Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Morbidni plakati po gradu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

quote="debeli"]
Leteći kontam da se nismo bas razumjeli, ne slazem se sa koristenjem plakata u političke svrhe. No ne slazem se niti sa korištenjem politickih manipulacija u svrhu svrgavanja ljudi koji su do prije godinu dana bili nevini a sad su odjednom krivi, a da sudski proces nije ni započeo. Kontam da je rat rezultat jedne politike. Tvorci plakata su po mom mišljenju, htjeli samo podsjetiti, da se u isto doba kada su se događala tzv. naručena ubojstva civila srpske nacionalnosti, također su se odigravala najveća zvijerstva prema građanima Osijeka uglavnom ne srpske nacionalnosti. Te da je istina da su pripadnici 5-e kolone snajperirali i dojavljivali pozicije naših snaga. I stvarno ne znam zašto ovo pišem jer nema smisla, nadam se samo da rata ne bude, ludila među ljudima, jer onih koji bi ponovno stali u obranu sve je manje.Bolje da nije bilo B.G jer bi rat u OS trajao kraće,a Osijek bi na kraju ipak postao Ocek.
[/quote]
U potpunosti se slažem..

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
quote="debeli"]
Leteći kontam da se nismo bas razumjeli, ne slazem se sa koristenjem plakata u političke svrhe. No ne slazem se niti sa korištenjem politickih manipulacija u svrhu svrgavanja ljudi koji su do prije godinu dana bili nevini a sad su odjednom krivi, a da sudski proces nije ni započeo. Kontam da je rat rezultat jedne politike. Tvorci plakata su po mom mišljenju, htjeli samo podsjetiti, da se u isto doba kada su se događala tzv. naručena ubojstva civila srpske nacionalnosti, također su se odigravala najveća zvijerstva prema građanima Osijeka uglavnom ne srpske nacionalnosti. Te da je istina da su pripadnici 5-e kolone snajperirali i dojavljivali pozicije naših snaga. I stvarno ne znam zašto ovo pišem jer nema smisla, nadam se samo da rata ne bude, ludila među ljudima, jer onih koji bi ponovno stali u obranu sve je manje.Bolje da nije bilo B.G jer bi rat u OS trajao kraće,a Osijek bi na kraju ipak postao Ocek.

U potpunosti se slažem..
[/quote]

I moji starci govore to isto. Zasluge se ne smiju zanemariti, dakako. Ali proces je u tijeku, i bez obzira što je namontiran i politički, mislim da ih Glavaš ima u šaci već time što mu na raspolaganju stoje straaaaaašna međunarodna sredstva: ako izgubi proces, može se žaliti Međunarodnom sudu za ljudska prava... Ma da je i neutemeljeno, negativan publicitet si Hrvatska ne smije priuštiti pred očima Europe u koju se trpa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2006. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glasam za negativni publicitet.
i, iako ga ne volim, pomoći ću mu.

skroman mali doprinos zabavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako god okrenete, plakati su bili na neprimjerenim mjestima i u čisto prljave političke svrhe, slike žrtava samo su iskorištene...

muka mi je od rata. a kad o tome raspravljaju osobe koje su takoreći bila djeca koja se malo čega uopće mogu sjećati ....... nema smisla.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači smijemo raspravljati o stvarima kojih se isključivo moramo sjećati...divota

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2006. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa, da - ako se ne sjecas, nemas sto pametno za reci...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
Znači smijemo raspravljati o stvarima kojih se isključivo moramo sjećati...divota


jedno je raspravljati o nečemu što si iskusio, ili što ti je utjecalo na život, a drugo raspravljati što si učio u školi.......
mislim, možeš, ali nema istu težinu, a ni posljedice po tvoj život.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Druga stvar je nešto što si učio u školi a druga kad si nešto ipak proživio kao ja...btw sjećam se nekih stvari i od 2g svog života a kako ne bih onda sa 6,7,8...a bila sam samo 2mj izvan Hrvatske-i to u vrijeme dok se najveća sranja još nisu događala...
I ti kao raspravljaš samo o onome što si iskusila (mislim nisam čula da si posvojila i jedno od te gladne djece-koje toliko često spominješ ili da si ti sama bila gladna)-znači to što ti pričaš po tvome nema težinu?!

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2006. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam posvojila nijedno gladno dijete, ali znam kako je kad ležiš u krevetu i slušaš kako granate prelijeću.... dok čuješ, dobro je. ona koju ne čuješ, ubija.

sjećanja djeteta i malo odraslije osobe baš nisu isto.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2006. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti plakati su tu s razlogom... zasto? zato sto Hrvatski narod ima naviku zaboravljati sto mu se u proslosti dogadjalo i od koje strane. ja osobno nikada nisam genralizirao i govorio o tome da je cijeli srpski narod kriv. ali mi Hrvati imamo jednu losu naviku... ciniti stare greske. ne zaboravimo da se nitko od predstvanika srpskog naroda do dana danasnjeg nije ispricao za ono sto su napravili u Hrvatskoj. ili smo i to zaboravili.
danice ja s tvojim komentarima imam zbilja dovoljno materijala da te pitam jesi ti uopce normalna? kako mozes poistovjecivat civile i vojnike u ratu??? zeno, jesu tebi sve na broju??? u kojem ti svijetu zivis?
ja ne znam gdje si ti bila za vrijeme rata i gdje su bili svi oni koji se bune. vjerojatno sa roditeljima u americii kanadi, mozda i u njemackoj. ja ne volim sto se rat stalno aktualizira, ali jos manje volim sto zaboravljamo sto nam se dogosdilo!
sto se tice "civila" koji su ubijani u osijeku.... reci mi molim te tko su bili snapjeristi koji su gadjali ljude po gradi tko su bili oni koji su dojavljivali srpskoj artiljeriji koordinate i polozaje strateskih tocaka i navodili projektile.
jednostavno ne dopustam da se omalovazava ono za sto su se moji borili i za sto su ginuli! sram da vas bude!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2006. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tek sam sad vidio da je o istim stvarima pisala i marigold, ali eto... ne skodi da se utvrdi gradivo!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2006. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
nisam posvojila nijedno gladno dijete, ali znam kako je kad ležiš u krevetu i slušaš kako granate prelijeću.... dok čuješ, dobro je. ona koju ne čuješ, ubija.

sjećanja djeteta i malo odraslije osobe baš nisu isto.


Znala sam da će se ovo u ovakvom slučaju pretvoriti u busanje u prsa ko je šta radio i di je bio u ratu. Dopusti, DaniceV, da sjećanja male djece mogu biti strašnija nego tvoja: neka djeca su gledala kako im ubijaju roditelje, neka su morala dočekati ekshumaciju svojih roditelja, i kako znaš da upravo ne razgovaraš s nekim od takve djece (doživljaji rat djeteta koje ništa ne zna i ništa ne razumije mogu biti još mističniji, strašniji i užasniji nego onih koji bar znaju što treba raditi kad dođe do opće opasnosti...)? Zato predlažem da se suzdržimo od rasprave tko je od civila koliko propatio u ratu...
@super-leptiru: voljela bih kad bi bar pročitao o čemu smo raspravljali na ove tri stranice teksta: nitko nije niti jednom riječju omalovažio rat, raspravljamo o plakatima koji su bili izvješeni po gradu, a koji su prikazivali ratne žrtve... Pitanje je samo: je li to ružna manipulacija u političke svrhe ili je svejedno je li manipulacija, glavno da se podsjetimo na žrtve?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2006. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma procito sam prvu stranicu i odma odgovorio jer nisam mogo vise izdrzat... ova danica mi pije krv! a eo tek sad sam procitao i sve ostalo i stojim pri svojem da plakati valjaju i neka ostanu!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2006. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, ok, to je odgovor i pol. Ne slažemo se, al bar znamo o čemu pričamo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2006. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dopusteno je razilazenje u misljenjima...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: