe.
Pa vi niste normalni, pa ni Švicarci nisu tako zabrijali na anti-militarizam ko vi.
Ovom prilikom bih se ispričao svima srbima kojima je neko poginuo u ratu, jer mi je žao sto su neki ipak preživjeli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2006. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehehe...nisi smijesan, sori.
ti tvrdis da ni hrvati nisu u ratu radili pizdarije?
ne govorim da srbija nije zapocela rat. ali jesu li srbi krivi?
cuj, ako ces zbog nekog broja srbina kriviti ostatak za isto sranje, mogu i ja tebe kriviti za...ne znam...slusanje narodnjaka...kradju...silovanje...pdv...alkoholizam...
dizajn windowsa...par ubojstava...prebrzu voznju...

sve je te stvari netko od hrvata napravio.
ajde sad se napizdi...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: